FX ve A Serisi Dışındakilere Veto

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Intel gibi yaparsa hiç iyi olmaz kullanıcılar için. Her seride soket yapısı değiştiriyor.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
merak ettiğim bir konu var. ben şu sıralar sistem topluyorum. Phenom II X4 955 BE almayı düşünüyorum. şimdi bu işlemciyi alırsam 2-3 ay sonra kafayı duvarlara mı vurucam? yoksa iyiki almışım mı dicem?

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
merak ettiğim bir konu var. ben şu sıralar sistem topluyorum. Phenom II X4 955 BE almayı düşünüyorum

Ben olaya farklı yaklaşıp bir tavsiye/bilgilendirmede bulunmak istedim. AMD X4 955 ben de kullanıyorum. Bunu almayı düşünüyorsanız iyi bir de işlemci fanı (kaliteli) almanız gerekebilir. Zira ben de barındırdığı ısınma problemini ancak Cooler Master Hyper 212 PLUS ile çözebildim.

Sorunun asıl boyutuna gelirsek FM1 soket yapısı ile PhenomII/AthlonII'ler tarihe karışacak. yeni bir soket yapısı geliyor. gerçi pin sayısı ile ilgili bir bilgiye rastlayamadım.
Ama geriye dönük destek vereceğini sanmıyorum. A serisi işlemciler[(APU=CPU+GPU)Accelerated Processing Unit] ile yeni anakartlar gerekecek gibi görünüyor.

ama sen sistem topluyorsan yani mevcut bir anakartın yoksa az daha bekleyip -bu arada piyasayı ve kullanıcılardan gelen eleştirileri takip edersin- A serisinden toplayabilirsin.