Galaxy S5 Hakkında Ne Düşünüyorum?

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
samsungtan s5 için gelen eleştirilere sert cevap;

-anlayamazsınız...

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
G3 ve One 2 şu an için umdum bu 2 telefon, 2sinden biri daha iyi çıkar inşallah

magex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir telefondan beklenti nedir? Pil konusu dışında her sene telefona çığır açıcak özellikler eklemek çok zor olsa gerek bundan sonrada telefonlara 2 senede bir böyle işlevsel özellikler gelecektir. Onun dışında her sene yapılanlar güncellemden öteye gitmez heralde. Tasarım kötü orası ayrı konu S4 tasarımda çok daha iyiydi.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Görünen köy kilavuz istemezmis. Daha öncede belirtmistim, bu telefondan fazla bir sey beklemiyorum diye.

16 MP kamera ve parmak sensörü beni ilgilendirmiyor. Fotograf cekme meraklisi olsam o parayla daha iyi bir fotograf makinesi alirim.

Gelelim sorulara:

-Celik kasali Galaxy S5 cikacak mi? Cikacaksa ne gibi avantaj-dezavantaji olur?
-2GB yeter mi? Ben sirf yüklü olan uygulamalarin 1GB tutacagi kanaatindeyim.
-Nabiz ölcer gibi sacma bir özelligi neden koymuslar? Ne gerek var?

Evet sevgili SDN üyeleri, sorularimi yanitlarsaniz memnun olurum.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Görünen köy kilavuz istemezmis. Daha öncede belirtmistim, bu telefondan fazla bir sey beklemiyorum diye.

16 MP kamera ve parmak sensörü beni ilgilendirmiyor. Fotograf cekme meraklisi olsam o parayla daha iyi bir fotograf makinesi alirim.

Gelelim sorulara:

1- çelik kasalı çıkacağını sanmıyorum eğer olsaydı 2 sürümü var diye tanıtırlardı çünkü hayal kırıklığı yarattı.
-2gb tabiki yeterli s800 hızlı bir işlemci ve iyi optimize edildiğinde uzun vadede sorun çıkaracağını sanmıyorum fakat gelişen platform ve işletim sistemi göz önüne alındığında her donanım gibi bu da yeri gelince yetersiz kalacak .
-Ben o konuda Samsunga güveniyorum zaten gözünüzü boyayacak her türlü gereksiz sensörü yazılımı içine atmıştır :D
E buna paralel olarakta tabiki hafıza dolu dolu gelecektir çok sıkıntı olursa ve işinize yaramayacaksa (eğer almayı düşünüyorsanız) root ile sağlık uygulamaları vs. kaldırabilirsiniz ama ben almanızı tavsiye etmiyorum rakipleri daha iyi durumda şuan :)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
2 gb Nexusa rahat yeter. Hadi bu telefona da yetiyor diyelim. Rakipleri 3 gb ile gelirken bu cihazın 2 ile gelmesi bana göre eksidir.
platform sürekli geliştiği için ve saf android olmadığı için kısa süre içinde yetmeyebilir.

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
tasarım olarak tam bir fiyasko :) rakipleri sony ve lg nin telefonunda yanında çok sönük kaldı. en sevdiğim yeniliği ekranı siyah yapıp tasarruf yapmak :D benden çalmışlar bu fikri :) yıllardır 6300 ekranına simsiyah duvar koyarak ilk tasarrufu ben sağlamıştım :D bu özellikler ile milleti bekletip dev bir organizasyon yapmaları komedi olmuş en trajedilisinden

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
2 gb Nexusa rahat yeter. Hadi bu telefona da yetiyor diyelim. Rakipleri 3 gb ile gelirken bu cihazın 2 ile gelmesi bana göre eksidir. Ki platform süreli geliştiği için ve Nexus olmadığı için kısa süre içinde yetersiz olmayabilir.
Stock Android olduğu için Nexusta sorun olmaz

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18

Gelelim sorulara:

-Galaxy serisi içinde S5'ten bağımsız olarak Galaxy F diye bir model çıkacak diye dedikodular vardı. İçi yine aynı olur tahminimce. Avantajı kesinlikle daha güzel bir görünüm olur
-2GB direkt olarak verilmiyor zaten. 1,75GB gibi bir ramden bize kalan boş 1200 olur ilk aldığında. Sonrasını sen dolduracaksın
-Konsept olarak fit hayat tarzının bir parçası. Gear cihazlarda olması kabul edilebilirken telefonda fuzuli olmuş diye düşündürüyor şimdilik.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Samsung tasarımcısı dunyadakı en beleş para kazanan adamdır:)

Tasarımcı diye birşey var mı tartışılır 2 3 sene önce yapmış mahlukatın teki bir tasarım(s3) bilmem kaç senedir kıyısına köşesine çizgi çekip millete kakalıyorlar. Samsung yöneticileri filan alıyor eline bu kıyısına köşesine çizgi çekilmiş tasarımlardan(!) 2 3 tane ,gidiyor ana okuluna bebelerin karşısına atıyor önlerine hangileri ilgilerini çekerse bebelerin alıyorlar onları yapıyorlar sokuyorlar piyasaya kazıkla gitsin

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Normal bi insan kalp ritmini nemi basıncı niye ölçsün ? Bi insan 1700 tl verdiği telefonunu niye suya tutmaya elverişli bir yere koysun. Bunlar çok saçma şeyler bence. Herşeyin yeri olmalı. İnsanların sağlığını "şimdilik" telefonlara değil şuanda olduğu gibi kimslere bırakılmalı. Kameranın altındaki o kocaman tasarım hatasımı diyim fazlalık mı diyim artık herne ritim ölçeri ise çok çok yanlış düşünülmüş. Onun yerine yanında en azından kompakt tansiyon aleti verilseymiş daha iyi olurmuş diye düşünüyorum. Ama bilmenizi isterim ki bu yaptığım kesinlikle fanboyluk vb. değildir.

sizce yorumum nekadar doğru yanlışım neler tartışmak isterim arkadaşalar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hayal kırıklığından da öte berbat ötesi delikli tasarım, kalitesiz görüntü veren plastik malzeme, kısaca s5 olmamış... Xperia Z2 çok güzel görünüyor...

orkun123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni çıkan telefonlara göre sayıyorum;
1-Ram Vasat
2-İşlemci Hayal Kırıklığı
3-Kamera beklentilerimi karşılamadı (Örn: Z2 kamera özellikleri)
4-Cihazın ses kalitesinde atılın yapmaması (Örn: HTC Boom Sound)
Üstüne üstlük iPhone özelliklerini koplayamış. Benim için S5 tam bir düş kırıklığı oldu. Olmamış be Samsung. Böyle Amiral Gemisi OLAMAZ !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Samsung sony birbirine benziyen tasarımlar kabak tadı ya piyasada 3 gb ramli note 3 varken sırf parmak izi için bu özenilmemiş s5 i niye alalım ki

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Sony 6 ayda bir telefon çıkarıyor Samsung fiyasko bence htc patlama yaşıyıcak bu sene

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sony 6 ayda bir telefon çıkarıyor Samsung fiyasko bence htc patlama yaşıyıcak bu sene
Her firma gibi yeni yongaseti veya yeni bir modül çıktığından cihazlarını yeniliyor bunda ne varki ?
Önemli olan öncekilere desteğini sürdürmesi
Xperia Z şimdiye kadar 15 güncelleme aldı hala alıyor 4.4 alacak üzerine
Sp desen 4.3 aldı onun güncellemeside geliyor.
Önceki cihazlardan desteğini kesmediği sürece bence kullanıcı açısından bir zararı yok .
Zaten güncel cihaz çıkarması teknolojiyi yakından takip ettiğini göstermez mi ?

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Her firma gibi yeni yongaseti veya yeni bir modül çıktığından cihazlarını yeniliyor bunda ne varki ?
Önemli olan öncekilere desteğini sürdürmesi
Xperia Z şimdiye kadar 15 güncelleme aldı hala alıyor 4.4 alacak üzerine
Sp desen 4.3 aldı onun güncellemeside geliyor.
Önceki cihazlardan desteğini kesmediği sürece bence kullanıcı açısından bir zararı yok .
Zaten güncel cihaz çıkarması teknolojiyi yakından takip ettiğini göstermez mi ?
Bence bu durum kullanıcıları kötü etkiler sonuc olarak 2000 tl veriyosun 6 ay sonra yenisi çıkıyor arka plana atılıyor bence sonyde htc ve samsung gibi 1 yıl sabretmesi gerekiyor Ama sizinde dediğiniz gibi güncelleme desteği önemli inşallah z1 kullanıcılarınada 4k video desteği gelir sonuç olarak kamera aynı s800 de 4k yı destekliyo gelmemesi için bir sorun yok gibi bekleyip görücez sıra htc de

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Kullanıcılar için en büyük süpriz Samsung'un hazırladığı idda edilen yeni arayüzü olurdu oda yok sanırım.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Galaxy s4 ün aynısının laciverti olmuş :D

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Toplama cihaz olmuz biraz ondan biraz bundan (xperia z,motorola,g2)

TAMER46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Milletin beklentisinin çok yüksek olmasından dolayı bir çok arkadaş hayal kırıklığına uğramıştır.Yazılım olarak baya bir gelişme var ama donanım olarak beklentilerin altında kalmıştır.Bazı arkadaşlar lg ve sony diyor ama fiyat yönünde bakıldığı zaman samsung diğerlerine göre alınabilirliği daha yüksek.Bir İphone 5s kullanıcısı olarak telefonun özelliklerini beğendim.Ama donanım olarak 3 gb ram ve snapdragon 805 ile gelmiş olsa daha iyi olurdu.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
G2 'nin Parmak izi Sensörlüsü :)

Bu Arada Iphone ile S5 'de kullanılan Parmak izi Sensörü Çok Farklıdır .

Iphone'daki Parmak izi Sensörü Çok Çok Başarılıdır . !

fated34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ısıtıp ısıtıp önümüze koymak buna denir :)

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Firmaların pazardan acımasızca pay kapma çabalarının bir sonucu olarak görüyorum bu cihazı, S4 henüz tam manasıyla yaygınlaşmadan S5 in lansmanının yapılmasını, üstelik bariz bir donanımsal üstünlük sunmadan pek mantıklı bulmuyorum, nitekim satış rakamları da bunu doğrulayacaktır

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Arkdaşlar ne diyorsunuz bugüne kadar hangi telefonu çoook kaliteliydi ki? :) gene satacak gene satacak. Adi var. SAMSUNG (!)
Bu arada bir arkadaş demiş ki sony 6 ayda telefon çıkarıyor diğer telefon geride kalıyor vs. Abi isterse 2 ayda çıkarsın almak zorunda değil kimse. Nedir bu bizdeki telefon çılgınlığı anlamıyorum gerçekten. Beğendiğini al iki üç sene kullan yine al. Her sene her sene yazık günah yahu.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Milletin beklentisinin çok yüksek olmasından dolayı bir çok arkadaş hayal kırıklığına uğramıştır.Yazılım olarak baya bir gelişme var ama donanım olarak beklentilerin altında kalmıştır.Bazı arkadaşlar lg ve sony diyor ama fiyat yönünde bakıldığı zaman samsung diğerlerine göre alınabilirliği daha yüksek.Bir İphone 5s kullanıcısı olarak telefonun özelliklerini beğendim.Ama donanım olarak 3 gb ram ve snapdragon 805 ile gelmiş olsa daha iyi olurdu.
Snapdragon 805 ile gelmesi mümkün değilki
s805 Mayıs ayında tanıtacak Qualcomm ben öyle biliyorum.
Açıkçası önceden donanım özellikleri olarak kağıt üstünde diğerlerinden üstün olurdu ama gel görki 5-10 saniyede rehberi açardı :) E şimdi en hızlıyız veya donanımda birinciyiz tarzı iddialarıda kalmadı ne yapacakları muamma :)

massecre2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
galaxy s4 + suya dayanıklılık + parmak izi okuyucusu = galaxy s5

soul4p

Asistan
Reaksiyon puanı
4
simdi konuya girersek ilk telim s2 idi daha sonra s4 aldim root yapiyorum cogunuz gibi
simdi bu s5 hic bir ise yaramamis
bence havadan para yagsa bile para vermeye degmez
okudugum kadariyla cogunuz android kullaniyorsunuz
sizce ben iphone6 ciktiginda alayim mi
ne eksiklik ve ne fazlalik alirim iphoneden eyw