General Mobile 9 Plus

Bu konuyu okuyanlar

Merve Demir21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Herkese selamlar,
Son zamanlarda oldukça tartışılan bir konu olan 9 plus ne zaman çıkacak sorunsalı var. Umuyorum yakın bir tarihte çıkacaktır. Telefon tanıtımlarını izledim ve oldukça beğendim. Yapay zeka desteği olacakmış tam olarak ne olacak merakla beklediğim bir konu. Tasarım anlamında beni gerçekten tatmin etti umarım çıktığında bu konu başlığı altında yorumlarla birbirimize destek oluruz. Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Şu değilmi? Buysa eğer gm 9pro daha iyi bir cihaz. ;)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573

Şu değilmi? Buysa eğer gm 9pro daha iyi bir cihaz. ;)
Çentik koyup özelliklerini kısmışlar. GM 9 Pro tasarım olarak daha güzel olsaydı daha çok satardı muhtemelen. Bu arada gelen fiyat düzenlemelerinden(!) sonra Casper, Vestel, Alcatel falan önermeye de başlar mıyız dostum? :D:D GM markasından çok fazla şikayet var, sadece eski telefonlarda değil 9 Pro modelinde de çok şikayet var. Özelliklere aldanıp alırsınız iyi hoş ama kullanamadıktan sonra bu özellikler kağıt üstünde kalır, dikkat etmekte fayda var.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Çentik koyup özelliklerini kısmışlar. GM 9 Pro tasarım olarak daha güzel olsaydı daha çok satardı muhtemelen. Bu arada gelen fiyat düzenlemelerinden(!) sonra Casper, Vestel, Alcatel falan önermeye de başlar mıyız dostum? :D:D GM markasından çok fazla şikayet var, sadece eski telefonlarda değil 9 Pro modelinde de çok şikayet var. Özelliklere aldanıp alırsınız iyi hoş ama kullanamadıktan sonra bu özellikler kağıt üstünde kalır, dikkat etmekte fayda var.

Ne gibi bir şikayet var 9pro'dan?

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Ne gibi bir şikayet var 9pro'dan?
Çok farklı konularda birçok şikayet gördüm. Arayüz, ahize, video, sağlamlık gibi sıkıntıları varmış. Ayrıca saf android olması herkeste "akıcı arayüz" olarak algılanıyor ama öyle de değilmiş. Arayüzde sürekli sıkıntı olduğunu duyuyorum. Takılma, donma gibi problemler varmış. Kendim kullanmadım net bir şey söyleyemem ama GM markasına fazla ön yargılıyım. Cihazların kalitesi cidden düşük. Özellikler iyi hoş ama dediğim gibi kağıt üstünde kaldıktan sonra o özelliklerin de bir anlamı kalmıyor dostum.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Çok farklı konularda birçok şikayet gördüm. Arayüz, ahize, video, sağlamlık gibi sıkıntıları varmış. Ayrıca saf android olması herkeste "akıcı arayüz" olarak algılanıyor ama öyle de değilmiş. Arayüzde sürekli sıkıntı olduğunu duyuyorum. Takılma, donma gibi problemler varmış. Kendim kullanmadım net bir şey söyleyemem ama GM markasına fazla ön yargılıyım. Cihazların kalitesi cidden düşük. Özellikler iyi hoş ama dediğim gibi kağıt üstünde kaldıktan sonra o özelliklerin de bir anlamı kalmıyor dostum.

Dediğim gibi ses sorunu pie ile düzeltilmiş deniyor, video zaten iyi, sağlamlık kılıfla giderilir yani o kadar dert edilecek bir şey yok bence takılma kısmını çok umursamıyorum saf android demek gereksiz çift uygulama ve bir dünya anlamadığın etmediğin arayüz özelliği ve uygulaması yok demek ki bu bana uyar alabilirsem gm9pro alamazsam artık 9plus araştırıp sağlamsa alacağım desteğiniz için teşekkürler kardeşim malum sermaye imkan mevzu. :)

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Dediğim gibi ses sorunu pie ile düzeltilmiş deniyor, video zaten iyi, sağlamlık kılıfla giderilir yani o kadar dert edilecek bir şey yok bence takılma kısmını çok umursamıyorum saf android demek gereksiz çift uygulama ve bir dünya anlamadığın etmediğin arayüz özelliği ve uygulaması yok demek ki bu bana uyar alabilirsem gm9pro alamazsam artık 9plus araştırıp sağlamsa alacağım desteğiniz için teşekkürler kardeşim malum sermaye imkan mevzu. :)
Pie ile birçok sıkıntı da gelmiş diyorlar aynı zamanda. GM sabıkalı dostum. Nasıl ki LG sabıkalıydı v30+ ve G7 ile bir şeyleri düzelttiğini gösterdi GM de aynı şekilde bazı sıkıntıları düzelttiğini göstermeli. Şu ana kadar öyle bir modelini görmedim GM'nin. Alınır mı alınır ama pişman olma ihtimali de var. Amoled değil de IPS kullan, daha düşük batarya olsun ne bileyim bir şeylerden kısmaya çalış ama daha güvenilir modellere yönel diye düşünüyorum. Sermaye imkan değil dostum, sıkıntı sende değil sıkıntı telefonların fiyatlarında. Yazık günah valla ne diyeyim. 200 dolarlık telefonlardan da ne bekleyeceksek gerçi, içine sineni al geç dostum teknoloji şans meselesi :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Pie ile birçok sıkıntı da gelmiş diyorlar aynı zamanda. GM sabıkalı dostum. Nasıl ki LG sabıkalıydı v30+ ve G7 ile bir şeyleri düzelttiğini gösterdi GM de aynı şekilde bazı sıkıntıları düzelttiğini göstermeli. Şu ana kadar öyle bir modelini görmedim GM'nin. Alınır mı alınır ama pişman olma ihtimali de var. Amoled değil de IPS kullan, daha düşük batarya olsun ne bileyim bir şeylerden kısmaya çalış ama daha güvenilir modellere yönel diye düşünüyorum. Sermaye imkan değil dostum, sıkıntı sende değil sıkıntı telefonların fiyatlarında. Yazık günah valla ne diyeyim. 200 dolarlık telefonlardan da ne bekleyeceksek gerçi, içine sineni al geç dostum teknoloji şans meselesi :)

İşte sinen gm ben tutup o fiyat aralığında ne alsam sıkıntı çekeceğim gm en azından bir şeyler veriyor sanki samsung, lg, iphone tam sorunsuz ve harika mı hayır hepsi böyle çokta derine inmenin anlamı yok ciddi bir kronik sorun yoksa.
Mesaj otomatik birleştirildi:

70689

şuna bak yine cayacağım gibi :(

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Herkese selamlar,
Son zamanlarda oldukça tartışılan bir konu olan 9 plus ne zaman çıkacak sorunsalı var. Umuyorum yakın bir tarihte çıkacaktır. Telefon tanıtımlarını izledim ve oldukça beğendim. Yapay zeka desteği olacakmış tam olarak ne olacak merakla beklediğim bir konu. Tasarım anlamında beni gerçekten tatmin etti umarım çıktığında bu konu başlığı altında yorumlarla birbirimize destek oluruz. Herkese iyi forumlar arkadaşlar.
Tasarım olarak daha iyi fakat donanımı 1 adım geride

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Fukara j8 tokat çekiyor gm9pro'ya, gm9pro sadece arka kamerada detayda biraz iyi sarsıntıda biraz iyi ses ve ön kamerada ciddi fark var, unutmadan gm9pro arka kamera sensörü amiral seviyede o fark birazda ondan. :D

Gece yine j8 reis tokatçılığını gösteriyor :)

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
ben sizin gibi düşünmüyorum belki yazılımsal sıkıntıları olabilir ama cihaz sağlam özelikleri var Türkiye şartlarına göre bu arada bütün markalar ota güncellemelerin de sorunlar getirir şu ana kadar ki kullandığım bütün cihazlarda stock rom kaldırdım bence bu işlerden biraz anlayan biriyseniz yazılım bölümü kafanıza takmayın alın derim yok uğraşamam bu işlerle derseniz bende gm bulaşmamanız öneririm

umitarabaci

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Evet haklısın kullanmadığın telefon hakkında yorum yapmak çok kolay

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
Evet haklısın kullanmadığın telefon hakkında yorum yapmak çok kolay
Dostum telefoncu değilim, her telefonu kullanma şansım da olmuyor. Yakın arkadaşlarımdan, akrabalardan kullananlar var ve onların söylediği şeyler bunlar. Tutup da bir firmayı kötülemeye çalışmıyorum. Keşke yerli telefonlarımız daha iyi olsa, tamamen yerli olsa da onları kullansak. Kendim kronik arızalı LG G4 telefonu kullandım yaklaşık 4 yıl. Ama LG son çıkan telefonlarıyla bu imajı sildi, ne v30+ ne de G7 modelinde kronik sayılabilecek arıza yok hatta bu modellerden yana şikayet çok çok az. Ama GM cihazlarında henüz sorunsuz bir cihaz görmedim. Google'dan "GM 9 Pro şikayet" şeklinde bir arama yap söylediklerimi eminim sen de görürsün. Herkeste olacak diye bir şey de yok bu biraz da şans meselesi ama o kadar şikayet varken tutup da kimseye GM önermem.
İşte sinen gm ben tutup o fiyat aralığında ne alsam sıkıntı çekeceğim gm en azından bir şeyler veriyor sanki samsung, lg, iphone tam sorunsuz ve harika mı hayır hepsi böyle çokta derine inmenin anlamı yok ciddi bir kronik sorun yoksa.

Ekli dosyayı görüntüle 70689

şuna bak yine cayacağım gibi :(
Dostum GM hala güvenilecek bir marka değil. İleride güzel bir iki cihaz yaparlar, bu imajı silerler anca o zaman bir nebze güvenilir. Türkiye şartlarında 1500/2000 lira az para değil, bir asgari ücret maaşı. Hakkında daha az şikayet olan daha stabil çalışan bir modele yönelmek daha iyi. Birkaç özelliği daha kötü olur ama en azından düzgünce kullanabildiğin bir telefon olur. Bak benim LG G4'ün kamera ve ses özellikleri bunların çoğundan iyidir inan bana ama telefon evde uyuyor,anakartı duman olmuş :) GM'nin garanti servisinden daha önce bir arkadaşımın başı ağrımıştı, belki düzelmiştir vs bilemem ama ben güvenmiyorum pek. Gördüğüm kadarıyla Iphone harici garanti servisleri çok sıkıntılı, hepsinden tonlarca şikayet var. Yani "en azından garantili cihaz" diye düşünmeni pek tavsiye etmem dostum. Hepsi bir yolunu bulup "tüketici hatası" damgasını yapıştırıyor insana. THH de ne kadar haklı çıkarsın o da ayrı konu.

Reaksiyon puanı
16,118
gm'ye çamur atmayın dava açarsa kazanır.
gm5p var memnunum.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
çok sağlam avukatları olur onlarda yani kazanır.

Bildiğiniz böyle vaka varmı intetnet yorumlarına ithamlarına dava? Yada thh süreci ile ilgilimi dediniz? Pek anlamadım kusura bakmayın 1. olanı anladım gibide burda öyle itibarsızlaştırma tarzı bir girişim olmadı neye dava açacaklar.

Reaksiyon puanı
16,118
Bildiğiniz böyle vaka varmı intetnet yorumlarına ithamlarına dava? Yada thh süreci ile ilgilimi dediniz? Pek anlamadım kusura bakmayın 1. olanı anladım gibide burda öyle itibarsızlaştırma tarzı bir girişim olmadı neye dava açacaklar.
olmadı ama olmaz demek değil avukatları kötü olur dediyse ondan yoksa kimsenin gözünün yaşına bakmıcan...

Reaksiyon puanı
16,118
gm5p var memnunum 32gb depolama var android 8 var yeterli...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Ben direkt gm için hep çöptür diyorum, daha bi şey olmadı :D
aSUS VARKEN GM ÇÖPTÜR, asus'un servisi de iyiymiş...