GNU/Linux nedir?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yüksek RPM

Asistan
Reaksiyon puanı
579
Yahu yine mi aynı konu, Linux işletim sistemi ailesidir çekirdeğinin ismi de "Linux Kernel"dir.
Wikipedia da yazıyor açıp okuyun lütfen...

Böyle bir konu açılmasının kime ne zararı var?

Muhalefet olmak için yazmayın lütfen.

Ben buraya yeni geldim ve böyle bir şey paylaşmak istedim ama sizin "Yine mi aynı konu" demeniz hiç hoş değil çünkü ben burayı yeni kavramaya başladım ve bura ile ilgili pek bilgim de yok.
Göz ardı et, cidden uğraşılmaz.

Tekrar açılmasının kime ne zararı var?

Beğenemiyorsanız konuya girmezsiniz olur biter.

DomatesAB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
SDN mi birinci? Tamam o zaman, sen de görmemişim demek yerine uzatıyorsun. Telefonda gözükmüyor da falan da filan da, görmemişim de geç işte. O bıraktığın forumlarda gözüküyor ama :)
Tamam, görmüş olsa bile o yazılara biraz ekleme yapıyor, insanlara yardımcı olmak için çabalıyor, neden bu kadar üsteliyorsun? Beğen, eline sağlık de, geç yahu. İşiniz gücünüz insanların açığı bulup linç etmek.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
@Yuksek RPM hocam açıklamış zaten üstte.

Aynı konular açılıp duruyor diyenlere sesleniyorum; teknoloji sürekli gelişmiyor mu? Belki konuda bilmediğimiz bir bilgiyi daha öğreneceğiz. Belki foruma yeni katılan birisi bu konuyu okuyacak, belki açılan konuları sonradan görecek. Şahsen emek varsa beğenimi atarım, "eline, emeğine sağlık" yazıp çıkarım. Siz cidden neye muhalefet olacağınızı bilmiyorsunuz.

Kaldı ki, bunu esprili bir dille anlatmak yerine "yine mi aynı konu?" tarzında yazılar yazıyorsunuz, yapmayın. Konu sahibini soğutuyorsunuz forumdan.

"Bu sisteme hangi Linux?", "En hafif Linux dağıtımı" konusu açanlara neden yazmıyorsunuz bunları?

Son düzenleyen moderatör:

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Tekrar açılmasının kime ne zararı var?

Beğenemiyorsanız konuya girmezsiniz olur biter.
forum kurallarını okumadınız sanırım...

Beğenmeme değil, kronik konular tekrar edip duruyor, yazdıklarımız da kimsenin şahsına değil zaten konunun tekrarlanması problem...

@Yuksek RPM

"Bu sisteme hangi Linux?", "En hafif Linux dağıtımı" konusu açanlara neden yazmıyorsunuz bunları?
Çünkü herkesin sistemi farklı o yüzden.

Son düzenleme:

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
forum kurallarını okumadınız sanırım...

Beğenmeme değil, kronik konular tekrar edip duruyor, yazdıklarımız da kimsenin şahsına değil zaten konunun tekrarlanması problem...

Çünkü herkesin sistemi farklı o yüzden.
Sanırım benim buradaki son mesajım olacak bu.

Tekrarlanınca ne olacak, kimseye bir zararımız mı var?
Zararım varsa söyle, çekinme yüzüme söyle.

Yani yazmayayım diyorum şuraya ama yazdırıyorsunuz, neyse bir daha yazmayacağım zaten buraya. Pişman oldum sayenizde.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Sanırım benim buradaki son mesajım olacak bu.

Tekrarlanınca ne olacak, kimseye bir zararımız mı var?
Zararım varsa söyle, çekinme yüzüme söyle.

Yani yazmayayım diyorum şuraya ama yazdırıyorsunuz, neyse bir daha yazmayacağım zaten buraya. Pişman oldum sayenizde.
Güzel kardeşim ilk mesajım son mesajım yazmana gerek yok burada çok değerli kişiler var, güzel bir ortamımız var, yazmıyacağım diye küsmene de gerek yok.

Ayrıca yaş olarak da sanırım senden büyüğümdür, abi tavsiyesi olarak yazayım bir forumda bir konu tepki çekti ise muhtemelen aynı şey başka forumlarda da olur.

Yazdığım "yine mi aynı konu" cümlesinde hakaret yok, senin şahsını hedef alan bir ifade de değil, alınmanı gerektirecek bir ifade değil. Buradaki arkadaşlar azıcık da olsa beni bilir kimseyi rencide etmek gibi bir derdim de yoktur. Yine de yazdığım ifade rencide etti ise kusura bakma lütfen.

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
Güzel kardeşim ilk mesajım son mesajım yazmana gerek yok burada çok değerli kişiler var, güzel bir ortamımız var, yazmıyacağım diye küsmene de gerek yok.

Ayrıca yaş olarak da sanırım senden büyüğümdür, abi tavsiyesi olarak yazayım bir forumda bir konu tepki çekti ise muhtemelen aynı şey başka forumlarda da olur.

Yazdığım "yine mi aynı konu" cümlesinde hakaret yok, senin şahsını hedef alan bir ifade de değil, alınmanı gerektirecek bir ifade değil. Buradaki arkadaşlar azıcık da olsa beni bilir kimseyi rencide etmek gibi bir derdim de yoktur. Yine de yazdığım ifade rencide etti ise kusura bakma lütfen.
Güzel bir ortamın olması umrumda değil, tam ısınmıştım ki soğudum aldığım tepkilerden.

Diğer forumlarda da açtım aynı konuyu, kimsenin tepkisi buranın verdiği gibi olmadı hatta çok daha iyi karşıladılar buraya göre. Kurallarda "GNU/Linux nedir?" adlı konu açmayın diye bir şey yazmıyor ama yazılı bir kural değilmiş sanırım.

Geeçekten forumlar bana göre değil, hayatımda yemediği linçi buralarda yiyorum. Hele yeni gelmiş bir üyeye "Yine mi aynı konu" demeniz hiç hoş bir davranış değildi.

Üye ol tuşuna tıklayan elim kırılsaydı da keşke buraya üye olmasaydım, hayatımın hatasını yaptım buraya gelerek.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Bunların hepsi aslında blog bölümünün olmamasından kaynaklanıyor. Rehberleri vs, konu olarak açıyoruz ve aldığımız tepki "yine mi" oluyor. Burada insanlara yararlı olmaya çalışırken almamız gereken tepki bu olmamalı.

@Creative hocama söyledim blog açılmasını ancak bir geri dönüş yapılmadı. Bunları blogda paylaşsak herkesin yararına olacak.

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
Bunların hepsi aslında blog bölümünün olmamasından kaynaklanıyor. Rehberleri vs, konu olarak açıyoruz ve aldığımız tepki "yine mi" oluyor. Burada insanlara yararlı olmaya çalışırken almamız gereken tepki bu olmamalı.

@Creative hocama söyledim blog açılmasını ancak bir geri dönüş yapılmadı. Bunları blogda paylaşsak herkesin yararına olacak.
Sosyalin değerini bilemedim, blog olarak da konu olarak açtığımızda da bir şey demiyorlardı. Aradan biraz zaman geçsin döneceğim geri oraya, orda güzel güzel rehberimi de açarım kimse de bir şey diyemez.

GNU or NOT

Asistan
Reaksiyon puanı
996
Sosyalin değerini bilemedim, blog olarak da konu olarak açtığımızda da bir şey demiyorlardı. Aradan biraz zaman geçsin döneceğim geri oraya, orda güzel güzel rehberimi de açarım kimse de bir şey diyemez.
Sosyal'den ban yedikten sonra giremedim oraya. 18 gündür mesaj yazamıyorum. Neyse daha 60 gün var banın bitmesine. Ayrıca oradaki aktifliği burada göremedim. Sosyal'de günde 1000 kişi aktifken burada 250 civarı. Yazım kurallarından bahsetmeyeyim hiç :D Onun dışında burasını sevdim.

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
Sosyal'den ban yedikten sonra giremedim oraya. 18 gündür mesaj yazamıyorum. Neyse daha 60 gün var banın bitmesine. Ayrıca oradaki aktifliği burada göremedim. Sosyal'de günde 1000 kişi aktifken burada 250 civarı. Yazım kurallarından bahsetmeyeyim hiç :D Onun dışında burasını sevdim.
Ben malum sebeplerden dolayı soğudum burdan.
Zaten Sosyalde kurallara uyarsan zar zor ban yemezsin, 1 aydır ban yemedim ben mesela. Nasıl değerini bilemedim Sosyalin hala anlamıyorum, üzümlü kekim benim.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Ben malum sebeplerden dolayı soğudum burdan.
Zaten Sosyalde kurallara uyarsan zar zor ban yemezsin, 1 aydır ban yemedim ben mesela. Nasıl değerini bilemedim Sosyalin hala anlamıyorum, üzümlü kekim benim.
Buranın ne farkı var ki? Buradaki insanlar kötü mü? Aynı konuyu görmekten sıkılınca tepki gösterdik işte, uzatmaya ne gerek var? Hiç sevmediysen burayı, Vista X olarak hayatına devam edebilirsin.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Buranın ne farkı var ki? Buradaki insanlar kötü mü? Aynı konuyu görmekten sıkılınca tepki gösterdik işte, uzatmaya ne gerek var? Hiç sevmediysen burayı, Vista X olarak hayatına devam edebilirsin.
Bir şey demek istemedim ama çok haklısınız. Bir sürü konu var zaten. Hem de daha bilgilendirici ve öğretici.

500 tane olması anlamsız zaten. Birbirine yakın şeyler.

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
Edeceğim zaten.
Orada ile buradaki en büyük fark onlarca konu açmama rağmen orda kimse "Yine mi aynı konu" diye tepki göstermemesi.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Edeceğim zaten.
Orada ile buradaki en büyük fark onlarca konu açmama rağmen orda kimse "Yine mi aynı konu" diye tepki göstermemesi.
Tamam. Bayss!
Bu arada burada ilk tepkimiz linç oldu diye hep linçleneceksin düşüncesine kapılmışsın
1612011262956.png

MacXP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
389
Tamam. Bayss!
Bu arada burada ilk tepkimiz linç oldu diye hep linçleneceksin düşüncesine kapılmışsın
Ekli dosyayı görüntüle 137021
Alpğagopşsdfhkfjklh
Sen benim eski konularımı görseydin ne kadar linç yediğimi görürdün.
Orda burdan 20 kat daha fazla linç yedim ama oraya geri döneceğim, neden?
Çünkü ordaki insanlar en azından rehber konusu açınca linçlemiyor ve gerçekten çok daha anlayışlılar.
Hadi görüşürüz.
Bayss.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
Çünkü ordaki insanlar en azından rehber konusu açınca linçlemiyor ve gerçekten çok daha anlayışlılar.
Hadi görüşürüz.
Bayss.
Aynı konunun lacivertini bırak morunu sarısını açtılar. Bıktık artık, palette renk kalmadı. Bu kadar kırılgansan forum kullanmamalısın.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Hadi görüşürüz.
Bayss.
Windows 10'u gömüyordun anlamsız bir şekilde gömüyordun kanka. Gayet normal tepki alman :D.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Ben bu arkadaşı, Technopat Sosyal'de de pek sallamazdım. Buraya geldi diye sevindim sadece o kadar XD.
Ama küçük bir çocuk gibi davranıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...