Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Yazılımını

Bu konuyu okuyanlar

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Ben mobil veri kullanmıyorum 6 saat ekran süresi alıyorum 7 ye çıkar herhalde
Bir de anlamadım fotoğraf ve videolarda otomatik 2kya mi geçiyor
20161224_160505.png

Screenshot_20161224-160349.jpg

Böyle ayarlar var ben pek değiştirmesin. Mavi ışık filitreyi programladım sadece

ProSmarT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
O zaman mavi ışık filitresi çalışmıyor. Beta olduğundan mıdır? Beta 1 sanırım bu sürüm burda arkadaşın paylaştığı rom kurdum odinle
Beta olduğundan olsa gerek ben pek kullanmıyorum dediğin mavi ışık filtresini fakat görsel olarak samsung bu sefer çok iyi bir işi çıkarmış. Benim tek sıkıntım facebookta çok azda olsa takılma oluyor onun dışında gayet iyi gibi. Ama yakın zamanda yayınlacak gibi durmuyor artık böyle idare edeceğim bende. Bir arkadaş Rom olarak kurmuş beta 4 ü ona sorabilirsin mavi ışık filtresini beta 4 te düzelmiş mi diye.

Son düzenleme:

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Beta olduğundan olsa gerek ben pek kullanmıyorum dediğin mavi ışık filtresini fakat görsel olarak samsung bu sefer çok iyi bir işi çıkarmış. Benim tek sıkıntım facebookta çok azda olsa takılma oluyor onun dışında gayet iyi gibi. Ama yakın zamanda yayınlacak gibi durmuyor artık böyle idare edeceğim bende. Bir arkadaş Rom olarak kurmuş beta 4 ü ona sorabilirsin mavi ışık filtresini beta 4 te düzelmiş mi diye.
Haklısın kardeş. Dediğin gibi baya güzel olmuş.
--- Gönderi Güncellendi ---
O zaman mavi ışık filitresi çalışmıyor. Beta olduğundan mıdır? Beta 1 sanırım bu sürüm burda arkadaşın paylaştığı rom kurdum odinle
Ben de pek kullanmıyorum mavi ışık filtresini fakat geri bildirim yaptım. Muhakkak düzeltilecektir.

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Ben konudakini yükledim. Beta 4e nasıl gecicez güncelleme vs yok bilen varmı nasıl yapıcağımızı..

Maalesef Beta 4'e güncelleme yapamazsınız Türkiye'den arkadaşım verdiği gibi firmware dosyası bir yerlerde paylaşılmadıkça, ya da root yapıp custom firmware yüklemeniz lazım benim gibi.

Beta 4'te bahsettiğiniz mavi ışık filtresinde bir sorun yok; beta 1'dekini denememiştim ihtiyaç duyduğum bir şey olmadığından.

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
G935FXXU1ZPLN sürümü yayınlandı; hayırlı olsun. Her biri, bir öncekinden çok daha iyi; Samsung doğru yolda ilerliyor...

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
gözle görülür bir değişiklik var mı ?

Bazılarınıza çok saçma gelebilir; ama benim için görsellik önemli... Beğendiğim temaların bir kısmı önceki sürümlerde çalışmazken bu sürümde çalışmaya başladı. Kargo takibi, facebook, PlayStore, YouTube, vb. daha hızlı ve stabil çalışıyor. Daha akıcı ve hızlı. Pil ömrü de biraz daha geliştirilmiş gibi geldi; tabii ki bu birkaç günlük periyotta belli olacak.

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Bazılarınıza çok saçma gelebilir; ama benim için görsellik önemli... Beğendiğim temaların bir kısmı önceki sürümlerde çalışmazken bu sürümde çalışmaya başladı. Kargo takibi, facebook, PlayStore, YouTube, vb. daha hızlı ve stabil çalışıyor. Daha akıcı ve hızlı. Pil ömrü de biraz daha geliştirilmiş gibi geldi; tabii ki bu birkaç günlük periyotta belli olacak.
Betayi nasıl kurdunuz yardımcı olur musunuz bende kurmak isterim beta 1 kurdum ben beta 5 sizin bahsettiğiniz sanırım yardımcı olursanız ben de kurayım

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Betayi nasıl kurdunuz yardımcı olur musunuz bende kurmak isterim beta 1 kurdum ben beta 5 sizin bahsettiğiniz sanırım yardımcı olursanız ben de kurayım

Daha önce de yazmıştım; en yüksek vergiyi ödememize, dünyada en pahalı telefonu kullanmamıza rağmen maalesef Samsung, ABD, İngiltere, Çin ve Kore dışında beta güncellemelerinin denenmesine müsaade etmiyor. Root yaparak custom rom yüklemek gerekiyor; bu da hem knox sayacını bozarak garantinin devre dışı kalmasına sebep oluyor; hem de deneyimsiz kullanıcılar için asla önermeyeceğim bir yöntem.

mu86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaslar son cikan beta kac şimdi birde link paylasabilecek var mi s7 edge icin. Knox sayacini artirmiyordur galiba odin ile yüklendiği icin son soru yazilimi yukleyince dosyalar silinmiyor dimi guncelleme gibi oluyor.
Beta 6 link ben daha kurmadım ama isteyen olursa final buymus
BETA-6.G93xF.XXU1ZPLN-v6.0.by.ambasadii.zip | by ambasadii for Galaxy S7 Edge

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaslar son cikan beta kac şimdi birde link paylasabilecek var mi s7 edge icin. Knox sayacini artirmiyordur galiba odin ile yüklendiği icin son soru yazilimi yukleyince dosyalar silinmiyor dimi guncelleme gibi oluyor.
Beta 6 link ben daha kurmadım ama isteyen olursa final buymus
BETA-6.G93xF.XXU1ZPLN-v6.0.by.ambasadii.zip | by ambasadii for Galaxy S7 Edge
Hocam odinle sıfırdan rom yüklemiş olursun herşey silinir ancak tavsiyem orijinal romu beklemen olur zaten bi kaç hafta içinde yayınlanır

mu86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hocam odinle sıfırdan rom yüklemiş olursun herşey silinir ancak tavsiyem orijinal romu beklemen olur zaten bi kaç hafta içinde yayınlanır
4 dosyali romda hersey siliniyor ama bu tek dosyali diye biliyorum tek dosyali guncelleme gibi oluyor bisey silinmiyor diye biliyorum . Yukleyen arkadaslar deneyimlemislerdir

mu86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bekleme modunda sizin s7 edgeleriniz de cok sarj tuketiyor mu birde benim verdidim beta 5 yi indiren oldu mu 4 dosyali mi

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31

4 dosyali romda hersey siliniyor ama bu tek dosyali diye biliyorum tek dosyali guncelleme gibi oluyor bisey silinmiyor diye biliyorum . Yukleyen arkadaslar deneyimlemislerdir

Vermiş olduğunuz rom; TWRP ile yüklenebilecek custom rom'dur; Odin ile yükleyemezsiniz. Dolayısıyla KNOX sayacını arttıracaktır.

bekleme modunda sizin s7 edgeleriniz de cok sarj tuketiyor mu birde benim verdidim beta 5 yi indiren oldu mu 4 dosyali mi

4 dosyalı değil; zipin içinde bir sürü dosya mevcut; TWRP ile zip yükleme için. Bekleme modunda öyle rahatsız edici bir şarj tüketimi yok bende.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
2 aya bizede s7 port romu çıkar...

Tadından yenmez:)))

Gerçekten görselliği beğendim biri bana nelerin değiştiğini yazabilir mi:)

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
2 aya bizede s7 port romu çıkar...

Tadından yenmez:)))

Gerçekten görselliği beğendim biri bana nelerin değiştiğini yazabilir mi:)

Kullanıcı arayüzünün kolaylığı, daha hızlı akış, daha iyi pil ömrü, daha güzel görsellik, vb.

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Resmi Nougat sürümü düştü. Söylediklerine göre Ocak güvenlik yaması dışında Beta 6'dan hiç bir farkı yokmuş.

2i71um0.jpg

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Yazılımını İndirin

Samsung Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat yazılımı beta olarak yayınlandı. Güncelleme, resmi değil, beta ve en son Android Nougat sürümüdür. Galaxy S7 Edge'deki beta olan Android Nougat'ı hızlı bir şekilde kullanmak isterseniz, size en uygun Android 7.0 Nougat yazılımını Galaxy S7 Edge SM-G935F / FD modelleri için buldum. Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat yazılımını aşağıdan indirin.

Ekli dosyayı görüntüle 14396

Samsung Galaxy S7 Edge, 1440 x 2560 çözünürlüğe ve 534ppi piksel yoğunluğuna sahip 5.5 inç Super AMOLED ekranı olan. Galaxy 7, 4GB RAM ve 32 / 64GB dahili depolama alanına sahip Qualcomm Snapdragon 820 veya Exynos 8890 Octa işlemciye sahiptir. Şuan kullandığımız Android Marshmallow yerine Galaxy S7 Edge için en yeni Android 7.0 Nougat yazılımını indirebilirsiniz. 2GB boyutunda ve model numarası G935FXXU1ZPK4 olan Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat sadece Exynos işlemcili S7 Edge içindir.

Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat

Model adı: Galaxy S7
Model: SM-G935F / FD
Sürüm: Android 7.0
PDA: G935FXXU1ZPK4
MODEM: G935FXXU1ZPK4

Not:

Bu Ürün Yazılımı dosyası yalnızca Galaxy S7 Edge (SM-G935F / FD) içindir. Bunu başka herhangi bir cihazda denemeyin.
Bu betadır ve bazı hatalar içerebilir. (Ben şuan için yaşamadım)
Doğru adımları uygulayın, aksi takdirde cihazınızı brick haline getirebilirsiniz.
Telefonunuzda meydana gelebilecek hasarlardan sorumlu değilim.
Verileriniz silenebilir, bu nedenle telefonunuzun daha güvenli yükleme yapabilmesi için tam yedekleme yapmanızı önerilirim.
İşlem sırasında arızalı olarak kapanmasını önlemek için telefonunuzun en az% 50-60 şarj edilmiş olduğundan emin olun.
Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Ürün Yazılımını İndirin

İNDİR

Galaxy S7 Android 7.0 Nougat Ürün Yazılımını İndirin (Yüklenecek)

.........

Ekli dosyayı görüntüle 14410 Ekli dosyayı görüntüle 14411 Ekli dosyayı görüntüle 14412 Ekli dosyayı görüntüle 14415 Ekli dosyayı görüntüle 14413 Ekli dosyayı görüntüle 14414

Galaxy S7 Edge'de Stok Nougat yazılımı Nasıl Kurulur

Android Nougat'a Galaxy S7 ve S7 Kenarlarını Elle Nasıl Güncelleştirilir

1) İlk olarak,> geliştirici seçeneği> ayarında 'USB hata ayıklama' ve 'OEM Kilidi Açma' seçeneklerini etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirmek için Telefon hakkında'ya gidin ve Yapım Numarasına 7 kez dokunun.

2) Şimdi Nougat Firmware'ini yukarıdan indirin.

İNDİR

3) Şimdi Odin aracını yukarıdan indirin ve zip dosyasını çıkarın.

4) PC'nizde Odin_v3.12.3.exe dosyasını çalıştırın.

5) Galaxy S7 / S7 Edge'inizi veri kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve Download / Odin moduna yeniden başlatın.

6) İndirme moduna girmek için telefonunuzu kapatın ve indirme modu ekranını görene kadar 'Home + Ses Azaltma + Güç' düğmelerini birlikte basılı tutun.

İndirme modu

Ekli dosyayı görüntüle 14399

7) İndirme moduna girdikten sonra bir kimlik görürsünüz: COM bağlantı noktası mavi renklidir ve Odin mesaj kutusuna Eklenen mesaj, cihazınızın Odin tarafından tanınmış olması demektir.
Ekli dosyayı görüntüle 14400
8) ID: COM görünmüyorsa, telefonun driverı doğru bir şekilde kurulmamış demektir veya farklı USB kablosuyla deneyin.
Driver:

İNDİR

9) Şimdi yazılım dosyasını BL AP CP CSC ile başlayan dosyaları yazlışı satırlara sırası ile seçin (yukarıdan indirdiğiniz) ve sekmelere ekleyin.
10) Sadece bu iki seçeneğin "Auto Reboot" ve "F.Reset Time" işaretli olduğundan emin olun.

11) Şimdi 'Start' düğmesine tıklayın ve dosya yanıp sönmeye başlayacaktır. Odin ekranında Yeşil Renkte 'PASS' görene kadar bekleyin. Bu adım, Galaxy S7 ve S7 Edge'de romunuzu yükleyecektir.
Ekli dosyayı görüntüle 14402
Bu kadar...

Orijinal resmi sürüm şuan itibari ile yayınlandı İngiltere sürümünü kurnak isteyenler için
Link: https://www.sammobile.com/firmwares/download/120208/G935FXXU1DPLT_G935FOXA1DPLT_BTU/

Veya SamFirm uygulamasından limitsiz indirebilirsiniz. Model Bölümüne SM-G935F, Region Bölümüne BTU (Türkiye için TUR) yazarak Check Update diyerek aratabilir sonrada Download diyerek indirebilirsiniz.

XDA SamFirm Link: [TOOL] SamFirm - Samsung firmware downloader & checker

Sonrasında yazılımın odin kurulumu konuda anlatıldığı adımların izlenmesi ile aynen mümkündür.

Son düzenleme:

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43

ProSmarT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
hahahaa teşekkürler. batarya düzeldi çok şükür.

Ricardoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rom'u atmadan önce root işlemi gerekiyor mu?

HasBro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Orijinal resmi sürüm şuan itibari ile yayınlandı İngiltere sürümünü kurnak isteyenler için
Link: https://www.sammobile.com/firmwares/download/120208/G935FXXU1DPLT_G935FOXA1DPLT_BTU/

Veya SamFirm uygulamasından limitsiz indirebilirsiniz. Model Bölümüne SM-G935F, Region Bölümüne BTU (Türkiye için TUR) yazarak Check Update diyerek aratabilir sonrada Download diyerek indirebilirsiniz.

Sonrasında yazılımın odin kurulumu konuda anlatıldığı adımların izlenmesi ile aynen mümkündür.
Türkiye ye dağıtılmaya başladı mı. başlamadıysa ne zaman başlar bilginiz var mı.

ProSmarT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12

HasBro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Yazılımını İndirin

Samsung Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat yazılımı beta olarak yayınlandı. Güncelleme, resmi değil, beta ve en son Android Nougat sürümüdür. Galaxy S7 Edge'deki beta olan Android Nougat'ı hızlı bir şekilde kullanmak isterseniz, size en uygun Android 7.0 Nougat yazılımını Galaxy S7 Edge SM-G935F / FD modelleri için buldum. Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat yazılımını aşağıdan indirin.

Ekli dosyayı görüntüle 14396

Samsung Galaxy S7 Edge, 1440 x 2560 çözünürlüğe ve 534ppi piksel yoğunluğuna sahip 5.5 inç Super AMOLED ekranı olan. Galaxy 7, 4GB RAM ve 32 / 64GB dahili depolama alanına sahip Qualcomm Snapdragon 820 veya Exynos 8890 Octa işlemciye sahiptir. Şuan kullandığımız Android Marshmallow yerine Galaxy S7 Edge için en yeni Android 7.0 Nougat yazılımını indirebilirsiniz. 2GB boyutunda ve model numarası G935FXXU1ZPK4 olan Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat sadece Exynos işlemcili S7 Edge içindir.

Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat

Model adı: Galaxy S7
Model: SM-G935F / FD
Sürüm: Android 7.0
PDA: G935FXXU1ZPK4
MODEM: G935FXXU1ZPK4

Not:

Bu Ürün Yazılımı dosyası yalnızca Galaxy S7 Edge (SM-G935F / FD) içindir. Bunu başka herhangi bir cihazda denemeyin.
Bu betadır ve bazı hatalar içerebilir. (Ben şuan için yaşamadım)
Doğru adımları uygulayın, aksi takdirde cihazınızı brick haline getirebilirsiniz.
Telefonunuzda meydana gelebilecek hasarlardan sorumlu değilim.
Verileriniz silenebilir, bu nedenle telefonunuzun daha güvenli yükleme yapabilmesi için tam yedekleme yapmanızı önerilirim.
İşlem sırasında arızalı olarak kapanmasını önlemek için telefonunuzun en az% 50-60 şarj edilmiş olduğundan emin olun.
Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Ürün Yazılımını İndirin

İNDİR

Galaxy S7 Android 7.0 Nougat Ürün Yazılımını İndirin (Yüklenecek)

.........

Ekli dosyayı görüntüle 14410 Ekli dosyayı görüntüle 14411 Ekli dosyayı görüntüle 14412 Ekli dosyayı görüntüle 14415 Ekli dosyayı görüntüle 14413 Ekli dosyayı görüntüle 14414

Galaxy S7 Edge'de Stok Nougat yazılımı Nasıl Kurulur

Android Nougat'a Galaxy S7 ve S7 Kenarlarını Elle Nasıl Güncelleştirilir

1) İlk olarak,> geliştirici seçeneği> ayarında 'USB hata ayıklama' ve 'OEM Kilidi Açma' seçeneklerini etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirmek için Telefon hakkında'ya gidin ve Yapım Numarasına 7 kez dokunun.

2) Şimdi Nougat Firmware'ini yukarıdan indirin.

İNDİR

3) Şimdi Odin aracını yukarıdan indirin ve zip dosyasını çıkarın.

4) PC'nizde Odin_v3.12.3.exe dosyasını çalıştırın.

5) Galaxy S7 / S7 Edge'inizi veri kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve Download / Odin moduna yeniden başlatın.

6) İndirme moduna girmek için telefonunuzu kapatın ve indirme modu ekranını görene kadar 'Home + Ses Azaltma + Güç' düğmelerini birlikte basılı tutun.

İndirme modu

Ekli dosyayı görüntüle 14399

7) İndirme moduna girdikten sonra bir kimlik görürsünüz: COM bağlantı noktası mavi renklidir ve Odin mesaj kutusuna Eklenen mesaj, cihazınızın Odin tarafından tanınmış olması demektir.
Ekli dosyayı görüntüle 14400
8) ID: COM görünmüyorsa, telefonun driverı doğru bir şekilde kurulmamış demektir veya farklı USB kablosuyla deneyin.
Driver:

İNDİR

9) Şimdi yazılım dosyasını BL AP CP CSC ile başlayan dosyaları yazlışı satırlara sırası ile seçin (yukarıdan indirdiğiniz) ve sekmelere ekleyin.
10) Sadece bu iki seçeneğin "Auto Reboot" ve "F.Reset Time" işaretli olduğundan emin olun.

11) Şimdi 'Start' düğmesine tıklayın ve dosya yanıp sönmeye başlayacaktır. Odin ekranında Yeşil Renkte 'PASS' görene kadar bekleyin. Bu adım, Galaxy S7 ve S7 Edge'de romunuzu yükleyecektir.
Ekli dosyayı görüntüle 14402
Bu kadar...
korkuyordum ama sonunda kurdum. çok kolaymış teşekkürler. daha beklemem normal dağılımı. mesajlar gitmeseydi rehber geldi ama :)