Gmail devredışı sorunu

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Başına nasıl geldi diye ne siz sorun ne ben söyleyeyim ?hesabım devre dışı kaldı kurtarmak için doğumgünü güncelle diyor yazıyorum kredi kartı diyor var mı böyle bir sorunla karşılaşan nasıl çözerim bunu.?
Screenshot_20200416_150528.jpg
Screenshot_20200416_150449.jpg

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,366
Google kurtarmak için para mı istiyor ne alaka kredi kartı sormak.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,795
18 yaş kriteri için kredi kartı bilgisi ile doğrulama talep ediyor olabilir. Bu tür durumlarda Google güvenlik amaçlı 1 TL karttan para çeker 2-3 saat içinde geri yatırır. Hem gerçek kişilik, hemde yaş teyidi için yapabiliyor.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Kimlik bilgilerini istedi kurtarmak için kabul etmedi onları şimdi de bu

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,366
Gel de şimdi güven sistemimi sağla. Kimlik bilgilerini zaten almış, sonrasında kredi kartı bilgileri.. Anne kızlık soyadı da istedi mi tamamdır bu iş..

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Gel de şimdi güven sistemimi sağla. Kimlik bilgilerini zaten almış, sonrasında kredi kartı bilgileri.. Anne kızlık soyadı da istedi mi tamamdır bu iş..
?‍♀️Ne yapıcam ya

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,366
Bu durum ile alakalı olarak karşılaşan bir arkadaşımız yardımcı olacaktır.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Var mı bi fikri olan

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,795
1 TL sanal kart ile doğrulama yapın ve o kartı imha edin.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
1 TL sanal kart ile doğrulama yapın ve o kartı imha edin.
En mantıklı çözüm bu görünüyor.
Yalnız şöyle bir durum da var(mış). Bkz.
Not: Yetkilendirmeniz onaylanmazsa kullandığınız kartın geçersiz olmadığından ve sağladığınız bilgilerin doğruluğundan emin olun.
ilerde tekrar sorun olmasın diye bence sanal kartı silmeden önce eklediğiniz kartı hesabınızdan kaldırın daha sonra isterseniz sanal kartı da sizlersiniz. Yani silinmiş bir kart hesapta ekli olmasın. Bkz.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
En mantıklı çözüm bu görünüyor.
Yalnız şöyle bir durum da var(mış). Bkz.
ilerde tekrar sorun olmasın diye bence sanal kartı silmeden önce eklediğiniz kartı hesabınızdan kaldırın daha sonra isterseniz sanal kartı da sizlersiniz. Yani silinmiş bir kart hesapta ekli olmasın. Bkz.
Teşekkür ederim bu aydınlattı beni ama ikinci attığınız linkte birincil ödeme yöntemini kaldırmanız için başka eklemeniz gerekiyor diyor ya da ben mi yanlış anladım siz de önce kartı kaldırın sonra silin yazmışsınız kaldırmaya izin verir mi peki o zaman henüz işlemi yapmadım. Ama şey de demiş doğrulandıktan sonra hemen açılıyormuş hesap o zaman zaten direk sanal kartı iptal ederim çözülür sanırım

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Teşekkür ederim bu aydınlattı beni ama ikinci attığınız linkte birincil ödeme yöntemini kaldırmanız için başka eklemeniz gerekiyor diyor ya da ben mi yanlış anladım siz de önce kartı kaldırın sonra silin yazmışsınız kaldırmaya izin verir mi peki o zaman henüz işlemi yapmadım. Ama şey de demiş doğrulandıktan sonra hemen açılıyormuş hesap o zaman zaten direk sanal kartı iptal ederim çözülür sanırım
Kredi kartı doğrulamanızı yapın & yaş onayı engelini aşın daha sonra tekrar bakarsınız.
İkinci linki Google'da aratarak buldum, belki farklı bir menü olabilir, hesabıma kredi kartı eklemediğim için bu konuda bilgim yok, hesap yönetimi ayarlarından tekrar bakarsınız.

Benim gayem: silinmiş kart bilgisi hesabınızda ekli kalmasın, ileride benzer bir sorun yaşarsanız geçersiz olan bir kartın yerine sizden başka bir kredi kartı kullan/ekle menüsü size sunmayabilir de. Yaşanabilecek en kötü senaryoyu düşünerek fikrimi belirttim. :)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
509
Aaa sağolun. İleriye dönük evet mantıklı ne olacağı belli olmaz.
Yalnız şöyle bişey oldu az önce tekrar giriş yaptım gmail adresime. Sanal karta da para tanımlamıştım ekleyeceğim için kendiliğinden giriş yaptı yani devredışı falan demedi düzeldi sanırım ?

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,349
Muhtemelen düzelmiştir, geçmiş olsun.
Eğer kullandığınız başka cihaz varsa, müsaitken onlardan da hesaba giriş yapıp oturumu kapatın, hesabı test edin. Google ve servislerinin güvenlik önlemleri bir yandan iyi ama aynı zamanda çok da katı.