'Gece Gölgenin Rahatına Bak' Geri Dönecek Mi?

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
2017 yılının en popüler şarkısı olan, yaklaşık 250 milyon hit alan Gece Gölgenin Rahatına Bak parçası geçtiğimiz dönemde youtube'dan kaldırıldı biliyorsunuz.

Çok kısa süre içerisinde 240 milyona yakın kişi tarafından dinlenen 'Gece Gölgenin Rahatına Bak' şarkısı Youtube'den kaldırıldı. Şarkıyla ilgili "çalıntı" dedikoduları dolaşırken, 'Duymayan Kalmasın' programına konuk olan Çağatay Akman, canlı yayında iddialara cevap verdi.

"500 FARKLI HESAPLA E-MAİL ATMIŞLAR"

Şarkının bütün haklarını aldıklarını belirten Akman, "Anna RF adına biri sahte bir hesap açmış ve 500 farklı adresten e-mail göndermiş. Bu şarkının aslı Güllü'nün söylediği 'Her şeyim oldun' isimli parçadır. Bunun bestesi de Mehmet Ali Sezer'e aittir. Bizim olanı tekrar Türkiye'ye getirdim diye hırsız oldum. Ben telif ücretini Mehmet Ali Sezer'e ödedim" şeklinde konuştu.

"ŞARKI İNCELENİYOR"

Şarkının yeniden Youtube'de yayınlanıp yayınlanmayacağı sorusuna da cevap veren Akman, "Youtube çok büyük bir platform. Şarkı şu anda inceleniyor ve en kısa sürede yayında olacaktır" dedi.

KONUYLA İLGİLİ EKŞİ SÖZLÜK YORUMLARI

03-06-2017 - 014.jpg

03-06-2017 - 015.jpg

03-06-2017 - 016.jpg

03-06-2017 - 017.jpg

ANNA RF'NİN PAYLAŞIMI

03-06-2017 - 018.jpg

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Ya kimi yiyorlar. Basbaya bilmem kaç sene önceki çıkan Jump şarkısından aşırma. Güllü'nün o müziğinden gidip kendi kendine mi o kısmı üretmiş? ee o zaman anna rf bunlardan taa bu sıpa ilkokuldayken çalmış. o zaman onlara telif davası açalım. anlamı olmayan sırf müziğinden dolayı tutulan saçma sapan bi şarkıdan kurtulmuş olduk... umarım öyle de kalır.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sizi strese sokmayacak, canlandıracak, mutlu edecek şöyle düzgün şarkılar dinleyin.
Gece gölgenin rahatına bak diye şarkı mı olur la.

PrestigeMan

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Bu parçadan sonra zaten bu ilerleyemezki böyleyse böyleleri çok çabuk parlayıp sönüyor. Bir tane daha vardı günah benim diye nerede şimdi yok underground yapısında yıllarca şarkı beste yapıp gün yüzüne çıkamayan bir çok sanatçı var.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
stolkun videosu zaten tam onu anlatıyor.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Güllü' nün şarkısıyla ne alakası var anlamadım. Şarkı yürütme hızını düşürdüm, yükselttim, çarptım, böldüm. Ortada bir benzerlik filan yok. :)

Bildiğin Anna' dan aşırmış işte şarkıyı. Sadece sözleri değiştirmiş.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Müzik şahane de sözler anlamsız kısaca .b*mb*k

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
anna rf den kopyalandığı açık ama çağatay onlar da türkiyeden çalmış demeye getiriyor.
o zaman güllünün şarkısındanki halinden kopyalasaydın bakalım o kadar meşhur olurmuydun.
açık seçik hırsızlıktır bu. eğer video tekrar youtube'a yüklenirse raporlamak nasip olur inşallah.