Galaxy note 3 problemi

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herkese merhaba
galaxy note 3 almayı düşünüyorum.ancak bir ikilemde kaldım.Bildiğiniz gibi note 3 ün iki farklı versiyonu var 4g ve 3g . ülkemizde 3g satılıyor.ancak 2014 ün sonuna doğru tüm türkiyede 4g ye geçileceği açıklandı.note 3 ün 3g modelini alsam 4g gelince 4g kullanamayacağım , yurtdışından alsam samsung bölgesel sim kilidi kullandı.bu sefer sim kart kullanamayacağım kilidi rootlayıp kırmak istemiyorum. sizce ne yapmalıyım ? bu düşüncelerim boşuna mı 4g gereksiz bir şey mi
şimdiden teşekkürler

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
O Zaman Bekliyiceksin Bir Sene Daha Telefon Almadan Gerçi Doğru Düzgün 3g Kullanamıyoruz 4g Nasıl Kullanıcaz Oda Muamma

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bekle bekle nereye kadar bekleyeceğim alıyımda kurtulayım diyorum artık bide bu cıktı simdi

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım yıl sonunda biz 4G ye geçeriz geçmesinede ne zaman randumanlı kullanıcaz ? 3G bile şurda 5-6 aydır oturdu kaliteli internet hizmetleri yeni başladı git sen 3G al 4Gyi şuanda ki 3G gibi randumanlı kullanmak için en az bi 1.5-2 sene zaten bekleriz..

yani demem o ki boş işler bunlar :) çok çok yeni bir sistem türkiye oturması yıllar alacaktır

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman 3g almam daha mantıklı olur. dediğin çok mantıklı büyük ihtimalle öyle olucak :) teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence okadar para vericeksn ve 4g olmayacak değmez zaten buradaki versiyonlarında snapdrogon s800 ü de kullanmıyor alma bence ..

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
almayıp diğerlerini mi beklemeliyim ? s5 , note 4

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sony , HTC ve Apple daki son çıkan cihazlar hep 4g destekli Samsung un ülkemize verdiği değeri görün sonra karar verin bunu almaya =))

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sende hep ülkeyi eziyorsun türkiyede 3g kullanılıyor 4g olsa 4g modeli gelir hepsini niye tek model yapmıyor anlamıyorum

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet haklısın ama 4g gereksiz gibi geliyor zaten çoğunlukla wifi kullanacağım :)

MrFantastic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4g olmadığı halde 4g sürmesi eğer sence mantıklıysa sen git onu al o zaman 4g olmadan 4g li olarak gelen telefonlarda kullanamıyosan uzun süre o özeliğini gerekte oktur oturması 2 yıl alır 3g daha oturmadı tam olarak [MENTION=363652]LittleMonster[/MENTION] :)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
4g olmadığı halde 4g sürmesi eğer sence mantıklıysa sen git onu al o zaman 4g olmadan 4g li olarak gelen telefonlarda kullanamıyosan uzun süre o özeliğini gerekte oktur oturması 2 yıl alır 3g daha oturmadı tam olarak @LittleMonster :)
4G bu yıl sonunda ülkemizde de geçilebilecek bir teknoloji kaldıki 4g modem bulunan cihazlar 3g yi kullanmana olanak sağlıyor adam sana 2 elma 1 şeker verirken sen 2 elmaya razı oluyorsan aynı fiyata o senin sorunundur kusura bakma biz burada oturup oturmamasını değil türkiyeye gelip gelmeyeceğini tartışıyoruz . Biraz tarafsız olun şu konularda tamam firmayı ürünlerini beğeniyor olabilirsin ama insanlarında biraz eleştiriye açık olması lazım o kadar körü körüne bağlanmışsınızki 4g olmasa da olur ne gerek var demeye getirmişsiniz burası farkında mısın bilmem ama bir teknoloji platformu !

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Basliga bak :) sanki atomu parçalayacakmista Note 3 engel olmuş :)

MrFantastic

Asistan
Reaksiyon puanı
1
4G bu yıl sonunda ülkemizde de geçilebilecek bir teknoloji kaldıki 4g modem bulunan cihazlar 3g yi kullanmana olanak sağlıyor adam sana 2 elma 1 şeker verirken sen 2 elmaya razı oluyorsan aynı fiyata o senin sorunundur kusura bakma biz burada oturup oturmamasını değil türkiyeye gelip gelmeyeceğini tartışıyoruz . Biraz tarafsız olun şu konularda tamam firmayı ürünlerini beğeniyor olabilirsin ama insanlarında biraz eleştiriye açık olması lazım o kadar körü körüne bağlanmışsınızki 4g olmasa da olur ne gerek var demeye getirmişsiniz burası farkında mısın bilmem ama bir teknoloji platformu !

Teknoloji platformundan çok polemik platformu olmuş gibi ama sen Türkiye'de yaşıyorsun ABD'de değilsin anladın mı 3g çıkalı ne kadar oldu ve ne zamandır randımanlı kullanabiliyorsun?Tamam o zaman getir 4g li cihaz'da alalım o zaman şekeride senin olsun daha 3g yi bile kullanamazken 4g yi getirip kullanamamak gülünç olur... :) Firma ürünüyle alakası yok ama sen bence Sony,HTC,Apple hayranı olduğundan böyle diyorsun ;) ;) ;)

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler yardım edin çok kararsızım tam alıyım diyorum bir sorun çıkıyor xD

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
arkadaşım yıl sonunda biz 4G ye geçeriz geçmesinede ne zaman randumanlı kullanıcaz ? 3G bile şurda 5-6 aydır oturdu kaliteli internet hizmetleri yeni başladı git sen 3G al 4Gyi şuanda ki 3G gibi randumanlı kullanmak için en az bi 1.5-2 sene zaten bekleriz..

yani demem o ki boş işler bunlar :) çok çok yeni bir sistem türkiye oturması yıllar alacaktır
kesinlike katılıyorum , 4g nın kullanıma açılması önemli değil yaygınlaşması önemli

ama araştırdıgım adarıyla 3g deki zorluklar çekilmeyecek 4g de çünkü 4g yepyeni 0 dan başlayan bi sistem değil 3 g nin hız aşırtılmış overclock yapılmış hali

ama 2g ile 3g arasında 1000 sene devir farkı vardı . Devlet işini adam akıllı yaparsa operatörlerle 4g De sorun yaşamayız tabi %50 ihtimal :)

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
4-lg en az 2 kat daha pahalı olacak ve biz öğrenciler bunu kullanamayacağız.

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman gerek yok muhabbetini yapmaya normal almak en iyisi

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
herkese merhaba
galaxy note 3 almayı düşünüyorum.ancak bir ikilemde kaldım.Bildiğiniz gibi note 3 ün iki farklı versiyonu var 4g ve 3g . ülkemizde 3g satılıyor.ancak 2014 ün sonuna doğru tüm türkiyede 4g ye geçileceği açıklandı.note 3 ün 3g modelini alsam 4g gelince 4g kullanamayacağım , yurtdışından alsam samsung bölgesel sim kilidi kullandı.bu sefer sim kart kullanamayacağım kilidi rootlayıp kırmak istemiyorum. sizce ne yapmalıyım ? bu düşüncelerim boşuna mı 4g gereksiz bir şey mi
şimdiden teşekkürler

kardeş 4g yıl sonu gelirde doğru düzgün çalışmaz yani randuman vermez en az 2 senesi var 4g nin türkiyede randuman vermesi için o yüzden 3g li versiyonu al bence.

ogulcancolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler tartışmayın lütfen

- - - Mesaj Güncellendi - - -

kardeş 4g yıl sonu gelirde doğru düzgün çalışmaz yani randuman vermez en az 2 senesi var 4g nin türkiyede randuman vermesi için o yüzden 3g li versiyonu al bence.
sonra zor durumda kalırım diye korkuyorum o kadar para veripde

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Basliga bak :) sanki atomu parçalayacakmista Note 3 engel olmuş :)
ahaha güldürdün :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yuh hala 3G oturmadı sanan Vodofone zedeler var... 3G işinde en iyi performans TURKCELL'de ve az biraz avea'da...

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yuh hala 3G oturmadı sanan Vodofone zedeler var... 3G işinde en iyi performans TURKCELL'de ve az biraz avea'da...

turkcell kullanıyorum yıllardır. büyük iller dışında durum o kadar da iyi değil yani.. tabi gene ortalamanın ve diğer firmaların üzerinde