Gerçekten Atatürkçü müyüz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
islamın kurallarını uygula asıl o zaman hayatın dört dörtlük olur. atatürk de sonuçta bi beşer ve fikirleri tabi ki kusursuz değil...

İyi de Atatürkçülük İslamsız olmak ya da dinsiz olmayı gerektirmez ki. Tam tersine gerçek Atatürkçü zaten İslam dinini seçmiş demektir. Atatürk'ün islam hakkında düşündüğü ve söylediği sözleri bir araştırın bakalım; Atatürk hangi dini savunuyor? İslam dinini değil mi?

Hee ayrıca Atatürk de bir insan, tabi ki yaşantısı dört dörtlük değildi. Sigara ve içki kullanıyordu. Ama düşünceleri hakkında ve devrimleri hakkında, yöneticiliği, liderliği ve askeri yönüyle tam dört dörtlük bir adammış. Bugün demokratiğim diye geçinen birçok ülke, aslında onun on yıllar evvel düşündüğü ve yürütmeye çalıştığı fikirlerini daha ancak yeni yeni uygulayabilmektedirler.

Son düzenleme:

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi de Atatürkçülük İslamsız olmak ya da dinsiz olmayı gerektirmez ki. Tam tersine gerçek Atatürkçü zaten İslam dinini seçmiş demektir. Atatürk'ün islam hakkında düşündüğü ve söylediği sözleri bir araştırın bakalım; Atatürk hangi dini savunuyor? İslam dinini değil mi?

Hee ayrıca Atatürk de bir insan, tabi ki yaşantısı dört dörtlük değildi. Sigara ve içki kullanıyordu. Ama düşünceleri hakkında ve devrimleri hakkında, yöneticiliği, liderliği ve askeri yönüyle tam dört dörtlük bir adammış. Bugün demokratiğim diye geçinen birçok ülke, aslında onun on yıllar evvel düşündüğü ve yürütmeye çalıştığı fikirlerini daha ancak yeni yeni uygulayabilmektedirler.
atatürkçülük islamsız olmayı ya da dinsiz olmayı gerektirmezse o zaman en basit örnek kimse birilerinin başörtüsüne atatürkün devrimleri başlığı altında saldırmayacak...

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Güzel okumana sevindim. Evet düzeltmişsin. Ama zaten Atatürkçülük ile Kemalizm arasında bir fark yokki.

Maalesef var!
Atatürkçülüğün tanımını 3. sayfada yapmıştım. Şimdi de kemalizmin tanımını yapayım. En basit ifadeyle,

kemalizm: Atatürk'ü kullanarak aldatmak!

Remi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Maalesef var!
Atatürkçülüğün tanımını 3. sayfada yapmıştım. Şimdi de kemalizmin tanımını yapayım. En basit ifadeyle,

kemalizm: Atatürk'ü kullanarak aldatmak!

Peki ben kemalistim nasıl bir aldatma içindeyim sence ?
Neyi ve kimi aldatıyorum. Bir örnek verirmisin ?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Ben hiç bir yerde Mustafa Kemalin, "Kemalist olun" dediğini hatırlamıyorum, demişse de bencillik etmiştir. Dememişse de o halde neden mecburiyet getiriliyor? İşte aldatmaca bu Remi. :)

Onun ortaya koyduğu bir kaç fikri savunmak kimseyi Kemalist yapmaz, o zaman herkesin birileriist olması lazım. Mesela bir konuda sana katılıyorum diye Remiist miyim ben? :)

Ben Kemalist değilim, Atatürkçü de değilim, sadece ilkelerine katılıyor ve uygulanması gerektiğini düşünüyorum hepsi bu.

Kaldı ki zaten bunlar Atatürk'ün şahsiyetinden değil, genel ahlaktan ve genel görüşten kaynaklanır, zira dünyanın her yerinde bu ilkeler uygulanır ama çoğu Atatürk'ü tanımaz çünkü bunlar Atatürk'ün icadı değildir, uyguladığı politikalardır.

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
atatürkçülük islamsız olmayı ya da dinsiz olmayı gerektirmezse o zaman en basit örnek kimse birilerinin başörtüsüne atatürkün devrimleri başlığı altında saldırmayacak...

Herşeyin bir kuralı var. O zaman ben de inancım deyip çıplak dolaşayım.

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O kuralı kim koyuyor? Çarpıtma, ikisi aynı şey değil. :)

Bakın. Zaten başörtüsünün yasak olması gibi birşey yok. Sokakta herkes giyebiliyor. Ama eğitimin bir kuralı vardır. İlkokuldan beri bir kıyafet kuralları içerisinde okula gittik, ettik. Üniversitelere gelince. O kişinin sınavlarda başörtüsünün altına kulaklık takmayacağı ne malum? Ayrıca bu böyle giderse "inancım" adı altında bizi içten yıkmaya çalışanların eline de malzeme düşmüş olur. İşte "benim inancım yaparım" , "benim inancım yıkarım" gibi şeyler dahi olabilir. O yüzden eğer başörtüsü üniversitelerde serbest olursa yaşanabilecek kargaşayı düşünebiliyor musunuz? "Benim inancım soyunurum" gibi laflar olur mu olmaz mı şimdi düşünün.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bırak şimdi, daha bu yıl yeni uyduruldu bu kulaklık masalı. :) Minareyi çalmışlar bundan başka kılıf bulamamışlar mı? Teknoloji gelişti kardeşim, kulağın içine kimsenin göremediği minik cihazlar yerleştirilebiliyor. ;)

Kulaklık sadece başörtüsüne gizlenmez saça da gizlenir, hatta başka yerlere de gizlenir. O zaman şöyle yapalım;

Üniversitede sınava giren tüm öğrencileri çırılçıplak soyalım, X-Ray cihazlarıyla taratalım, kulaklarını ışıklı cihazlarla arayalım, saçlarını kazıttıralım garanti olsun..

Ayrıca "inancım" diyerek bizi yıkmaya çalışmakla ne alakası var? Bir yazarın dediği gibi, uzaya roket fırlattık da başörtüsüne mi takıldı? Bir bez parçasıyla mı yıkılacak devlet? Her zaman kravat örneğinin veririm, gereksiz, amaçsız saçma bir bez parçasını boynumuzdan geçirmeye mecbur etmiyor mu devlet? O da bir bez parçası ve bana göre başka dinleri temsil ediyor, onu niye mecbur ediyor devlet, inançtan yıkılmayalım diye mi? :)

Gelmeyin bu oyunlara. ;)

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gelmeyin diyorsun ama sen şu anda bu oyunlara gelmiş durumdasın farkında değilsin. Bugüne kadar başörtüsü lafı var mıydı bugünkü kadar? Ne zaman AKP iktidar oldu ve ne zaman da işler kötü gitmeye başladı "eee bi başörtüsü olayımız vardı ya bizim" gibi şeylerle kötü gündem unutturulmaya çalışıldı. Ben, iktidara gelmeden önce şeriat istediğini açıkça belirten bir başbakana hayatta güvenemem, herşey beklenir ondan. İsterseniz bana küfredin isterseniz bağırın çağırın ama bu gerçeği hiçbir şey silemez. Bu kişinin başörtüsü adı altında niyetini bilmiyor muyuz? Bırakın Allah aşkına ya...

Bir de kulaklık örnekleri vermişsin ama her kulaklık belli oluyor. hadi diyelim belli olmayanları var. Onların fiyatları ile bunların fiyatları aynı mı? O esrarengiz şekilde gizlenen kulakları 3-5 kişi alabilirken böyle basit kulaklıkları 200-300 kişi almaz mı? Her neyse yaa Atatürk'ümüzün sayfası böyle konularla kirlenmesin lütfen. Bu son mesajımdır buradaki bu konuyla ilgili. Bundan sonra birşey yazmayacağım. Atatürkçülük ile ilgili birşey olursa yazarım.

Selametle kalın.

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bakın. Zaten başörtüsünün yasak olması gibi birşey yok. Sokakta herkes giyebiliyor. Ama eğitimin bir kuralı vardır. İlkokuldan beri bir kıyafet kuralları içerisinde okula gittik, ettik. Üniversitelere gelince. O kişinin sınavlarda başörtüsünün altına kulaklık takmayacağı ne malum? Ayrıca bu böyle giderse "inancım" adı altında bizi içten yıkmaya çalışanların eline de malzeme düşmüş olur. İşte "benim inancım yaparım" , "benim inancım yıkarım" gibi şeyler dahi olabilir. O yüzden eğer başörtüsü üniversitelerde serbest olursa yaşanabilecek kargaşayı düşünebiliyor musunuz? "Benim inancım soyunurum" gibi laflar olur mu olmaz mı şimdi düşünün.
zten şu anda okula çıplak gidince kapıdan çevrilmezsin emin ol, öyle bi kural yok!

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Mnyk, biz AKP'den önce de konuşuyorduk başörtüsünü, lütfen ezberden yazmayalım.

Bir de kulaklık fiyatından yola çıkarak ülke bölme hesapları yapmak da nasıl bir paranoyanın ürünü böyle? :) Yoksa acaba birilerinin oyunu mu desek?

Kopya çekmek istedikten sonra başörtüsü hikaye, öğrenci yeter ki kafasına koysun, başörtüsü problemi yıllardır var ama nedense birilerinin aklına yeni geldi kopya bahanesi, hiç düşünmedin mi bunu? :)

Photographer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CHP'li Başkandan Peygambere büyük saygısızlık... CHP İl Başkanı, CNN'de "Hz. Muhammed" hakkında söylediği kelimelerle izleyenleri şok etti.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafız Bölge programına, canlı yayın konuğu olarak katılan CHP Denizli İl Başkanı Ali Kavak, Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney hakkındaki iddialar hakkında konuşurken inanılmaz bir mukayese yaptı.

CHP'li Başkan, Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney'in "Dünya, Hazreti Muhammed gibi bir lider istiyor" sözüne istinaden "Atatürk gibi bir lider varken peygamber gibi lider bekliyorlar" dedi.

Kavak'ın bu kelimelerinin ardından salonda buz gibi bir hava eserken Ahmet Hakan hemen devreye girerek reklam arası vermek zorunda kaldı.
Programa CHP Denizli İl Başkanı Alli Kavak'ın yanısıra; AK Parti Denizli İl Başkanı Bilal Uçar, Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci Taraf Yazarı Yasemin Çongar ile Yazar Eser Karakaş konuşmacı olarak katıldı.

CHP yönetiminin, Denizli İl Başkanı Alli Kavak'a nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor

evet sevmiyorum ATATURK'U bu gibi serefsizler yuzunden sevmiyorum.Yuce dinimize karsi silah gibi kullananlar yuzunden sevmiyorum.Ataturk degilmiydi zamaninda din adamlarini toplu halde oldurten.Ataturk degilmiydi alkol komasindan olen.Dinim alkolu yasaklamis ve bir alkolik benim din adamlarimi oldurmus.Sevmem icin bir sebep gosterin bana.Komutanlikmi? Bu memleketi halk kurtarmis.Ataturk degil

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gelmeyin diyorsun ama sen şu anda bu oyunlara gelmiş durumdasın farkında değilsin. Bugüne kadar başörtüsü lafı var mıydı bugünkü kadar? Ne zaman AKP iktidar oldu ve ne zaman da işler kötü gitmeye başladı "eee bi başörtüsü olayımız vardı ya bizim" gibi şeylerle kötü gündem unutturulmaya çalışıldı. Ben, iktidara gelmeden önce şeriat istediğini açıkça belirten bir başbakana hayatta güvenemem, herşey beklenir ondan. İsterseniz bana küfredin isterseniz bağırın çağırın ama bu gerçeği hiçbir şey silemez. Bu kişinin başörtüsü adı altında niyetini bilmiyor muyuz? Bırakın Allah aşkına ya...

Bir de kulaklık örnekleri vermişsin ama her kulaklık belli oluyor. hadi diyelim belli olmayanları var. Onların fiyatları ile bunların fiyatları aynı mı? O esrarengiz şekilde gizlenen kulakları 3-5 kişi alabilirken böyle basit kulaklıkları 200-300 kişi almaz mı? Her neyse yaa Atatürk'ümüzün sayfası böyle konularla kirlenmesin lütfen. Bu son mesajımdır buradaki bu konuyla ilgili. Bundan sonra birşey yazmayacağım. Atatürkçülük ile ilgili birşey olursa yazarım.

Selametle kalın.
biz burda akp savunucusu değiliz. başörtünün serbest olması gerektiğini akp de düşünüo die fikrimizi değiştiremeyiz ayrıca bu konu ilk defa da gündeme gelmio daha önce de hep vardı...

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Mnyk, biz AKP'den önce de konuşuyorduk başörtüsünü, lütfen ezberden yazmayalım.

Bir de kulaklık fiyatından yola çıkarak ülke bölme hesapları yapmak da nasıl bir paranoyanın ürünü böyle? :) Yoksa acaba birilerinin oyunu mu desek?

Kopya çekmek istedikten sonra başörtüsü hikaye, öğrenci yeter ki kafasına koysun, başörtüsü problemi yıllardır var ama nedense birilerinin aklına yeni geldi kopya bahanesi, hiç düşünmedin mi bunu? :)

Yaahuu ülkeyi bölmeye çalışmakla ne alakası var. Bir de beni vatan haini ilan et bari burda hadi etsene! Ben senden öle ya da böyle vatanımı bin kat daha çok seviyorum. Bundan adım gibi eminim. Ben orada "kulaklık" ile sadece örnek verdim. Çarpıttın da çarpıttın. Bir bakmışım vatan haini oluyorum. Oyuna şimdi ben geldim. Beni oyuna getirmeye çalıştın. Artık bu konu hakkında mseaj yazmayacağım dedim ama dayanamadım. Lütfen daha dikkatli olalım. Artık konuşmayacağım bu konu altından bu olayı! hayret birşey ya.

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
CHP'li Başkandan Peygambere büyük saygısızlık... CHP İl Başkanı, CNN'de "Hz. Muhammed" hakkında söylediği kelimelerle izleyenleri şok etti.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan ve Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafız Bölge programına, canlı yayın konuğu olarak katılan CHP Denizli İl Başkanı Ali Kavak, Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney hakkındaki iddialar hakkında konuşurken inanılmaz bir mukayese yaptı.

CHP'li Başkan, Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney'in "Dünya, Hazreti Muhammed gibi bir lider istiyor" sözüne istinaden "Atatürk gibi bir lider varken peygamber gibi lider bekliyorlar" dedi.

Kavak'ın bu kelimelerinin ardından salonda buz gibi bir hava eserken Ahmet Hakan hemen devreye girerek reklam arası vermek zorunda kaldı.
Programa CHP Denizli İl Başkanı Alli Kavak'ın yanısıra; AK Parti Denizli İl Başkanı Bilal Uçar, Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Sema Kendirci Taraf Yazarı Yasemin Çongar ile Yazar Eser Karakaş konuşmacı olarak katıldı.

CHP yönetiminin, Denizli İl Başkanı Alli Kavak'a nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor

evet sevmiyorum ATATURK'U bu gibi serefsizler yuzunden sevmiyorum.Yuce dinimize karsi silah gibi kullananlar yuzunden sevmiyorum.Ataturk degilmiydi zamaninda din adamlarini toplu halde oldurten.Ataturk degilmiydi alkol komasindan olen.Dinim alkolu yasaklamis ve bir alkolik benim din adamlarimi oldurmus.Sevmem icin bir sebep gosterin bana.Komutanlikmi? Bu memleketi halk kurtarmis.Ataturk degil

Sen Atatürk'ü sırf bu konu yüzünden veya bunlar yüzünden sevmiyorsan bırak sevme zaten. Zaten hiç sevmemişsin ki! Atatürk acaba kimlerin kellesini uçurmuş bir bak bakalım din adamlarının mı, imamların mı yoksa ülkeyi din adı altında bölmeye çalışanları, cumhuriyeti din adı altında aşağılayanları mı? Ayrıca evet bu ülke halk ve Atatürk sayesinde kurtarılmış. Ama şunu unutma. Halk binlerce kişiden oluşuyordu. O binlerce kişi yerine yine "vatanını seven" başka binlerce kişi olsaydı yine kurtarılırdı. Bakın vatanını seven diyorum çarpıtmayın. Ama Atatürk birtaneydi. Eğer Atatürk olmamış olsaydı. Sen şu anda burada bu yazını yazarken aç ve sefil olacaktın. Ya da yazacak bilgisayarın zaten olmayacaktı. Anlayabiliyor musun?

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yaahuu ülkeyi bölmeye çalışmakla ne alakası var. Bir de beni vatan haini ilan et bari burda hadi etsene! Ben senden öle ya da böyle vatanımı bin kat daha çok seviyorum. Bundan adım gibi eminim. Ben orada "kulaklık" ile sadece örnek verdim. Çarpıttın da çarpıttın. Bir bakmışım vatan haini oluyorum. Oyuna şimdi ben geldim. Beni oyuna getirmeye çalıştın. Artık bu konu hakkında mseaj yazmayacağım dedim ama dayanamadım. Lütfen daha dikkatli olalım. Artık konuşmayacağım bu konu altından bu olayı! hayret birşey ya.
kimin ne düşündüğünü kimse bilemez belki o senden çok daha fazla seviyo vatanını,büyük konuşmayalım lütfen... ayrıca seni kimsenin vatan haini ilan ettiği yok, burda bi oyun dönmediğinden oyuna geldiğinden de yok. anladığım kadarıyla arkadaş kulaklık olayını ortaya çıkaranlara söyledi o sözü sana değil yani?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Mnyk, yanlış anlaşılma var, sen ülkeyi bölebilirler demiştin, kulaklık fiyatından yola çıkarak onların ülkeyi bölmeye çalışacaklarını iddia ediyorsun onu dillendirmiştim, neyse boşver. :)

Düzenleme: Bu arada diğer arkadaşlar yazmış ama eklemek istiyorum, Atatürk, Kazım paşa olmadan hiç bir şey yapamazdı, yani Kazım paşa olmasaydı, şu an yine burada olmayabilirdik, ama Atatürk Kazım paşanın asılmasını istedi, o zaman Atatürk'e çıkıp bugün bize söylediğini söyleyebilir miydin? Örneğin "Kazım paşa olmasaydı sen o cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturamazdın" diyebilir miydin?

Atatürk'ün askeri zekası tek başına bir yere götüremezdi bizi; zira kendi sözüdür, "Bu savaşı ben kazanmadım Türk askeri kazandı". Onu kutsallaştırmaya gerek yok; ülke için yaptıklarından ötürü müteşekkiriz kendisine.

Bir de nedense sürekli konu değiştiriliyor, kulak olayına takıldım ben. :) Böyle komik bir bahane olamaz, bir de yeni uyduruldu, 20 yıl önce de bu konu tartışılıyordu o zaman kaç kişide kulaklık vardı? :) Hey gidi, ne komik.

Son düzenleme:

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hehe evet tamam Atatürk olmasaydı çok daha modern ve çok daha refah olurduk. Hatta Amerika'ya falan kafa tutatardık. Süper güç olurduk. Nerden de çıktı Atatürk yahu batırdı ülkeyi batırdı. Tüh keşke İngilizler'in, Fransızlar'ın sömürgesi olsaydık da ferah ferahhhh yaşasaydık, Avrupa için çalışsaydık. Tüh tüh tühhh ne kötü bir adammış Atatürk de haberimiz yokmuş.

Vatan için değil hilafet için demek he ondan biz Araplar'a da kafa tuttuk değil mi?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Hehe evet tamam Atatürk olmasaydı çok daha modern ve çok daha refah olurduk. Hatta Amerika'ya falan kafa tutatardık. Süper güç olurduk. Nerden de çıktı Atatürk yahu batırdı ülkeyi batırdı. Tüh keşke İngilizler'in, Fransızlar'ın sömürgesi olsaydık da ferah ferahhhh yaşasaydık, Avrupa için çalışsaydık. Tüh tüh tühhh ne kötü bir adammış Atatürk de haberimiz yokmuş.

Vatan için değil hilafet için demek he ondan biz Araplar'a da kafa tuttuk değil mi?

Çarpıtıyorsun. Atatürk tü-kaka diyen yok, sen söylüyorsun bunu ;)
Ayrıca Atatürk kendisi "halifeyi kurtarmak için savaşmalıyız" diye genelge yayınladı, Atatürk'ü de tanımıyorsun sen. :)

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0

amerikaya kafa tutardık diye dalga geçiyorsun ama tabi ki olabilirdi.sonuçta biz osmanlıdan geliyoruz. amerika dediğin ülke osmanlı tarihi okuyup bazı yönlerini örnek alıo!

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ama atatürk yerine başkası olsaydı yine böyle olabilirdi denebiliyor. Demek ki Atatürk'e saygı azalıyor. Hani nerede o genelge? Biz niye hiç görmedik?

Yahu Rusya bize silah yardımı yapıyordu Kurtuluş Savaşı zamanı. Ve Rusya bizi silah yardımı falan derken kominizme bağlıyordu. Atatürk devreye girdi ve Rusya'ya o anda kafa tuttu ve bizim niyetimiz baştan beri belli "Cumhuriyet" dedi. Zaten ondan sonra da Rusya silah yardımını kesti. Atatürk olmasaydı belki de şu anda Rusya'nın sömürgesi altında kominist olarak yaşayacaktık. Siz şimdi olsun cumhuriyetten iyi olurdu dersiniz. Beklerim yani. Eskiden Atatürk lafı geçtiği zaman, annelerimiz, babalarımız Atatürk'ü bize anlatırken gözleri parlardı. O enerjiyi biz de alırdık. Şimdi gidiyor bazılarımız alkolik, ayyaş gibi zıvanalı laflar bile edebiliyor. Yahu acaba Atatürk'ün o zaman üstünde bulunan yük şimdi senin üstünde olsaydı acaba keş mi olurdun ne olurdun merak ediyorum?

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yahu Osmanlı Osmanlı deyip duruyorsunuz. Osmanlı yaşamının son asırlarında ne yapmış biri bana söyler mi? Elin Avrupalısı orda keşifler yaparken, fabrikalar açarken, ekonomi kavramını oluştururken bizim Osmanlı ne yaptı hee? Lale devri adı altında yatmaktan başka, gericilerin matbaa günah demesinden başka ne yaptı biri bana söylesin?
şimdi osmanlının son zamanlarına göre daha mı iyi durumumuz:)

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2

Bu topluma malolmuş hassas konularda kimin haddine böyle örnek vermek! Evet zamanında oyuna gelmişsin ki bu örneği veriyorsun.. Malesef senin gibi bir çok kişinin kafasına aynı saçmalıkları yerleştirdiler..

Allah'ın emrinden bahsediyoruz.. Bu kadar ucuz mu?

Biz kim oluyoruz da Dinimizden hükümler veriyoruz?

( Örtünmek Kur'an'da yokmuşşşş hikayesi )

Hakları yenen bu insanların hesabı elbet sorulur.. Bu dünyada belki olmaz ya diğer tarafta..

hangman

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bişey daha sormak istiyorum askeri zekası mükemmeldi diyorsunuz. acaba bunu atatürkün hangi hareketi üzerine söylüyorsunuz?

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bişey daha sormak istiyorum askeri zekası mükemmeldi diyorsunuz. acaba bunu atatürkün hangi hareketi üzerine söylüyorsunuz?

:)
Çanakkale savaşında gerekenden daha fazla kayıp verilmesine sebep olduğunu biliyorum da diğer türlü her zamanki gibi kitaplarımızdan okuduk bildik.. Elbet takdir edilecek yönleri vardı ama o kadar da değil..

konu ilk açıldığı zamanda söylemiştim.. neyse bu konuyu tartışmanın gereği yok..

Ben yineliyorum ben Atatürkçü değilim.. ( nokta )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...