Gerçek berber dükkanı

Bu konuyu okuyanlar

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Neler oluyo seste ben dinleyemiyorum isyerindeyim :)

YbzSkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
100+1 kanallı bir sistemin kalitesini basit bir walkman kulaklığında yasamanızı saglayan teknoloji.Kafatası seklinde icinde 300 tane mikrofonun bulundugu bir kayıt cihazı dinleyiciye cok boyutlu ses saglıyor.Örnegin sürekli "şıkadaşıkada" edilen bir kibrit kutusunu kafanızın arkasında,üstünde vs. bircok yerde hissedebilirsiniz.

Gözler kapalı olursa daha etkili sonuç alınabilir.

3 boyut ses ile olarak nitelendirebilceğimiz teknolojinin ismi.
Kullanılan kayıt türünün ve teknolojinin ismi holophonics. kayıt esnasında ise dummy head recording, yani kukla kafası baz alınarak yapılan ses kayıt şekli. temelde amacı bir insanın etrafında olan biteni olabildiğince gerçekçi olarak dijital ortama yansıtmak.Lütfen sesleri kulaklıkla dinleyin ?yada varsa kaliteli bir 5+1 veya 7+1 ile

Mesela virtual barbershop adlı ses için yapılmış bir yorum
Dinleyiciye berberdeymiş izlenimini mükemmel bir şekilde verebilen kısa bir ses dosyasıdır. gözler kapalı olarak kulaklıkla dinlenmeli ve dükkanın tadı çıkarılmalıdır.İnsan beyninin sesin geldiği yönü algılayışı gerçekten mükemmel bir şey...Kulaklikla ve gozu kapali dinlendigi zaman gercekten yasli bir berber amcayla ciraginin dukkanina gitmisim izlemini veren, en sonunda adam kulagima fisildayinca yerimden hoplattiran ses algoritmasi ornegi;

RapidShare: Easy Filehosting
RapidShare: Easy Filehosting

Daha farkli örnekleri bu adresten indirebilirsiniz.

Alinti...

OnLT

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
149
Hmm evdeki 7+1 de dinleyeyim o zaman süper olur düşünüyorumda :)

GAMEHUNTER

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kulaklıkla süper oluyormuş

Ama beynim gıcıklandı bir an Traş makinasıyla. :)

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Kulaklıkla Süper öbür türlü birşey anlaşılmıyor ama Kulaklık olunca gözlerinizi kapatınca gerçekten kendinizi orada hissediyorsunuz :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
bunun gibi daha çok fazla çalışma var geçen yıl bir forum sitesinde yayınlamıştım aynı konuyu en iyi verimi alabilmek için öncelikle dış sesi minimuma indiren kulaklık kullanın ve 5-10 ytllik kulaklık olmasın pek bişi anlaşılmıyor :D en önemlisi berber koltuğuna oturmuş gibi yapın ve arkanızda gitarın tellerine vuran amcamızın çaldığı müziğin keyfini çıkarın :D

winstoncash

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
bunun gibi daha çok fazla çalışma var geçen yıl bir forum sitesinde yayınlamıştım aynı konuyu en iyi verimi alabilmek için öncelikle dış sesi minimuma indiren kulaklık kullanın ve 5-10 ytllik kulaklık olmasın pek bişi anlaşılmıyor :D en önemlisi berber koltuğuna oturmuş gibi yapın ve arkanızda gitarın tellerine vuran amcamızın çaldığı müziğin keyfini çıkarın :D

Bu şekilde bildiğin başka çalışma varsa onları da paylaşır mısın? Çok hoşuma gitti bu berber olayı :)
Philips kulaklıkla gece tek başıma ve ışığı söndürüp dinledim.Bir an saçlar gidecek diye korktum ama :D:D

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Bu şekilde bildiğin başka çalışma varsa onları da paylaşır mısın? Çok hoşuma gitti bu berber olayı :)
Philips kulaklıkla gece tek başıma ve ışığı söndürüp dinledim.Bir an saçlar gidecek diye korktum ama :D:D

baktım ama linkleri silmiş örneğin bir kadın var sen sandalyede oturmuşsun kadın etrafında konuşuyor ama sürekli yer değiştir bazen kulağına bişiler fısıldıyor orda tüylerin diken diken oluyor :D bi de trenlisi var oda süper ama benim hoşuma giden elemanın biri kibrit kutusu sallıyor ve başında ayaklarına doğru sallayarak aşağı indriyor harika bir şey :D düşünsenize filmleri böyle izleyeceksiniz :D

by_erdal21 arkadaşımız linkli bulmuş buyrun link http://onemansblog.com/2007/05/13/get-your-virtual-haircut-and-other-auditory-illusions/
kendisine teşekkür ederim :)

ddogukan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya süper bişey bi ara etrafımda adamlar oldugunu düşündüm ve kulaklıgı fırlattım kalktım nasıl bişey bu.