GM8 Karşıya ses gitmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Silindi58

Doçent
Reaksiyon puanı
235
Bugün babamın telefonundan birini arayınca ses gitmemeye başladı.Kapat aç yaptık yine aynı.Kulaklık takınca konuşulabiliyor

Bunun çözümü nedir?
daha önce yaşayan varmı?

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Bugün babamın telefonundan birini arayınca ses gitmemeye başladı.Kapat aç yaptık yine aynı.Kulaklık takınca konuşulabiliyor

Bunun çözümü nedir?
daha önce yaşayan varmı?
Mikrofon soketini temizleyin eğer düzelmezse mikrofunun soketini değiştreceksiniz.

Termalkamera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mikrofon soketini temizleyin eğer düzelmezse mikrofunun soketini değiştreceksiniz.

Konuyla ilgili anlam veremedigim bir şey yaşıyorum.. özetle gm8 telefondan karşı tarafa ses gitmiyor.. kulaklığı takınca gidiyor.. mikrofonda problem var gibi görünüyor ama değil.. çünkü WhatsApp tan konustugumda yada video cektigimde telefonun mikrofonu görevini yapıyor.. hattı değiştirdim sonuç aynı .. mobil hattan ses karşıya gitmiyor, kulaklık takarsan gidiyor.. garip ...

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Sorun mikrofonun flexinden kaynaklı olabilir, iç hasarlar sonucunda oluşmuş olabilir. Yani bir çok sebebi olabilir. Benim eski bir tuşlu telefonum vardı, onun da bağlı lehimleri koptuğu için olmuştu. Muhtemelen sizin de buna benzer bir sorundan dolayı olmuş olabilir.

Termalkamera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sorun mikrofonun flexinden kaynaklı olabilir, iç hasarlar sonucunda oluşmuş olabilir. Yani bir çok sebebi olabilir. Benim eski bir tuşlu telefonum vardı, onun da bağlı lehimleri koptuğu için olmuştu. Muhtemelen sizin de buna benzer bir sorundan dolayı olmuş olabilir.

Teşekkürler..
Ama telefon mikrofonu sadece GSM gorusmelerinde çalışmıyor.. kamera kaydı veya WhatsApp ta ses alıyor..