Gigabyte Servis Rezaleti (RTX 3080)

Bu konuyu okuyanlar

ateykan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Gigabyte markasının servisi olan RMA servis ile ilgili düşüncelerimi aktaracağım. Gigabyte markası ne kadar kaliteli olursa servisi bir o kadar rezil ve kötü ne yazık ki.
5 Ocak 2021 tarihinde Sinerji.gen.tr üzerinden Gigabyte RTX 3080 Aorus Master sipariş verdim. 7 Ocak 2021 tarihinde elime ulaştı. Kartı kasama taktım ve testlerini yaptım. Soğutması olsun, performansı olsun çok tatmin etti. Ancak kartta coil whine ya da fanların rulmanlarından kaynaklı bir ses sorunu var. Videoları ektedir. Sinerji ile görüştüm ve RMA servis ile görüşmemi istediler. RMA servis MSI markasının servisi olan servispoint ile aynı yerdeler ve muhtemelen aynı kurumlar. MSI markalı ürünlere kendiniz direkt servise götürebiliyorken RMA kabul etmiyor ve vektron elektronik yani Gigabyte distiribütörüne teslim etmenizi, onların göndermesini istiyor. 8 Ocak 2021 cuma günü işimden zar zor izin alarak kağıthane'de bulunan mevkilerine teslim ettim.

Aynı zamanda 7 Ocak 2021 perşembe ve 8 Ocak 2021 cuma günleri RMA servisi ile sürekli mail yoluyla irtibat kurdum. Bana maille bile sorun olmadığını güç kaynağınızdan kaynaklıdır, kablolardan kaynaklıdır, desibel çok çıkmıyor denildi. 12 Ocak 2021 salı vektron elektronik çalışanı beni aradı ve kartımın geldiğini iletti. Kartı almaya gittiğimde sorun olmadığı yazılı bir kağıt yapıştılmış olarak verildi bana. Üzerine bir de Aorus stickerı yoktu içerisinde. Onu 'çaldılar' mı ya da kayıp mı ettiler bilmiyorum. Son olarak 14 Ocak 2021 perşembe günü istiklal caddesi'nde bulunan tüketici hakem heyeti'ne gidip şikayetimi ve değişim isteğim için başvuru yaptım.
Bir markanın ürünü ne kadar iyi olursa olsun servis tutumu da o kadar önemli özellik Türkiye gibi elektronik ürünlerin çok fazla fiyatı olduğu bir ülkede. Normalde her zaman MSI'ya da ASUS ürünleri tercih ederim ve bu sefer tercih etmediğim için pişmanım.

Kart videoları:
whatsapp video 2021-01-07 at 23.35.18
whatsapp video 2021-01-07 at 23.24.33
whatsapp video 2021-01-07 at 23.24.32
Videolara nazaran gelen CW sesi şu anda biraz daha artmış durumdadır.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Aorus Master, Gigabyte'ın en iyi modellerinden diye biliyorum. Ama işte illaki sorun çıkarabiliyor.
O kadar para ver sesli çalışsın ve de servisi de berbat olsun.

Son düzenleme:

ateykan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Aorus Master, Gigabyte'ın en iyi modellerinden diye biliyorum. Ama işte illaki sorun çıkarabiliyor. O kadar para ver sesli çalışsın ve de servisi de berbat olsun.
Servisi sorunlu olmasa yemin ediyorum şu forumlara överek yazı yazardım. Çünkü kartın performansı muazzam soğutması özellikle. Servis b.. gibi olduktan sonra bir önemi kalmıyor ama 4 yıl garantinin. Msi ya da Asus'tan şaşmamak lazım sanırım. THH ile uğraşıcam 5, 6 ay bunlar yüzünden şimdi.

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Geçmiş Olsun Umarım sorunuzu çözersiniz Cw şans işidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Servisi sorunlu olmasa yemin ediyorum şu forumlara överek yazı yazardım. Çünkü kartın performansı muazzam soğutması özellikle. Servis b.. gibi olduktan sonra bir önemi kalmıyor ama 4 yıl garantinin. Msi ya da Asus'tan şaşmamak lazım sanırım. THH ile uğraşıcam 5, 6 ay bunlar yüzünden şimdi.
MSI de Rezil garanti baya uğraştırıyorlar asusdan şaşmamak lazım Türkiye de.

ateykan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Geçmiş Olsun Umarım sorunuzu çözersiniz Cw şans işidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

MSI de Rezil garanti baya uğraştırıyorlar asusdan şaşmamak lazım Türkiye de.
Gtx 970 ile sorunsuz değiştirmişlerdi. Aldığım monitörde 1 adet pixel sorunu vardı değişim için 5 dediler direttim onu da değiştirdiler. Gigabyte'a nazaran daha iyiler diyebilirim en azından.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Aorus Global ile iletişime geçin. Derdinizi İngilizce şekilde bir de onlara anlatırsanız belki buradaki servisi yönlendirirler. Daha önce bu şekilde yurt dışı yönlendirmesi sonucu TR'deki servisin harekete geçmek zorunda kaldığını görmüştüm çünkü. RTX 3080 gibi bir kart alıp birde servisle uğraşmak can sıkıcı gerçekten. Ancak yukarıda dendiği gibi MSI ve Asus'a da çok bel bağlamayın. Onların da garantileri pek iyi değil. Özellikle Servispoint sıkıntılı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
şu videoları youtube'a atın abuk sabuk yerlere koymayın adam gibi koyun.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
youtube daha kolay ve pratik hiçbiri yokken youtube vardı onlar çöplük.

ateykan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
youtube daha kolay ve pratik hiçbiri yokken youtube vardı onlar çöplük.
Bakın bunu diyebilirsiniz AMA ilk yazdığınız argüman çok farklı. Emir kipiyle konuşmak vs. Youtube daha rahat kullanışlı pratik vs ben de biliyorum ancak üyeliğim yok ve uğraşmak istemedim.