gereksiz saniye sayısına düşen kare sayısı düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

dogukanka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşletim sistemim Windows 10, ekran kartı driverleri güncel. Ekran kartım GTX 950M.
CS:GO'da FPS 200-300 arasıyken ara sıra 20 FPS falan oluyor. Sebebi nedir? Birkaç gündür kafayı yiyeceğim, lütfen yardım edin.Her türlü şeyi uygularım.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
ani hareketler yaparken biyeri renderlamayı burakıp anında başka bir yere geçtiği için o sırada ani ama kısa fps düşüşleri yaşanabilir tabiki sıcaklıkta önemli eğer pc fazla ısınmışsada bu durum oluşabilir

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
20FPS'e kadar düşüyor olması bir arkaplan servisi yada bir programın işlemcini yediği düşüncesini kafama getiriyor. Isınma olduğunu sanmıyorum. Çalışan programlara bir bak. Virüs olabilir bir antivirüs yazılımı yada arkaplanda çalışan servis bu kadar kastırıyor olabilir.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ani FPS düşüşü olduğu anda görev yöneticisinde Windows Updateîn açık olup olmadığını kontrol etmeni öneririm.

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
saniye sayısına düşen kare sayısı düşüşü :D :D :D
sen beni güldürdün allah da seni güldürsün.

mrtlln

Asistan
Reaksiyon puanı
61
bak sırf başlığın cazibesine geldim,

görev yöneticisinden yada everest gibi programlardan çalışan uygulamaların ram ve cpu kullanımlarını kontrol et, everest ile sıcaklık tabiki de yaparsın, ani düşüler :D int hızı dahil olmak üzere ram cpu ekran kartı bunlardan biri darboğaza giriyor aşırı kullanım altında kalıyor o yüzden kaynaklanıyor diye düşünüyorum bu düşüşlerin

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
BIOS güncel mi? İşlemcini ve PSU'nu yazar mısın? Bir de CPU nun ani fps düşüşü yaptığı zamanlardaki sıcaklığını yazar mısın? Çok şey istedim ama bu sorun bir çok şeyden kaynaklanabilir.

Son mesajlar