Soru Gelecekten geldiğini iddia edenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256

Arkadaşlar, zaman yolculuğu mevzusu hakkında ne düşünüyorsunuz? 6000 yıllarından gelen mi dersin 2600 lü yıllar mı dersin çok uzak gelecekten gelen var ve 2030 dan gelenlerde var, haberi okuyun.

Şöyle söyleyim zaman yolculuğuna eyvallah ama bence geçmişe gitmek saçma geliyor zaman yolculuğu geleceğe karşı olan birşey olabilir oda çok uzun senelere değil ayrıca hepsi külliyen saçma insan geleceğe de gidemez ne biliyoruz belki 2030 u görmeyecek dünya kıyamet kopacak örnek olarak söylüyorum.

Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek hadisi var Peygamber efendimizin bu hadisine göre kıyamet 2100-2200 arasında kopacak, zira dünyada Müslüman kalmadığı vakit kıyamet kopacak denir.

Hadi var sayalım böyle birşey var ve gelecekten geliyor, o zaman en büyük olaylar bilinirdi mesela amerikanın süper güç durumu ne zaman bitecek yeni süper güç kim olacak, ne hastalıklar virüsler çıkacak yada kanserler ne zaman tedavi edilir olacak veya hiv virüsü tedavisi hangi yıl bulundu?

Yahu gelecekten gelen adam kimseyle mi sohbet etmedi bunları?

Yada böyle bir insanı öyle elini kolunu sallayarak dolaştırırlar mı?

Dünyanın bilgisini alır sonra imha ederler o kişiyi.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096

Arkadaşlar, zaman yolculuğu mevzusu hakkında ne düşünüyorsunuz? 6000 yıllarından gelen mi dersin 2600 lü yıllar mı dersin çok uzak gelecekten gelen var ve 2030 dan gelenlerde var, haberi okuyun.

Şöyle söyleyim zaman yolculuğuna eyvallah ama bence geçmişe gitmek saçma geliyor zaman yolculuğu geleceğe karşı olan birşey olabilir oda çok uzun senelere değil ayrıca hepsi külliyen saçma insan geleceğe de gidemez ne biliyoruz belki 2030 u görmeyecek dünya kıyamet kopacak örnek olarak söylüyorum.

Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek hadisi var Peygamber efendimizin bu hadisine göre kıyamet 2100-2200 arasında kopacak, zira dünyada Müslüman kalmadığı vakit kıyamet kopacak denir.

Hadi var sayalım böyle birşey var ve gelecekten geliyor, o zaman en büyük olaylar bilinirdi mesela amerikanın süper güç durumu ne zaman bitecek yeni süper güç kim olacak, ne hastalıklar virüsler çıkacak yada kanserler ne zaman tedavi edilir olacak veya hiv virüsü tedavisi hangi yıl bulundu?

Yahu gelecekten gelen adam kimseyle mi sohbet etmedi bunları?

Yada böyle bir insanı öyle elini kolunu sallayarak dolaştırırlar mı?

Dünyanın bilgisini alır sonra imha ederler o kişiyi.
Zamanda yolculuk vardır ama uzay zamana bağlıdır mesela bir roket dünyadan kalkıp aya konsa bir gözlemci önce roketin dünyadan kalkmasını görürken bir gözlemci önce roketin aya inmesini sonra dünyadan kalkmasını görür. Evreni olup bitmiş bir şey olarak düşünürsek yani başlangıcı ve sonu belli olan olan bir küp. Kişi ışık hızına ulaşırsa zaman ona donmuş gibi gelir eğer kişi ışık hızını geçerse zamanda geriye gidebilir ama ışık hızını kütlesi olan hiçbirşey geçemez. Geçebilmesi için enerjisinin sonsuz olması lazım yani dolayısıyla kütlesinin de sonsuz olması lazım. Ha şöylede birşey var uzay zamandaki hiper koniniz dışını göremezsiniz yani ben zamanda yolculuk yapayım her yere her zamana gideyim gibi bir olay olmayabilir. Eğer kıyametin zamanı 2100 şeklinde belirlendiyse insanlar 2099 da ışınlanmayı bulup zamana geriye gitse kıyametten kurtulacak mı yani ? Hayır çünkü kıyamet tüm evrende kopacak bu kıyameti tüm zamandaki hallerimiz görecek çocukluğumuz yetişkinliğimiz gençliğimiz. Misal şuanda siz hala daha uzay zamanda belkide sonsuz kere bu konuyu açıyorsunuz. Uzay zamanda hala daha işe gidiyorsunuz yatıyorsunuz koşuyorsunuz ağlıyorsunuz telefona bakıyorsunuz... Olaylar zaten oldu bunu da kadere benzetebiliriz olaylar zaten oldu ve bunlar biliniyor ama biz bilmiyoruz uzay zamana bağlıyız. Misal bizim geçmişte yaptıklarımız hala tekrar ediyorsa ruh bölünüyor mu yoksa ruhumuz mutlak şimdimizde mi bulunur ? Eğer ruhumuz mutlak şimdimiz de bulunuyorsa ve zaman herkese göre farklıysa yani herkesin mutlak şimdisi farklıysa ben aslında konuştuğum kişilerin zamandaki izini mi görüyorum yani aslında ruha sahip olan x kişisiyle değilde onun bıraktığı iz ile konuşuyor olamaz mıyım ? Şu sonda söylediklerim benim kendi yorumumum. Yani kıyamet mantıken tüm uzay zamanda kopmalı ki kaçılamasın o gün geldiğinde kaçamayacağız çünkü kıyametin belkide 12 05 20555 gibi bir tarihi yok ta dıştan bir varlığın istemesi sonucu oluşacak ama onun nasıl olduğunu da biz algılayamayız çünkü zamana bağlıyız yaradan ise zamandan ve mekandan münezzeh. Yani kıyameti o yüzden sadece Allah bilir. Benim fikrim şu kıyamet hem 0 tarihinde hem 500 tarihinde hem 1000 tarihinde hem 2023 tarihinde hem -5000 tarihinde yani uzay zamanın her yerinde olacak.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,656
images (8).jpeg

Çok basit.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
Gelecekten geldigini iddia etmek belki 200 belki 500 yıl önce yine vardı. Şöhret kazanma çabaları.