Soru FX8350 için OC ayarları

Bu konuyu okuyanlar

bhdrsnby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elindeki işlemcinin AMD tarafından verilen emniyet ,max. voltajı 1,50 volt Yani bu değerin üzersi riskdir. Tabi ,overclockda, sıcaklık faktörü de ,voltajla paralel gider. İyi soğutamazsan,yani ısınırsa,ne kadar voltaj verirsen ver,stabilite tutmaz.

77 derece bu işlemci için epey yüksek bi değer. Soğutucun zayıf ama bu kadar yükselmemeliydi yine. Yani soğutucu iş yapmıyor gibi.Şimdi voltajı bi tık düşürelim o zaman. Çarpanı da 21,5 yap. Windows açıldıktan sonra tekrar biosa girip,işlemci voltajı kaç olmuş ona bi bak.
Soğutucu pek iş yapmıyorsa hiç bulaşmamalımıyım sizce? Yani biraz daha performans alıcam diye sürekli sıcak bir makine ile uğraşmak istemem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elindeki işlemcinin AMD tarafından verilen emniyet ,max. voltajı 1,50 volt Yani bu değerin üzersi riskdir. Tabi ,overclockda, sıcaklık faktörü de ,voltajla paralel gider. İyi soğutamazsan,yani ısınırsa,ne kadar voltaj verirsen ver,stabilite tutmaz.

77 derece bu işlemci için epey yüksek bi değer. Soğutucun zayıf ama bu kadar yükselmemeliydi yinede. Yani soğutucu iş yapmıyor gibi.Şimdi voltajı bi tık düşürelim o zaman. Çarpanı da 21,5 yap. Windows açıldıktan sonra tekrar biosa girip,işlemci voltajı kaç olmuş ona bi bak.
Voltage değelerini direk fotoğraf olarak alayım dedim buyrun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu verdiğiniz değerlerde bile 80 dereceleri gördüm, sanırım soğutucum yeteri kadar performans veremiyor.

Ekli dosyalar

• oc4.jpg
    oc4.jpg
    95.7 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
1,38 volt olmuş Epey düşük bi değer dediğim gibi. Daha önceden 1,32 idi biosda. Biz 0,06 civarı ekleyince bu değer olmuş. Doğru yani.

Şimdi,dediğim gibi,denemelere deva m edebilirsin,karar senin.Ayarlar tamamen doğrudur.

Yani voltajda bi sorunumuz yok. Ben yıllar önce FX 6300ü, 1,46 VOLT ile rahatça kullanmıştım,kule tipi xigmatek hava soğutma ile.Metin abi 52 benim.

Soğutucun maalesef hiç iş yapmıyor .

bhdrsnby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar yardımcı olduğunuz için teşekkürler, şuan da anladığımız üzere soğutucum sanırım eskisi kadar performanslı çalışmıyor. Yaptığım şeyleri eski haline getirdiğimde sanırım bir problemim kalmaz değil mi? Herşeyi eski haline getirebilirim böylece.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Biosunda load optimized default ibaresi vardır. F7 veya F5 olması lazım Buna basıp, arkasından F10 ile çıkarsan herşey default olur.

bhdrsnby

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biosunda load optimized default ibaresi vardır. F7 veya F5 olması lazım Buna basıp, arkasından F10 ile çıkarsan herşey default olur.
Elinizden gelen herşeyi yaptınız teşekkürler tekrar iyi geceler diliyorum.