Google 23 Nisan'ı Unutmadı

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Özel günler için, özel logolar tasarlayan Google, 23 Nisan'ı da es geçmedi. İşte neşe dolu bayram logosu.

Ünlü arama motoru Google'ın, önemli gün ve bayramlarda logosunu değiştirmesi artık bir gelenek haline geldi.İngilizce Google, dünyaya mâl olmuş günleri logosuna taşırken, yerel siteler ise bulundukları ülkelerin anlamlı günlerini kutluyor.
23 Nisan için özel arama bölümü
Her anlamlı günde farklı bir logo tasarımı kullanan Google böylece sürekli merakta yaratmış oluyor. İşte Google Türkiye'nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırladığı özel logo. Bu renkli Google logosunun üzerine tıkladığınız zaman ise, 23 Nisanla ilgili arama sayfasıyla karşılaşıyorsunuz.
:: Sizce Google.com'da 23 Nisan'ı logosuna taşımalı mı?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ben de ona dikkat etmiştim. Google Türkiyenin bu logoyu taşıması tamam da, önemli olan Google.com in English'in bunu yapmasıydı. :) Çünkü bu bayram evrensel bir bayram.

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
google.. bunlar reklam kokan hareketler...

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
halletcez... :D
bende farkındayım maksat makara olsun :D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
google.co.uk

53oaok.jpg

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Ben de ona dikkat etmiştim. Google Türkiyenin bu logoyu taşıması tamam da, önemli olan Google.com in English'in bunu yapmasıydı. :) Çünkü bu bayram evrensel bir bayram.

23 Nisan ne bakımdan evrensel bir bayram oluyor?:)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Seviyoruz Google'ı. Bing de öyle izlesin, bizi düşünmeyeni biz niye düşünelim.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Bu soruyu sorarken gerçekten ciddi misin? Çünkü o kadar ciddi sormuşsun ki, bir an "Acaba şizofren miyim?" diye sordum kendime. :)

Ciddiyim evet. Tüm dünyanın bu bayramı çocuklara hediye etmesine neden olan ne olmuş, bunu bilmek istiyorum.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ciddiyim evet. Tüm dünyanın bu bayramı çocuklara hediye etmesine neden olan ne olmuş, bunu bilmek istiyorum.

Tüm dünyanın bu bayramı çocuklara hediye etmesi?

Bu bayram, tüm dünya çocuklarına Atatürk tarafından hediye edilmiştir. Nereye varmak istediğini merak etmiyor değilim bu arada. :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Peki, madem biliyorsun o zaman Atatürk'ün bu bayramı çocuklara armağan etmesi google.com'u hangi sebeple bağlıyor onu da deyiver bir kalem. 23 Nisan bizim bayramımızdır, Türk bayramıdır arkadaşım, bundan bahsediyorum.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Peki, madem biliyorsun o zaman Atatürk'ün bu bayramı çocuklara armağan etmesi google.com'u hangi sebeple bağlıyor onu da deyiver bir kalem. 23 Nisan bizim bayramımızdır, Türk bayramıdır arkadaşım, bundan bahsediyorum.

Tüm dünya çocuklarına armağan etmiş olmasından, bir çocuk bayramı olmasından bahsediyorum. Tüm dünya çocukları bu özel günde bir araya geliyorsa, Google.com'un da buna uygun bir logo koymasının yanlış bir tarafı yoktu. Türk bayramı diyorsun ama Atatürk bu bayramı Türk bayramı diye lanse etmemiş.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
pek beğenmedim açıkcası ..:)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Tüm dünya çocuklarına armağan etmiş olmasından, bir çocuk bayramı olmasından bahsediyorum. Tüm dünya çocukları bu özel günde bir araya geliyorsa, Google.com'un da buna uygun bir logo koymasının yanlış bir tarafı yoktu. Türk bayramı diyorsun ama Atatürk bu bayramı Türk bayramı diye lanse etmemiş.

Türkiye tarihiyle alakalı bir olay sebebiyle özel ilan edilen bir günün tüm dünyayı bağlamayacağından bahsediyorum Jeaquares. Neyse konu uzadı gereksiz yere.

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
Blackout, 23 Nisan tüm dünya çocuklarının bayramıdır. Hatta Türkiye'ye pek çok ülkeden çocuk gelir kutlamalar için.

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Blackout, 23 Nisan tüm dünya çocuklarının bayramıdır. Hatta Türkiye'ye pek çok ülkeden çocuk gelir kutlamalar için.

Sadece biz kutluyoruz, çünkü sadece bizim bayramımız. Çeşitli ülkelerden çocuklar getirilmesi neyi değiştirir? Bayram bizim bayramımız.

''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmî tatil günlerinden ve ulusal bayramlarından biridir.''

wikipedi

Sebebinin ne önemi var? Yıllardır çocuk bayramı olarak kutlanıyor çünkü Atatürk böyle ilan etmiş bugünü. :)

Ata kimin atası Jea, bizim değil mi? Hanslar maykıllar ne yapsın. Off sinirim bozuldu.:D

23 Nisan'ın Türkiye'de ulusal bayram olarak kabul edilmesinin nedeni, 1923'te o gün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmış olmasıdır. Milletvekillerinin belirlenişi ve Ankara'ya gelişi çok kısa bir zamanda gerçekleşmiştir. Milletvekili seçimleri Atatürk'ün Ankara'da bir meclisin toplanacağını ve neden toplanması gerektiğini açıklayan 19 Mart 1920 tarihli bildirisiyle başlamış, yine Atatürk'ün 21 Nisan'daki şu genelgesiyle de meclisin açılacağı tarih duyurulmuş ve milletvekillerinin Ankara'ya gelmesi istenmiştir:
“ Nisan'ın 23'üncü Cuma günü Ankara’da Büyük Millet Meclisi açılacaktır.''

http://tr.wikipedia.org/wiki/Türkiye_Büyük_Millet_Meclisi'nin_kuruluşu

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Yahu biz zaten o dediklerine aksi bir şey demedik ki. :) Biz de diyoruz, 23 Nisan tüm dünya çocuklarının bayramı ilan edilmiş. Yani sadece biz kutlamıyoruz. :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Getirilmesi değil gelmesi :)

:)

Günümüzde bayramda, yabancı ülkelerden çocuklar getirilmekte, çeşitli gösteriler hazırlanmakta, okullarda törenler ve çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.[4] Ayrıca 1933'te Atatürk'le başlayan çocukları makama kabul etme geleneği[6] günümüzde çocukların kısa süreliğine devlet kurumlarının başındaki memurların yerine geçmesi şeklinde devam etmektedir.[9]

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/23_Nisan_Ulusal_Egemenlik_ve_Çocuk_Bayramı

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Wikipedia'da yazan her şey doğru mu? Önce bunu tartışalım. :)

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Yok bence tartışmayalım, anlaşamayacağız çünkü. Olaya bakış açımız farklı.:)
Sevgiyle kalın.

A|dem

Asistan
Reaksiyon puanı
10

Arkadaş sorunlu galiba. Atatürk tüm dünya çocuklarına armağan etmiş bu günü. Sorun ne?

Google'u bağlıyor çünlü Google çeşitli önemli günleri malum şekilde vurgular.

PaRRaZit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
blackout dostum boşuna uğraşıyosun y_ates de algılama sorunu var.kim jeaquares arkadaşımıza bişey söylerse üçüncü kişinin yapması gerekeni yapmak üzere atlar konuya :D pusula şaşmış arkadaşta sen kusuruna bakma :D birde arkadaşın kapasitesinin kendine bile nasıl yettiğini merak ettiğim beyniyle üyelere türkçe dersi vermeye çalışması ayrı bir tartışma konusu.aslında birazda dinlemek lazım haklı olabilir bu konuda nede olsa onun bayramı adı üstünde çocuk bayramı daha çok bilgisi vardır :) (bu arada jeaquares konuşmam seninle alakalı değil.sorun arkadaşın senin gönüllü avukatın olması.banada aynısını yaptıda ordan biliyorum :) )