Galaxy Note 9 Alınır mı?

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
3 sene önceki cihazı örnek göstermeden güncelleme desteğini nasıl göstereceğim? Hatta 5 sene önceki 5s i bile örnek göstermem gerekirdi. S9+ ında 8 plus ında performanstan yada güncellemeden yana bir sıkıntısı yok şu an. Peki 3 4 sene sonra? Madem bu kadar para döküyoruz bunuda düşünmemiz gerekmezmi. S9+ ı alacaksın seneye üvey evlat olacak. Değeri yarı yarıya düşecek. 2 3 tane belki hiç kullanmayacağınız fazladan özelliği var diye s9+ almak çok mu mantıklı.
5 sene önceki cihaz güncelleme aldı da ne oldu bana anlatır mısın? Bir sürü hatalar ıvırlar zıvırlar. Bende 7 plus varken ios 11 e geçtiğime bin pişman olmuştum. 3 sene veya 2 sene güncelleme alsın babalar gibi alsın.

Reaksiyon puanı
4,661
3 sene önceki cihazı örnek göstermeden güncelleme desteğini nasıl göstereceğim? Hatta 5 sene önceki 5s i bile örnek göstermem gerekirdi. S9+ ında 8 plus ında performanstan yada güncellemeden yana bir sıkıntısı yok şu an. Peki 3 4 sene sonra? Madem bu kadar para döküyoruz bunuda düşünmemiz gerekmezmi. S9+ ı alacaksın seneye üvey evlat olacak. Değeri yarı yarıya düşecek. 2 3 tane belki hiç kullanmayacağınız fazladan özelliği var diye s9+ almak çok mu mantıklı.

S9+ almak çok mu mantıklı demişsiniz elbette çok daha mantıklı sürekli olarak ödeme yapmak zorunda kalmıyorsunuz.
Resim çekeceksiniz diyelim ayarlara gidip kamerayı bulmanıza gerek yok, her güncelleme ayrıca bir sorun yok.
Her şey kutu içeriğinde kullanıma hazır bir şekilde geliyor, Sadece Aksesuar almak için biraz ödeme yapıyorsunuz oda ekran koruyucu kılıf.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Ki ekstra olarak kutu içeriği bile berbat olan bir cihaza kulaklığı halen 5s teki kulaklık ile aynı kaliteye sahip olan bir cihaza para vermek mi mantıklı. Yapma Allah aşkına sevebilirsin bende seviyorum iphone u. Ama sırf işletim sistemiymiş güncellemeymiş diye de gidip öneri yapmam. Sonuçta az para değil ve bu para bizim cebimizden çıkmayacak bile olsa öneri yaptığım kişinin yerine kendimi koyup yazarım yazacaklarımı.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
5 sene önceki cihaz güncelleme aldı da ne oldu bana anlatır mısın? Bir sürü hatalar ıvırlar zıvırlar. Bende 7 plus varken ios 11 e geçtiğime bin pişman olmuştum. 3 sene veya 2 sene güncelleme alsın babalar gibi alsın.
Peki, konu sahibi arkadaşta böyle düşünüyorsa s9+ alsın o zaman. Ama telefonda yapacağı işlemler belliyken sırf 3 5 özellik fazla diye hem servis olayı tamamen şans olan hemde değeri çok fazla düşecek olan bir cihazı almayı tercih edecekse kendi bilir. Sonuçta bu arkadaşın istekleri belliydi. Kamerası iyi olsun oyunlarda akıcı olsun ve 4 5 sene götürsün demişti ve bu dediklerini iPhone 8 plus yeterince karşılıyor. Kendi bilir.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Peki, konu sahibi arkadaşta böyle düşünüyorsa s9+ alsın o zaman. Ama telefonda yapacağı işlemler belliyken sırf 3 5 özellik fazla diye hem servis olayı tamamen şans olan hemde değeri çok fazla düşecek olan bir cihazı almayı tercih edecekse kendi bilir. Sonuçta bu arkadaşın istekleri belliydi. Kamerası iyi olsun oyunlarda akıcı olsun ve 4 5 sene götürsün demişti ve bu dediklerini iPhone 8 plus yeterince karşılıyor. Kendi bilir.
Tabi ki de alabilir. Karar tamamen onun. Hatta kamerası iyi oyunlarda akıcı 4-5 sene götürecek s9+ ı da alabilir. Dediğiniz gibi kendi bilir.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Ki ekstra olarak kutu içeriği bile berbat olan bir cihaza kulaklığı halen 5s teki kulaklık ile aynı kaliteye sahip olan bir cihaza para vermek mi mantıklı. Yapma Allah aşkına sevebilirsin bende seviyorum iphone u. Ama sırf işletim sistemiymiş güncellemeymiş diye de gidip öneri yapmam. Sonuçta az para değil ve bu para bizim cebimizden çıkmayacak bile olsa öneri yaptığım kişinin yerine kendimi koyup yazarım yazacaklarımı.
Bende s9 un kutusundan çıkan kulaklığı kullanmıyorum ki? S7 dekini de kullanmamıştım teneke gibiydi sesi

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tabi ki de alabilir. Karar tamamen onun. Hatta kamerası iyi oyunlarda akıcı 4-5 sene götürecek s9+ ı da alabilir. Dediğiniz gibi kendi bilir.
Evet hiç bir şekilde servis ve değer kısımlarını görmüyorsunuz

Son düzenleme:

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Bende s9 un kutusundan çıkan kulaklığı kullanmıyorum ki? S7 dekini de kullanmamıştım teneke gibiydi sesi

Evet hiç bir şekilde servis ve değer kısımlarını görmüyorsunuz
Arkadaşım her türlü iddiasına girerim samsung s9+ ın kulaklığı iphone 8 plus ın kulaklığından iyidir. Servis konusu görecelidir ben telefonu bozacak veya kıracak birşey yapan biri değilim. Alacak kişiyi bilemem. He diyelim ki kaza oldu ekran kırıldı. Sen sanıyor musun apple babasının hayrına değiştirecek o ekranı. 6s in ekranı kırıldı 650 tl para istediler. Ama apple swap cihaz veriyor değişim yapıyor sorun oldu mu? Onu yaptırabilirsen samsungta yapıyor. Note 5 im vardı aşırı ısınıyordu nedenini çok açıklayıcı bir şekilde anlattım telefonum değişti. Zaten sürekli aynı hatadan servise yollarsan değişim hakkın var. Cihaz değişmediği zaman dava açıp hatta daha iyi cihaz alma hakkın bile var. Sadece bilinçli tüketici olmak gerekiyor bunun için olay bu. Evet diğer kısımlarını görmek istemiyorum telefonlardan deli paralar alıp kutu içeriğine saçma sapan şarj adaptörü koyup malzeme eksilten bir firmanın diğer kısımlarını görünce sinirlerim bozuluyor.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Tekrar şöyle birşey yazayım. İdrak edebiliyor musunuz bilmiyorum ama tekrar deneyeyim.
Elimizde iki adet cihaz var. Biri s9+ digeri iPhone 8 plus. Konu sahibinin istekleri belli. İyi kamera, oyunlarda akıcı olsun, stabil olsun, pili iyi gitsin ve 4 5 sene kullanabileyim. Bunlar. Atom parçalamayacak. İki cihazda bu dediklerini rahatlıkla yerine getirebilecek kapasitede. Gerçi s9+ 4. 5. Senede hala stabil kalırmı bilmiyorum neyse. Eğer iphone alırsa cihazın değeri 5 sene sonra bile satmaya değer durumda olacak ve garanti süresi boyuncada en ufak problemde bile yeni cihaz alıp dönebilecek. Samsung da ise 5 sene sonra s3 gibi bir şey olacak tezgahlara torbayla boşaltılacak :D ve garanti süresi içerisinde bir problem yaşayıp telefonu gösterdiğinizde ufak bir çiziği bahane edip garanti kapsamından çıkaracaklar. Hal böyleyken siz neden israrla samsungu öneriyorsunuz. Bu adam samsung aldığı zaman nasıl bir artıya sahip olacak. Ben diyorum ki madem telefonu kullanış biçimi belli e iPhone da buna fazlasıyla cevap veriyor. Ayrıyetten servisi iyi piyasası iyi böyle artıları var. Samsungun nesi var arkadaş nasıl bir ayrıcalık sunacak s9+ buna?

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Bende size tekrar tekrar yazayım o zaman ki iyice idrak edin. Çünkü sanırım bu konuda biraz sıkıntınız var. Ben hiç bir şekilde konuyu açan arkadaşa samsungu kayırıp bu telefonu al demiyorum. Yani en azından senin yapmadığını yapıyorum. Ben samsungu sana karşı kayırıyorum çünkü kendi tabirinle 8 plusı atom parçalayacak seviyeye çıkartıp s9+ ı gömüyorsun. Sonra da bu iki cihazda iyi kamera akıcı bilmem ne diyorsun. Öncelikle bir net ol bir anlayalım seni. Beni kimse anlayamıyor diyorsan sorun burada ki kişilerde değil sendedir. 5 sene sonra görürüm ben satınca iphone u bakalım değiyormuymuş satmaya. Yıl olacak 2023 kim bakar 8 plusa. Sen şimdi dyeceksin ki ee şimdide 2018 ama millet eski cihazları alıyor halen. Teknolojinin nasıl geliştiğinin farkındasındır inşallah. Arkadaş s9+ da alsa 8plus da alsa istediği fiyata sa ta ma ya cak. Ne demiştim ben bilinçli tüketici. Sen bilinçli olursan kimse sana bir çizik yüzünden telefonun garanti dışı diyemez. Zamanında size yapmışlar böyle birşey galiba acısı kalmış.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Bende size tekrar tekrar yazayım o zaman ki iyice idrak edin. Çünkü sanırım bu konuda biraz sıkıntınız var. Ben hiç bir şekilde konuyu açan arkadaşa samsungu kayırıp bu telefonu al demiyorum. Yani en azından senin yapmadığını yapıyorum. Ben samsungu sana karşı kayırıyorum çünkü kendi tabirinle 8 plusı atom parçalayacak seviyeye çıkartıp s9+ ı gömüyorsun. Sonra da bu iki cihazda iyi kamera akıcı bilmem ne diyorsun. Öncelikle bir net ol bir anlayalım seni. Beni kimse anlayamıyor diyorsan sorun burada ki kişilerde değil sendedir. 5 sene sonra görürüm ben satınca iphone u bakalım değiyormuymuş satmaya. Yıl olacak 2023 kim bakar 8 plusa. Sen şimdi dyeceksin ki ee şimdide 2018 ama millet eski cihazları alıyor halen. Teknolojinin nasıl geliştiğinin farkındasındır inşallah. Arkadaş s9+ da alsa 8plus da alsa istediği fiyata sa ta ma ya cak. Ne demiştim ben bilinçli tüketici. Sen bilinçli olursan kimse sana bir çizik yüzünden telefonun garanti dışı diyemez. Zamanında size yapmışlar böyle birşey galiba acısı kalmış.
Benim bu güne kadar garantiyle işim olmadı. İnternet, samsungun bir çizik yüzünden garanti dışında bıraktığı cihazların sahiplerinin veryansınlarıyla dolu. Hele o amoled yanmaları falan say say bitmez.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Burası teknoloji forumu normalde sen bana idrak edin yazsan bile ben sana bu şekilde cevap vermezdim ama yukarıdaki mesajlarda kullanıcının birine yıkık düşüncelerin gibisinden bir tabirde bulunduğun için böyle bir cevap verme gereği duydum. Her ne olursa olsun arkadaşımız 8 plus ta alsa s9+ ta alsa içi rahat etsin mutlu olsun yeter. Saygıyı kaçırmanın anlamı yok.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Burası teknoloji forumu normalde sen bana idrak edin yazsan bile ben sana bu şekilde cevap vermezdim ama yukarıdaki mesajlarda kullanıcının birine yıkık düşüncelerin gibisinden bir tabirde bulunduğun için böyle bir cevap verme gereği duydum. Her ne olursa olsun arkadaşımız 8 plus ta alsa s9+ ta alsa içi rahat etsin mutlu olsun yeter. Saygıyı kaçırmanın anlamı yok.
Bana karşı tahrik edici cümleler kurulursa bende aynı şekil karşılık veririm. Siz farklı konulardaki tartışmalarımızı görmediniz herhalde. İnsan bir yerden sonra patlıyor.

Jon Snow

Winter is Coming
Reaksiyon puanı
513
Benim bu güne kadar garantiyle işim olmadı. İnternet, samsungun bir çizik yüzünden garanti dışında bıraktığı cihazların sahiplerinin veryansınlarıyla dolu. Hele o amoled yanmaları falan say say bitmez.
İnternette neler neler var. Ben samsung kullanacağım benim telefonum amoled yanığı olacak ve samsung değiştirmeyecek. O samsungu süründürürüm. Dedim ve yine diyorum bilinçli tüketici ol gerisi senin elinde. Para verip aldığın her üründe oluşan kullanıcı hatası dışındaki her koşulda tüketici haklıdır. Değiştirmiyor yok sorun çıkartıyor diyenler işin kolayına kaçanlardır.

Bana karşı tahrik edici cümleler kurulursa bende aynı şekil karşılık veririm. Siz farklı konulardaki tartışmalarımızı görmediniz herhalde. İnsan bir yerden sonra patlıyor.
Birbirinize karşı tahrik edici sözler sarf etmek isterseniz özel mesaj bölümünden konuşun ne olacaksa olsun sonuca varın sonra gelin burada şu telefonu alırsan iyi olur ya da ne bileyim konu neyse o konu hakkında şöyle yapmalısın falan deyip geçin. Yanlış anlaşılmasın tartışma olacak tabiki burası forum ama saygı çerçevesinde olacaksa olsun.

Son düzenleme:

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Abi Android vs İOS tartışması olmuş bir @Sucrofe etiketi atmıyorsunuz, darıldım vallahi. Kan istiyorum kan, kaos istiyorum.

Konuya gelecek olursak, İOS hızlı yalan yok. Android de kapatsın kendini, o da hızlı olsun her şey hızsa. Özgürlük istiyorum, özgürlük. Karışma dimi, istediğimi indireyim internetten ha? Ve zaten Snapdragon 845 işlemcisi gayet hızlı, n'apayım A12'yi? Hız da hız, sanki olağanüstü grafiklere sahip oyunlar var. Snapdragon 835 bile sıkıntısız oynatıyor PUBG'yi, hatta Snapdragon 821 bile. Ayrıca kapitalizmin kralı olan Apple'a para felan kaptırmayın arkadaş, adamlar her sene bir şeyler eksiltiyor. Gereksiz tartışma olmuş burada, gerek yok. Samsung iyidir, kapitalist Apple'a para kaptırmayın.

Dobby

Asistan
Reaksiyon puanı
74
iPhone 8 plus aldım beyler şu anda çok memnunum

CanAydın

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Alınır Piyasanın en güçlü cihazlarından Yeni Apple Aksesuarları paralı yapıyor 5-10 TL lik kulaklık dönüştürücüsünü bile kutudan çıkardı adamlar yani Apple alma boşa ve o paraları hak etmiyor. Ya S10 bekle yada Note 9 al .

Son düzenleme:

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
En iyisini yapmışsınız hayırlı olsun.
Abd mal alip dolar sizin yükzunuzden yükseliyor ve mal yapamiyoruz türkiye gelismiyor dolar dahada oynasin o binaralara yatirdigin para nereye sokcaz

iPhone 8 plus aldım beyler şu anda çok memnunum
Hemen iade edin çünkü siz anca abd mal alıyorsunuz ya sizin yüzünüzden benzin çıktı fiyatı dolar çıktı sizin yüzünüzden hemen iade edin bak vestel var samsung neresi kötü samsung s9 iyi telefon mesela bence buyuk hata yaptin hemen iade etmelisin

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Abd mal alip dolar sizin yükzunuzden yükseliyor ve mal yapamiyoruz türkiye gelismiyor dolar dahada oynasin o binaralara yatirdigin para nereye sokcaz

Hemen iade edin çünkü siz anca abd mal alıyorsunuz ya sizin yüzünüzden benzin çıktı fiyatı dolar çıktı sizin yüzünüzden hemen iade edin bak vestel var samsung neresi kötü samsung s9 iyi telefon mesela bence buyuk hata yaptin hemen iade etmelisin
Ne diyon ?

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Hemen iade edin çünkü siz anca abd mal alıyorsunuz ya sizin yüzünüzden benzin çıktı fiyatı

Dolar yukselince anlarsin biz bi üretim yapamıyoruz diye dolar çıkıyor sizin yüzünüzden benzin fiyat kac tl oldu biliyonmu
Yok hep dış güçlerin suçu bizim bi suçumuz yok yalanı seversin sen anlat... Istediğim markayı alıp kullanırım istersem gider bütün apple ürünlerini alırım, akıllının teki kürsüye çıkıp bikaç kelâm ediyo herkes gözüne far tutulmuş tavşan gibi oluyo,neyse iphone ları kırmaya devam...?

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Yok hep dış güçlerin suçu bizim bi suçumuz yok yalanı seversin sen anlat... Istediğim markayı alıp kullanırım istersem gider bütün apple ürünlerini alırım, akıllının teki kürsüye çıkıp bikaç kelâm ediyo herkes gözüne far tutulmuş tavşan gibi oluyo,neyse iphone ları kırmaya devam...?
Kirsan ne olur gene para o adamlara verdik sayılır

bu arada dolar 8 9 tl olursa gene beklerim sonra aglama derim

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kirsan ne olur gene para o adamlara verdik sayılır

bu arada dolar 8 9 tl olursa gene beklerim sonra aglama derim
Boş yapma benim bi iphone almamla dolar artacak yada azalacak değil olaylara doğru açıdan bak kendi açından bakma

MehmetTuran61

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Boş yapma benim bi iphone almamla dolar artacak yada azalacak değil olaylara doğru açıdan bak kendi açından bakma
Peki sen bilirsin