Gece getçi hala 5 saniye bekleyin diyor

Turab Garip

Dekan
Emektar
30 Mayıs 2007
6,892
176
1,243
Selamlar.

Dün forumda gezinirken her zaman yaptığımı yaparak "Yeni Mesajlar" menüsüne tıkladım, şöyle bir uyarı çıktı:

Her 15 Saniye sonra yeniden Arama yapabilirsiniz. Yeni arama yapabilmeniz için daha 1 Saniye beklemelisiniz.

Ben de forumun emr-i şerifelerine uydum 1 saniye bekleyip bastım, yine aynı uyarı. Dedim ki her ne kadar forum "1 saniye" diyor da olsa, herhalde yeniden tıklamış bulunduğum için 15 saniye daha beklemem gerekir, 15 saniye daha bekledim, hatta garanti olsun diye bir kaç dakika bekledim forumda başka şeyler yaparak, ama gördüm ki dakikalar değil saatler de geçse aynı durum.

Sonra çıkış yaptım, şifremi yeniden yazıp girdim düzeldi.

Şimdi ise yeniden oluyor aynı şey, çıkış yapıp yeniden girdiğim halde "5 saniye bekleyin" uyarısını alıyorum.

İkinci olarak şöyle de bir durum var; sanıyorum forum müneccimliğe başladı. Kimin hangi konuya önceden mesaj yazacağını biliyor.

Bir konu güncellenir güncellenmez girdiğimiz zaman son mesaj görünmüyor. Örneğin ben bir konuya cevap yazdım, haliyle son mesaj bana ait. Ama "yeni mesajlar" menüsüne tıkladığım zaman az önce yazmış olduğum konudaki son mesaj başkasına ait görünüyor, yani benden sonra birisi girip mesaj yazmış. Konuyu tıklıyorum, bakıyorum son mesaj hala benim mesajım.. Ancak F5 tuşuna basarak sayfayı yenilediğim zaman benden sonra yazılan mesajı görebiliyorum. Ama benden sonra mesaj yazanın mesajının üstünden epey zaman geçmişse sorun olmuyor. Bu da benim aklıma forumda bir cache (önbellek) zamanlama problemi olabileceğini getiriyor.

Kolay gelsin..

Düzenleme: Az önce yeniden çıkış-giriş yaptıydım düzelmiş şimdi. Bu arada tarayıcım Opera 9.51

Turab Garip

Dekan
Emektar
30 Mayıs 2007
6,892
176
1,243
Bu arada yeni bir şey daha fark ettim, mesajı düzenlediğimiz zaman başlığı düzenleyemiyoruz, "Gelişmiş" tuşuna tıkladığımız zaman başlığı düzenleyebiliyoruz ama konuya yansımıyor, sadece kendi mesajımıza ait özel bir başlık yaratmış oluyoruz, ama konunun başlığı aynı kalıyor.

0ReiS0

Dekan
8 Temmuz 2008
5,666
91
228
Bu arada yeni bir şey daha fark ettim, mesajı düzenlediğimiz zaman başlığı düzenleyemiyoruz, "Gelişmiş" tuşuna tıkladığımız zaman başlığı düzenleyebiliyoruz ama konuya yansımıyor, sadece kendi mesajımıza ait özel bir başlık yaratmış oluyoruz, ama konunun başlığı aynı kalıyor.

Evet bunu bende fark ettim Deyişmiş gibi Görünüyor ama başlık aynı:)

centigrade

Doçent
24 Mayıs 2008
994
4
18
ayrıca forum operayı tam anlamıyla desteklemiyor.giriş yaparken şifremi otomitk veya manuel de girsem direk açılmıyor.yenileyince açılıyor.tarayıcınız desteklemiyorsa burayar tıklayın yazısına tıklayınca da bir faydası olmuyor illaki yenile butonuna basmam gerekiyor.

mozillada bir problem yok ama ondada anasayfa çok geç açılıyor.kendi profilime girene kadar epey beklmem gerekiyor.

bunların düzelmesi mümkün müdür???

eF.E

Profesör
5 Temmuz 2008
2,062
31
228
Bir konu güncellenir güncellenmez girdiğimiz zaman son mesaj görünmüyor. Örneğin ben bir konuya cevap yazdım, haliyle son mesaj bana ait. Ama "yeni mesajlar" menüsüne tıkladığım zaman az önce yazmış olduğum konudaki son mesaj başkasına ait görünüyor, yani benden sonra birisi girip mesaj yazmış. Konuyu tıklıyorum, bakıyorum son mesaj hala benim mesajım.. Ancak F5 tuşuna basarak sayfayı yenilediğim zaman benden sonra yazılan mesajı görebiliyorum. Ama benden sonra mesaj yazanın mesajının üstünden epey zaman geçmişse sorun olmuyor. Bu da benim aklıma forumda bir cache (önbellek) zamanlama problemi olabileceğini getiriyor.

Bu kısım aynen bende de oluyor :(

anticor

Profesör
28 Ocak 2007
1,923
16
218
Bu durumdan ben de rahatsızım. Kendi konularımızın başlığını değiştiremiyoruz.
Yanlış yazarsak mod arkadaşlardan rica edeceğiz artık :innocent: