Galatasaray 2 - 2 Beşiktaş | Süper Final Şampiyonluk Grubu

Bu konuyu okuyanlar

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Spor Toto Süper Final'de 5. hafta maçında Galatasaray iki farklı önde olduğu maçta arka arkaya kalesinde iki gol gördü ve Beşiktaş, Türk Telekom Arena'dan puanla ayrıldı.

Spor Toto Süper Final'de 5. hafta maçında lider Galatasaray ile Avrupa kupalarına katılma hedefi bulunan Beşiktaş karşı karşıya geldi. Türk Telekom Arena'da oynanan maçta Galatasaray, normal sürede son 5 dakikaya üstün girmesine rağmen maçtan 2-2'lik beraberlikle ayrıldı.

Galatasaray'ın gollerini 9. dakikada Felipe Melo ve 45+1. dakikada Hugo Almeida'nın ters vuruşuyla geldi. Beşiktaş'ın gollerini ise 86. dakikada Filip Holosko ve 87. dakikada Tomas Ujfalusi'nin kendi

Takipçisi Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u deplasmanda mağlup ettiği haftada Beşiktaş ile berabere kalan Galatasaray puanını 47'ye yükseltti. Beşiktaş ise puanını 32 yaptı.

Önümüzdeki hafta oynanacak olan son hafta maçında Galatasaray, Fenerbahçe deplasmanında alacağı beraberlik ve galibiyetle şampiyonluğa ulaşacak. Sarı-kırmızılılar mağlup olduğu takdirde, ezeli rakibi Fenerbahçe şampiyonluğu kazanacak.

FATİH TERİM'İN 11'İNDE TEK DEĞİŞİKLİK

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu 5. hafta maçında Beşiktaş'ı konuk eden Galatasaray'ın ilk 11'inde tek değişikliğe gidildi. Sarı-kırmızılı ekibin Süper Final'deki son 3 maçında sahaya çıkan kadrosunda tek değişiklik yapılırken, forvet hattında yer alan Necati Ateş yedeğe çekilerek, yerine Milan Baros'a görev verildi.

Milan Baros, sarı-kırmızılı ekipte oynadığı son 4 maçta yedek soyunurken, Beşiktaş karşısında teknik heyetin ilk 11'deki tercihi oldu. Ligde Orduspor ile oynanan maça ilk 11'de başlayan ve ilk 45 dakikada görev alan Baros, ardından forma giydiği Manisapor, Fenerbahçe ve iki Trabzonspor karşılaşmasına sonradan oyuna dahil olmuştu.

TAYFUR HAVUTÇU, FENERBAHÇE 11'İNİ BOZMADI

Beşiktaş, Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'ndaki Galatasaray derbisine, son oynadığı Fenerbahçe derbisinin kadrosuyla çıktı.

Siyah-beyazlı takımda teknik direktör Tayfur Havutçu, Galatasaray karşısında, Fenerbahçe maçını kazanan kadroyu bozmadı. Beşiktaş, sarı-kırmızılı takım karşısına, kalede Cenk Gönen, savunmada Hilbert, İbrahim Toraman, Egemen Korkmaz, İsmail Köybaşı, orta alanda Quaresma, Fernandes, Ernst, Veli Kavlak, Simao ve hücumda Almeida 11'i ile çıktı.

GALATASARAY'IN PENALTI İTİRAZI

Galatasaray kendi sahasında oynadığı maça istekli başladı. Sarı-kırmızılılar ilk düdükle birlikte rakip yarı sahaya yüklenmeye başladı. Maçta dakikalar 3'ü gösterdiğinde Galatasaray penaltı itirazlarında bulundu. Ceza sahası içinde topla buluşan Baros, İsmail ile girdiği ikili mücadele sonrasında yerde kaldı. Maçın orta hekemi Bülent Yıldırım devam kararı verince, tribünlerden tepkiler yükseldi.

HATALAR ZİNCİRİNDE CEZAYI MELO KESTİ

Deplasmanda oynadığı maçta Galatasaray'ın baskılı oyununu topu ayağında tutarak kırmak isteyen Beşiktaş, kendi hatasıyla başlayan pozisyon sonrasında golü gördü. İsmail'in topu kaptırıp, faul yapmasının ardından Selçuk'un frikiği barajdan kornere gitti. Engin Baytar'ın kullandığı kornerde kaleci Cenk hatalı çıkınca, Melo kafayla meşin yuvarlağı ağlara gönderdi.

QUARESMA'NIN ÇABASINI ALMEIDA BİTİRDİ!

Beşiktaş'ta Quaresma'nın hareketli oyununa rağmen, Fernandes'in etkisiz kalması ve Simao'nun da hücuma yeteri desteği vermemesi nedeniyle Almedia ileride beklediği topları alamadı. Karşılaşma boyunca hücumda net pozisyon bulamayan siyah-beyazlı takım, 45+1. dakikada Almeida'nın kendi ağlarına attığı gol ile ilk yarıyı 2-0 geride kapattı. Galatasaray ise bu golle devereye büyük bir moralle girdi.

BEŞİKTAŞ, Q7 İLE GALATASARAY'I YIPRATTI

Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu ikinci yarıya skoru çevirebilmek adına değişiklerle başladı. İkinci yarıda Simao ve Fernandes'e şans vermeyen Tayfur Havutçu, Mustafa Pektemek ve Filip Holosko'yu sahaya sürdü. Değişiklikler birlikte Beşiktaş ikinci yarıda daha istekli bir performans sergiledi. Özellikle Quaresma, Galatasaray savunmasına oldukça zor anlar yaşattı.

ELMANDER VE EMRE KENARA...

Orta sahada üstünlüğü Beşiktaş'a kaptıran Galatasaray'da, rakip ataklar sıklaşınca değişiklikler geldi. ELmander ve Emre kenara gelirken; Sabri ile Riera oyuna dahil oldu. Baros, Elmander'in çıkmasının ardından ileride tek kalırken; sarı-kırmızılılar kalabalık bir orta saha ile kalan bölümü tamamladı.

BEŞİKTAŞ ARENA'YA KABUS GİBİ ÇÖKTÜ

Beşiktaş karşısında iki farklı üstün olması nedeniyle çok fazla atak yapmayan Galatasaray rakibinin üzerine gelmesine izin verdi. Ancak Galatasaray'ın bu oyun anlayışı şampiyonluk yolunda pahalıya patladı. Beşiktaş 86. dakikada Holosko'nun attığı golle durumu 2-1 yaptı. Golde Quaresma ise şık bir asist yaptı.

Golden saniyeler geçtikten sonra Beşiktaş bir kez daha Galatasaray kalesine yüklendi. Sol kanattan Mustafa Pektemek'in yaptığı ortada Ujfalusi'nin ters vuruşu sonrasında meşin yuvarlak filelere gitti. Bu golle Galatasaray ve Beşiktaş 2-2'lik skorla puanları paylaştı. Sarı-kırmızılılar, son hafta öncesinde çok önemli 2 puandan oldu.

Kaynak

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Tebrikler Digitürk, tüm planların tıkır tıkır işliyor.

acabuco4

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bu şekilde Avrupaya falan gitmeyelim arkadaş , avrupaya gidip beşiktaş , fenerbahçe gibi rezil olmaktansa gitmeyelim , gideceksekte adam gibi transfer yapalım ben kalitesiz tek bir oyuncu bile görmek istemiyorum , yeter ya , bu taraftarın suçu ne ? 4 dk da 2 gol yiyip beraberlik alıyorlar , olmaz böyle arkadaş .

Nick.Rey

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
34 + 7 Maç bu kadar rezillik görmedim 2 dakikada 2 gol .

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Şu dakika canımı alsın Allah, sana olan sevgim zerre eksildiyse. Aşksın GALATASARAY !

bsg18

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben Galatasaray yendi sanmıştım,Fenerbahçe-Trabzon maçını veren ligtv 2 de altta gözüküyordu,gs attı sandım..Sonra lig tv yi açtık bir baktık 2-2 ulen helal olsun beşiktaşa dedim,son 10 dakikada 2 gol atmış dedim demekki bizi de haklarıyla yenmişler dedim didimde didim didimde didim....

Tebrikler her iki takım..

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
bi an 3 -2 maçı döndürcek sandım beşiktaş. Son haftaya kaldı kadıköyde galatasarayın işi zor. çok zor.

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Tebrikler BEŞİKTAŞ ım. Tüm Türkiye ye gösterdin dik duruş nedir, onurlu futbol nasıl oynanır.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
şu rezilliğe bak arkadaş avrupaya bile gitmesini istemiyorum.biz fener maçına bakıyoruzki beraberlik gelsin kendi takımımız ne ara gol yiyorsa bilmiyoruz.fanta kupasına bile gitmesin arkadaş bu takım.ruhsuzlar.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Otoritenin farkı bu. Terim olsa bu maç böyle mi biterdi. #KadikoyeGelecegizYineBayragiDikecegiz

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
sana göre önceden planlanmışmı bu ?

Yok, ilahi adalet. Yukarıdan bir kitap indi ve o kitapta play off yazıyordu! Puanlar ikiye bölünsün yazıyordu. Şampiyonlar ligi takvimiyle maç yapılsın yazıyordu. Türkler hayatında görmediği kadar çok derbi görsün ki futboldan soğusun yazıyordu. İlahi adalet işte.

Bu arada tebrikler Beşiktaş, ilk 3 e giremeyeceksiniz belki ama sizde gönüllerin şampiyonusunuz :D

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çıkan oyuncular le giren oyuncular arasında baya bir fark var bundan dolayı yenildik ilk yarı zaten beşiktaş top süremiyordu doğru düzgün beşiktaş top oynadı diyenler var hala neyse fener

maçında pek umudum yok ama yinede inançlıyız tabi pfdk sağolsun fatih terimsiz bir takımla çıkartcak o sahaya sağolsunlar

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
çok çok bilemessin hala Türkiye'nin kanayan yarası ya da aramalarda çıkan tarafı.

4jqr8.gif

aciyorum sana :D

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Yok, ilahi adalet. Yukarıdan bir kitap indi ve o kitapta play off yazıyordu! Puanlar ikiye bölünsün yazıyordu. Şampiyonlar ligi takvimiyle maç yapılsın yazıyordu. Türkler hayatında görmediği kadar çok derbi görsün ki futboldan soğusun yazıyordu. İlahi adalet işte.
madem GS normal ligte o kadar haketti madem GS bu kadar güçlü bir takım, playoffta da yensin kazansın arkadaşım. bahaneler aramayın.
gelin Kadıköy'e, yenin Fenerbahçe'yi paşa paşa kutlayın şampiyonluğunuzu

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ummadık taş baş yarar yarar diye bir sözümüz var bizim. Galatasaray'ın UEFA kupasını alacağına da kimse inanmıyordu. Ne demişti Terim;

Herkesin Adalaleti Şaşar, Allah'ın Adaleti Şaşmaz. Rabbim bizim yüzümüzü son maçta güldürecek diye düşünüyorum. Son gülen, iyi gülecek.

Pupilla

Müdavim
Reaksiyon puanı
138
Ummadık taş baş yarar yarar diye bir sözümüz var bizim. Galatasaray'ın UEFA kupasını alacağına da kimse inanmıyordu. Ne demişti Terim;

Herkesin Adalaleti Şaşar, Allah'ın Adaleti Şaşmaz. Rabbim bizim yüzümüzü son maçta güldürecek diye düşünüyorum. Son gülen, iyi gülecek.
hak eden kazansın dostum :)

deatmania

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Arkadaşlar, lütfen sakin olalım.

Aynı anda iki maçın olmasından dolayı ortalık zaten karışık.

Şimdiden uyarayım dedim.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
madem GS normal ligte o kadar haketti madem GS bu kadar güçlü bir takım, playoffta da yensin kazansın arkadaşım. bahaneler aramayın.
gelin Kadıköy'e, yenin Fenerbahçe'yi paşa paşa kutlayın şampiyonluğunuzu
beraberlik de yetiyor. :)

Syesilta

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Bu arada tebrikler Beşiktaş, ilk 3 e giremeyeceksiniz belki ama sizde gönüllerin şampiyonusunuz :D

peki play off'un ilk arenadaki gsnin hemen hemen tek kale oynadıgı maçta gs yenseydi bu iş buraya gelirmiydi ?

3D-Clan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yazıda kime laf attığımı anlayamamışsın ne diyeyim. Canın sağolsun.

O anlamda demedim ben şimdi ben yazıcam o mesajı bu sefer ben ceza alcam :D b ile başlayan bir kelime idi ben onun için dedim ayrıca beşiktaş bu sene aham şaham bir futbol oynamadı bu sizde biliyorsunuz tamamen bizim oyuncuların afallaması ve yanlış değişikler birde maçı yendik nede olsa gibi bir ön görü vardı sebebler bunlar sonuçta karlı çıkan lig tv oldu neyi tartışıyorsak artık