Bu konuyu okuyanlar

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Arkadaşlar merhabalar,

Daha önce GM8 Deneyimim başlıklı bir konu açmıştım. Hala aktif GM8 kullanıcısıyım bunu baştan belirteyim.
Gm9Pro'yu yaklaşık 4 aydır gözlemliyorum çünkü eşimde gm9pro kullanıyor. Bu nedenle GM9Pro ile ilgili düşüncelerimi ve gözlemlerimi de sizlerle paylaşmak istedim.
Gm almayı düşünüp önyargı ile yaklaşan çok insan görüyorum. Halbuki 10 bin tl verdiğimiz telefonu sırf adı yüzünden düşünmeden alabiliyoruz. Sonra destek noktalarından çıkamıyoruz :)

Arkadaşlar, gm9pro'nun özelliklerine bakıldığında aslında şuanda 1600 küsür tlye alınabilecek en güzel telefon. Tam bi fiyat performans telefonu.
Özelliklerini buraya tekrar yazmaktansa sizi şu linke yönlendirmek istiyorum bu esnada;
General Mobile GM 9 Pro özellikleri ve fiyatı! - ShiftDelete.Net

Benim deneyimlerime gelecek olursak açıkçası ben akşamları oyun oynayacaksam eşimden telefonunu rica ediyorum. GM8'de oyunlarda çok iyi performans bakımından fakat gm9pro'nun geniş ekranı beni daha çok cezbediyor bu konuda. Mesela fotoğrafları gm8'den çekmeyi daha çok seviyorum fakat aralarında çok fark yok hatta özelliklere bakılırsa gm9pro daha kaliteli duruyor. Eşimden telefonla ilgili yorumlarını aldığımdaysa gününün yarısından çoğunu instagram ve youtube'da geçirse bile şarjının ona dayandığını söylüyor. Beklemediğinden iyi performans veriyormuş pil. Uygulamalarda kasma, uygulamalardan atma veya ısınma gibi problemleri yok şimdilik. Ben fiyatına göre çok çok beğendim gm9pro'yu. Ben gm8'ciyim, telefonumdan memnunum o yüzden şuanda para harcamayı gereksiz buluyorum. Ama yeni telefon alacaklara gm9pro alabilecek bütçe varsa gm9pro alınmasını daha çok tavsiye ederim. Bunun nedeni de aslında gm9pro'ya 8'den daha fazla güncelleme gelecek olması.

Sorularınız varsa yazın, kafanıza takılan ne varsa cevaplarım arkadaşlar. Herkese hayırlı ramazanlar.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Gm 9 pro çok sevdiğim bir telefon benimde amoled ekranı olması, sd 660 olması, kasası cam ve alüminyum bileşeninden oluşması, kamera da dxomark puanının gayet iyi olması gibi gibi 1700 TL lik bir telefona göre muhteşem almadıpım için biraz pişmanlığım var ve şu an mate 20 lite kullanıyorum. Ama şu Bi gerçek Gm8 berbat bir telefon. Bunu kağıt önünde gösterecek olursak da öyle çünkü Gm8 kasası full plastik kamera çok tatmin etmedi beni, ekranı hd+ ve ips lcd, işlemci olarak sd 435 var ve Gm9 pro ile karşılaştığında arada ciddi bir antutu puanı farkı var. Ayrıca 28 nm olması dezavantaj pil tüketimi konusunda. Yani Gm8 ile Gm9 pro çok karşılaştırılacak bir telefon değil. Ha 1000 TL ye alınır mı alınır ama 1700 e Gm9 pro çok iyi

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108
Ben de GM 9 pro modelini kullanıyorum. Ve şunu söylemeliyim ki bu fiyat bandında bu telefondan daha iyisi yok. Benim mutlaka aradığım 3 kriter var, Batarya, kamera ve performans. Bunların 3 ü de mevcut ve seni yarı yolda bırakmıyor. Kesinlikle ön yargılı olan kullanıcılara cevap niteliğinde bir cihaz yapmışlar

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27
Gm 9 pro çok sevdiğim bir telefon benimde amoled ekranı olması, sd 660 olması, kasası cam ve alüminyum bileşeninden oluşması, kamera da dxomark puanının gayet iyi olması gibi gibi 1700 TL lik bir telefona göre muhteşem almadıpım için biraz pişmanlığım var ve şu an mate 20 lite kullanıyorum. Ama şu Bi gerçek Gm8 berbat bir telefon. Bunu kağıt önünde gösterecek olursak da öyle çünkü Gm8 kasası full plastik kamera çok tatmin etmedi beni, ekranı hd+ ve ips lcd, işlemci olarak sd 435 var ve Gm9 pro ile karşılaştığında arada ciddi bir antutu puanı farkı var. Ayrıca 28 nm olması dezavantaj pil tüketimi konusunda. Yani Gm8 ile Gm9 pro çok karşılaştırılacak bir telefon değil. Ha 1000 TL ye alınır mı alınır ama 1700 e Gm9 pro çok iyi

Gm9pro tabiki daha iyi özellik kalite bakımından bu bir gerçek. Aralarındaki fiyat farkına göre de normal bu. Fakat ben gm8'e alıştım ve bana yeterli geldiği için gm8'ciyim. Oyunları vs gm9pro dan oynadığım için olsa gerek gm8 bana yeterli oluyor bir de fotoğraf çekmeyi çok seviyorum en büyük hobim, gm8'in dediğim gibi kamerası daha hoşuma gidiyor nedense. gm8 fiyatına göre sizinde dediğiniz gibi çok başarılı. ama bütçesi olanlar için tabiiki önerim gm9pro olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben de GM 9 pro modelini kullanıyorum. Ve şunu söylemeliyim ki bu fiyat bandında bu telefondan daha iyisi yok. Benim mutlaka aradığım 3 kriter var, Batarya, kamera ve performans. Bunların 3 ü de mevcut ve seni yarı yolda bırakmıyor. Kesinlikle ön yargılı olan kullanıcılara cevap niteliğinde bir cihaz yapmışlar

Aynen öyle, dediğiniz gibi general mobile aslında kalitesini belli etmiş oldu gm9pro ile. Kullanıpta bu fiyatı haketmiyo şöyle böyle diye şikayet eden kimse görmedim açıkçası.

anlatknkdinliyorum

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Bende çok severek kullanıyorum. Daha telefon çıkalı kaç ay oldu bilmem kaç kere servise gönderdim diyenler var gerçekten inanasım gelmiyo çünkü hiçbir problemi yok telefonun. Maşallah diyelim

Mustafa_elms

Asistan
Reaksiyon puanı
42
28 nm nedir abi yıl olmuş 19

Selamün aleyküm beni hatirladinmi abi bir ara kafayı GM 9 pro ya taktım , ondan sonra garantisiz mı 8se yi gördüm 1650 TL'ye Hdr 10 desteği falan vardı sn710 vardı , sonra bi baktım redmi note 7 çıkmış, mi 8 se ye kıyasla beni fazla cezbetmedi,sonra bi baktım mi 9 se çıkmış telefona resmen düştüm 2150 TL'ye garantisiz satılıyor 3 haftaya alacağım ama belki o zmana kadar şu redmi k20 gelebilir onu beklesemmi yoksa mi 9 se yi alsammi ama k20 aşırı güzel ??

Son düzenleme:

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27

Selamün aleyküm beni hatirladinmi abi bir ara kafayı GM 9 pro ya taktım , ondan sonra garantisiz mı 8se yi gördüm 1650 TL'ye Hdr 10 desteği falan vardı sn710 vardı , sonra bi baktım redmi note 7 çıkmış, mi 8 se ye kıyasla beni fazla cezbetmedi,sonra bi baktım mi 9 se çıkmış telefona resmen düştüm 2150 TL'ye garantisiz satılıyor 3 haftaya alacağım ama belki o zmana kadar şu redmi k20 gelebilir onu beklesemmi yoksa mi 9 se yi alsammi ama k20 aşırı güzel ??

Gm9prodan şaşma general mobile çok daha iyi bir marka bence

Bende çok severek kullanıyorum. Daha telefon çıkalı kaç ay oldu bilmem kaç kere servise gönderdim diyenler var gerçekten inanasım gelmiyo çünkü hiçbir problemi yok telefonun. Maşallah diyelim

Valla o konuda benimde kafam karışıyor. Servise gönderip druyorlar telefonu 6 kere gönderdim diyen var. Tabi gerçekleri de olabilir ama çoğu sallama gibi geliyor bana. Telefonda bi hata varsa zagten güncelleme ile düzeltiliyor

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

Oyun performansının yettiğini söylediniz, ne tür oyunlar oynandı? Hiç ağır grafikli oyun oynandı mı? Telefon kaç dereceye kadar aşırı ısınıyor?

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Oyun performansının yettiğini söylediniz, ne tür oyunlar oynandı? Hiç ağır grafikli oyun oynandı mı? Telefon kaç dereceye kadar aşırı ısınıyor?
Sd 660 işlemcisi pubg de orta ayarlarda gayet iyi oynatır. Fiyatına göre çok çok iyi bir işlemci ve arka kasanın cam olması sayesinde çok da ısınacak bir cihaz değil. Sd 660 termal açıdan gayet iyi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sd 660 işlemcisi pubg de orta ayarlarda gayet iyi oynatır. Fiyatına göre çok çok iyi bir işlemci ve arka kasanın cam olması sayesinde çok da ısınacak bir cihaz değil. Sd 660 termal açıdan gayet iyi.
Bize deneyimlerin sonucu net görüşler gerekiyor. Tahmini olarak tabiki sorun çıkarmaz.

Isaac42

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,526
Bize deneyimlerin sonucu net görüşler gerekiyor. Tahmini olarak tabiki sorun çıkarmaz.
Sd 660 işlemcisini deneyimledim. Fakat Gm9 proyu deneyimlemedim

Redmi note 7 de gayet iyi çalışıyor herhangi donma kasma ısınma yok pubg de orta ayarlarda akıcı bir şekilde uzun süre oynanmadığı sürece ısınma yapmıyor çok

Teknolog26

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
27

Redmi note 7 de gayet iyi çalışıyor herhangi donma kasma ısınma yok pubg de orta ayarlarda akıcı bir şekilde uzun süre oynanmadığı sürece ısınma yapmıyor çok

Karşılaştırma videosu izledim geçen, gm9pro'nun renk kalitesi, ses kalitesi, performansı redmi note 7'den çok daha iyi. Fiyat aynı zaten, bence gm9pro'n un yanından bile geçemez

Tekno Göçmen

Asistan
Reaksiyon puanı
108

k20 yi bekle bence :D

Gm9prodan şaşma general mobile çok daha iyi bir marka bence

Son düzenleyen moderatör: