Google 23 Nisan'ı Unutmadı

FillsMartin

Profesör
Reaksiyon puanı
15
bunun haber olması bile komik, siz bide kavgaya tutuşmuşunuz

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Hiç gerek yok bunlara.:) 23 Nisan'da geçti, konuyu uzatıp tartışmaya çevirmenin kimseye bir faydası yok. Herkes fikrini söyledi, konu kapandı. Yine de teşekkürler desteğin için.

PaRRaZit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunun haber olması bile komik, siz bide kavgaya tutuşmuşunuz

sana sonuna kadar katılıyorum.bütün büyük dünya ülkeleri boğazımıza basmak için beklerken google nin bayramımızı logosuna taşıması bizi nasıl sevindirmiş baksana :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
blackout dostum boşuna uğraşıyosun y_ates de algılama sorunu var.kim jeaquares arkadaşımıza bişey söylerse üçüncü kişinin yapması gerekeni yapmak üzere atlar konuya :D pusula şaşmış arkadaşta sen kusuruna bakma :D birde arkadaşın kapasitesinin kendine bile nasıl yettiğini merak ettiğim beyniyle üyelere türkçe dersi vermeye çalışması ayrı bir tartışma konusu.aslında birazda dinlemek lazım haklı olabilir bu konuda nede olsa onun bayramı adı üstünde çocuk bayramı daha çok bilgisi vardır :) (bu arada jeaquares konuşmam seninle alakalı değil.sorun arkadaşın senin gönüllü avukatın olması.banada aynısını yaptıda ordan biliyorum :) )
Bir derdin varsa özelden ulaşabilirsin; hatta e-posta, msn, açık adres her türlü iletişime hazırım. Yeter ki senin psikolojik sorunların çözülsün.

PaRRaZit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
neden zorunamı gitti :D bak şikayet butonunu boşuna koymamışlar bas korkma söz veriyorum bişey olmayacak :D:D:D

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
neden zorunamı gitti :D bak şikayet butonunu boşuna koymamışlar bas korkma söz veriyorum bişey olmayacak :D:D:D
Sana zorla Türkçe'yi öğreteceğim anlasan da anlamasan da.
Cümleye büyük harfle başlanır, cümlelerin sonuna nokta konur, "mi" soru eki ayrı yazılır, bişey diye bir sözcük yoktur "bir şey" olmalı.
Takıldığın bir yer olursa çekinmeden sorabilirsin.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
blackout dostum boşuna uğraşıyosun y_ates de algılama sorunu var.kim jeaquares arkadaşımıza bişey söylerse üçüncü kişinin yapması gerekeni yapmak üzere atlar konuya :D pusula şaşmış arkadaşta sen kusuruna bakma :D birde arkadaşın kapasitesinin kendine bile nasıl yettiğini merak ettiğim beyniyle üyelere türkçe dersi vermeye çalışması ayrı bir tartışma konusu.aslında birazda dinlemek lazım haklı olabilir bu konuda nede olsa onun bayramı adı üstünde çocuk bayramı daha çok bilgisi vardır :) (bu arada jeaquares konuşmam seninle alakalı değil.sorun arkadaşın senin gönüllü avukatın olması.banada aynısını yaptıda ordan biliyorum :) )

Türkçe dersi görmeye ihtiyacın var.

PaRRaZit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yetkili arkadaşlar bu iki arkadaşın yaptıkları dikkatinizi çekiyormu :) forumu çocuk bahçesine çevirdiler

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
23 nisan'ı Atatürk Türk evlatlarına armağan etti doğrudur lakin bu geçtiğimiz senelerde Evrensel bir hal aldı.. Yani şu an bu bayram tüm dünya çocuklarınındır ve dünya böyle kabul ediyor.

JJaWaa

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Google sizce bütün önemli günleri vurguluyormu tabikide hayır işine gelenleri vurguluyor geçmiş aylara bakın iyi anlarsınız

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
23 nisan'ı Atatürk Türk evlatlarına armağan etti doğrudur lakin bu geçtiğimiz senelerde Evrensel bir hal aldı.. Yani şu an bu bayram tüm dünya çocuklarınındır ve dünya böyle kabul ediyor.

Hayır dünya kabul etmiyor. Etse idi diğer ülkelerde de kutlanırdı. Sadece dışarıdan gelen öğrenciler ülkemizde gösteri vs. yapıyorlar.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Bu konuda Blackout yerden goge kadar haklidir. Diger arkadaslar klasik turk hastaligina kapilmis gidiyorlar. gereksiz milliyetcilik.! Bir amerikan filminde ufacik bir sahnede muslum gurses posteri gorundu diye butun haber bultenleri gazeteler bunu haber yapti.Bu baslikta tartisilan seyde buna benziyor..
23 Nisan butun dunyanin kabul ettigi bir durum olsa uluslar arasi camiada ogun etkinlikler olur. kutlamalar yapilir. ulke gozetmeksizin.
Ataturk bizim atamiz. Dunyada kac kisi Ataturk'u taniyorki.
Boyle gereksiz baslik acip kirlilik yapmayin.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
1-) Sen dünyada yaşamıyorsun herhalde?
2-) Bu başlık bir editörün başlığı. Sen saçma yorumunla kirlilik yaratma. :)

Sende editore sirin gorunmeyi kendine bir vazife bilmis editor yalakasi olmalisin.!
Farkindaysan konuya yorum yaziyorum kisilere hakaret etmiyorum.seninde cevaplarin konuya olursa sevinirim.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
"Böyle gereksiz bir başlık açıp..." diye devam ettiğin bir cümleye nasıl cevap vermeliyim?

Editör yalakalığı yapmıyorum. Ama aptal aptal konuşanları da hiç sevmem. :) Git biraz hava al sen. Bu konuya da daha fazla yazmayacağım. Aptal şeyler için parmak uçlarımı yoramam.

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Bundan sonra hangi konuların haber değeri taşıdığını sayın üyelerimiz karar verecek galiba? Önce bir anket açarız bugün hangi şeyleri haber yapalım diye.

Google'ın farklı logoları her zaman haber değeri taşır. Biz her sevindiğimiz şeyi haber yapıyoruz sanki. Misal, Devletler Web sitelerini neden yasaklıyor makalesi, çok mu sevindik sansüre.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Herkes kutlamıyor olabilir ama dünyada tek çocuk bayramının bize ait olması bile sevinç kaynağıdır. Atalarımızın ne denli büyük insanlar olduğunun kanıtıdır. Kimsenin bu milletin haysiyetiyle oynamaya hakkı yoktur.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
"Böyle gereksiz bir başlık açıp..." diye devam ettiğin bir cümleye nasıl cevap vermeliyim?

Editör yalakalığı yapmıyorum. Ama aptal aptal konuşanları da hiç sevmem. :) Git biraz hava al sen. Bu konuya da daha fazla yazmayacağım. Aptal şeyler için parmak uçlarımı yoramam.

boyle gereksiz baslik acip diye devam eden cumleme senin cevap vermen zaten komik. konuyu kim actiysa lafim ona.ama sen az oncede dedigim gibi yalakalik yapacagin icin nedense ustune vazife olmadan kendinde cevap hakki buluyorsun.
Parmak uclarina gelecek olursak. aklinin ermedigi seyler icin degil parmak uclarini gercek vazifen olan baklava borek acmak yemek yapmak yada bulasik yikamak isinde yorki bir ise yaramis ol.

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
boyle gereksiz baslik acip diye devam eden cumleme senin cevap vermen zaten komik. konuyu kim actiysa lafim ona.ama sen az oncede dedigim gibi yalakalik yapacagin icin nedense ustune vazife olmadan kendinde cevap hakki buluyorsun.
Parmak uclarina gelecek olursak. aklinin ermedigi seyler icin degil parmak uclarini gercek vazifen olan baklava borek acmak yemek yapmak yada bulasik yikamak isinde yorki bir ise yaramis ol.

Haberi yapan benim. Bundan sonra neyin haber olduğuna siz mi karar vereceksiniz?

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Peki sen neye gore karar veriyorsun? Google in her logo degistirmesini haber diye buraya tasimak gercekten habermi.haber diye yayinladiginiz seylerin icerik degerleri okadar zayifki ya biryerden copy paste yada google logo yapti.
once su asagida verdigim linkteki soruya cevap veriniz
http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...-dell-looking-glass-ile-tablet-pazarinda.html

İlk önce birisine siz diye hitap eden birine sen demek oldukça büyük bir kabalık. Evet Google'ın logosunu değiştirmesi o gün için haber değeri taşır. Bütün web sitelerinin buna yer verdiğini de göreceksiniz.

İkinicisi
http://shiftdelete.net/devletler-web-sitelerini-neden-yasakliyor-20104.html

Bu da zayıf bir içerik sanırım. Gereksiz bir tartışma yaratmaktan öteye gitmeyecek bu durum. Buradaki herkesin, gazete ve dergi deneyimi var. Ben gazetecilik mezunuyum, sanırım neyin haber değeri taşıdığını daha iyi biliriz.

Eleştiri kaldıramıyor değilim, ancak eleştirinin de bir üslubu vardır.

Event

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hepiniz; yaşınızı, başınızı almış, pılınızı pırtınızı toplamış insanlarsınız. Böyle bir başlık altında, bu denli hararetli tartışmak sizlere yakışmıyor arkadaşlar! Bu sitede gezinen diğer üyeleri rahatsiz edebileceğinizi unutmayın. Burada sadece sizler yoksunuz ve bu dünyada da!

Şimdi diğer ülkeleri falan da bırakın. Burada hepimiz bir arada olmaya, ılımlı bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz kanımca. Bende sayfada geziniyorum, her gün göz atıyorum. Bu tür durumlarda bende araya karışmak istiyorum bazen!

Bu tür konularda, basit bir kişiliğe bürünüp tartışma ortamı yapmaya çalışmak ya da anlamadan yapmak insanları rahatsız eder. Bunları rahatsız olduğum için söylüyorum tartışmamanız dileği ile.