Google Chrome mı Firefox mu?

Bu konuyu okuyanlar

mc92001

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Abode flash player sana internette lazım olmuyor mu? Bence en lazım şey o'dur. Metallica konserlerini nasıl izleyeceğim :devil2:

flash player lazım ama önceki yazdığım mesajla flash player ne alakası var. yine bişey anlamadım :D

kartal45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Google chrome kullanıyordum ama günde defalarca çıkan ''Google chrome çalışmayı durdurdu''hatası yüzünden firefox'a döndüm.Chrome'de bu hatayı alan başka kişi var mı acaba?

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
tam tersi.
firefox'ta açılan ama düzgün çalışmayan buna rağmen chrome'da çalışan birçok sayfa var.
mesela telekom'un iş başvuru sayfası.sitede sadece ie 6'da çalışır yazıyor. ama chrome'da sorunsuz çalışıyor.ff'de doğru dürüst açılmıyor bile.
çalıştığım şirket sitesindeki google maps tabanlı web uygulaması(anlık satış gibi bişey) sadece ie ve chrome da çalışıyor. ff sayfaları açmıyor bile.
müşteri destek portalı ff de açılıyor fakat sorguların hiçbiri çalışmıyor. opera,ie,chrome bu sayfaları sorunsuz çalıştırırken ff de hiç bir hareket yok.:thumbdown:
bilmeden sallamayalım.

bu mesajımı okumadın herhalde :)

yooo gazel okumadım :) krom 2. sürümünü filan denediğimde girdiğim forumlarda hata almıştım :) tabi bu baya oluyor :D yakın zamandan örnekler vereyim :) modemim bozulduğunda; internet kafede takılıyorum yaksunun sitesine girdim ne resimleri gösterdi ne desayfa doğru düzgün çalıştı :) IE kullanmak zorunda kaldım :) o gün forumlara da takıldığımda ufak hatalar almıştım :)

tabi bu olaydan baya zaman geçti :) ama ne zaman krom kullansam girdiğim sitelerde hata buldum :) belki son sürümlerde hatalar düzeltilmiştir :) ama daha son sürümüleri denemedim çünkü 2-3 saate bir güncelleme yapmaak istemiyorum
pis.png

Abode flash player sana internette lazım olmuyor mu? Bence en lazım şey o'dur. Metallica konserlerini nasıl izleyeceğim :devil2:

güzel cevap :devil2:

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Mozilla firefox 3.6.3...
>>Opera ve crome'u kullandım fakat mozilla bambaşka bir tarayıcı..Zaten Ülkelerin kullanım oranlarıda bunu gösteriyor.
Şimdi bir örnekle açıklayayım;
>>Mercedes mi, ferrari mi daha hızlı diye sorarsak? Tabiki ferrari...
>>Peki ferrariyle taşlı yola girermisin..Hayır..
>>Peki konfor hangisin de daha çok tabiki mercedes de...
>>Mozillayla crome un arasında ki farkta böyle bişey..Bence hızdan çok mozilla gibi tarayıcılarda (browserlarda) üst menünün(Yer imleri gibi) stabil ve rahat kullanımı ayrıca eklentileri düzgün çalıştırması gibi kriterler önemli...
>>O nedenle her zaman için mozilla...Yapandan allah razı olsun...

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
>>Opera ve crome'u kullandım fakat mozilla bambaşka bir tarayıcı..Zaten Ülkelerin kullanım oranlarıda bunu gösteriyor.
>>Mozillayla crome un arasında ki farkta böyle bişey..Bence hızdan çok mozilla gibi tarayıcılarda (browserlarda) üst menünün(Yer imleri gibi) stabil ve rahat kullanımı ayrıca eklentileri düzgün çalıştırması gibi kriterler önemli...

olayı damardan anlattın hocam :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Çokda güzel anlattınız :)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Chrome hız konusunda en hızlısı olmasa bile, sadeliğini hiçbir tarayıcıya değişmem.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Chrome hız konusunda en hızlısı olmasa bile, sadeliğini hiçbir tarayıcıya değişmem.

Yok Chrome en hızlısı zaten de asıl vazgeçilemeyen Firefox alışkanlıkları.:)
Son Dev sürümlerin testini gece yapacağım, muhtemelen Opera 10.52 ile fark biraz daha açılmıştır. Bu arada fasterfox eklentisinin hızlandırılmış önbellek özelliği ile Firefox 3.6.3'ün sayfa açma ve yükleme süreleri ciddi anlamda Chrome'un Dev sürümleriyle yarışır durumda oluyor. Hâlâ denemediyseniz, bir de Firefox'un bu eklentiyle beraber tadına bakın derim.
Tabii aşağıdaki ayarlarla birlikte.

9pn8tv.png

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Yok Chrome en hızlısı zaten de asıl vazgeçilemeyen Firefox alışkanlıkları.:)
Son Dev sürümlerin testini gece yapacağım, muhtemelen Opera 10.52 ile fark biraz daha açılmıştır. Bu arada fasterfox eklentisinin hızlandırılmış önbellek özelliği ile Firefox 3.6.3'ün sayfa açma ve yükleme süreleri ciddi anlamda Chrome'un Dev sürümleriyle yarışır durumda oluyor. Hâlâ denemediyseniz, bir de Firefox'un bu eklentiyle beraber tadına bakın derim.
Tabii aşağıdaki ayarlarla birlikte.

9pn8tv.png

3.84 sürümünü deniyorum bakalım :)

bursair

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox 3.6.3 sürümü çok stabil çalışan bir sürüm ve oldukça güvenli olduğunu iddia ediyor ancak benim için web tarayıcı seçiminde en önemli olan şey güvenlik. Chrome ile pop up menülerin engellenmesi daha başarılı bunu ktunnel sitesindeki pop up ları engelleyen tek tarayıcı olması dolayısıyla söylüyorum. Buna mukabil Firefox engelleyemiyor yani engellendi dese de site açılıyor. Chrome dan çekincem ise kişisel verilerin güvende olmadığı ve Google ın reklamları için kazanç sağlamak amacıyla bizi kullandığı söylentileri. Opera 10.52 sürümü sayfa gösterme ve akıcı kaydırma ile birlikte sözcük bulma özelliği çok mükemmel ve göze hoş geliyor ancak site açıldığında sanki site daha açılmamış gibi maus işaretinin duryuor olması hiç hoş olmuyor, kullanıcı payı düşük olması hasebiyle güvenlik tehditinin de az olabileceği forumlarda yazıyor. İe 8 ve safari ye hiç bulaşılmaz diyorum ve güvenli Bankacılık işlemleri için hangisini kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ediyorum.

aruchan.blog

Profesör
Reaksiyon puanı
56
kesinlikle chrome diyorum...firefox o kadar çöküyor ki insan deli oluyor...

Ghost34

Profesör
Reaksiyon puanı
2
chrome candır :D konuyu canlandırdı :p

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
hala firefox diyenler varmış vay anasını satıyım. resmen firefox miliyetçiliği bu :)

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Google Chrome, Mozilla Firefox'a göre biraz daha hızlı.
Ama ben sırf bu yüzden kullananları anlamıyorum.
Sanki uzaya mı çıkacaksınız, altı üstü web sayfası görüntüleyeceksiniz, oradaki rakamlar milisaniye değerinde
Birkaç milisaniye erken görüntüleyince başınız göğe mi eriyor.
Ya da internet explorer'daki gibi 5000 balık koyunca.
Tarayıcı kullanım kolaylığı, stabilitesi, hızı, güvenliği, seçenekleri, özelleştirilmesi, eklentileri, kabiliyetleri, destekleri ile bütündür.
Bu bütünde ise Firefox önde.
Firefox 4 çok güzel bir sürüm olmuş. Yapan herkesi tebrik ediyorujm.

Reaksiyon puanı
66
malesef her şey hızla olmuyor. Evet doğrudur chrome hız olarak önde firefoxa göre peki firefoxtaki özellikler eklentiler chromeda da var mı?

firefoxta bu kadar özellik mevcutsa chrome göre (biraz)yavaş olması doğaldır. firefoxtaki seçenek, eklenti olmasaydı eminim chrome kadar hızlı olurdu belki chromedanda daha hızlı. Ben firefox u ihtiyacımı (fazlasıyla) karşıladığı için kullanıyorum varsın chrome göre yavaş olsun:=)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Bu kadar özelleştirme ve eklenti desteği istiyorsunuz bir şeylerden feragat etmek zorundasınız. Yoksa Firefox da bilirdi Webkit'i allayıp pullayıp önümüze getirmeyi. Gecko'nun sunduğu esnekliği başka hiçbir tarayıcı motoru sağlayamaz.

unattended

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hız olarak Chrome, Kullanışlılık ve güvenlik olarak Explorer, Yeşillik olsun diye Firefox :D

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bence sadece birisine bağlı kalmayın.Hepsinden istifade edin.Medya uygulamaları olarak Firefox inanılmaz iyi.Günlük gezinti için Chrome çok iyi,birşeyler indirmek için de Opera süper.Benim tavsiyem sadece birisine bağlı kalmayın.Hepsinden yararlanın.

mkoakman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Firefox tavsiye ederim yeni çıkaracağı bir sistemle gireceğin sitelere şifre belirleyebiliyorsun bu özelliği ile bence chrome diye birşey bırakmaz önünde üstelik firefoxu kötüleyenlere söylüyorum firefox kullananları sayısı ile chrome kullananların sayısı eşit hız hız diyorsunuzda firefoxun önüne neden geçemiyorsunuz acaba ?

T800

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Chrome tabikide mübarek hızlı ve öfkeli üstüne tanımam :)

Son mesajlar