Gezinti.com Kişisel Bilgileri Alıyor mu?

Ultrayer6

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"kişisel bilgilerinizi alıyoruz" mu diyeceklerdi? Yapsalar bile yapmıyoruz derler.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Adsl hattım babamın üzerine kayıtlı ve ttnet te babamın telefonu kayıtlı. TTnet online işlemlerde ne zamanki cep telefonumu girdim benim telefonuma onlarca reklam araması geldi ve de babamın adıyla... Birileri ttnet in müşteri bilgilerini fena şekilde paylaşıyor... Ya haberleri yok yada bilerek izin veriyorlar.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Adsl hattım babamın üzerine kayıtlı ve ttnet te babamın telefonu kayıtlı. TTnet online işlemlerde ne zamanki cep telefonumu girdim benim telefonuma onlarca reklam araması geldi ve de babamın adıyla... Birileri ttnet in müşteri bilgilerini fena şekilde paylaşıyor... Ya haberleri yok yada bilerek izin veriyorlar.
TTnetteki müşteri bilgileri mutlaka dışarıya sızdırılıyor yaa bunu bilinçli olarak satıyorlar yada bi ttnet çalışanı bu bilgileri dışarıya sızdırıyor.. Çünkü benide sürekli Dsmarttan arayıp bize gel diyorlar tamam bu bi kampanya ama dsmart müşteri hizmetleri yada müşteri temsilcisi herneyse benim ttnetteki özel bilgilerime bakarak konuşuyor.. Yanii benim bilgilerime ttnet dışında bi şirket nasıl ulaşabiliyor??.. Yada bi müşteri temsilcisi adı altındaki bi kişi nasıl ulaşabiliyor?..

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Kişisel bilgileri almadığı yönünde ve kişisel bilgilere saygılı olduğu söylemişler

Umarım TTNet bu yalana inanmamızı beklemiyordur.

Diğer arkadaşlarında dediği gibi beni de farklı adsl firmaları aradı ve ne hikmetse aboneye ait kimlik bilgilerini ve aboneliğin ne zaman biteceğini felan biliyorlardı.

Ayrıca bu yaşadığım tek olay değil adsl aboneliği babamın adınaydı ancak ttnet online işlemleri için kendi mail adresimi eklemiştim.
Her ay fatura gönderiyorlar hakklarını yemeyelim ancak neden ben ödedikten sonra fatura detayları geliyor anlamadım normalde faturanın önce gelip ve senin faturaya bakarak miktarı ödemen gerekmez mi?
Konuya dönecek olursam her ay ttnet mail gönderiyordu ancak birgün farklı bir şirketten babamın adında mail geldi ve gerçekten çok şaşırmıştım.

Kısacası TTNet'te kişisel bilgi güvenliği diye birşey yok kimse kendini kandırmasın.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
"phorm ttnet" diye google'da aratın.

Ttnet hepimizi fişliyor.

aslanx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar
Sabit ev telefonundan, T.Telekom adına aradıklarını ve anket yapmak istediklerini söylüyorlar ama telefon numarası çıkmıyor ve kapsam dışı yazıyor.
Müşteri Hizmetlerini aradım ve durumu anlattım, beni takrar aradıklarında; arayan kişinin T.Telekom özel bayiisi olduğunu söyledi ve istersem gizli numaraya ücretsiz kapatalım ve bir daha aranamasın dediler ve kabul ettim.
Aradan bir ay kadar geçtikten sonra yine başka bir gizli numaradan arandım ve yine Müşteri Hizmetlerini aradım ve şikayetimi yaptım ama şu ana kadar bir cevap gelmiş değil.
Gizli numaradan aranmaya kapatılmış olduğu halde, nasıl oluyorda yine gizli numaradan arıyorlar anlamış değilim.
Bizim telefon numaralarımızı, en azından T.Telekom ve TTNET ile anlaşmalı tüm işyerlerine veriyorlar. Bundan kesinlikle eminim.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar
Sabit ev telefonundan, T.Telekom adına aradıklarını ve anket yapmak istediklerini söylüyorlar ama telefon numarası çıkmıyor ve kapsam dışı yazıyor.
Müşteri Hizmetlerini aradım ve durumu anlattım, beni takrar aradıklarında; arayan kişinin T.Telekom özel bayiisi olduğunu söyledi ve istersem gizli numaraya ücretsiz kapatalım ve bir daha aranamasın dediler ve kabul ettim.
Aradan bir ay kadar geçtikten sonra yine başka bir gizli numaradan arandım ve yine Müşteri Hizmetlerini aradım ve şikayetimi yaptım ama şu ana kadar bir cevap gelmiş değil.
Gizli numaradan aranmaya kapatılmış olduğu halde, nasıl oluyorda yine gizli numaradan arıyorlar anlamış değilim.
Bizim telefon numaralarımızı, en azından T.Telekom ve TTNET ile anlaşmalı tüm işyerlerine veriyorlar. Bundan kesinlikle eminim.

Görünmeyen numara iki (veya daha fazla) şekilde olabilir. 1- Numaranın karşı tarafta gözükmesini istemezsin. 2- Kırsal kesimlerde numara gönderme, numara görme olmayabiliyor. Gizli numara bunlar için geçerli olmayabilir. Bundan faydalanmış olabilirler.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Nisan ayında benim de başıma gelmişti.
Taahhüt biter bitmez bütün ADSL şirketleri aramaya başladı. Hepsini hayır istemiyorum deyip kapatıyordum.
Son günlerde birisi aradı. Yazlıktaki internet hattı eşim adına kayıtlıydı. (Kapattırdım.) Arayan kişi ile ben arasındaki diyalog:
- Evin hanımı nerede
- Evin hanımı mı?
- .... hanım yok mu?
- Yok bana söyleyin
- Bulaşık telleri ile ilgilenir misiniz?
- Hayır ben ne yapacam bulaşık telini.
- Ama şöyle iyi böyle iyi
- Siz benim karımı nerden biliyorsunuz ve bu numarayı nerden buldunuz
- Telekomdan buldum.
dıt dıt... (kapandı.)