Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Yazılımını

Bu konuyu okuyanlar

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Beklemeye karar verdim. Şimdi tel yeni. Kasma donma olaylarını çekemem

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Fleksy'nin Türkçe paketi problem çıkartmasa ve pil performansı yerlerde olmasa 6.0.1'den şikayetim yoktu ama örneğin bir "Ş" harfi yazabilmek için S harfinin üzerine basılı tutmak ya da bit kadar harflere basmaya çalışmak zor iş; tembel adamım. Fleksy, 7.0'da sorunsuz çalışıyor; en büyük tercih sebebim bu.

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Fleksy'nin Türkçe paketi problem çıkartmasa ve pil performansı yerlerde olmasa 6.0.1'den şikayetim yoktu ama örneğin bir "Ş" harfi yazabilmek için S harfinin üzerine basılı tutmak ya da bit kadar harflere basmaya çalışmak zor iş; tembel adamım. Fleksy, 7.0'da sorunsuz çalışıyor; en büyük tercih sebebim bu.
Bende donma sebebi yoktu bu kurulumda. Kardeşim hala bunu kullanıyor ona da güncelleme gelmedi daha ve sorunsuz kullanıyor. Face, Inst, Twit ve Clash full kullanıyor şikayeti yok. Bu arada hala bulamadım odin kurulumunu. Rom olarak xda da mevcutta odin versiyonu yok. Ama her akşam aramalarım devam ediyor. Samsungda bir habere göre ocak ayı sonrasında direk 7.1.1 i vermeyi düşnüyormuş. İnşallah yalan haberdir ve şunu en kısa zamanda yayınlar.

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Garantisini, knox sayacını falan geçtim; xda'den custom firmware yükleyecektim TWRP ile ama öyle bir üfürük kart yuvası yapmışlar ki hafıza kartı takmak için kızağı çıkarttığım gibi elimde kaldı. Siparişini verdim internetten; gelsin de becerebilirsem yükleyeceğim Helios rom'u.

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Garantisini, knox sayacını falan geçtim; xda'den custom firmware yükleyecektim TWRP ile ama öyle bir üfürük kart yuvası yapmışlar ki hafıza kartı takmak için kızağı çıkarttığım gibi elimde kaldı. Siparişini verdim internetten; gelsin de becerebilirsem yükleyeceğim Helios rom'u.
Ben root için az daha bekleyeceğim. 1 yılı dolup garantisinin bitmesini bekliyorum. Kart girişine ne olmuş ilginç. Neyse kurarsan deneyimlerini bekliyorum.

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Simgeleri yeniden boyutlandırma özelliği var mı yeni sürümde ? Launcher uygulamarında simge boyutlarını ayarlayabiliyoruz mesela çok kullanışlı oluyor.

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Simgeleri yeniden boyutlandırma özelliği var mı yeni sürümde ? Launcher uygulamarında simge boyutlarını ayarlayabiliyoruz mesela çok kullanışlı oluyor.
Sorduğunuz kısım burası mı?
Screenshot_20161219-235104.png

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Biraz zorlamadı değil ; ama en sonunda en son beta sürümünü yüklermeyi başardım. Beta 1'deki gibi FaceBook donmuyor; Fleksy'yi sıkıntısız kullanıyorum. Görsellik çok güzel, menüler akıcı, pil ömrü de Marshmallow'a göre daha tatmin edici seviyede. Beta 1'deki gibi tema uyumsuzluğu yok, bu sorun giderilmiş; Marshmallow'da kullandığım temaları birebir kullanabiliyorum.

hrlm50.png

140ktpd.png

ims7dt.png

2lddjz8.png

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Biraz zorlamadı değil ; ama en sonunda en son beta sürümünü yüklermeyi başardım. Beta 1'deki gibi FaceBook donmuyor; Fleksy'yi sıkıntısız kullanıyorum. Görsellik çok güzel, menüler akıcı, pil ömrü de Marshmallow'a göre daha tatmin edici seviyede. Beta 1'deki gibi tema uyumsuzluğu yok, bu sorun giderilmiş; Marshmallow'da kullandığım temaları birebir kullanabiliyorum.

hrlm50.png

140ktpd.png

ims7dt.png

2lddjz8.png
Güzel sonunda kavuştun demek. Rootlanmadan gelseydi sana da daha çok sevinecektim fakat güzel olmuş eline sağlık. Kart girişini nereden temin ettin?
--- Gönderi Güncellendi ---
Simgeleri boyutlandırma derken Touchwiz arayüzünde simge boyutu yok fakat ekran ayarlarında ekran çözünürlülük ayarı var note 7 de bulunan. 720p(HD) 1080p(FHD) 1440p(WQHD)

Screenshot.png

iyi akşamlar hala beta sürümü kullanıyor musunuz? yazınızı yeni gördüm bende yüklemeyi düşünüyorum. problem var mı? yardımcı olur musunuz? teşekkürler
Şuan için forumda yayınlanan sürüm beta 1. Bazı cihazlara PC üzerinden beta 2 ve beta 3 güncellemesi gelebiliyor fakat herkese değil. 1 haftadan daha fazla beta 1 i kullandım sadece facebook ta hafif laglar oluyordu bende onun dışında sorun yaşamadım ve kardeşim hala kullanıyor.Şuan için güncelleme gelen cihazlarad beta 3 var ve lag sıkıntısı kısmen temizlenmiş.

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Güzel sonunda kavuştun demek. Rootlanmadan gelseydi sana da daha çok sevinecektim fakat güzel olmuş eline sağlık. Kart girişini nereden temin ettin?

Root yapmaktan halletmek benim de tercihimdi; ama bir yandan da stock firmware üzerinde gelen ve hiç kullanmadığım bir sürü saçma sapan uygulamanın devre dışı bıraksam dahi gereksiz ram harcaması, pili sömürmesi de ayarımı bozuyordu; şeytan dürtüyordu root yapmam için. Şimdi tümünden kurtuldum, pil ömrü neredeyse iki katına çıktı. Zaten yurt dışı cihaz ve Türkiye garantisi yok; olsa dahi garantili alanların yaşadığı sıkıntıları görüyoruz forumda.

Kart girişini Ankara'da telefon tamirinin merkezi sayılan Balıkçıoğlu Pasajı'ndan aldım. İlk tamirciye girdim; birkaç yeri aradı, "40 TL, getirsin arkadaş istersen" dedi. Uyup uymayacağından emin olamadım; alacağı yere beraber gidip gidemeyeceğimi sordum, doğrusu o ya 100 TL dese yine alırdım. Alacağı yere gidemeyeceğimi söyledi, ben de almayacağımı söyledim. "Neden?" diye sordu; tavrından rahatsız olduğumu açık açık söyledim. Girdiğim dördüncü dükkanda aynı parçayı 4,5 TL'ye buldum; "Demin esnaf bir abi de sordu telefonla, vazgeçti herhalde" dedi. Ufacık plastik parçasına 4,5 TL alınır mı dedim; 4 TL'ye indirdi; yani onda biri fiyata. "Şerefsiz" deyince de suç bizde oluyor, yahu tabii kar et ama 3 katı et, 5 katı et; 10 katı fiyata satmak nedir?

Şuan için forumda yayınlanan sürüm beta 1. Bazı cihazlara PC üzerinden beta 2 ve beta 3 güncellemesi gelebiliyor fakat herkese değil. 1 haftadan daha fazla beta 1 i kullandım sadece facebook ta hafif laglar oluyordu bende onun dışında sorun yaşamadım ve kardeşim hala kullanıyor.Şuan için güncelleme gelen cihazlarad beta 3 var ve lag sıkıntısı kısmen temizlenmiş.

Maalesef beta programına üye olmak gerekiyor o güncellemeleri alabilmek için; Türkiye stock firmware'lerde zaten hata veriyor direkt, forumda verilen beta'yı yükleyip üye olmaya çalıştığında ise beta tester için yeterli sayıya ulaşıldığı yazıyor. Üye olmadan da hiç bir şekilde göndermiyor o güncellemeyi.

Facebook'ta hafif lag'lardan bahsediyorsun; benimki komple donuyor ve telefonu yeniden başlatmadan asla açılmıyordu. Tema yüklenmiyordu... Şu anda en ufak bir takılma, donma yok; hatta "Beta denemeyecek kadar iyi ve stabil" diyebilirim her açıdan.

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43

Root yapmaktan halletmek benim de tercihimdi; ama bir yandan da stock firmware üzerinde gelen ve hiç kullanmadığım bir sürü saçma sapan uygulamanın devre dışı bıraksam dahi gereksiz ram harcaması, pili sömürmesi de ayarımı bozuyordu; şeytan dürtüyordu root yapmam için. Şimdi tümünden kurtuldum, pil ömrü neredeyse iki katına çıktı. Zaten yurt dışı cihaz ve Türkiye garantisi yok; olsa dahi garantili alanların yaşadığı sıkıntıları görüyoruz forumda.

Kart girişini Ankara'da telefon tamirinin merkezi sayılan Balıkçıoğlu Pasajı'ndan aldım. İlk tamirciye girdim; birkaç yeri aradı, "40 TL, getirsin arkadaş istersen" dedi. Uyup uymayacağından emin olamadım; alacağı yere beraber gidip gidemeyeceğimi sordum, doğrusu o ya 100 TL dese yine alırdım. Alacağı yere gidemeyeceğimi söyledi, ben de almayacağımı söyledim. "Neden?" diye sordu; tavrından rahatsız olduğumu açık açık söyledim. Girdiğim dördüncü dükkanda aynı parçayı 4,5 TL'ye buldum; "Demin esnaf bir abi de sordu telefonla, vazgeçti herhalde" dedi. Ufacık plastik parçasına 4,5 TL alınır mı dedim; 4 TL'ye indirdi; yani onda biri fiyata. "Şerefsiz" deyince de suç bizde oluyor, yahu tabii kar et ama 3 katı et, 5 katı et; 10 katı fiyata satmak nedir?

Maalesef beta programına üye olmak gerekiyor o güncellemeleri alabilmek için; Türkiye stock firmware'lerde zaten hata veriyor direkt, forumda verilen beta'yı yükleyip üye olmaya çalıştığında ise beta tester için yeterli sayıya ulaşıldığı yazıyor. Üye olmadan da hiç bir şekilde göndermiyor o güncellemeyi.

Facebook'ta hafif lag'lardan bahsediyorsun; benimki komple donuyor ve telefonu yeniden başlatmadan asla açılmıyordu. Tema yüklenmiyordu... Şu anda en ufak bir takılma, donma yok; hatta "Beta denemeyecek kadar iyi ve stabil" diyebilirim her açıdan.
Eve aslında haklısın. Daha önce Sony Z3 te servis sorunu yaşamadım KVK da fakat Samsung un sıkıntısı olduğu söyleniyor. Hele ki yurt dışı cihaz ise servis durumu tam bir bilinmez. Ben ilk zaman Samsung beta programına kayıt yapmayı denemiş sürekli hata almıştım, birisi onaylanmış sanırım :) İlk sorun yaşamamda bende senin gibi rootlamayı düşünüyorum.

Kart girişi için çok şanslıymışsın çin fiyatından daha iyi bir fiyat vermişler. Bizim esnaflarda doyum noktası yok ne kadar tuttururlarsa. Allahtan internet var ve eskisi gibi yapamıyorlar. Çin fiyatı na göre bir kurgu yapılabilir aslında. Şükür sana gerek kalmamış.
For Samsung Galaxy S 7 edge OEM SIM Card Tray Holder Slot for Samsung Galaxy S7 edge G935-in Mobile Phone Flex Cables from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31

Ekrana 4x4, 4x5, 5x4 ve 5x5 şeklinde boyutlandırma yapabiliyorsanız kastınız buysa.

ProSmarT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Yazılımını İndirin

Samsung Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat yazılımı beta olarak yayınlandı. Güncelleme, resmi değil, beta ve en son Android Nougat sürümüdür. Galaxy S7 Edge'deki beta olan Android Nougat'ı hızlı bir şekilde kullanmak isterseniz, size en uygun Android 7.0 Nougat yazılımını Galaxy S7 Edge SM-G935F / FD modelleri için buldum. Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat yazılımını aşağıdan indirin.

Ekli dosyayı görüntüle 14396

Samsung Galaxy S7 Edge, 1440 x 2560 çözünürlüğe ve 534ppi piksel yoğunluğuna sahip 5.5 inç Super AMOLED ekranı olan. Galaxy 7, 4GB RAM ve 32 / 64GB dahili depolama alanına sahip Qualcomm Snapdragon 820 veya Exynos 8890 Octa işlemciye sahiptir. Şuan kullandığımız Android Marshmallow yerine Galaxy S7 Edge için en yeni Android 7.0 Nougat yazılımını indirebilirsiniz. 2GB boyutunda ve model numarası G935FXXU1ZPK4 olan Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat sadece Exynos işlemcili S7 Edge içindir.

Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat

Model adı: Galaxy S7
Model: SM-G935F / FD
Sürüm: Android 7.0
PDA: G935FXXU1ZPK4
MODEM: G935FXXU1ZPK4

Not:

Bu Ürün Yazılımı dosyası yalnızca Galaxy S7 Edge (SM-G935F / FD) içindir. Bunu başka herhangi bir cihazda denemeyin.
Bu betadır ve bazı hatalar içerebilir. (Ben şuan için yaşamadım)
Doğru adımları uygulayın, aksi takdirde cihazınızı brick haline getirebilirsiniz.
Telefonunuzda meydana gelebilecek hasarlardan sorumlu değilim.
Verileriniz silenebilir, bu nedenle telefonunuzun daha güvenli yükleme yapabilmesi için tam yedekleme yapmanızı önerilirim.
İşlem sırasında arızalı olarak kapanmasını önlemek için telefonunuzun en az% 50-60 şarj edilmiş olduğundan emin olun.
Galaxy S7 Edge Android 7.0 Nougat Ürün Yazılımını İndirin

İNDİR

Galaxy S7 Android 7.0 Nougat Ürün Yazılımını İndirin (Yüklenecek)

.........

Ekli dosyayı görüntüle 14410 Ekli dosyayı görüntüle 14411 Ekli dosyayı görüntüle 14412 Ekli dosyayı görüntüle 14415 Ekli dosyayı görüntüle 14413 Ekli dosyayı görüntüle 14414

Galaxy S7 Edge'de Stok Nougat yazılımı Nasıl Kurulur

Android Nougat'a Galaxy S7 ve S7 Kenarlarını Elle Nasıl Güncelleştirilir

1) İlk olarak,> geliştirici seçeneği> ayarında 'USB hata ayıklama' ve 'OEM Kilidi Açma' seçeneklerini etkinleştirin. Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirmek için Telefon hakkında'ya gidin ve Yapım Numarasına 7 kez dokunun.

2) Şimdi Nougat Firmware'ini yukarıdan indirin.

İNDİR

3) Şimdi Odin aracını yukarıdan indirin ve zip dosyasını çıkarın.

4) PC'nizde Odin_v3.12.3.exe dosyasını çalıştırın.

5) Galaxy S7 / S7 Edge'inizi veri kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve Download / Odin moduna yeniden başlatın.

6) İndirme moduna girmek için telefonunuzu kapatın ve indirme modu ekranını görene kadar 'Home + Ses Azaltma + Güç' düğmelerini birlikte basılı tutun.

İndirme modu

Ekli dosyayı görüntüle 14399

7) İndirme moduna girdikten sonra bir kimlik görürsünüz: COM bağlantı noktası mavi renklidir ve Odin mesaj kutusuna Eklenen mesaj, cihazınızın Odin tarafından tanınmış olması demektir.
Ekli dosyayı görüntüle 14400
8) ID: COM görünmüyorsa, telefonun driverı doğru bir şekilde kurulmamış demektir veya farklı USB kablosuyla deneyin.
Driver:

İNDİR

9) Şimdi yazılım dosyasını BL AP CP CSC ile başlayan dosyaları yazlışı satırlara sırası ile seçin (yukarıdan indirdiğiniz) ve sekmelere ekleyin.
10) Sadece bu iki seçeneğin "Auto Reboot" ve "F.Reset Time" işaretli olduğundan emin olun.

11) Şimdi 'Start' düğmesine tıklayın ve dosya yanıp sönmeye başlayacaktır. Odin ekranında Yeşil Renkte 'PASS' görene kadar bekleyin. Bu adım, Galaxy S7 ve S7 Edge'de romunuzu yükleyecektir.
Ekli dosyayı görüntüle 14402
Bu kadar...
Merhaba öncelikle paylaşımınız için teşekkür edeim bedne kurmayı düşünüyorum fakat garanti konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Merhaba öncelikle paylaşımınız için teşekkür edeim bedne kurmayı düşünüyorum fakat garanti konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Konu sahibi arkadaş umarım kızmaz; ben cevaplayayım. Konudaki rom'u Odin ile yüklerseniz garantiniz bozulmaz; kapalı Beta da olsa Samsung'un orijinal, oynanmamış Rom'u sonuç olarak. Ama sonraki beta güncellemelerini alamazsınız; Android 7'nin final sürümü çıktığında dahi OTA üzerinden güncelleme alıp alamayacağınız da şüphe götürür. FaceBook uygulaması kullanıyorsanız Beta 1'i çok tavsiye etmem.

Son düzenleme:

MaDMaT

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Konu sahibi arkadaş umarım kızmaz; ben cevaplayayım. Konudaki rom'u Odin ile yüklerseniz garantiniz bozulmaz; kapalı Beta da olsa Samsung'un orijinal, oynanmamış Rom'u sonuç olarak. Ama sonraki beta güncellemelerini alamazsınız; Android 7'nin final sürümü çıktığında dahi OTA üzerinden güncelleme alıp alamayacağınız da şüphe götürür. FaceBook uygulaması kullanıyorsanız Beta 1'i çok tavsiye etmem.
;)
Estağfurullah bilgi paylaşıldıkça çoğalır. Çok güzel açıklamışsın eline sağlık.
Bu arada gözün aydın doublestrike Beta 4 Te yayınlanmış Ben baktım bende yok daha, sen kurar deneyimlerini bizimle paylaşırsın. :)
Samsung releases fourth Nougat beta for the Galaxy S7 and Galaxy S7 edge

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
0lld3D.png

l33lmk.png

Demek istediğim burdaki gibi, nova launcher dan aldım ekran görüntüsünü. :)

doublestrike

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Son düzenleme:

ProSmarT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Hocam bende kurmak istiyorum fakat herşeyi yapmama rağmen com yazısı belirmiyor. Sebebi ne olabilir.

OzGuRKnowN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben konudakini yükledim. Beta 4e nasıl gecicez güncelleme vs yok bilen varmı nasıl yapıcağımızı..

M

Murat Burç

SDN Okuru
2kdan 720pye geçişte ekran kalitesindeki düşüş ne kadar pil ömrü ne kadar fark ediyor. Performans konusu nasıl. 2k ekrandan vazgeçecek kadar etkisi var mi ve full hd ile 2k arası çözünürlük farkı hissediliyor mu

Son düzenleyen moderatör:

mertcanyılmaz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
2kdan 720pye geçişte ekran kalitesindeki düşüş ne kadar pil ömrü ne kadar fark ediyor. Performans konusu nasıl. 2k ekrandan vazgeçecek kadar etkisi var ki ve full hd ile 2k arası çözünürlük farkı hissediliyor mu
Ekran çözünürlükte çok fark edilmiyor ben 1080p de kullanıyorum videolarda ve fotoğraflarda 2k ekrana geçiyor otomatik sarj da ben normal de 4 saat ekran süresi alıyordum mobil veri hep açık senk. Konum kapalı şekilde. Ekrani 1080p yaptığımda 5 saate cıktı. Çok fark olduğunu düşünmüyorum pil konusunda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekran çözünürlükte çok fark edilmiyor ben 1080p de kullanıyorum videolarda ve fotoğraflarda 2k ekrana geçiyor otomatik sarj da ben normal de 4 saat ekran süresi alıyordum mobil veri hep açık senk. Konum kapalı şekilde. Ekrani 1080p yaptığımda 5 saate cıktı. Çok fark olduğunu düşünmüyorum pil konusunda.
Ben mobil veri kullanmıyorum 6 saat ekran süresi alıyorum 7 ye çıkar herhalde
Bir de anlamadım fotoğraf ve videolarda otomatik 2kya mi geçiyor