Galaxy S8 mi iPhone 7 mi

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kardeşim uzun lafın kısası , bu iPhone yazanlar genelde S4 S5 gibi çöp telefonları kullanıp sonra iPhone 6 , 6S' e geçenler . Samsung eski yıllarında çöptü , ben bunu eskiden forumda sürekli dile getirirdim . Ama artık eskisi gibi değil . Bu Türkiye de çok fanboyluk var , ölümüne her şeyin savunuculuğu yapılıyor . Apple da öyle bir şey buralarda , emin ol Amerika bile iPhone 'u bu kadar savunmuyor .

iPhone alırsan , 3 iyi yanı var ;

-Havan olacak
-Güncelleme olarak daha iyi
-2. el piyasası iyi yani alıp satarsan daha fazla para cebinde kalır

S8 alırsan

-Daha iyi ve büyük ekran
-Daha iyi kamera
-Daha iyi ekran kasa oranı (iPhone 7 Plus 5.5 inç ekranıyla , S8 Plus'ın 6.2 inç ekranından daha büyük) , bu yüzden sakın ekran kasa oranı önemli değil diyenler gelmesin .
-Daha az kısıtlı işletim sistemi
-Hızlı şarj
-Batarya ömrüde daha iyi
-Kamera arayüzünden daha fazla özellik
-iOS ta olmayan bir sürü özellik
-Göz tarayıcısı

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kardeşim uzun lafın kısası , bu iPhone yazanlar genelde S4 S5 gibi çöp telefonları kullanıp sonra iPhone 6 , 6S' e geçenler . Samsung eski yıllarında çöptü , ben bunu eskiden forumda sürekli dile getirirdim . Ama artık eskisi gibi değil . Bu Türkiye de çok fanboyluk var , ölümüne her şeyin savunuculuğu yapılıyor . Apple da öyle bir şey buralarda , emin ol Amerika bile iPhone 'u bu kadar savunmuyor .

iPhone alırsan , 3 iyi yanı var ;

-Havan olacak
-Güncelleme olarak daha iyi
-2. el piyasası iyi yani alıp satarsan daha fazla para cebinde kalır

S8 alırsan

-Daha iyi ve büyük ekran
-Daha iyi kamera
-Daha iyi ekran kasa oranı (iPhone 7 Plus 5.5 inç ekranıyla , S8 Plus'ın 6.2 inç ekranından daha büyük) , bu yüzden sakın ekran kasa oranı önemli değil diyenler gelmesin .
-Daha az kısıtlı işletim sistemi
-Hızlı şarj
-Batarya ömrüde daha iyi
-Kamera arayüzünden daha fazla özellik
-iOS ta olmayan bir sürü özellik
-Göz tarayıcısı

Ekleme yapıyorum hem güzel tartışma olur şimdi aklıma geldi , herkes iPhone ya da S8 tarafına 2 tarafında birbirine üstün geldiği özellikler eklesin . Bakalım kim kazanacak . Benim unuttuğum taraflar olabilir tabikide , çok olmasada .

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Hocam şöyle diyim siz video oyun felan izleyip oynuyorsanız kessinlikle S8 alın bakın kesinlikle bile değil uzatıyorum o derece yani sonsuz ekranı ve amoled olması ( amoled çok hoşuma gidiyor ) zevkinize zevk katıyor ben S7 edge kullanarak bu yorumu yapıyorum S8 de 2 katıdır yani siz gerçten kamera batarya kısaca tüm özelliklerine önem veriyorsanız S8 ha videolardan felan izlemedim bilmiyorum ama uygulamaları 0.10 saniye hızlı açsın olley be sıtabil be felan istiyosanız iPhone

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizlerden rica ediyorum bana son kez genel bir toparlama yapar mısınız sakın görüşlerinizi dikkate almadığını düşünmeyin herşeyi okuyor değerlendiriyorum lütfen son birkez benim aradığım özellikler doğrultusunda yorum yaparak beni iPhone dan vazgeçirin ios beni kendine çekiyor siz durdurun
iPhone 7 alacaksın şarj ömrü soru işareti
Burası sorun değil sorun 2.5 saate dolması
Şarj ömrüne dayanamayip 300e şarjlı kılıf alacaksın girdi mi 300 TL evet girdi .
Ön kameran çöp mü evet çöp dar açılı düşük ışık performansı rezalet bir kamera
Arka kamerası zaten s8 ile yarışamaz yanına bile yaklaşamaz s8 düşük ışıkta içinden geçer .
5.8 inçlik bir cihaz alacaksın 4.7 inçlik bir cihazdan biraz daha büyük biraz daha
Bak çok daha değil biraz daha 1.1 inçlik farka rağmen
Attığım ssi okumuşsun adam 7 Plus 256dan S7 Edge geçtiği halde S7 edgeyi övüyor gerisini sen düşün .
Kulaklık tarafında 32 bit 384 kHz ve milletin beğendiği benim S7de kullanip beğenmediğim bir akg kulaklığı var donanım haberden Mesut çevik de bu kulaklığı beğeniyor benim müzik kulağım kötü zaten .
S8 nerdeyse her yönden çok daha üstün bir cihaz
Bu bu kadar basit s8 bırakın S7 vs iP7de dahi S7 içinden geçer açık ve net

ferredtube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Memnun musunuz peki.?
Gayet memnunum. Fakat alırken 128 gb alırsan jetblack rengi de varmış onu alayım falan dememelisin. Hemen çiziliyor diyor herkes.
--- Gönderi Güncellendi ---
Şarj ömrüne dayanamayip 300e şarjlı kılıf alacaksın girdi mi 300 TL evet girdi .
Arka kamerası zaten s8 ile yarışamaz yanına bile yaklaşamaz s8 düşük ışıkta içinden geçer .
5.8 inçlik bir cihaz alacaksın 4.7 inçlik bir cihazdan biraz daha büyük biraz daha
Attığım ssi okumuşsun adam 7 Plus 256dan S7 Edge geçtiği halde S7 edgeyi övüyor gerisini sen düşün .
Kulaklık tarafında 32 bit 384 kHz ve milletin beğendiği benim S7de kullanip beğenmediğim bir akg kulaklığı var donanım haberden Mesut çevik de bu kulaklığı beğeniyor benim müzik kulağım kötü zaten .
İphone 7 kullanıyorum. Şarj süresi Kullanım olarak 7 saat , Beklemede 42 saat olduğunu gördüğümü biliyorum. İphone şarj süresi kötü demeyi bıraksanız keşke. 2 saatte doldurması da benim için sorun teşkil etmiyor. Akşam eve geldiğimde şarja takıyorum.
İphone 7 kullanıyorum. Şarj süresi Kullanım olarak 8 saat , Beklemede 42 saat olduğunu gördüğümü biliyorum. İphone şarj süresi kötü demeyi bıraksanız keşke. 2 saatte doldurması da benim için sorun teşkil etmiyor. Akşam eve geldiğimde şarja takıyorum.
Büyük ihtimalle iPhone 7 veya 7 plus alicam , sebebi ise Samsung un şikayetlerinin Apple i 252619 a katlaması, aynı zamanda şarjlı kılıf beni şarj konusunda yarı yolda bırakmaz . 7plus alırsam şarjlı kılıf a da gerek yok tanıdığım herkes yıllardır 2013 de çıkan iPhone 5s kullanıyor ve çatır çatır çalışıyor ama bak 2014 de çıkan S5 e kim kullanıyor ... Fanboy değilim ama Samsung teknik servisini , satış politikasını ve iki yıl sonra çöp olan telefonlarını değiştirmesse yeni bir Apple fan boyu doğabilir . Sony de köklü bir tasarım değişikliği yapıp garanti konusunda kullanıcıları memnun ederse gözüm kapalı alabilirim ha birde Huawei var güzel kamerası var. 3-4 yıl sonra sirket iyice kendini geliştirirse alınabilir.
Şarj kılıfı almana hiç gerek yok. 1 günü rahat rahat çıkarırsın.

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Aynen , ben fazla dil dökmek istemiyorum artık her gün aynı şeyleri yazıp milleti doğru yönlendirmekten aynı şeyleri ezberler oldum ya . Hala eski telefonlara bakıp yeni telefonları eleştiren tuhaf tuhaf insanlar var . Teknoloji dünyası bu , atıyorum S5 kötüyse S6 kötü olmak zorunda değil , S6 iyiyse S7 iyi olmak zorunda değil gibi . Modele bakacaksın , aynı donanımları ve yazılımları kullanmıyorlar !

Bir konu açacam bir gün kapsamlı , bu tartışmaların altına linki atacağım çünkü genelde tam konuşmamı yapınca insanları iPhone almaktan vazgeçirebiliyorum :)

Teknolojiden zerre çakmayan insanlar geliyor burda milleti yanlış yönlendiriyorlar ya ona sinir oluyorum . Git başka şeylerle ilgilen burda teknolojiden anlayan insanlar yardım eder diğerlerine . Çok takmıyorum artık zaten . Konu açacam boş vaktimde kapsamlı bir tane .
Teknolojiden anlamanın boyutları var,doğrudur siz bir üst boyutta anlıyor olabilirsiniz ama herhangi birine yardımcı olma biz bakarız demeye zerra hakkınız bulunmamakta.

Ben yanlıl yönlendirmiyorum gördüklerimi ve tecrübe sahibi olduğum konulardan yürüyerek konuda görüşümü belirtiyorum.S7 Edge,S6,Note 5 vb. Birçok cihazı uzun süreylede kullandım ve genel sorun olarak önceki sayfalarda yazdığım şeyler söz konusu.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Teknolojiden anlamanın boyutları var,doğrudur siz bir üst boyutta anlıyor olabilirsiniz ama herhangi birine yardımcı olma biz bakarız demeye zerra hakkınız bulunmamakta.

Ben yanlıl yönlendirmiyorum gördüklerimi ve tecrübe sahibi olduğum konulardan yürüyerek konuda görüşümü belirtiyorum.S7 Edge,S6,Note 5 vb. Birçok cihazı uzun süreylede kullandım ve genel sorun olarak önceki sayfalarda yazdığım şeyler söz konusu.
Ben sana demiyorum , kullanmadan konuşanlara söylüyorum . Üstlerine onlar alınsın .

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Sizlerden rica ediyorum bana son kez genel bir toparlama yapar mısınız sakın görüşlerinizi dikkate almadığını düşünmeyin herşeyi okuyor değerlendiriyorum lütfen son birkez benim aradığım özellikler doğrultusunda yorum yaparak beni iPhone dan vazgeçirin ios beni kendine çekiyor siz durdurun
iPhone 7 veya 7+ı sadece video,müzik,sosyal ağ ve ufak tefek internet işleri için alman mantılı olacaktır,özelliklede bankacılık işlerinde gözün arkada kalmaz çünkü kodları kapalı bir yazılım.

Ama ben film indiricem,excelde uğraşıcam,pdf world,fotoğraf vesaire işlerle uğraşacaksan,kısacası mini bilgisayar olarak kullanacaksan S8 veya S8+ alman mantıklı olur.

spesifikbrush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İki telefon da gerçekten mükemmel telefonlar. Samsung bu sene aştı resmen, S8'in tasarımı artık hayal ettiğimiz geleceğe bariz bir şekilde yaklaştığımızı gösteriyor. Fakat, ben gördüm ki, Android yaşadığı sürece Samsung tam potansiyeline hiçbir zaman ulaşamayacak. Yani o kadar güçlü telefonda kasan oyunlar, optimize olmayan uygulamalar hâlâ daha oluyorsa suçu geliştiricilerde aramayın. Suç Android'de. Ben henüz iPhone'a indirdiğim bir uygulamada hiçbir zaman optimizasyon sorunuyla karşılaşmadım (uygulama eski değilse). Çünkü iOS böyle sağlam bir sistem, geliştiricilerin optimize uygulama çıkarması da kat kat daha kolay.

Uzun lafın kısası, iPhone 7.

Mertcan AY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
iPhone 7 plus Uygun fiyat buldum da korkuyorum 2 yıl garanti 2250 tl yurtiçi imei ve Apple garanti sorgu yaparsak korkmana gerek kalmaz değil mi ? Jelatini açılmamış ürün
iPhone 7 veya 7+ı sadece video,müzik,sosyal ağ ve ufak tefek internet işleri için alman mantılı olacaktır,özelliklede bankacılık işlerinde gözün arkada kalmaz çünkü kodları kapalı bir yazılım.

Ama ben film indiricem,excelde uğraşıcam,pdf world,fotoğraf vesaire işlerle uğraşacaksan,kısacası mini bilgisayar olarak kullanacaksan S8 veya S8+ alman mantıklı olur.

Basit işler için Alicam öğrenciyim ama film de indirebilsek fena olmazdı hani zaten şarjlı kılıf da alıyorum

spesifikbrush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iPhone 7 plus Uygun fiyat buldum da korkuyorum 2 yıl garanti 2250 tl yurtiçi imei ve Apple garanti sorgu yaparsak korkmana gerek kalmaz değil mi ? Jelatini açılmamış ürün

Basit işler için Alicam öğrenciyim ama film de indirebilsek fena olmazdı hani zaten şarjlı kılıf da alıyorum

O fiyata iPhone 7 Plus sıfır çok zor. Muhtemelen yurt dışı. Öyle olsa bile yurt dışı fiyatı da 2600 civarı. Bence dikkat edin paranızı kaptırmayın.

YAGM17

Asistan
Reaksiyon puanı
58

Film falan indirebiliyorsun sıkıntı etme onu :D

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747

Apple turkiye gatantili daha iyi olur

M

Murat Burç

SDN Okuru
@Mertcan AY :D:D
Screenshot_2017-07-25-23-16-36-057_com.sec.android.app.sbrowser.png