Gerçekten Para Kazandıracak Bir İş Fikri Olan Var Mı

Bu konuyu okuyanlar

Mesut Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yazdığın tanımı anlamamışsın, bana ahkam kesiyorsun. Devamında yazdıklarını cevaplama gereği duymuyorum. Tek tavsiyem, biraz tefsir okumanız. Bilmediğiniz şeyler hakkında kesin yorumlar yaparsanız, cevaplar gelir tabiki.
şuna emin olabilirsin ki sizin (bu sünnet tanımını yanlış yaptığınıza göre) okuduğunuz yeni nesil uydurulmuş tefsirler yerine Abdülkadir Geylani'nin 70 yıllık kitaplarında da sünnet benim dediğim gibi geçer. Asıl ahkamı kesen dini bir terimi değiştirme gereği duyan sizsiniz.

ozcnizzet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
şuna emin olabilirsin ki sizin (bu sünnet tanımını yanlış yaptığınıza göre) okuduğunuz yeni nesil uydurulmuş tefsirler yerine Abdülkadir Geylani'nin 70 yıllık kitaplarında da sünnet benim dediğim gibi geçer. Asıl ahkamı kesen dini bir terimi değiştirme gereği duyan sizsiniz.
Hadsiz kelimesini kullanan ben miyim hayır? Demişim ki tanımı zaten anlamamışsınız, tanımda bir problem yok kullandığım kelimeleri destekliyor. Yeni nesil bir tefsir hiç bir zaman okumadım.

Mesut Korkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hadsiz kelimesini kullanan ben miyim hayır? Demişim ki tanımı zaten anlamamışsınız, tanımda bir problem yok kullandığım kelimeleri destekliyor. Yeni nesil bir tefsir hiç bir zaman okumadım.
Benim hadden kastım konu başlığına bak bizim yazdıklarımıza bak. Adamın konusu baltalanıyor.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Fıkıh'tan Fen'e geçeriz ve konu dallanır budaklanır uzaya kadar gider.

robinhogol

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
paran var mı var ps dukkanı ac ınternetten kafa acresronat ac sanal oyun ac turkan sıtesı ac kuafor ac fırın ac benı ra hergu sana fıkır verırım

dogankisisel_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
En iyisi tavuk döner aç gıda iş tükenmez rekabet gerekmez ezilmez bükülmezsin özgün ol menü takül

eticarettv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sen çok yanlış öğrenmişsin olayları. Arap kültürü dediğin şeyle islam kültürü dediğin şey nedir? Ayrıca benim yazdığıma bak bakayım islam kültürü demiş miyim?

Sünnet: Peygamberin yaptığı şeyleri yapmaya, taklit etmeye denir.
Peygamber dişlerini misvakla fırçalardı diye modern diş fırçası yerine sırf sünnet diye misvak tercih edenlere denk gelmedin mi sen?

Yani bu durumda misvak kullanmak sünnettir anlamı çıkıyor. Ki istediğin hocaya sor misvak kullanmak sünnettir der.
Peygamber zamanında modern diş fırçası yoktu o yüzden kullanmadı, ama bazı müslümanlar modern diş fırçası olduğu halde misvak tercih ediyor.

Hadi buradan yola çıkarak peygamberin yaşadığı zamanda modern ulaşım araçları da yoktu o yüzden deveye biniyordu.
Eee diş fırçası yerine sırf sünnet diye misvak tercih eden müslüman neden otomobil, uçak yerine sırf sünnet diye deve tercih etmiyor?

Bugün peygamber efendimiz s.a.v sünnetlerini yapabiliyor olsaydık deveye de binilebilir di arabaya da. Bir sünneti yerine getirmek için tüm müslümanları töhmet altında bırakmak doğru değil.
Otomobile binen sözde müslümanlar ne yapıyor uzayda koloni mi kurdu? Abd bu gibi tartışmalardan uzak ama adamlar uzaya koloni kurdu kuracak. Siz at araba deve tartışması içerisindesiniz. Ülkemizdeki gençlerin hepsi bu şekilde kısı tartışmalar içerisinde kendini yıpratıyor.

İslam ahlakı gösterişle itişip laf çakıp iyi ve büyük görünmekle olmaz, yaşamakla olur.

Yaşayabilene ne mutlu yaşayamayana ve yaşamak istemeyeninde kendi tercihi. Ancak bunlar kısı tartışma konusu yapılacak konular olmamalı.
İsteyen yaşar isteyen yaşamaz.
İslam çizgisi belli kimsenin kimseye islam ahlakı dersi vermesine gerek yok.

Bahsettiğin gibi sünneti yapmayanların henüz uzaya roket gönderdiğini göremedik. Otomobile binince bilim gelişmiyor deveyebinip böbürlenmekte islamı yüceltmez.

Kısır tartışmalardan uzak kalıp bilime teknolojiye yönelmek lazım gerek.

Ülkemiz hep sağcı solcu alevü sunni yobaz sosyalist diye ayrıştırıldı siyasetçiler tarafından oysa herkes eşit herkes inancını özgüce pekala yaşayabilir. İnananın inancı kendine inanmayanın ki kendine. Neticede islam dinimiz dinde zorlama olmaz der, kulun ne haddine.

Sevgiyle kalın...

kenany

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Boyasız Göçük Düzeltme PDR eğitimi alarak yeni bir iş hayatına başlayabilirsiniz. Konunun uzmanı olan ve yıllardır sektörün içinde olan Çankaya Garage şimdi uzmanlığını kurmuş olduğu akademi ile yeni uzmanlar yetiştirmek istiyor. Boyasız göçük düzeltme ve akademi için Boyasız Göçük Düzeltme - Çankaya Garage - Araç Yenileme ve Koruma Merkezi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son düzenleyen moderatör:

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Uzun bir dönemdir güzel bir iş fikri arıyorum. Daha gencim ve 50 bin lira civarı sermayem var, çok çok lazım olursa 50 bin de rahat kredi çekebilirim. Var mı daha ilk 6 aydan para kazandıracak güzel bir iş fikri önerebilecek?
Telefoncu olabilir ama bildiğimiz telefoncu degil... eski bozuk cihazları alıp yenileyin satın... şimdi herkes bu alana kayıyor... veya 50k hepsiyle gümüş alın uzmanlar gümüşteki artışa dikkat çekiyor..

lordare

SDN Forum Fosili
Reaksiyon puanı
1,619
* Üniversite yakınında sağlam konsepti olan küçük bir kafe aç
* Kaz civcivleri alıp büyüt ve bir dikimevi satın al (evet bütçenle alabilirsin) , mont dikmeyi bilen elemanlarla anlaşıp ortak ol ve kaz tüyü mont sektörünü ülkemizde başlat.

Avrupalı Mehmet

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
futbolcu olun ya da , teknik direktör olun şehrinizdeki bir takımda öyle yavaş yavaş çıkarsınız süper lige.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
Tanıdığım tavuk toptancılığı yapıyor
3 tane lüx daire ve daha 2 hafta önce 200bin e mercedes c serisi araba aldı
tavuk diyip geçme sonra lohmanları elinde kalır.

Tavukçuluk yapacaksan önerim mavi, yeşil, pembe yumurtlayan tavuklar. civcivlerin tanesi (1-2 haftalık) 15 tlye satılıyor. yumurtaları 10 tl. tavuklar nike ayakkabı gibi zaten maşallah 200-300 tlye satılıyor.

Balıkçılık da yapabilirsin. Ucuz bir fiyata binlerce alıp daha pahalıya satabilirsin. (3 tanesini 1 tlden alıp 1 tanesini 1 tlden sat.). Örneğin diyelim ki 50k ile 150k balık aldın. insanlar 200-300 tane alacak ve pahalı alacak. onların 50k'sı ölürse 100k kalır. insanlara 200-300, 1000-2000 şeklinde satarak paranı ikiye katlarsın. Ticaret gibi. Growtopiacılar iyi yapar bu işi :D

Ama önerim tavuk. bir tane büyük bir kuluçka makinesi al (bizde 96 yumurta kapasitesi olan var) ve 10 liradan kuluçka makinen kaç tane alıyorsa o kadar yumurta al. dikkatli ol, döllü yumurta alman gerek. döllü olup olmadıklarını anlamak için yumurtanın bir tanesini al, karanlık bir ortamda telefonun ışığını açıp ona daya. içi dolu gözüküyorsa döllüdür. horozlu yani :D sonra o yumurtaları kuluçka makinesine koy, sıcaklık 37-38 derece nem oranı 80'den fazla olacak şekilde 19 gün kuluçka makinesinde beklet. bu arada kuluçka makinesi arada sırada yumurtaları döndürecek, döndürmezse sen döndür. 2 saatte bir döndürürsen iyi olur, ama daha az da olabilir. 19 gün olduğunda yumurtaları düz bir yüzeye indir. 2 gün daha bekle. bu 2 gün içerisinde yumurtalar çatlayacak, civcivler çıkacak. çatlatıp da çıkamayan olursa elinle yardım et, çatlağı DİKKATLİCE genişlet ve geri koy. çıkan civciv sayısı horozun kalitesine göre belli olur :D mesela bizim köy yumurtasından 18-19 tane çıktı, 96 yumurta içerisinden. bu arada kuluçka makinesini açıp durma, içi soğur, nem oranı düşer ve civciv çıkamaz.

Not: Düz yüzey dediğim kuluçka makinesindeki yumurtalıklardan çıkar. kuluçka makinesinin içinde düz bir yüzey.

diyelim 96 yumurta ile (960 tl) 10 tlden bu işe girdin. civcivlerin yarısı çıktı. 48 tanesini 6 ay besle, büyüt. yumurtaya başladıkları zaman al yumurtaları sat. 2-3 yaşına gelip yaşlanınca 200-300 tlden sat. 960 tl'den 9600 tlye çıktın, paran ona katlandı.

balıkçılıkta paranı 2'ye, tavukçulukta paranı 10'a katlayabilirsin. Tabi biraz şans da lazım. korkma ama hemen, şans kısmı civciv çıkarma ve alıcı bulma kısmında.

Reaksiyon puanı
64
Faize yatırman mantıklı gibi duruyor . Bana göre haram değil tefecilik mi yapmışsın hırsızlık mı ? kendi paranı bankaya yatırıyorsun bankalar zaten her ay cart curt komisyon kesiyor senden sen paranı onlara veriyorsun senin paranı kullanıyorlar her ay da sana belirli miktarda para geliyor Haram bunun neresinde anlamadım ?
Faizi ayaklarımın altına alıyorum ve faizi yasaklıyorum.

Hz.Muhammed(s.a.v.)

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608

Orkun Işıtmak örnek olsun ...
Abi o videoyu izledim bi bildirimlere bakayım deyip geldim. Şuna bak;
1597942052840.png

Reaksiyon puanı
3,027
Beceri geliştirmeden para kazanamazsın. Yerinde olsam grafik tasarım alanında uzmanlaşıp freelance olarak çalışırdım yabancı sitelerde. İş başına en az 10 dolar alırsın, yani şuan 73TL. Günde on kişiden iş alsan bile 730TL. Mükemmel. Şuan medya okuyorum mezun olunca video düzenleme işine gireceğim :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
sokak müziği yap bir gitar cazgır kız arkadaş buldun mu tamam...

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,860
tavuk diyip geçme sonra lohmanları elinde kalır.

Tavukçuluk yapacaksan önerim mavi, yeşil, pembe yumurtlayan tavuklar. civcivlerin tanesi (1-2 haftalık) 15 tlye satılıyor. yumurtaları 10 tl. tavuklar nike ayakkabı gibi zaten maşallah 200-300 tlye satılıyor.

Balıkçılık da yapabilirsin. Ucuz bir fiyata binlerce alıp daha pahalıya satabilirsin. (3 tanesini 1 tlden alıp 1 tanesini 1 tlden sat.). Örneğin diyelim ki 50k ile 150k balık aldın. insanlar 200-300 tane alacak ve pahalı alacak. onların 50k'sı ölürse 100k kalır. insanlara 200-300, 1000-2000 şeklinde satarak paranı ikiye katlarsın. Ticaret gibi. Growtopiacılar iyi yapar bu işi :D

Ama önerim tavuk. bir tane büyük bir kuluçka makinesi al (bizde 96 yumurta kapasitesi olan var) ve 10 liradan kuluçka makinen kaç tane alıyorsa o kadar yumurta al. dikkatli ol, döllü yumurta alman gerek. döllü olup olmadıklarını anlamak için yumurtanın bir tanesini al, karanlık bir ortamda telefonun ışığını açıp ona daya. içi dolu gözüküyorsa döllüdür. horozlu yani :D sonra o yumurtaları kuluçka makinesine koy, sıcaklık 37-38 derece nem oranı 80'den fazla olacak şekilde 19 gün kuluçka makinesinde beklet. bu arada kuluçka makinesi arada sırada yumurtaları döndürecek, döndürmezse sen döndür. 2 saatte bir döndürürsen iyi olur, ama daha az da olabilir. 19 gün olduğunda yumurtaları düz bir yüzeye indir. 2 gün daha bekle. bu 2 gün içerisinde yumurtalar çatlayacak, civcivler çıkacak. çatlatıp da çıkamayan olursa elinle yardım et, çatlağı DİKKATLİCE genişlet ve geri koy. çıkan civciv sayısı horozun kalitesine göre belli olur :D mesela bizim köy yumurtasından 18-19 tane çıktı, 96 yumurta içerisinden. bu arada kuluçka makinesini açıp durma, içi soğur, nem oranı düşer ve civciv çıkamaz.

Not: Düz yüzey dediğim kuluçka makinesindeki yumurtalıklardan çıkar. kuluçka makinesinin içinde düz bir yüzey.

diyelim 96 yumurta ile (960 tl) 10 tlden bu işe girdin. civcivlerin yarısı çıktı. 48 tanesini 6 ay besle, büyüt. yumurtaya başladıkları zaman al yumurtaları sat. 2-3 yaşına gelip yaşlanınca 200-300 tlden sat. 960 tl'den 9600 tlye çıktın, paran ona katlandı.

balıkçılıkta paranı 2'ye, tavukçulukta paranı 10'a katlayabilirsin. Tabi biraz şans da lazım. korkma ama hemen, şans kısmı civciv çıkarma ve alıcı bulma kısmında.
Yazdığına Heveslendim. Kuluçla makinesi yapma fikrine düşmüştüm bir ara. O aklıma girdi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
sokak müziği daha iyi hiç tavuk çiftliğine gitmediysen bulaşma çok kötü kokuyor.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
sokak müziği daha iyi hiç tavuk çiftliğine gitmediysen bulaşma çok kötü kokuyor.
yoo kokmuyo. BENİM ÇUCUKLARIMA LAF ATMA! :D

şaka bir yana çok kokmuyor. ben kafamı civcivin vurabileceği kadar aşağıya indiriyorum anca geliyor koku.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
Torbalı'da birinin yakınıa gittiştiş o kokuyordu.
onun yeri düzgün değildir. şöyle yapman gerek, yarım kulaç genişliğinde ve yüksekliğinde bir beton kutu düşün. beton kutunun alt kısmında bir tel ve onun altına da gazete koyuyorsun. tavuklar pisletti mi de gazeteyi değiştiriyorsun. böylece kokmuyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
onun yeri düzgün değildir. şöyle yapman gerek, yarım kulaç genişliğinde ve yüksekliğinde bir beton kutu düşün. beton kutunun alt kısmında bir tel ve onun altına da gazete koyuyorsun. tavuklar pisletti mi de gazeteyi değiştiriyorsun. böylece kokmuyor
şehrin ortasındayım burada gördüğüm tavuk parçalnmış terbiye edilmiş ve pişmiş oluyor ve yiyoruz petacılar bu mesajdan gıcık olur...

017430dbcbac01b91c5288302a01e1e8.jpg

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,608
şehrin ortasındayım burada gördüğüm tavuk parçalnmış terbiye edilmiş ve pişmiş oluyor ve yiyoruz petacılar bu mesajdan gıcık olur...

017430dbcbac01b91c5288302a01e1e8.jpg
tavuğum bunu görse mit'de çalışan arkadaşından evinin açık adresini alıp yanına gelir ve kafanı didiklerdi.