Fransa Ordusu Mozilla Dedi!

Bu konuyu okuyanlar

Akhun Aktosun

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Fransız askerlerinin Mozilla'nın Firefox tarayıcısını tercih etmesinden sonra, Internet Explorer ile Firefox arasındaki rekabet yine ön plana çıktı.

Microsoft'un elektronik posta istemcisi Outlook, birçok kurumsal firma tarafından tercih ediliyor ve dünya çapında en fazla kullanım oranına sahip istemci ünvanını uzun süredir elinde tutuyor. Mozilla'nın Thunderbird adlı elektronik posta istemcisi ise, uzun süredir piyasada bulunuyor ve ücretsiz olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Son olarak Mozilla, Thunderbird 3'ü piyasaya sürdü ve Outlook karşısında yeni bir raunta hazırlanıyor.

13027_large_french_army1260784662.png

Mozilla'ya en büyük desteklerden biri ise Fransa Ordusu'ndan geldi. Fransa Ordusu, bundan böyle Mozilla'nın elektronik posta istemcisi Thunderbirdtercih edeceklerini açıkladı ve Outlook'a büyük sayılabilecek bir darbe vurmuş oldu. Açık kaynak yazılıma her zaman destek verme yanlısı olduklarını belirten ordu yetkilileri, tekelciliğe de karşı olduklarını açıkladı.

:: Siz bu iki istemciden birini kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangisi?

Yazan: Akhun Aktosun
SDN - http://shiftdelete.net

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Mozilla Gibisi Yok Gerçekten Güvenlik Hız Uyumluluk Çok Geliştirildi Mozilla Ve Çok Hızlı İlerliyor Heleki Eklenti Desteği Bambaşka

ThunderBird üde Kullanıyorum Kullanması Ve Uyarlaması Çok Kolay Daha En Ufak Bir Hata ile Karşılaşmadım

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Anladım, e-postalarına direkt tarayıcınla ulaşıyorsun demek. Thunderbird3 ü tavsiye ederim ama maalesef benim gibi kullanıcılar için 64-bit derlemesi yine yok sanırım.

"Ben kullanmıyorum, bıraktım. :D" derken espiri yapmıştım ama. :D

Ya penguin zaten e-postalarla pek işi olmayan biriyim. Bir ay öncesine kadar da Hotmail kullanmıyordum, MSN hesabım da posta kutusu olmayan bir hesaptı. Şu an tamamen Hotmail'e geçtim, Firefox'umda "mail.live.com" yazıp enter'a bastım mı keyfime diyecek olmuyor. :) Firefox ve Chrome'daki şifre/kullanıcı adı hatırlama özelliği sayesinde Firefox'ta sekmeler kısmında, Chrome'da ise hızlı başlangıçta e-posta sayfama tıklamam yetiyor açılması için.

Ancak önerdiğin gibi Thunderbird'ü bir kere deneyeceğim. Belki severim, Outlook ve Windows Mail'i kullanmışlığım var fakat ikisinden de istediğimi alamadım. Zaten mail.live.com varken tercih etmiyorum bu tür yazılımları.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ben eski işyerinde ThunderBird kullanmıştım(2.v) gayet de memnundum. Tema desteği ve

eklentilerle istediğiniz şekilde geliştirebiliyorsunuz. O zamanlar takvim yoktu eklenti ile

hallediyorduk. Şimdi mecburen MS Outlook kullanıyorum, bireysellik olmuyor burada sadece

tarayıcı özgürlüğüm var...

cihanakova

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Mozilla tam gaz ilerliyor, başarılarının devamını diliyorum :)

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bende kendi ordumla beraber thundenbird 3 kullanacağımı bütün dünya ya ilan ediyorum. aha outlook'a bir darbede benden:).....

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Çok güzel iyi yapmışlar kafalarına göre:) Ama ordunun böle bir açıklaması olduğunu sanmıyorum.