Galaxy s4 mü Iphone 5 mi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende galxy s4 ve ıphone 5 arasında kaldım sizce hangisi ve ıphone 5s ne zaman cıkar bi bilginiz varmı:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben şimdi s4 mü alayım ipohone 5 mi şaşırdım kardeşim ayda yılda bir güzel telefon alacam ama kararsız kaldım

Reaksiyon puanı
10,325
öncelikle herşeyin başı sağlıktır diyip cep telefonu alırken sar değerini ilk kriter olarak kabul etmeliyiz. Çünkü cep telefonunun yaydığı radyasyon baz istasyonlarının verdiği zarardan daha fazla...iphone 5 in sar değeri galaxys4'ün 3 katında bilginize...

Teşekkürler arkadaşım, işte aklı başında çok güzel ve doğru bir yorum.
işin bu tarafı unutuldu epey zamandır, kimsenin pek hatırlamadığı bir taraf bu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tabiki iphone 5 bi yere gitttiğin zaman 2 bin tl para veriyorsun o telefonu çıkartıp masanın üstüne koyduğun zaman kendini gösterecek ve s4 ısınıyor bi zaman sonra arkadaşımda var.

misken

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Donanım yine bir yere kadar da, cihazı satmak istediğinde hayal kırıklığı yaşarsın çünkü aldıktan 2-3 ay sonra muhtemelen Samsung'un politikası gereği aynı segmentte veya üstünde daha yeni versiyon işletim sistemine sahip bir telefon piyasaya sürecektir. iPhone'a o kadar para verilmez diyen arkadaşlar, şu an i5 1.900-2.100 arası ve satmaya çalıştığında Samsung kadar düşüş yaşamadığınızı göreceksin.
Ayrıca iPhone işletimi sistemi stabilitesi ve donanımı ne kadar iyi kullanırımın AR-GE'sini yapıyor. Samsung 4 core, 2GB vs. donanım ekleyip bir de 2600 mAh batarya koyuyor, cihaz ısınıyor vs. vs. Apple bu işi bilmiyor da o yüzden mi hala Dual Core kullanıyor da Samsung 4 core'u birden basmış. Android'in kullandığı Linux Kernel acaba o 4 core'u tam anlamıyla kullanabiliyor mu. Sistemci abilerimizin bir lafı vardır: "Kullanılmayan kaynak kaynak değildir."

Kesinlikle iPhone 5 al derim, pişman olmazsın.

Jailbreak nereye kadar? Bunun sınırı yok. Peki Samsung'un üzerindeki Android OS hangi versiyona kadar destek verecek. Google kendisi için özel yaptırdığı telefonlara sürekli update ve upgrade veriyor. Maksimum 6 ay sonra elindeki romla kalacaksın ve custom arayışına düşeceksin. Buldukların ya bataryayı sömürecek ya da performası etkileyecek. Fakat Apple iPhone 3GS'e olan desteğini yeni çekti.

Umarım anlatabilmişimdir.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Beleş geliyormuş muhtemelen neyin kafa karışıklığıki bu beleş olduktan sonra hangisi olsa kullanırsın. Konu artık baygınlık veren konulardan bu konunun benzerinden bir sürü var SDN'de, hem ayrıca arkadaş çift bataryayla geziyorum demişsin bu nasıl bir yoğunluktur hem de 19 yaşında

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
tek batarya yetmıyor günde 2 kere şarj etmek zorunda kalıyorum ama galaxy s4 e 5000mah batarya çıkcakmış 99tl ye onu alırsam tek batary yeter :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence kesinlikle iPhone5 çünkü ad yapmış ve sağlam bir cihaz ama sen yedek batarya alıcaksan s4 alma iPhone 5 e yedek batarya al bence benim kuzenimde var abartı derecede büyük bir telefon iPhone 5 ise tam normal boyutta ne küçük ne büyük kullanım olarakda iphone 5 daha rahattır diyorum ben

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
iPhone un işletim sistemi çok mükemmel ve kusursuz bence. ben hiç iPhone kullanmadım ama iPad kullandığım için ordan bilriyorum şu ana kadar hiç donma vs yaşamadım ve sorduklarımda hiç yaşamadıklarını söylediler ama android telefonu olan birisi olarak çok donma vs. yaşadım telefonla pek ilgisi yok işletim sistemi çok sorunlu bence androidin ama sen bilirsin herkez kendi mutlu olacağı telefonu almalıdır bence :)

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
iOS özgür bir sistem olsaydı gidip alırdım iPhone 5 kullandım süperdi ancak dediğim gibi açık bir sistem değil sıkıyo bir müddet sonra

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadşım Samsung galaxy s4 çok iyi bir telefon fakat iphone 5 dahi iyi bir telefon nedenide şudur iphone sadece Apple'nin sağladığı aplikasyonları kabul ettiği için başın vürüs derdi ile başın ağrımaz artı s4 e belli bir zamandan sonra kasmaya başlayacaktır ama iphone için böyle bir tez yanlış olurdu yani anlıycağın uzun pil ömrü vb seni kandırmasın ha bide s4 kamerası 13 mp fakat renkleri olduğundan daha parlak gösteriyor yani ben fotoğrafı çekmişim o fotoğrafı gerçeğindeki gibi göremiyosamda o fotoğrafın benim için bi anlamı yok artı gecede güzel çekmiyor. iphonde böle bişey yok yani gece gündüz çek aynı canlılığı göreceksin hatta hangisi gerçek anlamıycaksın... benden bu kadar kararını sen yap::..

Chriminal

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Stabil menü - Hız - Performans - Kalite - Tasarım - Kaliteli Görüntü Ekran -Uygulama çeşitliği - Hava atma - Zengilik gösteriişi >>>>>iPhone 5

Büyük ekran - Sensörlerin avantajları - İyi hızlı internet deneyimi - Android dünyasının özürlüğü - Yazılımın sunduğu programlar - Orta derecede Oyun-Uygulama performansı - %50 hava atma -gösteriş >>>
>>>>>>Samsung Galaxy S4

YapayZeka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence de S4. Çünkü her anlamda cihaz daha kullanışlı. Pili çok daha güçlü, uzun yolculuğa falan çıkarken yanına yedek bir pil alarak bu süreyi 2ye katlayabilirsin. iPhone'nu aktif kullandığında yarım günde pili bitiyor. Yolculuğa çıkmana gerek yok gündelik hayatta dahi seni yarı yolda bırakır.
iPhone alacaksan bulunduğun her ortamda yanında sarj aleti bulundurmak zorundasın (iş, araba vs... gibi).

iPhone alırsan zaten olmayan pil performansı düştüğünde veya arızalandığında servisine bir ton para vermek zorundasın. S4'te pil alarak kendinde değiştirebilirsin. S4'ün hafıza girişi sayesinde hafızasını özgürce arttırabilirsin, dosyalarını rahatlıkla bir bilgisayara atabilirsin. Resim makinanda micro sd kullanıyorsa hafıza kartını takıp istediğin dosyaları telefonuna atabilirsin daha sonra kendi kartına atar istediğin gibi internette paylaşabilirsin.

S4 alırsan sürekli telefonu kılıf içinde taşıman veya arkasına plastik kılıf uydurman gerekmez. Masa üzerine bırakırken veya cebinde çizilir ise yeni bir kapak takar keyfine bakarsın.

iPhone yavaşlamaz diyen arkadaşlar iPhone 4'e iOS 7 betayı kursunlar bakalım yavaşlıyor mu yavaşlamıyor mu?

Samsung sadece tipinden kaybediyor. O da kişiye göre değişir bence abartıldığı kadar kötü değil. Keşke HTC One'ın pili değişse ve hafıza kartı desteği olsaydı, kimse önüne geçemezdi. Şu anda piyasanın en iyisini s4 olduğunu düşünüyorum.

Şimdilik benim aklıma gelen nedenler bunlar.

ercellbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
iPhone mu Samsung mu derken Samsung artık beni cezbediyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone 4 ios 7 beta kurunca yavaşladı diyen arkadaş gerçekten çok komiksin. Beta nın ne demek olduğunu biliyor musun?

bende 3gs var hala kullanıyorum

AzapHG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bencede iphone5 al ben dis tasarimini pek sevmedim ama geri kalan herseyi cok guzel :)

whatsername

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seçim tamamen senin bir telefonda ne aradığına bağli.Degisik özellikler istiyorsan :D s4 derim.Ama dayanıklılık istiyorsan iPhone5 .s4te bir sürü özellik var ama hepsi göz boyama elleri algılama özelligi falan hiç kullanışlı değil(hassas değil).iPhone 5 daha düz mantık çalışıyor.

expiremeTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Iphone 5 alcaktı sonradan aklıma batarya geldi ben yanımda Çift bataryayla gezen bir insanım olaya performans yönünden kalite yönünden bakmadım çünkü her ikiside zaten kaliteli performanslı güzle telefonlar en önemli fark bataryada çıkıyor

Pilininde değiştiriliyor olması büyük avantaj

Sirf pil icin 3 ay sonra takilmaya baslayacak bi telefon aliyosun e o zaman gideydin sirf PIL icin 3310 alaydin 1 hafta sarj etmeseydin :p pil icin Boyle bir hataya dusulmezdi yazik olmus AMA genede hayirli olsun ne yapalim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iphone markadır kısıtlısındır 2000 tl verirsin görüntülü arama yapamazsın şebeke üzerinden 100 tl lik dandik 3g li telefon senin iphonenden iyidir bu yüzden hem para verip hem kısıtlanıyor isem androiddir tercihim bu s4 s3 z10 değil android dir yani kısıtlaman yok bir kere paranın karşılığını alıyorsun ikisinden biri mi ise s4 özgürlük var telefonda

thuglife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ip5 in rakibi s2 bile olamazmış komedi,geçin arkadaşlar bunları,ip5 samsungun bütün telefonlarını ezer bu kadar net ip5 in rakibi anca htc one olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonun özelliklerini kurcalıyacağım kendimden birşeyler katacam diyorsan S4 benim için her şeyi düşünsünler olanı güzelce kullanırım diyorsan 5s al derim... İkiside kral telefonlar... HTC LG nin üst segmentleride güzel... S4 donanım olarak 5s i 4 e katlasada kullanımda hızları denk gibi buda iosun başarısı... Benim gibi telin herşeyi ile manyakça uğraşıyım diyorsan 1/4 - 1/5 fiyatına çinden quadcore lu 2 GB ramli android bir tel al kurcala dur... olay zevk meselesi...