Freedos hakkında bilgi ?

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
arkadaşım kısaca işletim sistemi yok üzerinde :)

sadece boot ederek komut isteminde işlem yapmana müsade edecek dos işletim sistemi var;

linux yada windows sen kurmalısın,

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
demek istiyor ki işletim sistemi olmadan geliyor. yani ne windows 7 ya da 8 ne de linux(ubuntu, linux mint, fedora) ile geliyor. Ancak sen istediğini yükleyebilirsin.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
FreeDos, MSDOS ile büyük ölçüde uyumlu ama günümüz bilgisayarlarını da destekleyen ve sınırlı grafik destekli bir komut tabanlı işletim sistemi. İlk Pc'ler (kişisel bilgisayarlar) tarafından kullanılan sistemin günümüze aktarılımış hali. Marketlerde Kasa bilgisayarlarında halen kullanılıyor. Bazen FreeDos yazabilir ama yinede Linux kurulu olabilir ve bunu Lisans sözleşmesi nedeniyle belirtemiyorlar olabilir. Fiyatı uygunsa al. Gerçekten Dos ise, Linux v.s kurarsın. Dos kullanabilmek için bir ayağın programlamada olması gerekiyor.

qasdwasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arjadaslar ben laptopu aldiktan sonra bilgisayarciya isletim sistemi kurduracam

qasdwasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş işletim sistemini internetten mi indirecem

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeş işletim sistemini internetten mi indirecem
Madem bilgisayarcıya kurduracan, ikisi de kaçak bari o adama para verme. Torrent vb. bi yerden "değiştirlmemiş MSDN sürümü" Windows 7 indir DVD'ye yazıp kur zaten Windows Vista'dan sonra kurulumlar çok daha kolay hâle geldi. Bu arada bu mesajım kurallara aykırı değil, değil mi? :confused1:

qasdwasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş win 8 kurmayı düşünüyorum