Geleceği olabilecek altcoinler

Bu konuyu okuyanlar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bu gün birkaç tane altcoin tavsiyesi vereceğim. Geleceği olan coinler. Sebepleriyle açıklamaya çalışacağım. Ancak kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Coinler ile fazla kazanabileceğiniz gibi, fazlasıyla kaybedebilirsiniz. Bu yüzden borç vb. alarak değil, zaten ihtiyacınız olmayan miktarla coin alınız.

Bu coinler genel olarak orta-uzun vade coinleridir. Kısa vade de yükselebilir ama yükselmezse de çok bir şey beklemeyin.

1. Binance coin (BNB)
Bir borsa coini. Borsa coinleri genel olarak güvenilir coinlerdir. Mantıken Borsaya kayıt arttıkça, fiyatı da artacaktır. Yani ani yükselir mi bilemem ama güvenli bir yatırım aracı olabilir. Sadece Binance üzerinden alabilirsiniz. Şu an 265 dolar.

2. Zcash (ZEC)
Zcash paramın büyük kısmının olduğu coin. Diğer altcoinler gibi Bitcoin ya da Ethereum altyapısına bağlı değildir. Ayrı alt yapısı vardır. Bu yüzden altcoin sayılmayabilir. Özelliği ise Zk – SNARK isimli protokol sayesinde yaptıkları tüm işlemlerde gizlilik elde etmesi. All time high'ı ise $5,272. Yani yükselme potansiyeli yüksek. Şu an 138 dolar. Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

3. Avalanche (AVAX)
Üzerinde fazla konuşmaya gerek yok. Projesi güzel, popüler bir coin. 1 Ekim 2020'de 4 dolarmış. Şu an 28 dolar. 12 şubatta 55 dolara kadar çıkmış. Aslında grafiği çok şey anlatıyor. Yükseliyor, uçuyor, kaçıyor yorumlarını duyan birisi, 55 dolardan aldıysa, şu an parasının neredeyse yarısını kaybetmiş olurdu. Tabii birkaç ay sonra 55 doları aşacağını düşünüyorum. Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

4. Axie Infinity (AXS)
Aslında, bu bir coin değil NFT. Yani Non-Fungible Token. Kısaca eşi benzeri olmayan coin denilebilir. (Tam olarak değil.) Bu yöntemle ilk tweet, bir Türk iş adamı tarafından, 2.5 milyon dolara satın alınmıştı. Bu bir NFT örneği. Axie Infinity ise bu NFT piyasasının en bilinenlerinden. Yani NFT'yi öğrenenlerin ilk aldığı tokenlerden. Aslında bu NFT uzun zamandır var ama yeni popüler oluyor. Coin piyasasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin vs. bilindiği gibi; NFT piyasasında böyle bilinen bir token diyebilirim. Bu yüzden popülerleştikçe fiyatı artacaktır. 6 ay içinde baya baya yükselebileceğini düşünüyorum. Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

Artı olarak, detaylı olarak incelemediğim ama Zcash gibi All Time High seviyesine en uzakta olan coinler ve tokenlar:

Curve DAO (CRV)
Şu anki fiyatı: 3$
En yüksek seviyesi: 12$

Verge (XVG)
Şu anki fiyatı: 0.03313$
En yüksek seviyesi: 0.22$

Nano (NANO)
Şu anki fiyatı: 4.50$
En yüksek fiyatı: 32.5$

Son olarak hiç araştırmadım ama ONT güvenilir kişiler tarafından övülüyor. Ben satın almadım ama bir bakın araştırın derim.

Daha var ama yazmaya üşendim. Başka sepetlere artık. Diğer açacağım konuyla beraber az çok grafik okumayı öğreteceğim. Ancak onun için çok emek lazım. Şimdilik erteleyelim.

Konuda kesin anlatım bozukluğu, yanlış virgül kullanımı falan vardır. Özür diliyorum.

Dediğim gibi, Yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle.

Listeyi hazırlarken dinlediğim ve çok büyük katkısı olan konser: , her türlü veriyi aldığım coinmarketcap.com ve tabii ki benim engin bilgilerim ve olağanüstü analiz yeteneğim :D

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Bu gün birkaç tane altcoin tavsiyesi vereceğim. Geleceği olan coinler. Sebepleriyle açıklamaya çalışacağım. Ancak kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Coinler ile fazla kazanabileceğiniz gibi, fazlasıyla kaybedebilirsiniz. Bu yüzden borç vb. alarak değil, zaten ihtiyacınız olmayan miktarla coin alınız.

Bu coinler genel olarak orta-uzun vade coinleridir. Kısa vade de yükselebilir ama yükselmezse de çok bir şey beklemeyin.

1. Binance coin (BNB)
Bir borsa coini. Borsa coinleri genel olarak güvenilir coinlerdir. Mantıken Borsaya kayıt arttıkça, fiyatı da artacaktır. Yani ani yükselir mi bilemem ama güvenli bir yatırım aracı olabilir. Sadece Binance üzerinden alabilirsiniz. Şu an 265 dolar.

2. Zcash (ZEC)
Zcash paramın büyük kısmının olduğu coin. Diğer altcoinler gibi Bitcoin ya da Ethereum altyapısına bağlı değildir. Ayrı alt yapısı vardır. Bu yüzden altcoin sayılmayabilir. Özelliği ise Zk – SNARK isimli protokol sayesinde yaptıkları tüm işlemlerde gizlilik elde etmesi. All time high'ı ise $5,272. Yani yükselme potansiyeli yüksek. Şu an 138 dolar. Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

3. Avalanche (AVAX)
Üzerinde fazla konuşmaya gerek yok. Projesi güzel, popüler bir coin. 1 Ekim 2020'de 4 dolarmış. Şu an 28 dolar. 12 şubatta 55 dolara kadar çıkmış. Aslında grafiği çok şey anlatıyor. Yükseliyor, uçuyor, kaçıyor yorumlarını duyan birisi, 55 dolardan aldıysa, şu an parasının neredeyse yarısını kaybetmiş olurdu. Tabii birkaç ay sonra 55 doları aşacağını düşünüyorum. Binance üzerinden satın alabilirsiniz.

4. Axie Infinity (AXS)
Aslında, bu bir coin değil NFT. Yani Non-Fungible Token. Kısaca eşi benzeri olmayan coin denilebilir. (Tam olarak değil.) Bu yöntemle ilk tweet, bir Türk iş adamı tarafından, 2.5 milyon dolara satın alınmıştı. Bu bir NFT örneği. Axie Infinity ise bu NFT piyasasının en bilinenlerinden. Yani NFT'yi öğrenenlerin ilk aldığı tokenlerden. Aslında bu NFT uzun zamandır var ama yeni popüler oluyor. Coin piyasasında Bitcoin, Ethereum, Litecoin vs. bilindiği gibi; NFT piyasasında böyle bilinen bir token diyebilirim. Bu yüzden popülerleştikçe fiyatı artacaktır. 6 ay içinde baya baya yükselebileceğini düşünüyorum.

Artı olarak, detaylı olarak incelemediğim ama Zcash gibi All Time High seviyesine en uzakta olan coinler ve tokenlar:

Curve DAO (CRV)
Şu anki fiyatı: 3$
En yüksek seviyesi: 12$

Verge (XVG)
Şu anki fiyatı: 0.03313$
En yüksek seviyesi: 0.22$

Nano (NANO)
Şu anki fiyatı: 4.50$
En yüksek fiyatı: 32.5$

Son olarak hiç araştırmadım ama ONT güvenilir kişiler tarafından övülüyor. Ben satın almadım ama bir bakın araştırın derim.

Daha var ama yazmaya üşendim. Başka sepetlere artık. Diğer açacağım konuyla beraber az çok grafik okumayı öğreteceğim. Ancak onun için çok emek lazım. Şimdilik erteleyelim.

Konuda kesin anlatım bozukluğu, yanlış virgül kullanımı falan vardır. Özür diliyorum.

Dediğim gibi, Yatırım tavsiyesi değildir kesinlikle.

Listeyi hazırlarken dinlediğim ve çok büyük katkısı olan konser: , her türlü veriyi aldığım coinmarketcap.com ve tabii ki benim engin bilgilerim ve olağanüstü analiz yeteneğim :D
Eline sağlık güzel bir içerik olmuş her ne kadar fikir ayrılıklarımız da olsa emeğe saygı duyarım

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Zcash: 165 dolar
Bnb: 337 dolar
Avax: 28 dolar
Axs: 5.50 dolar

Konuyu açtığım gün, bu 4 coinden 100'er dolarlık aldığımızı varsayalım. Toplam 400 dolar.

400 Dolarınız, 469 Dolar olurdu. %17 kâr.

TL ile işlem yaptığımızı varsayalım. O zamanaın kuruyla 3248TL yapıyor. Bugün 3812TL paranız olurdu.

Gördüğünüz gibi yatırım tavsiyesi değildir. Sadece verileri yazdım. Bir bakarsınız düşer, bilemezsiniz.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Zcash: 188 dolar
Axie Infinity: 8.70 dolar
Bnb: 340 dolar
Avax: 30.75 dolar

Yine 400 dolarlık yatırım yaptığımızı varsayıyorum. 583 dolarımız olurdu.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Zcash: 223 dolar
Axie Infinity: 8 dolar
Bnb: 556 dolar
Avax: 33.46 dolar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ama

ethereum kadar değerli olmazsa pek bu işe girişebileceklerini sanmıyorum.Elektrik faturasını ödeyemeyecek kadar olursa hepsi 2, elden satarlar diye düşünüyorum.İnşallah salarlar şu piyasayı.
Aynen öyle olacak gibi duruyor. Çoğu miningcinin elinde kalacak bu kartlar.

Son mesajlar