Google Chrome 2 Beta Çıktı!

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Tarayıcı savaşlarında, geride kalmak istemeyen Google, Chrome'u güncellemeye devam ediyor. Yeni sürüm, en az %10 daha hızlı çalışıyor. İşte detaylar.

Eklenti desteği olmaması nedeniyle eleştirilen ve Firefox kullanıcılarından çalamayarak Internet Explorer'ı hedef alan Google, kendi tarayıcısını geliştirmeye devam ediyor.

Bugün yayınlanan Google Chrome 2 Beta, bir önceki kararlı sürüme göre en az %10, bazı testlere göre de %35 daha performanslı çalışabiliyor. Bununla beraber, farklı pencerelerdeki sekmeleri taşıma gibi bazı yeni özellikler de bu yeni sürüme dahil edilmiş durumda.

Test Sonuçları

011237331598.png

021237331609.png
Diğer yenilikler de şöyle;

:: Formları otomatik doldurma
:: Sadece yazıları değil, sayfanın tamamını büyütme
:: Otomatik kaydırma

Google Chrome'un son sürümünü
indirmek için buraya tıklayın.

Sisteminizde yüklü olan Google Chrome'u güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin;

:: Google Chrome'u açın
:: Araçlar simgesine tıklayın ve açılan menüden "About Google Chrome" seçeneğine tıklayın.
:: Update Now butonuna basın.
:: Kurulumdan sonra Chrome'u yeniden başlatın.

:: Sizin tarayıcınız hangisi? Paylaşın, tavsiye edin.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN - http://shiftdelete.net

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
sefil apple kullanıcıları hala beklemede

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Google Chrome'un kişiselleştirilebilirliği çok zayıf.3-5 seçenek var.Onlar da olmasaydı bari diyor insan :razz:

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Diğerlerine yetişmek için çok çalışıyorlar.
Yakın zamanda pastadaki dilimi büyütürler.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
bir önceki sürümde bulunan böcek giderilmiş :) yeni sekme açtığınızda imleç adres çubuğunda olmuyordu fareyle adres çubuğuna tiklayip adres yaziyordum :D şimdi düzelmiş

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
firefox kullanıyorum ama şu sıralar sinir bozuyor. bir defa açılma süresi çok uzun

becauseofyou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
google chrome başkası yalan olacak bence. şu anda firefox - İE ve crhome kurulu. chrome dan memnunum hemde çok...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Google chrome yi seviyorum. Ama bazı ağır sitelere dayanamıyor kendiliğinden kapanıyor.. Biraz daha üzerinde çalışılması lazım birde kişislleştirme olayı pek yok biz bu yüzden internet explorer den bıktık zaten...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
İlk beta sürümü çıktığından beri kullanıyorum. Diğerleri de var ama onun yeri başka.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
ne Tarayıcıymış Ne Yüklendi .İçe Aktar Ekranı Takılı Kaldi . Siteye Giriyom Videoları Açmıyor

Kaldırdım Hemen Zaten . Forever Mozilla Firefox

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
google isterse ortaya mükemmel bir tarayıcı ya da mükemmel bir messenger hizmeti koyabilir Neden yapmıyor acaba? Gıdım gıdım gidiyor.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Opera opera opera ya Yillanmis sarap gibi diyorum..

Pc den anlayan bi adam Operadan vazgecmez. Firefoxta cocuklar gibi eklentilerle ugrasip İnternet explorerda dedem gibi acilmayi bekleyecegime sip die acilan sayfalarda yag gibi kayan OPERA gerisi yalan...