Galaxy S3 yere düştü kamera gitti ve şebeke yok

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefonu alalı 3 ay oldu. Aldım alalı ilk kez dün 1,5 metre gibi bir yükseklikten ayağımın üstüne sonrada halıya düştü. Telefonu samsung markalı protective cover diye bir kılıf ile kullanıyorum. Zaten ayağımın üstüne oradan da halıya düştü kasasında herhangi bir şey yok. Sert de düşmedi. Fakat 2-3 saat sonra resim çekmek için kamerayı açtım. Ön kameradaydı. Görüntü yoktu ekran siyahtı. Kısayollardan arka kameraya geçirmeye çalıştım kamera başarısız dedi. Sonra düşürdüğüm aklıma geldi kafam attı :) Kapatıp açtım neyse düzeldi. Fakat telefonda ara sıra şebeke yok diyor. Çekiyor gözükse de arayan bana ulaşamıyor birini ararken 5 dk bekleyip çalmaya başlıyo. Bu alet ampul değil ki yere düşürünce kessin değil mi? Neyse babamın bir telefoncu arkadaşı vardı onu aradım. Dedim böyle böyle. Oooovvv dedi sanki üstünden tır geçti dedim. İçinde şebekeyle ilgili bir zımbırtı var o eğilmiştir dedi.
Napmam lazım şimdi?
İphone olsa adamlar değiştirirler servise versem kaç kişinin elinden geçecek hep bela olacak başıma

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Düşürmüceksin 1000tl lik telefonu :) bu kadar basit sonuçta bu taş değilki zarar görmesin

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ben 5 kere düşürdüm şu ana kadar ve hiçbirşey olmadı çok şükür tabi kılıflı.oda normal arkasında sadece bir tane silikon kılıf o kadar :D

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birebir değişim şartları ne acaba bilen var mı?

ReasTa

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hocam değişim şartlarını bilmiyorum ama sen en iyisi onu bir servise gönder. Gerekeni yapsınlar, şikayetini söyle sadece.

muannes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım hiç üzül me felaket tellalları herzaman vardır sen şimdi beni dinle .(telefonu fabrika ayarlarına çevir olmadı yeniden odinle yazılım yükle düzelir tamam .:)

tugrulyanıt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam o biraz sans isi galiba ben hic kap kullanmuyorum yanlizca on camda buff anti-şok jelatin var o kadar baska hicbir koruma yok uzerinde ve ne kadar dusurdugumu sayamadim bile ama her dustugunde bir heyecan oluyor acaba ekran patladimi diye ama ekranda buff oldugu icin sorun olmuyo mesela bir tasin ustune geldigunde ekran o tasin ekrana degdigi yerde jelatinde iz kaliyor yani emiyo cok super bisey oneririm telefonumdada hicbisey yok dedigim gibi biraz sans isi

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım hiç üzül me felaket tellalları herzaman vardır sen şimdi beni dinle .(telefonu fabrika ayarlarına çevir olmadı yeniden odinle yazılım yükle düzelir tamam .:)

Kardeşim fabrika ayarlarına çevirmeyle olacak gibi değil 2 kere çevirdim düzelmedi. Telefonda bir arıza var belli. Keyfim kaçtı. İnşallah yapılmaz da ücret iadesi ederler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam o biraz sans isi galiba ben hic kap kullanmuyorum yanlizca on camda buff anti-şok jelatin var o kadar baska hicbir koruma yok uzerinde ve ne kadar dusurdugumu sayamadim bile ama her dustugunde bir heyecan oluyor acaba ekran patladimi diye ama ekranda buff oldugu icin sorun olmuyo mesela bir tasin ustune geldigunde ekran o tasin ekrana degdigi yerde jelatinde iz kaliyor yani emiyo cok super bisey oneririm telefonumdada hicbisey yok dedigim gibi biraz sans isi

İyi de benim telefon altı üstü ayağıma düştü sonrada halıya yuvarlandı. Gayet yumuşak bir düşüştü. Zaten dışında kalın bir kılıf var güya telefona birşey olmasın diye aldık. Telefonun için cılk yumurta gibi demek ki az sallanmaya bozuldu.

O kadar araştırdım benzeri bir sorunla karşılaşana da rastlamadım. İçindeki şebekeyle ilgili zımbırtılar bu kadar mı hassas. O kadar test videosu var sadece ekran kırılıyordu telefonda.

Reaksiyon puanı
2,146
Ben masanın üzerinden betona düşürdüm, silikon kılıf vardı hiç bir zarar görmedi.

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Saçma gelse de düşürmeyeceksin tek çare bu şimdilik, bir de kullandığın kılıf da sözde dayanıklı bir malzeme ona rağmen hem de 1,5 metreden hem de ayaktan sekip halıya ilginç ,dediğim gibi düşürmeyeceksin .

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Saçma gelse de düşürmeyeceksin tek çare bu şimdilik, bir de kullandığın kılıf da sözde dayanıklı bir malzeme ona rağmen hem de 1,5 metreden hem de ayaktan sekip halıya ilginç ,dediğim gibi düşürmeyeceksin .

Telefonun dışında kasasında bir problem yokki. Telefonun içinde şebekeyle ilgili parçası eğilmiş olabilir dedi telefoncu arkadaş. Bu da saçma değil mi? Üretim hatası vardı da burda mı patlak verdi anlamadım

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
alırken bir miktar para daha verip kasko yaptırsaydın direk tamir ettirebilirdin

tugrulyanıt

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonu alalı 3 ay oldu. Aldım alalı ilk kez dün 1,5 metre gibi bir yükseklikten ayağımın üstüne sonrada halıya düştü. Telefonu samsung markalı protective cover diye bir kılıf ile kullanıyorum. Zaten ayağımın üstüne oradan da halıya düştü kasasında herhangi bir şey yok. Sert de düşmedi. Fakat 2-3 saat sonra resim çekmek için kamerayı açtım. Ön kameradaydı. Görüntü yoktu ekran siyahtı. Kısayollardan arka kameraya geçirmeye çalıştım kamera başarısız dedi. Sonra düşürdüğüm aklıma geldi kafam attı :) Kapatıp açtım neyse düzeldi. Fakat telefonda ara sıra şebeke yok diyor. Çekiyor gözükse de arayan bana ulaşamıyor birini ararken 5 dk bekleyip çalmaya başlıyo. Bu alet ampul değil ki yere düşürünce kessin değil mi? Neyse babamın bir telefoncu arkadaşı vardı onu aradım. Dedim böyle böyle. Oooovvv dedi sanki üstünden tır geçti dedim. İçinde şebekeyle ilgili bir zımbırtı var o eğilmiştir dedi.
Napmam lazım şimdi?
İphone olsa adamlar değiştirirler servise versem kaç kişinin elinden geçecek hep bela olacak başıma

Kardesim bence yazilimsal hata olabilir bi telefonu bilgisayarda samsung kiese bagla yazilim sifirlama ve baslangic noktasina getirme yap bence duzelir cunku o kadar kolay bisey olcsgini zannetmiyorum dedigimi bir dene istersen uygulamalarida yedekle ama tavsiye etmiyorum ben su ana kadar 3 kere sifirladim telwfonu hicbirinde yedeklemedim uygulamalari bi tek fotografla muzikleri falan aldim sadece bence bir dene dedigimi

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Düşürmeyeceksin nedir adam oradan sülüğe mi benziyor eline aldığı herşey yapışsında savursa bile fırlamasın düşmesin? İnsanız sonuçta insanlık hali düşerde fırlarda biz bin liralık telefonu düşürmekten korkacağımız yere bunu yapan zekiler bu kadar pahalı bir telefona adam akıllı kalite seviyesi yapsınlar

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
gönder garantiye geç daha ne kurcalıyorsun ki :) burada tavsiye almayla düzelecek bir şey değil :) ücret iadesi alamazsın bu arada . gönderdiğin zaman büyük bir ihtimal board değişimi yaparlar telpa ya da başarı garantiliyse tabi :) paralel ithalatsa kullanıcı hatası der verirler eline :)

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Garantiye gönder ve telefonun yere düştüğünü söyleme. Telefonun çekmediğini ve ön kamerasındaki sorundan bahset.

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kardesim bence yazilimsal hata olabilir bi telefonu bilgisayarda samsung kiese bagla yazilim sifirlama ve baslangic noktasina getirme yap bence duzelir cunku o kadar kolay bisey olcsgini zannetmiyorum dedigimi bir dene istersen uygulamalarida yedekle ama tavsiye etmiyorum ben su ana kadar 3 kere sifirladim telwfonu hicbirinde yedeklemedim uygulamalari bi tek fotografla muzikleri falan aldim sadece bence bir dene dedigimi

Kiesten denemedim fakat fabrika ayarlarına döndüm değişmedi. Geçtiğimiz cuma teknik servise verdim. Bekliyorum ne olacak.

düşürme garantiye girmiyor kullanıcı hatası garanti karşılamaz bunu ama kasko karşılar

Düştü de kardeşim düştüğü anlaşılacak bir şey yok ki. Ayağımın üstüne düştü zaten. Bu telefonu hiç mi ani harekete gelmeyecek insaf :)

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kiesten denemedim fakat fabrika ayarlarına döndüm değişmedi. Geçtiğimiz cuma teknik servise verdim. Bekliyorum ne olacak.

Düştü de kardeşim düştüğü anlaşılacak bir şey yok ki. Ayağımın üstüne düştü zaten. Bu telefonu hiç mi ani harekete gelmeyecek insaf :)
ben senin iyiliğin için dedim servis kullanıcı hatası derse cebinden karşılamak zorunda kalırsın

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
otterbox commuter kılıf kullanın. biraz pahalı ama koruma sağlıyor.

DeJong

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçen gün benimde iPhone 5 düştü. 3 Aylıktı tam düştüğünde. 2 metreden beton zemine çakıldı ön ekran tarafından. Ödüm b.kuma karıştı eyvah dedim gitti 2 milyar diye. Bin bir besmele ve dua ile yerden aldım telefonu kendime doğru çevirdim ama ne gerilim müziği geliyor kulaklarıma doğru.
Son hamleyi yaparak telefon ile yüzyüze geldim ve 1 tane bile çizik olmadığını gördüm. İçimi bir nebze rahatlattı fakat hemen donanımları tek tek çalıştırmaya başladım. Kameradan kulaklk mikrofon herşeyi. Şükür sıkıntı yok. Sonra döndüm dedim ki "iphone bu kadar sağlam mıydı yaw?"

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Geçen gün benimde iPhone 5 düştü. 3 Aylıktı tam düştüğünde. 2 metreden beton zemine çakıldı ön ekran tarafından. Ödüm b.kuma karıştı eyvah dedim gitti 2 milyar diye. Bin bir besmele ve dua ile yerden aldım telefonu kendime doğru çevirdim ama ne gerilim müziği geliyor kulaklarıma doğru.
Son hamleyi yaparak telefon ile yüzyüze geldim ve 1 tane bile çizik olmadığını gördüm. İçimi bir nebze rahatlattı fakat hemen donanımları tek tek çalıştırmaya başladım. Kameradan kulaklk mikrofon herşeyi. Şükür sıkıntı yok. Sonra döndüm dedim ki "iphone bu kadar sağlam mıydı yaw?"

insanlarda öyle bir algı var: s3 çabuk zarar görür, iphone kolay kolay bişey olmaz...

heathrow

Doçent
Reaksiyon puanı
55
otterbox kılıfı test etmek için cihazı 2-3 saat önce yere attım yarım metreden(bu konuyu okumadan önce). wi-fi çalışmıyor :D inşallah bağlı olduğum kablosuz ağda sorun vardır :) :p

ayhankucuk28

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beyler geçen hafta salı günüydü galiba. Şu 53 mb'lık güncellemeyi yükledikten sonra bu problem olmuştu. Düşürdüğüm içinde aklıma gelmedi güncellemeden olabileceği. Büyük bir ihtimal yazılımla ilgili bir problem çünkü herhangi bir darbe görmedi.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kaptan yazilimdan olmayabilir dusunce içinde bir zarar oluşmuş olabilir