General Mobile GM Watch tanıtıldı: Fiyatı ve özellikleri

  • Konuyu başlatan Mert Can Aka
  • Başlangıç tarihi
M

Mert Can Aka

SDN Okuru
General Mobile, bugün düzenlediği etkinlikte ilk akıllı saatini tanıttı. İşte GM Watch fiyatı ve özellikleri...

Uzun zamandır teknoloji sektöründe bulunan General Mobile, bugün yeni ürünlerini tanıttı. Şirket, GM 22, GM 22 Plus ve GM 22 Pro akıllı telefonlarını ve ilk nesil GM Watch akıllı saatini piyasaya sürdü. İşte GM Watch fiyatı ve özellikleri…

GM Watch özellikleri ve fiyatı​

Siyah bir çerçeve rengiyle karşımıza çıkan GM Watch, siyah, kırmızı, yeşil ve mavi olmak üzere 4 farklı kordon renk seçeneğiyle birlikte geliyor. Saatin tasarımsal özelliklerine baktığımızda, 62 gram ağırlığındaki cihaz, 48 mm x48 mm x12.9 mm boyutlarına sahip.

general-mobile-gm-watch-tanitildi-fiyati-ve-ozellikleri2.jpg


1.28 inç TFT LCD dokunmatik bir panelle gelen GM Watch, 240×240 piksel çözünürlük sunuyor. Bu ekranın, 2D Panda ekran korumasına sahip olduğu belirtiliyor. Ayrıca cihazın, Koşma, Yürüme, Bisiklet, Koşu Bandı, Kondisyon Bisikleti, Tırmanma, Futbol, Basketbol, Tenis ve Badminton gibi spor modları bulunuyor.

Buna ek olarak akıllı saat, kullanıcılarına sunmuş olduğu sağlık izleme özelliğiyle pek çok konuda destek sağlamayı hedefliyor. Örneğin, 24 saat kesintisiz nabız ölçümü, uyku takibi, kandaki oksijen ölçümü, kalori takip, adım sayar, aktivite izleme, kadınsal sağlık takibi ve nefes egzersizleri gibi farklı modları bulunuyor.

gm watch-1.jpeg


Cihazın sahip olduğu temel özelliklere baktığımızdaysa, akıllı telefonumuzdaki müziği ve ses seviyesini ayarlayabiliyor, uzaktan kamera moduyla, denklanşör olarak kullanabiliyoruz. 5 farklı dahili kadran ile gelen GM Watch, aynı isimli uygulaması üzerinden 40’dan fazla kadran seçeneği sunuyor.

Kaputun altına baktığımızdaysa, Bluetooth 5.1 desteği, IP 68 (toza ve 3 ATM – 1.5 m su seviyesine dayanaklılık) sertifikasına sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca, bileği kaldırınca otomatik uyanma, SMS ve uygulama bildirim kontrolü, gelen arama bildirimleri ve alarm gibi özellikleri de bulunuyor.

GM Watch


GM Watch, 300 mAh bataryasıyla birlikte, normal kullanımda 10 güne varan pil ömrü sunuyor. Şarjı bittiği zaman da manyetik soketli kablosu sayesinde kolayca şarj edilebiliyor. Ayrıca bu kablonun diğer ucunun da USB-A olduğunu belirtelim. Yani standart adaptörleri, bilgisayarı ya da powerbankleri kullanabilirsiniz.

Son olarak, General Mobile bugün 4 farklı cihazını satışa sundu. Bu ürünlerin fiyatlarıysa şu şekilde:
  • GM 22: 2 bin 699 TL​
  • GM 22 Plus: 3 bin 599 TL​
  • GM 22 Pro: 4 bin 999 TL​
  • GM Watch: 799 TL​
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Üst