Galaxy S8 mi iPhone 7 mi

Mertcan AY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S8, hediye et ?? ne dediğini anlamadım.
Ben orda arkadaşı trollüyorum:D
Attığım SS'i okudun mu onu söyle bi sen bana[/QUOTE

Biliyorum biliyorum bende sonuna gülme emojisi koymuştum ama telde olduğum için mi nedir gitmemiş

ferredtube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tüm tanıdıklar arkadaşlar vs. iphone al dediler fakat ben onları dinlemeyerek farklı birşey yapayım dedim fakat olmadı. Yeni bir platformu tanımak adına İOS'u tercih ettim. Yani iphone 7 mi S8 mi diye karşılaştırma yapma bence. İOS mu Android mi diye karşılaştırma yaparsan daha faydalı olur. İphone 7 aldığımda (128 gb) 3.739 TL idi. S8 İse 3800 TL idi hepsiburada da. Şuan S8'in fiyatını 3250 TL olarak görmekteyim. Fakat iphone 7 black rengi 3936 TL. Ama ben buna takılmıyorum. Diğer sitelerde 3800 TL'ye de var. Yani demem o ki S8 almadığım için şuan çok iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum. Sende iphone 8'in çıkmasını beklesen daha iyi olur bence. Çünkü iphone 8 pahalı bir fiyatla geleceği kesin ama iphone 7 de alacaksan fiyatında düşüş geleceğinden eminim.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Tüm tanıdıklar arkadaşlar vs. iphone al dediler fakat ben onları dinlemeyerek farklı birşey yapayım dedim fakat olmadı. Yeni bir platformu tanımak adına İOS'u tercih ettim. Yani iphone 7 mi S8 mi diye karşılaştırma yapma bence. İOS mu Android mi diye karşılaştırma yaparsan daha faydalı olur. İphone 7 aldığımda (128 gb) 3.739 TL idi. S8 İse 3800 TL idi hepsiburada da. Şuan S8'in fiyatını 3250 TL olarak görmekteyim. Fakat iphone 7 black rengi 3936 TL. Ama ben buna takılmıyorum. Diğer sitelerde 3800 TL'ye de var. Yani demem o ki S8 almadığım için şuan çok iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum. Sende iphone 8'in çıkmasını beklesen daha iyi olur bence. Çünkü iphone 8 pahalı bir fiyatla geleceği kesin ama iphone 7 de alacaksan fiyatında düşüş geleceğinden eminim.
Memnun musunuz peki.?

ErceKerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ekranına bak s8in bak yapıştır cevabı. Servis nolcak? Uygulamadan atmalar nolcak? Yavaş güncellemeler nolcak.. tabi millet s8 demis saglam arka değil mi. Muhtemelen samsung kullanmıyorsunuz..

Evet galaxy s2, s3mini s5 kendi telefonum olarak, etrafımda da note 5, s7 gibi cihazları deneyimledim. Şu ana kadar sorun çıkarmadı bende telefonda tek s3 mini kasıyodu root attım düzelttim, samsung kendini son yıllarda çok geliştirdi kendini , servisinden memnunum, galaxy s5 telefonunu 3 yıldır kullanıyorum ilk kez birkaç gün önce attı ondada ben zorlamış olabilirim telefonu birazcık, güncelleme adam gibi gelsinde yavaşı hızlı umrumda değil appledekiler gibi telefon yavaşlasın istemiyorum, performans artışı istiyorum.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Samsung da o yok. Performans artışı güncelleme ile birlikte. Uygulamadan atma mı? Ennn çekemedigim seydir..iPhone da öyle bisi yok

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Şunu söylemeliyim ki eğer gidip İphone 7 alırsanız. Sadece hızlı şarjdan değil bir gün bile dayanmayan bir pil ile karşı karşıya kalacaksınız. Ayrıca artık Android cihazlardaki kasma-donma problemini hâlâ konuşan arkadaşlar var. Arkadaş yıl 2012 değil. Şuan Galaxy S7 Edge kullan biri olarak söyleyeyim hiçbir kasma-donma takılma problemi yaşamıyorum. İnternette izlediğiniz hız testi videoları kafanızı karıştırmasın. Evet orada birkaç saniye fark ile İphone modelleri hızlı açıyor olabilir. Ama emin olun ki bunu kullanırken kesinlikle fark etmiyorsunuz. Eğer gidip İphone 7 alırsanız kaybedeceğiniz şeyler:
Ekran-kasa oranı,
Hızlı şarj,
Günü çıkaran pil,
Özgürlük,
Tasarım ( bu aslında kişisel ancak; İphone 7 ile Galaxy S8'i yan yana koyunca İphone 7 tam bir kalas gibi duruyor. ),
Kablosuz şarj,
Daha iyi bir kamera,
Daha iyi bir ekran ( bu da kişisel tercih saygım var AMOLED'i sevmiyor olabilirsiniz. )
İris tarayıcı,
Yüz tarama vb.
Bunları kaybedeceksiniz. Eğer İphone alırsanız kazanacağınız şeyler;
Düzenli güncelleme ( bunu kafaya takanları anlamıyorum. Samsung'un şuan da akıllı telefonlarında bulunan arayüzünü kopyalayıp yeni sürüm diye yayınlıyor Google. Güncelleme güncelleme diye kafayı yiyorlar. Zaten var daha ne istiyorsun ? Hayır abi Android 7.0'ı aldığımda ilgimi çeken tek şey sayfayı ikiye bölmeydi. Bu zaten benim telefonumda vardı. Hatta Note 2'den beri var. Dikkat çeken tek şey buydu. ) :D
Samsung cihazlara göre daha az değer kaybediyor.
Açıkçası bir telefona o kadar para vereceksem bu kadar madde saymışken gider kesinlikle Galaxy S8 alırdım. Karar sizin bunlar benim düşüncem. Şimdiden hayırlı olsun.
--- Gönderi Güncellendi ---

Vay canına abi oraya Note 4'ü koyda Ace ne ? Dalga mı geçiyorsun ? Ace 600TL'lik ( çıkış fiyatı ) neredeyse giriş seviyesinin altında bir telefon. Ayrıca iki markayı kıyaslamak öyle olmuyor. Sadece Ace değil, Note 4'ü de koyman hata çünkü; iki markayı ve iki cihazı kıyaslamak için aynı dönemin cihazlarını kullanıp kıyaslaman lazım. İphone 7 Plus nerede Note 4 nerede ? Arada fark var. Bu şekilde ortaya ''kalitesiz'' diye bir iddia atamazsın.
Bu cevabı verdiğim yorumu okursanız demek istediğimi anlayacaksınız diye unuyorum.

7 Plus ile Note 4 donanım olarak aynı bu arada hatta dahada üstün yanlarıda var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu cevabı verdiğim yorumu okursanız demek istediğimi anlayacaksınız diye unuyorum.

7 Plus ile Note 4 donanım olarak aynı bu arada hatta dahada üstün yanlarıda var.
Tabi canım 7 plus becnhmarklarda Note 4ün 3 katı skor alıyor sadece. Aynı aynı

Reaksiyon puanı
5,171
Tabi canım 7 plus becnhmarklarda Note 4ün 3 katı skor alıyor sadece. Aynı aynı
Hala becnmark sonuclarina bakan var mi...

Bu iki testi ayni cihazda(note4 de) yaptim. Sadece birinde cihazin adini N 920C(note5)yaptim. Ve tamamen batarya odakli govenior ve I/ao sectim arti a57 cekirdeklerinde 75 mV voltaj dusurme a53 cekirdeklerine ise 50 mV voltaj dusurme uyguladim.

Sonuclara iyi bakin note 5 adi ile yaptigim test note4 ile yaptigim testi 3e katladi

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hala becnmark sonuclarina bakan var mi...

Bu iki testi ayni cihazda(note4 de) yaptim. Sadece birinde cihazin adini N 920C(note5)yaptim. Ve tamamen batarya odakli govenior ve I/ao sectim arti a57 cekirdeklerinde 75 mV voltaj dusurme a53 cekirdeklerine ise 50 mV voltaj dusurme uyguladim.

Sonuclara iyi bakin note 5 adi ile yaptigim test note4 ile yaptigim testi 3e katladi

7 Plus ile note 4 arasındaki farkı anlatmanın başka bir yolu varsa soyleyin bilelim

Mertcan AY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Büyük ihtimalle iPhone 7 veya 7 plus alicam , sebebi ise Samsung un şikayetlerinin Apple i 252619 a katlaması, aynı zamanda şarjlı kılıf beni şarj konusunda yarı yolda bırakmaz . 7plus alırsam şarjlı kılıf a da gerek yok tanıdığım herkes yıllardır 2013 de çıkan iPhone 5s kullanıyor ve çatır çatır çalışıyor ama bak 2014 de çıkan S5 e kim kullanıyor ... Fanboy değilim ama Samsung teknik servisini , satış politikasını ve iki yıl sonra çöp olan telefonlarını değiştirmesse yeni bir Apple fan boyu doğabilir . Sony de köklü bir tasarım değişikliği yapıp garanti konusunda kullanıcıları memnun ederse gözüm kapalı alabilirim ha birde Huawei var güzel kamerası var. 3-4 yıl sonra sirket iyice kendini geliştirirse alınabilir.

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Büyük ihtimalle iPhone 7 veya 7 plus alicam , sebebi ise Samsung un şikayetlerinin Apple i 252619 a katlaması, aynı zamanda şarjlı kılıf beni şarj konusunda yarı yolda bırakmaz . 7plus alırsam şarjlı kılıf a da gerek yok tanıdığım herkes yıllardır 2013 de çıkan iPhone 5s kullanıyor ve çatır çatır çalışıyor ama bak 2014 de çıkan S5 e kim kullanıyor ... Fanboy değilim ama Samsung teknik servisini , satış politikasını ve iki yıl sonra çöp olan telefonlarını değiştirmesse yeni bir Apple fan boyu doğabilir . Sony de köklü bir tasarım değişikliği yapıp garanti konusunda kullanıcıları memnun ederse gözüm kapalı alabilirim ha birde Huawei var güzel kamerası var. 3-4 yıl sonra sirket iyice kendini geliştirirse alınabilir.
Hocam hayırlı olsun şimdiden fakat iki yıl sonra çöp olan telefonlarını değiştirmesse demişsiniz de zaten değiştirdi Note 4 ya da Note 5 den beri öyle

Mertcan AY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hocam hayırlı olsun şimdiden fakat iki yıl sonra çöp olan telefonlarını değiştirmesse demişsiniz de zaten değiştirdi Note 4 ya da Note 5 den beri öyle

Çevremde tüm akrabalarım samsung dan a2016 serisinden iPhone 6 ve 6s geçti dünya varmış diyorlar Babam S5 kullanıyor değiştirmek için gün sayıyor S5 ilk iki yıl takır takır çalıştı ama garantisi biter bitmez bozuldu ha birde hayla çatır çatır çalışan 4s lerde piyasa da mevcut yani beni Apple fanboyu yapan firma Apple değil Samsung oldu yani ben 2 yıl sorunsuz iPhone dan ufak farklarla daha iyi özelliklere sahip olan bir telefon yerine Her zaman en hızlısı en akıcısı olan ve ilgili teknik servisi ile herşeye kullanıcı hatası demiyen iPhone u tercih ederim . Bu benim görüşüm beklentilerimi iPhone karsiliyor , iPhone u 3 yıl sonra iyi fiyattan satıp birikimlerimle yenisini alabileceğimi bilmek de beni birikim yapmaya teşvik ediyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çevremde tüm akrabalarım samsung dan a2016 serisinden iPhone 6 ve 6s geçti dünya varmış diyorlar Babam S5 kullanıyor değiştirmek için gün sayıyor S5 ilk iki yıl takır takır çalıştı ama garantisi biter bitmez bozuldu ha birde hayla çatır çatır çalışan 4s lerde piyasa da mevcut yani beni Apple fanboyu yapan firma Apple değil Samsung oldu yani ben 2 yıl sorunsuz iPhone dan ufak farklarla daha iyi özelliklere sahip olan bir telefon yerine Her zaman en hızlısı en akıcısı olan ve ilgili teknik servisi ile herşeye kullanıcı hatası demiyen iPhone u tercih ederim . Bu benim görüşüm beklentilerimi iPhone karsiliyor , iPhone u 3 yıl sonra iyi fiyattan satıp birikimlerimle yenisini alabileceğimi bilmek de beni birikim yapmaya teşvik ediyor
A2016 dediğin seri donanım çöpü bir seri S5 dediğin cihaz S serisinin yüz karası
Yeterli açıklama olmuştur sanırım
Açıklamanın gereği yok googleden baktığınız zaman görünecek zaten.
@Yahu A10un gücü ortada 5433ün gücü ortada neyi zorluyorsunuz siz daha
@McSwindler

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154

Yani tabi ki sizin kararınız fakat gerçekten bakın ben de sizin gibiydim aslında yaklaşık 2 yıl önce samsung da ne be her yıl telefon çıkarıyorlar güncelleme kesiyorlar hemen garanti çöp felan diyordum sonra bir baktım S7 edge ile iphone 7 arasında kalıp S7 edge aldım aşırı memnunum keşke a2016 yerine Note 5 Note 4 S6 gibi cihazlar kullanabilseydiniz belki de bu yorumu yapmazdınız ama tabi ki karar sizin bize hayırlı olsun demek düşer :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yani tabi ki sizin kararınız fakat gerçekten bakın ben de sizin gibiydim aslında yaklaşık 2 yıl önce samsung da ne be her yıl telefon çıkarıyorlar güncelleme kesiyorlar hemen garanti çöp felan diyordum sonra bir baktım S7 edge ile iphone 7 arasında kalıp S7 edge aldım aşırı memnunum keşke a2016 yerine Note 5 Note 4 S6 gibi cihazlar kullanabilseydiniz belki de bu yorumu yapmazdınız ama tabi ki karar sizin bize hayırlı olsun demek düşer :)
Boşver , ne desek boş zaten . Sen burda gerçek deneyimlerini anlatırsın , adamın biri gelir yalandan yere S8 kullandım kasıyor der . Adam haklı çıkar , neden çünkü telefon alacak kişi genelde içinden iPhone geçiriyor ve insan neyi isterse ona inanıyor . Yazık ne diyim .

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Boşver , ne desek boş zaten . Sen burda gerçek deneyimlerini anlatırsın , adamın biri gelir yalandan yere S8 kullandım kasıyor der . Adam haklı çıkar , neden çünkü telefon alacak kişi genelde içinden iPhone geçiriyor ve insan neyi isterse ona inanıyor . Yazık ne diyim .
Hocam bu arada S7 edge ile iphone 7 arasında kaldığımda ben de içimden iPhone geçirmiştim de Allah'tan yani aynı dediğiniz gibiydim de sonradan ne oldu bilmiyorum Allah almamı istedi S7 edge'yi aşırı memnunum :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 4 ile 7 Plus aynı donanıma sahipmiş bak sen ise
Bilen bilmeyen herkes konuşuyor işte sen de takma uğraşma

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Aynen , ben fazla dil dökmek istemiyorum artık her gün aynı şeyleri yazıp milleti doğru yönlendirmekten aynı şeyleri ezberler oldum ya . Hala eski telefonlara bakıp yeni telefonları eleştiren tuhaf tuhaf insanlar var . Teknoloji dünyası bu , atıyorum S5 kötüyse S6 kötü olmak zorunda değil , S6 iyiyse S7 iyi olmak zorunda değil gibi . Modele bakacaksın , aynı donanımları ve yazılımları kullanmıyorlar !

Bir konu açacam bir gün kapsamlı , bu tartışmaların altına linki atacağım çünkü genelde tam konuşmamı yapınca insanları iPhone almaktan vazgeçirebiliyorum :)

Teknolojiden zerre çakmayan insanlar geliyor burda milleti yanlış yönlendiriyorlar ya ona sinir oluyorum . Git başka şeylerle ilgilen burda teknolojiden anlayan insanlar yardım eder diğerlerine . Çok takmıyorum artık zaten . Konu açacam boş vaktimde kapsamlı bir tane .
Hocam dediğiniz durumu dün yaşadım forum da kişinin biri 5s S5 den daha stabil hala satıyor felan yazmış diyorum S6 dan sonrasını kullansanız keşke takmışsınız S5 diyorum kişi hala banane S5 den hızlı felan diyor güzel zihniyet :D

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Teknolojiden zerre çakmayan insanlar geliyor burda milleti yanlış yönlendiriyorlar ya ona sinir oluyorum . Git başka şeylerle ilgilen burda teknolojiden anlayan insanlar yardım eder diğerlerine . Çok takmıyorum artık zaten .
Hocam dediğiniz durumu dün yaşadım forum da kişinin biri 5s S5 den daha stabil hala satıyor felan yazmış diyorum S6 dan sonrasını kullansanız keşke takmışsınız S5 diyorum kişi hala banane S5 den hızlı felan diyor güzel zihniyet :D
Bir şey söylenemez işte bunlara , ona bakarsan benimde elime alıpta kullanmadığım telefon yok neredeyse .

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Teknolojiden zerre çakmayan insanlar geliyor burda milleti yanlış yönlendiriyorlar ya ona sinir oluyorum . Git başka şeylerle ilgilen burda teknolojiden anlayan insanlar yardım eder diğerlerine . Çok takmıyorum artık zaten .

Bir şey söylenemez işte bunlara , ona bakarsan benimde elime alıpta kullanmadığım telefon yok neredeyse .
Örnekte görüldüğü gibi anlık :D haklısınız deyip konuyu bitireceğim dert anlatamıyorsun bunlara çünkü

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    71.7 KB · Görüntüleme: 517

Mertcan AY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Sizlerden rica ediyorum bana son kez genel bir toparlama yapar mısınız sakın görüşlerinizi dikkate almadığını düşünmeyin herşeyi okuyor değerlendiriyorum lütfen son birkez benim aradığım özellikler doğrultusunda yorum yaparak beni iPhone dan vazgeçirin ios beni kendine çekiyor siz durdurun

Reaksiyon puanı
258
Durma al :D Ben de geçtim İphone'a memnunum ayrıca piyasası düşmüyor kolay kolay.Daha önce de yazdığım gibi satarken zarar etmezsiniz.En az 3 yıl boyunca hızlı ve stabil bir şeklide kullanırsınız.