Galaxy Note 4, LG G3, Xperia Z3, iPhone 6-6 Plus, Htc One M8 | Sizce Yeni Kral Kim?

Sizce son dönemin en iyi telefonu hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    266

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
Peki ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi var mı hocam ? Telefon almam lazım. Note 4 tanıtılana kadar tercihim G3 tü, şimdi Note 4 bekliyorum telefonsuz kaldım :D Tarih var mı bilginizde veya tahmince ?
Ekim sonuna dogru Türkiye'ye gelir diye tahmin ediyorum piyasaya çıkış tarihi de ekim denmis

S

SDN Okuru

SDN Okuru
<p>
Sony xperia z3 benim tercihim bence bütün telefonlardan daha iyi özellikleri falan filan araştırdım araştırıp size söylüyorum özellikler pekde önemli değil zaten hepsini kullanmıyorsunuz sağlam kasa olsun yeter bu sağlam kasada z3 tasarımı hoşunuza gittiyse kaçırmayın derim

kadirirdem

Dekan
23 Mayıs 2013
6,217
708
293
yav arkadaşlar, bana tonlarca teknik bilgi vermeyin. bunlara gerek yok. en iyi telefon hangisi diye sorunca herkes farklı markaların adını söylüyor demi? neden, çünkü en iyi telefon kişinin elindeki ya da almayı tasavvur ettiği telefondur. bunun için herkesin "en iyi"si farklı oluyor. ben de note4 almayı niyetlenmişim, çünkü en çok ihtiyacım olan şey büyük ekran ve hassaten de s pen kalem. bunu sağlayan başka bir firma var mı, yok! o halde benim için en iyisi tabii olarak note4 oluyor.

bugün ıphone yeni çıkardığı modellerinde olmayan bir yenilik sunabildi mi? hayır. pardon, sundu da zaten vardı bunlar. onların yenilik diye sunduğu ne varsa android ekosisteminde en az iki yıl evvelinden getirilmiş şeylerdi zaten. onları savunabillmek için tutunabileceğiniz tek bir dalınız kaldı, o da stabilite. yahu iki buçuk yıldır S3 kullanıyorum, hala bir şikayetim yok, vızır vızır çalışıyor mübarek. neymiş efendim ıphone'un işlemcisi iyiymiş, A8'miş, e başka? başka bişey yok. hepsi o kadar.

ama gel gör ki, appel avukatları bize burda akademik dersler veriyor, ios kullanmayanın rakamlardan anlamayacağından tutun, bilmem hangi erdemlerine varana kadar dersler veriyorsunuz yav.

Allah aşkına, bırakın note4'ü, bugünkü ıphone'un bir g3'ten, bir z2'den, bir galaksi s5'ten, m8'den daha üstün tarafı nedir, onlarda olmayan nesi vardır?

stabilite demi?

yesinler sizin stabilitenizi. :)
Senin bu yazdığını ben yazcaktim bi baktim sen yazmışsın gerek kalmadi haklisin dostum bencede note 4 daha iyi banada kalem avantajli geliyor ayni dedigin gibi bunlar konuşsunlar bırak takma onlarin stabil bir ios u var onunla oynasinlar :)

Asteriks

Profesör
18 Aralık 2013
1,758
3
218
CPU ve GPU'ya göre Android'in lideri Note 4 ama en iyi telefonu sadece GPU ve CPU'ya göre belirlenmiyor.
Öyle olsaydı 2013'ün en iyi telefonu HTC One M7 seçilmezdi.
Bence benim telefonda aradığım özelliklere göre en iyi HTC One M8.

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Listede yok ama oneplus der susarm :D
Herkes note 4 demiş ama açkçası benim hoşuma gitmedi.

Ozzynight

Doçent
19 Şubat 2014
609
12
18
Bence hiç biri değil S808 işlemci ile gelen ilk telefon hangisi olucak merak ediyorum :)
Note 4 S808 işlemcili sürse piyasa beklediğinden daha çok satar S805 işlemci ara işlemci malesef gözümden düştü kullandığım S800 ve S801 telefondan farkı yok.

SBJKN1903

Öğrenci
28 Eylül 2014
59
0
0
Arkadaşlar ben de telefon almayı düşünüyorum. Suan Aklımda z3c var. Sizce nasıl telefon. Artı ve eksilerini yazar mısınız? Ve bu telefonu bekleyene kadar iPhone 5s alsam daha mı mantıklı olur?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadaşlar ben de telefon almayı düşünüyorum. Suan Aklımda z3c var. Sizce nasıl telefon. Artı ve eksilerini yazar mısınız? Ve bu telefonu bekleyene kadar iPhone 5s alsam daha mı mantıklı olur?

5s'de işinizi çok rahat görücektir zaten z3c aldığınıza göre ekran boyutuna takılmıyorsunuz bu yüzden 5s öneririm.

bmw m3

Asistan
21 Ekim 2013
332
0
16
arada caprazlama 1,5 cm fark modum :D ayrıca 2600 mah pil hd ekranda iphone un iki katı gider heralde

Kaya26

Profesör
27 Eylül 2012
3,338
550
293
26
Her telefonla aynı şeyi yapıyoruz hiç bir farkı yok o yüzden en yüksek pil ömrüne sahip cihazı seçerdim ve de o Z3 Compact olurdu.

SBJKN1903

Öğrenci
28 Eylül 2014
59
0
0
Her telefonla aynı şeyi yapıyoruz hiç bir farkı yok o yüzden en yüksek pil ömrüne sahip cihazı seçerdim ve de o Z3 Compact olurdu.
Orası oyle ama her telefonda aynı şeyi aynı şekilde yapamıyorsun. Bazıları sinirlerini bozarken bazıları terapi gibi geliyor. Olay bu. Blackberry kullanan biri olarak söylüyorum. Yeni geçeceğim telefon terapi etkisi yaratmalı :D

mmrtylmz

Doçent
24 Mayıs 2014
532
45
28
Note 4 bence kağıt üzerinde G3 ü ezmeyi başardı. Tabi kağıt üzerinde diyorum çünkü Samsung kullanmadan belli olmayan bir marka. Ön incelemelerde genelde harika oluyor ama kullandıkça fikirler değişiyor. Güney Kore'de kendi ülkesinde satışa sunduğu telefonların bazılarında çerçeve kenarlarında kartvizit girecek kadar açıklık varmış. Değişim yapar elbet ama bence bu dikkatsizlik farklı şekillerde de baş gösterebilir(yazılım, donanım, ekran vs.) Yani demek istediğim şey Samsung markası tamamen şans gibi geliyor bana. Bir Note 4 herşeyiyle kusursuz ise diğeri sıkıntılı olabiliyor. Ama yenilikleri de yok değil. Kendini düzeltip bir önceki modelindeki kusurları gidermesi en azından biraz samsung kullanıcılarına umut vaadediyor. Apple bence 6 yı hiç çıkartmasaydı diyorum. Tamam kaliteli marka, kendi yazılımını donanımını yapıyor ve buna göre hareket ediyor ama keşke önceki serilerine gösterdiği özeni 6 ya da gösterseydi diye düşünüyorum. Z3 sony kullanıcılarına bence hakaret gibi olmuş. Herşeyi aynı. Sadece biraz yazılım ve optimizasyon güncellemesi ve kasa makyajı ile geçiştirmişler. Z2 nin adı değişti ve 1 model eskidi bence başka göze batan noktası yok. HTC lüx telefonlar yapan bir firma. Fiyatı her zaman yüksek ta ki yeni modeli çıkana kadar. M8 performans açısından güzel ama aleminyum kasanın da getirdiği dezavantajları üzerinde taşıyor.Gri hariç diğerlerinin boyası soyuluyor, kasası ekran boyutuna oranla bence çok sırıtıyor. HTC kullanıcısıydım LG ye geçtim G2 kullanıyorum çok da memnunum ama yine de Note 4 ile G3 arasında kaldım. Note 4'ün Parmak izi okuyucusu, pil performansı, 4k ekranın Super Amoled olması, ekstra güç tasarufu modları, S Pen, her ne kadar problemli gözükse de 805 işlemcisi olması ve yazılımındaki çeşitlilik Note 4 ü cazip hale getiriyor. LG G3 ü çekiçi hale getiren ise tasarımı, elle tutuşu, sadeliği ve smart notice özelliği, arayüzün tamamen kişiselleştirilebilmesi diye düşünüyorum fakat bir sıralama yapmak gerekirse de ;
1) Note 4 ( ilk seri alınmaz diye düşünüyorum. 2. veya 3. seri alın derim)
2) G3
3) Iphone 6 / 6 plus
4) M8
5) Z3

archh

Öğrenci
31 Mayıs 2014
28
0
1
Note 4 bence kağıt üzerinde G3 ü ezmeyi başardı. Tabi kağıt üzerinde diyorum çünkü Samsung kullanmadan belli olmayan bir marka. Ön incelemelerde genelde harika oluyor ama kullandıkça fikirler değişiyor. Güney Kore'de kendi ülkesinde satışa sunduğu telefonların bazılarında çerçeve kenarlarında kartvizit girecek kadar açıklık varmış. Değişim yapar elbet ama bence bu dikkatsizlik farklı şekillerde de baş gösterebilir(yazılım, donanım, ekran vs.) Yani demek istediğim şey Samsung markası tamamen şans gibi geliyor bana. Bir Note 4 herşeyiyle kusursuz ise diğeri sıkıntılı olabiliyor. Ama yenilikleri de yok değil. Kendini düzeltip bir önceki modelindeki kusurları gidermesi en azından biraz samsung kullanıcılarına umut vaadediyor. Apple bence 6 yı hiç çıkartmasaydı diyorum. Tamam kaliteli marka, kendi yazılımını donanımını yapıyor ve buna göre hareket ediyor ama keşke önceki serilerine gösterdiği özeni 6 ya da gösterseydi diye düşünüyorum. Z3 sony kullanıcılarına bence hakaret gibi olmuş. Herşeyi aynı. Sadece biraz yazılım ve optimizasyon güncellemesi ve kasa makyajı ile geçiştirmişler. Z2 nin adı değişti ve 1 model eskidi bence başka göze batan noktası yok. HTC lüx telefonlar yapan bir firma. Fiyatı her zaman yüksek ta ki yeni modeli çıkana kadar. M8 performans açısından güzel ama aleminyum kasanın da getirdiği dezavantajları üzerinde taşıyor.Gri hariç diğerlerinin boyası soyuluyor, kasası ekran boyutuna oranla bence çok sırıtıyor. HTC kullanıcısıydım LG ye geçtim G2 kullanıyorum çok da memnunum ama yine de Note 4 ile G3 arasında kaldım. Note 4'ün Parmak izi okuyucusu, pil performansı, 4k ekranın Super Amoled olması, ekstra güç tasarufu modları, S Pen, her ne kadar problemli gözükse de 805 işlemcisi olması ve yazılımındaki çeşitlilik Note 4 ü cazip hale getiriyor. LG G3 ü çekiçi hale getiren ise tasarımı, elle tutuşu, sadeliği ve smart notice özelliği, arayüzün tamamen kişiselleştirilebilmesi diye düşünüyorum fakat bir sıralama yapmak gerekirse de ;
1) Note 4 ( ilk seri alınmaz diye düşünüyorum. 2. veya 3. seri alın derim)
2) G3
3) Iphone 6 / 6 plus
4) M8
5) Z3
Bence sıralama
Note 4
İphone 6+
Z3
G3
M8
Şeklinde olmalı.

Metinkaleli

Öğrenci
23 Aralık 2008
2
0
1
İphone 3GS 3-4 yıl kullandıktan sonra ve şimdi note 3 kullanıcısı. İphone ve Android telefonların kıyaslanmasını doğru bulmuyorum.
Bundan sonra 2000-3000TL lik iphoneler 1000TL olsa bile 2200TL verip androidli bir telefon almayı tercih ederim.
İphoneler ile androidler sadece kasa sağlamlığı üzerine kıyaslanır.
Evet iphoneler çok sağlam ve stabilize o kadar. Teknoloji merak salan bir kişi olarak iphone ve android telefonları nasıl kıyaslayayım.

Note 3 kullanıcısı olarak, beğenmediğim kasa sağlamlığı nedeni ile xperia Z3 telefon tercih etmeyi düşünüyordum,
Fakat yorumlar ve düzeltilmiş sağlam kasa yapısı nedeni ile. Tercihim Note4

Note 4
Xperia Z3
G3

- - - Mesaj Güncellendi - - -

G2 benim için hayal kırıklığı S4 den çok ucuz ve hızlı diyerek aldırdım ama kasa soyulması gibi sorunların yanında çeşitli sorunlar gördüm.. Bu nedenle G3 e güvenemiyorum. s5 in cok gerisinde görüyorum

mmrtylmz

Doçent
24 Mayıs 2014
532
45
28
İphone 3GS 3-4 yıl kullandıktan sonra ve şimdi note 3 kullanıcısı. İphone ve Android telefonların kıyaslanmasını doğru bulmuyorum.
Bundan sonra 2000-3000TL lik iphoneler 1000TL olsa bile 2200TL verip androidli bir telefon almayı tercih ederim.
İphoneler ile androidler sadece kasa sağlamlığı üzerine kıyaslanır.
Evet iphoneler çok sağlam ve stabilize o kadar. Teknoloji merak salan bir kişi olarak iphone ve android telefonları nasıl kıyaslayayım.

Note 3 kullanıcısı olarak, beğenmediğim kasa sağlamlığı nedeni ile xperia Z3 telefon tercih etmeyi düşünüyordum,
Fakat yorumlar ve düzeltilmiş sağlam kasa yapısı nedeni ile. Tercihim Note4

Note 4
Xperia Z3
G3

- - - Mesaj Güncellendi - - -

G2 benim için hayal kırıklığı S4 den çok ucuz ve hızlı diyerek aldırdım ama kasa soyulması gibi sorunların yanında çeşitli sorunlar gördüm.. Bu nedenle G3 e güvenemiyorum. s5 in cok gerisinde görüyorum

Sana tamamen katılıyorum. Kıyaslama yapılacaksa aynı işletim sistemine sahip cihazlar kıyaslanmalı. Fakat 2014'ün en iyi telefonu Note 4 olacaktır.

G2 ile ilgili yorum yapmışsınız fakat bende 10 aydır G2 kullanıcısıyım. Hiçbir şekilde soyulma veya problemle karşılaşmadım. Ekran ile ilgili bir sorun oluştu sadece garantiden panel değişti daha da sıkıntı yaşamadım.

patlicanlidolma

Öğrenci
23 Aralık 2013
55
1
8
Ya keske bu sayfayi gormeseydim g3le note 4 arasinda kalip g3 almaya karar vermistim sadece yarin gidip almak kalmisti suan yine kararsizim :D benim siralamamda
1- g3-note4
2- htc m8
3-iphone 6

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben lg g2 kullanıcısım .Sizce telefonu değiştirsem hangi tele geçmem gerekiyo iphone 6 olus çok çekici duruyo ama bu zamana kadar iphone kullanmadım hiç ne dersiniz şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim :)

Liquido

Doçent
26 Haziran 2014
963
14
18
arkadaşlar ben lg g2 kullanıcısım .Sizce telefonu değiştirsem hangi tele geçmem gerekiyo iphone 6 olus çok çekici duruyo ama bu zamana kadar iphone kullanmadım hiç ne dersiniz şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim :)

Ben g2 den 5s e geçtim çokta memnunum kullanımı felan çok rahat tabi 6plus baya büyük bir cihaz boyutu sorun değilse alabilirsin pişman olmazsın