Ekrana Görüntü Gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

tatito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Yaklaşık 2-3 kere başıma gelmiş bir sorun yine dert oldu. Eski düzeltme yöntemleri de işe yaramadı. Anlatıyorum;

Benim emektar değil ama aşırı toplama bir bilgisayarım var. P4 3.0, 2 GB DDR, ATI Radeon x1650 vs. vs. Ben genelde kasa açık pc'yi çalıştırdığım için haliyle tozlanma oluyor. Bugün temizledim pc'yi. Fakat PC'yi açtığımda her şey çalıştı, fanlar döndü, hdd'nin sesi geldi fakat görüntü gelmedi. Yaklaşık 10 tane Ram var evde. Hepsini sırayla teker teker taktım bana mısın demedi. Sonra Power Supply yeni olmasına rağmen eskisiyle de denedim olmadı. İşlemciyi değiştirdim yine olmadı. Diğer işlemcinin pinlerinde bi yamukluk vardı çünkü. Ama şöyle bir şey söyleyeyim temizledikten sonra ilk anda açıldı. Daha sonra bu sorun oldu. Anakartın sağlam olduğuna inanıyorum. Elektrik kesintisi, voltaj değişiklikleriyle alakalı pek sorun yaşamadım. Hayır anlayamadığım şey herşeyi denememe ve temizledikten sonra bir kez açılmasına rağmen neden böyle bir sorun yaşadığım. Farklı HDD bile kullandım. Fakat sorun yine düzelmedi. Başka anakart da kullandım. İki tane var. Biri P4 2.6 işlemci taşıyor. Şu an kullandığım ise 3.0.

Ama bana mısın demiyor. Hakikaten asabım bozuldu. 2-3 saattir parça sök, slotları temizle, kabloları temizle vs. uğraşıyorum. Kasa da dandik elim kesik içinde kaldı.

10 tane Ram'in hepsinin de bozuk olmayacağını düşünüyorum çünkü çalıştığına emin olduğum 2 tane 256 mb'lık ram'i de kullandım.

Sorun budur arkadaşlar. Her şey çalışıyor ama monitör görüntü vermeye başlamıyor. Tekrar edeyim bu temizlikten sonra bir kez açıldı. Denemiştim sağlam mı diye. Daha sonra klavye vs. takmak için tekrar kapadım. Sonrası malumunuz.

Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

İlave: Farklı monitör de denedim.
İlave2: Farklı ekran kartı ve anakart da denendi.
İlave3: Ters dönmüş kaplumbağa gibiyim!:D

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bazen benimde şöyle birşey başıma geliyor.. Kasayı söküp tekrar takarken monitor kablosunu dalgınlıkla Harici değil de tümleşik (anakarta entegre) ekran kartına takıyorum. PCI-e veya AGP slotuna ekran kartı takılınca tümleşik e. kartı devre dışı kaldığından hiçbir sinyal alamıyor..

Böyle birşey olmasın. Basit bir şey ama bazen sorun basit şeylerde olabiliyor.

tatito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazen benimde şöyle birşey başıma geliyor.. Kasayı söküp tekrar takarken monitor kablosunu dalgınlıkla Harici değil de tümleşik (anakarta entegre) ekran kartına takıyorum. PCI-e veya AGP slotuna ekran kartı takılınca tümleşik e. kartı devre dışı kaldığından hiçbir sinyal alamıyor..

Böyle birşey olmasın. Basit bir şey ama bazen sorun basit şeylerde olabiliyor.

Yok bu değil. Ben de basit şeylere takılıyorum artık. Kablo mu unuttum, ters kablo mu taktım. Ama yok. Değil.

profiteer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasa içinde şase yapmış olabilir.. bir kaçak vs vardır ve pc kendini açmaz...

eğer pc açıldığında işlem yapıyor işletim sistemi açılıyor ses geliyor hdd'den işlem sesleri geliyorsa monitöründe bir sorun vardır yada kablonda, ekran kartının vga out kısmında da olabilir..

eğer pc açılıyor açtığın gibi kalıyor herhangi bir işlem yapmıyor ve işlem sesi gelmiyorsa dediğim gibi bir yerden şase yapıyor ve açmıyordur. tüm parçalarını sök anakart dahil. kasanın dışında monte edip çalıştır eğer çalışırsa görüntü gelirse kasa içindeki kaçak yapan bölgeyi bulup biraz dikkatli bi şekilde monte ederek kullanabilirsin.. yada kasa anakart ve vida aralarına anakart kutu içlerinden çıkan pullar var kiremit renginde onlardan bulup vida anakar arasına koyarak yapabilirsin..

Edit: ayrıca ram, ekran kartı, pci diğer oem ürünlerinin giriş yerlerini yumuşak bir silgi ile silmeni tavsiye ederim takmadan önce

tatito

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasa içinde şase yapmış olabilir.. bir kaçak vs vardır ve pc kendini açmaz...

eğer pc açıldığında işlem yapıyor işletim sistemi açılıyor ses geliyor hdd'den işlem sesleri geliyorsa monitöründe bir sorun vardır yada kablonda, ekran kartının vga out kısmında da olabilir..

eğer pc açılıyor açtığın gibi kalıyor herhangi bir işlem yapmıyor ve işlem sesi gelmiyorsa dediğim gibi bir yerden şase yapıyor ve açmıyordur. tüm parçalarını sök anakart dahil. kasanın dışında monte edip çalıştır eğer çalışırsa görüntü gelirse kasa içindeki kaçak yapan bölgeyi bulup biraz dikkatli bi şekilde monte ederek kullanabilirsin.. yada kasa anakart ve vida aralarına anakart kutu içlerinden çıkan pullar var kiremit renginde onlardan bulup vida anakar arasına koyarak yapabilirsin..

Edit: ayrıca ram, ekran kartı, pci diğer oem ürünlerinin giriş yerlerini yumuşak bir silgi ile silmeni tavsiye ederim takmadan önce

İşlem sesi geliyor. Bu silgi işini deneyeceğim. Teşekkür ederim.

profiteer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
başka bir monitör ile denedin mi peki.. ona görüntü geliyor ise senin monitörde birşey vardır..