Google, İstihbaratın Arka Bahçesi mi?

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Böyle bir gücü elinde bulundurması istediği her şey yapabilmesi demek. Benim girdiğim, arattığım her siteyi görebiliyordur eminim ki Google çünkü şuan forum moderatörleri bile benim hangi konuya baktığımı görebiliyor mesela. Neyse kısacası böyle bir güç varken vicdanlar, şantajlar, bilgi satmalar veya hepsine karşı gelmeler oldukça önemli. Bunun önüne hiçbir sivil toplum geçemez.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
aslında uluslararası olmalı google hiç bir milliyete bağlı olmamalı ama buda imkansız gibi

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tabi canım tabi. reklam geliri için her türlü bilgi toplama yöntemine başvur ama sen gel istihbarat teşkilatlarına yardım etmediğini söyle. yemezler...

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Aynen hepsi istihbaratların Arka bahçeleri.Google,facebook,microsoft,apple, ve daha bir çoğu.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Yalnızca sade vatandaşı doğrudan ilgilendirecek bir şekilde alenen yapılmıyor fakat iş devlete karşı tehditlerin istihbaratı ve diğer ülkelere karşı stratejilerin belirlenmesi olunca, google isteyerek veya istemeyerek (bence isteyerek) bu bilgileri vermek zorunda. Vermiyorum deme şansı yok ama derse yönetimi anında değişir.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
tabiki yapacak neden şaşırıyorsunuz ki onu anlamadım, Türk şirketi olsa memlekete her türlü yardımı olmayacak mı? başka Türk şirketleri aynı işi yapınca hep beraber gurur duyuyoruz milliyetçi damarımız kabarıyor ama elin oğlu kendi milliyetçiliğini yapınca gömmeye kalkıyoruz.:) Kimseye zorla bişey kullandırmıyorlar.

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bunları zaten biliyorduk,
google, microsoft, apple biz istihbarat servislerine bilgi vermiyoruz diye açıklama yaparsa onun haber değeri olur. yoksa bu açıklamalar bilinen şeyler.

srtdrk

Asistan
Reaksiyon puanı
3
aklıma cemyılmazın son gösterisinde anlattığı bi konu geldi.
cia bu hesaplara bakıyomuş, herkeste hedefi çok yüksek tutuyor. cia:)
muittin topalak from kazlicesme in relationship with kezban, kill him!! :D

mustifb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç inandırıcı değil, FBI şu anda benim Google Drive'da neler sakladığımı dahil biliyordur. Özellikle Google'un zaten bütün bilgileri hemen verme gibi bir alışkanlığı var. Bence Google biraz daha gelişmiş yönetim şekli ile Amerika da ki TTNet.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
FBI isteyecek Google yok ben vermem diyecek he :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tüm dünyada geçerli olan bir kural vardır. Eli silah tutanlar, silahsız olanlardan canları dahil herşeyi isteyebilirler. İnsanoğlunun bu dünyada ki hedeflerinden biri de, hayatları pahasına dünyayı tamamen silahsızlandırmak olmalıdır.