Freedos bilgisayarda siyah ekran sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

meseayi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Eski harddiskim bozulduğu için yeni bir harddisk aldım. Çalışır fakat yüzde yüz disk hatası olan bilgisayar yeni hdd takınca çalışmadı. Yeni hdd gelene kadar pcyi dahi açmadım. En son kapadığımda bilgisayarım çalışıyordu ekrana görüntü de geliyordu. Hdd takmadan açmak istedim görüntü gelmedi. Tum kabloları kontrol ettim hepsi yerli yerinde idi. Vga kablomu ekran kartından anakarta aldim gelmedi. Ramleri çıkardım gelmedi. Farklı monitör kullandım gelmedi. Farklı bir vga kablosu kullandım gelmedi. Pcde sadece ana kart işlemci ve güç kaynağı varken de gelmedi. Sorun nedir lütfen günlerdir uğraşıyorum olmadı.
R7 250x vapor
i5 3330 3 ghz
8 gb ram

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
İçinde HDD olmaması. HDD olmadan PC çalışmaz.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
HDD'nin içinde işletim sistemi yoksa sadece BIOS'a girebilirsiniz. Flash'la işletim sistemi kurun.

meseayi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
HDD'nin içinde işletim sistemi yoksa sadece BIOS'a girebilirsiniz. Flash'la işletim sistemi kurun.
monitöre hicbir şekilde bir görüntü gelmiyor. bios ekranini bırakın bir beyaz renk bile yok simsiyah monitör. güç kaynağı pinleri ile ilgili olduğunu düşünüyorum. bir uzmana götüreceğim.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Görüntünün gelmesi lazım? Anakartın önyüklü olarak görüntü desteği olması lazım. İçi boş HDD/SSD taksak bile hiçbir etkisi olmayacağından SSD/HDD olup olmaması bir kriter değil. Eğer ben Live USB çalıştırmak istesem çalıştıramayacak mıyım? Çok saçma. Bence bilgisayarda bir sorun var. (Eğer hiç görüntü gelmiyorsa diye diyorum, marka logosu falan gözüküyorsa gereksiz bir konu açılmış)

Yani şöyle olması lazım.

Bilgisayarı açarsınız. BIOS için ESC/F1/F2/F8/F9/F10/F12 her neyse basmanızı isteyen görüntü gelir. (Basarsınız/Basmazsınız) Basmaz iseniz orayı geçtikten sonra No Boot/No Bootable device hatası alırsınız. Görüntü gelmesi gerek yani. Eğer hiç gelmiyorsa bir sorun var bilgisayarınızda. Bir uzmana göstermenizi tavsiye ederim.

meseayi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Görüntünün gelmesi lazım? Anakartın önyüklü olarak görüntü desteği olması lazım. İçi boş HDD/SSD taksak bile hiçbir etkisi olmayacağından SSD/HDD olup olmaması bir kriter değil. Eğer ben Live USB çalıştırmak istesem çalıştıramayacak mıyım? Çok saçma. Bence bilgisayarda bir sorun var. (Eğer hiç görüntü gelmiyorsa diye diyorum, marka logosu falan gözüküyorsa gereksiz bir konu açılmış)

Yani şöyle olması lazım.

Bilgisayarı açarsınız. BIOS için ESC/F1/F2/F8/F9/F10/F12 her neyse basmanızı isteyen görüntü gelir. (Basarsınız/Basmazsınız) Basmaz iseniz orayı geçtikten sonra No Boot/No Bootable device hatası alırsınız. Görüntü gelmesi gerek yani. Eğer hiç gelmiyorsa bir sorun var bilgisayarınızda. Bir uzmana göstermenizi tavsiye ederim.
Hiçbir görüntü yok. Sizin de dediginiz gibi bir uzmana götüreceğim.