Futbolcu olmak için ilk önce akademiye mi yoksa altyapıya mı girmek gerekir?

Bu konuyu okuyanlar

Okan27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben futbolcu olmak istiyorum. Futbolu da az çok iyi oynuyorum. Sizce direkt altyapıya gidersem eğitirler mi yoksa futbol okuluna mı gitmeliyim?

Mehmet Felek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Şehrinizde Altınordu, Bursaspor gibi altyapısı güzel takımların futbol kursları varsa gitmenizi öneririm orda kendinizi geliştirebilirsiniz eğer ki dikkatlerini çekerseniz sizi takımın altyapısına alırlar yada kendi şehir takımınızın kurslarına katılabilirsiniz

Okan27

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şehrinizde Altınordu, Bursaspor gibi altyapısı güzel takımların futbol kursları varsa gitmenizi öneririm orda kendinizi geliştirebilirsiniz eğer ki dikkatlerini çekerseniz sizi takımın altyapısına alırlar yada kendi şehir takımınızın kurslarına katılabilirsiniz
Hocam birde altyapı seçmeleri diye bir şey var benim kuzenim eskiden altyapıda oynuyormuş hiç altyapı seçmeleri olmamış direk kayıt yapmış peki böyleyse neden altyapı seçmeleri diye bir şey var?

Mehmet Felek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam birde altyapı seçmeleri diye bir şey var benim kuzenim eskiden altyapıda oynuyormuş hiç altyapı seçmeleri olmamış direk kayıt yapmış peki böyleyse neden altyapı seçmeleri diye bir şey var?
Hocam ben size zate altyapı seçmeleri diye birsey yok demedim istiyorsanız altyapı seçmelerine katılabilirsiniz

Jakrezb3y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
dostum ben profosyonel imza atıcak iken sağlık kontrollerinden gitti çapraz bağ yırtıkmış öyle gol kralı olmuşum. Neyse şimdi eğer idmanda gidi boş kaleye freekick tarzı antreman yapıyorum diye kendini kandıryorsan bir cacık olmaz duran top çalışmamalısın öncelik modern futbolda kondisyon ve joker oyunculuktur. İlk önce rahat 11 oynayabileceğin bir takımda özgüven kazan ve sürekli bireysel idman yap.İnstagramda denizalkansport sayfası kendini geliştirmen için önemli bir husus cidden bilgili bi arkadaş. İstanbulda beylerbeyi spor akademi tarzı potansiyelli ama ağır olmayan kulüplervar altyapı seçmelerini kollamalısın veya şehrinde atıyorum real madrid , atletico madrid, sevilla, seviye olarak bu tarz takım varsa (isimler örnektir) sevillanın alt yapısına git futbolda profosyonel olma, geliştirme,parlama,ve en iyi diye kariyer 4e bölünür gelişmin için 11 şansı yüksek kulüplere yönel . FUTBOL OKULLARI kimseye birşey katmaz para ve zaman kaybı göz boyar iyi forumlar genç yoldaş.