Gelmediler

Telefon kutusundan internet

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Muhammetozet42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar eve Vodafone adsl naklettirdik ama kurmaya gelmediler 15 gün de 4 kere aradık her seferinde döncez diyorlar telefon kutusundan internet çekilmesi lazım kolay bir şey mi ben halledebilir miyim?

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Arkadaşlar eve Vodafone adsl naklettirdik ama kurmaya gelmediler 15 gün de 4 kere aradık her seferinde döncez diyorlar telefon kutusundan internet çekilmesi lazım kolay bir şey mi ben halledebilir miyim?

Eğer başka bir firma'ya geçme şansınız varsa değiştirin derim, bugün itibariyle Turkcell Superonline'a geçtik. Müşteri hizmetleri olsun, eve kurulum olsun son derece çok iyi her sorunum için arıyorum ve her türlü bir çözüm yolu sağlıyorlar. (Tabi aralarında deneyimsiz personeller çıkabiliyor.) Dün 5 civarı aradık bugün gündüz 12-1 gibi geldiler ve kurulumu yaptıktan sonra kullanmaya başladık şuan için gayet memnunum. Hatta bununla ilgili bir konu açtım aşağıda ki linkten ulaşabilirsin.

Turkcell Superonline Fiber'e Geçtim!

onuryrnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer başka bir firma'ya geçme şansınız varsa değiştirin derim, bugün itibariyle Turkcell Superonline'a geçtik. Müşteri hizmetleri olsun, eve kurulum olsun son derece çok iyi her sorunum için arıyorum ve her türlü bir çözüm yolu sağlıyorlar. (Tabi aralarında deneyimsiz personeller çıkabiliyor.) Dün 5 civarı aradık bugün gündüz 12-1 gibi geldiler ve kurulumu yaptıktan sonra kullanmaya başladık şuan için gayet memnunum. Hatta bununla ilgili bir konu açtım aşağıda ki linkten ulaşabilirsin.

Turkcell Superonline Fiber'e Geçtim!
Merhaba Bizde Turkcelin 8Mbs Hız 50 GB kota Olan Tarifesine Geçmek İstiyoruz Nasıl acaba Kullaniyomusunuz

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Merhaba Bizde Turkcelin 8Mbs Hız 50 GB kota Olan Tarifesine Geçmek İstiyoruz Nasıl acaba Kullaniyomusunuz

ADSL ile ilgili bi fikrim yok fakat ADSL alacaksanız firma farketmiyor, çünkü ADSL’de Türk Telekom’un alt yapısını kullanıyor tüm firmalar. Ben 100MB fiber kullanıyorum, ilk başta kurulum yapan arkadaşlar eski modem getirmişler, bir ay sonra müşteri hizmetlerini arayıp hız sorunu yaşadığımı verilen hızı alamadığımı belirttim arada kopmalar oluyordu. Bi kaç geçici çözüm önerdiler başta sonra devam edince, kayıt oluşturdular Turkcell’den yetkili biri gelip yeni modem getirdi ve ücretsiz bi şekilde değiştirdi. Bu yeni modem 2.4 ve 5GHz bandını destekliyor. 5GHz bandında wifi’ye girdiğimde modemin yanındayken 90-100mb arası bi hız aldım. 2.4GHz daha uzak menzil ortalama hız için ideal, 5GHz ise yakın menzil ama yüksek hız için ideal. Böyle bi modem değişikliğine gittik ve şuan hiç bir sorunum yok internetle alakalı gayet memnunum. Müşteri hizmetlerini de aradığımda arada sırada bilgisiz insanlara denk gelebiliyorum ama çok nadir. Bilgili donanımlı birine denk gelirseniz illa ki sorununuzu çözüyorlar. Ve bayağı yardımcı oluyorlar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Telefon kutusundan modeme kablo çekmek kolay tabi ki.İnternet hızınıza göre kablo alın.İnternette araştırabilirsiniz Cat5,Cat 6 nedir diye.Ama bunları 24 aylık sözleşme vs. imzaladıysanız yapın. Denemelikse uzak durun derim bu devirde böyle iş olmaz.Normalde kutudan kablo çekmezler ama çekeriz dedilerse ve çekmiyorlarsa hatalılar.Arkadaşında dediği gibi Adsl alacaksan fark etmez.Benim ki Adsl Superonline'ı seçti.Verdiğim para adamların verdiği hizmete gidiyor.Gerisi hikaye herkes Türk Telekom'un altyapısını kullanıyor.Büyük ihtimalle gelip telefon kutusuna isim takmışlardır.Yani sizin hattınızı belirlemişlerdir.Aldığınız kablonun ucunu açıp bağlayın.Yön fark etmez artı ekside yok zaten bu kadar basit.Sonra modeme takın.Modemin güç kablosunu vs. taktıktan sonra modem arayüzüne girin ve kendinize özel ayarlarınızı yapın.İlk Wifi şifreniz modemin arkasında yazar.Kolay gelsin,iyi forumlar :)