Galaxy M31 mi - Redmi 9 Pro mu

Bu konuyu okuyanlar

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Galaxy M31 Mavi 2 saat önce kargoyla geldi. Pztsi HB den sipariş vermiştim, 3 gün sonra teslimat yazıyordu. Hatta ben iptal etmeyi bile düşünmüştüm ama dün sipariş verdiğim cihazın bugün teslim edilmesi ilginç oldu. :))

Ses iyi, açılış ve menü aralarında gezme akıcı. Ayarlar/Uygulamalar menüsünde sanki (bazen ama) hafif gecikmeler oluyor gibi. Ama genel olarak hızı iyi. Gerçek değerlendirmeyi ancak 1 hafta sonra yaparım.

Bir sorum olacak; Ekranda bulunan oyuncak gibi, çocuk oyun salonu gibi renkli şeyleri silmek istiyorum. Kilit ekranını (yüz tanıma veya parmak iziyle) açtığımda karşıma çıkıyor. Bir küçük top hoplayıp zıplıyor falan....

Ekli dosyalar

• ekran-sil.jpg
    ekran-sil.jpg
    73.8 KB · Görüntüleme: 113

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Moralini bozmak istemem ama M31 alarak bence hata yapmışın iyi bir telefon değil.

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Niye moralim bozulsun. Siz değerli forum üyeleri fikirlerinizi paylaşıyorsunuz bunlar benim için değerli. Ama satın alırken temel kriterim cihaz için en fazla 2.800 TL ayırabilirdim. Buradaki arkadaşların yorumları 500-800 TL arası biraz daha ekleyerek daha iyi bir cihaz alma yönündeydi, hepininize teşekkür ediyorum. Ancak şu an bu mümkün değildi. Fakat 2800 TL (2.800 TL en üst sınır) civarı bu cihazdan daha iyi şu cihaz var onu almak gerekir diyen olursa cihazı yarın paketleyip HB ye gönderirim.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Niye moralim bozulsun. Siz değerli forum üyeleri fikirlerinizi paylaşıyorsunuz bunlar benim için değerli. Ama satın alırken temel kriterim cihaz için en fazla 2.800 TL ayırabilirdim. Buradaki arkadaşların yorumları 500-800 TL arası biraz daha ekleyerek daha iyi bir cihaz alma yönündeydi, hepininize teşekkür ediyorum. Ancak şu an bu mümkün değildi. Fakat 2800 TL (2.800 TL en üst sınır) civarı bu cihazdan daha iyi şu cihaz var onu almak gerekir diyen olursa cihazı yarın paketleyip HB ye gönderirim.
Hiçbir zaman Samsung Galaxy M31'in berbat bir telefon olduğunu söylemedim. Hata yaptığınızı düşünmüyorum. Bu cihazın rakiplerine göre artıları var sonuçta. Değiştirme imkanınız varsa Realme 7 düşünebilirsiniz.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Hayırlı olsun tekrardan

Son düzenleme:

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Realme 7 ve Redmi Note 9s iki tane tavsiye var. Bu ikisi arasında tercih yapmak gerekirse; Redmi 9S daha önde duruyor. İşlemci SP, 128 GB, Ekran Süper Amoled,

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Tamamdır :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 7 ve Redmi Note 9s iki tane tavsiye var. Bu ikisi arasında tercih yapmak gerekirse; Redmi 9S daha önde duruyor. İşlemci SP, 128 GB, Ekran Süper Amoled,
Aynen hocam RN9S işlemcisi pil konusunda %40 daha tasarruflu ve güzel bir işlemci
Ekranı Amoled değil maalesef, IPS. Ekran konusunda Realme7'nin avantajı 90Hz olması. Fakat Realme7'de bildirim ışığı bulunmadığını da belirmek gerek :)
Realme 7 biraz daha hızlı şarj oluyor.
Redmi Note 9S 4/64GB (2.600) ile Realme7 (2.850) arasındaki 250TL farka değer mi derseniz ben param olsa da Realme7 yerine Redmi Note 9S alırdım :) (aldım)

Son düzenleme:

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Redmi mi daha kaliteli yoksa poco mu genel anlamda?
Kalite için bir şey diyemem ama bence Türkiye'de Xiaomi'den ayrı bir Poco Türkiye ekibinin olması, Poco Community'nin açılması gibi nedenlerden dolayı marka olarak Poco Redmi'den daha yukarıda konumlanıyor. Redmi üvey evlat. ?

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
GENÇLER (özellikle; @lordare ve @Cvnmrt, @alpotter, @Ozkank) sizin fikirlerinize bakarak HB de İPTAL TALEBİ OLUŞTURDUM. Şimdi REALME 7, POCO 3X, OPPO Reno 4 Lite, Note9S bunlardan birini sipariş edeceğim. Eğer; Ekran, Foto, İşlemci hızı, konularında M31 den aşağı veya aynı olursa yapacağımız şey hiç bir işe yaramaz. Bunu düşünerek lütfen tek bir cihaz üstünde konsensüs sağlayalım.

Bu arada M31 in foto kalitesini hiç beğenmedim. Pek çok ayarı var ve büyük foto çekilebiliyor. Ancak 3 yıl önce çıkmış olan NOTE FE nin foto kalitesi bence daha iyi

Son düzenleme:

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
Poco X3 Nfc 128GB alabilirsiniz hocam benim tavsiyem o yönde olacak (64GB ile arasında çok az fiyat farkı var o yüzden 128 daha mantıklı)

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Şimdi REALME 7, POCO 3X, OPPO Reno 4 Lite, Note9S bunlardan birini sipariş edeceğim.
Poco X3 tabii ki M31'den geri kalan tek yanı ekran paneli olacaktır ama gerçi IPS LCD olması bir eksi sayılmaz birbirlerine karşı üstün olduğu noktalar var.

Son düzenleme:
S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
GENÇLER (özellikle; @lordare ve @Cvnmrt, @alpotter, @Ozkank) sizin fikirlerinize bakarak HB de İPTAL TALEBİ OLUŞTURDUM. Şimdi REALME 7, POCO 3X, OPPO Reno 4 Lite, Note9S bunlardan birini sipariş edeceğim. Eğer; Ekran, Foto, İşlemci hızı, konularında M31 den aşağı veya aynı olursa yapacağımız şey hiç bir işe yaramaz. Bunu düşünerek lütfen tek bir cihaz üstünde konsensüs sağlayalım.

Bu arada M31 in foto kalitesini hiç beğenmedim. Pek çok ayar ve büyük foto çekilebiliyor. Ancak 3 yıl önce çıkmış olan NOTE FE nin foto kalitesi bence daha iyi
Realme 7 almanızı öneririm.

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
POCO 3X de SP 732 cpu (2,3 ghz) varmış bu gayet güzel. 5160 Pil, 120 hz yenileme ve NFC var. Ana kamera 64 yazıyor ama bunun hakkını verebiliyor mu? Kamera, Pil ve İşlemci benim için önemli. (Oyun hiç oynamam) Sürekli foto/kamera kullanır ve eposta alır gönderirim.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
POCO 3X de SP 732 cpu (2,3 ghz) varmış bu gayet güzel. 5160 Pil, 120 hz yenileme ve NFC var. Ana kamera 64 yazıyor ama bunun hakkını verebiliyor mu? Kamera, Pil ve İşlemci benim için önemli. (Oyun hiç oynamam) Sürekli foto/kamera kullanır ve eposta alır gönderirim.
M31 ile Poco X3 kamera karşılaştırma videosu aradım ama bulamadım, zira youtube Poco X3 ile M31S kamera karşılaştırma videosuyla dolu :) Buradan ben M31'den daha iyi kameraya sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim
İşlemcisi batarya dostu bir işlemci

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Poco x3 batarya performansı iyi,kamera gündüz fena değil ama gece çekimleri iyi değil.Video tarafı arka kamera fena değil ama ön kamera ile video çekmek istediğinde yaşayacağın duygu pişmanlık olucak çünkü ön kamera video performansı stabilizasyon olarak çok kötü.Xiaominin yazılımına güvenmediğim için Realme 7 alırdım ama tercih senin.

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
@Erenist2020 teşekkürler. Ön kamera ile kaç kez vidyo çekim yaptın de? hiç. Bundan sonra lazım olur mu bilmiyorum. Şu an 1. Sıra Poco, 2. Sıra Realme oldu benim gönlümde

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Ana kamera 64 yazıyor ama bunun hakkını verebiliyor mu?
Megapiksel değerinin yüksek olması sadece fotoğrafı çektikten sonra yakınlaştırma konusunda bir avantaj sağlar.

Poco X3'ün kamerası kendi fiyat segmentinde en iyilerden bunun dışında stereo hoparlör ve 120Hz yenileme hızına sahip ekranıyla bence 3k bandında alınabilecek en iyi cihaz.

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
%60 Poco, %40Realme idi. Stereo Hoparlör olması çok iyi, şu an satın alma kararımı %80 etkiledi.

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,643
@Erenist2020 teşekkürler. Ön kamera ile kaç kez vidyo çekim yaptın de? hiç. Bundan sonra lazım olur mu bilmiyorum. Şu an 1. Sıra Poco, 2. Sıra Realme oldu benim gönlümde
Xiaomi telefonlarının gece çekim modları pek iyi değil, bunu açıkça belirtebilirim. Gece çekim modları ikindi vakti çekimlerinde iyi işler çıkarırken karanlıkta pek iş gördüğü söylenemez. Yine de gece çekimlerini Pro mod'da ISO'yu 200'e düşürüp süreyi de 10 saniye ve üzerine çıkarıp bir sabitleyici ile 10 saniyelik fotoğraf çekimi yapılırsa gerçekten net çekimler yapabiliyor.

Bkz.

Bunları ben kendi Redmi Note 9S imle çektim ikisi de aynı telefona ait fotolar, üstteki gece çekim modu ile, alttaki pro ile

Son düzenleme:

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Alttaki PRO dediğiniz foto bana daha net, daha güzel geldi.

Bu arada @Sibraius @Civnnrt, @Erenist2020 sizler hangi marka/model kullanıyorsunuz. Varsa foto örneği verebilir misiniz.

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
@sivasbeyefendisi (Değerli hemşerim :)))) POCO X3 görüşlerinizi bekliyoruz

POCO X3 için bazı forumlarda SD Card takılamıyor gibi yorumlar okudum

Alttaki PRO dediğiniz foto bana daha net, daha güzel geldi.

Bu arada @Sibraius @Civnnrt, @Erenist2020 sizler hangi marka/model kullanıyorsunuz. Varsa foto örneği verebilir misiniz.
Mesaj göründü mü arkadaşlar

Son düzenleme:

Son mesajlar