Fps dusuklugu

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba arkadaslar, laptopumun ozellikleri iyi,ama eskiden 90-120 fps aliyodum cs go da, simdi 15-20 fps aliyorum.ekran kartim gtx950m driveri silib yeniden yukledim falan ama yinede ayni fpsi aliyorum.Yardimci olursaniz sevinirim.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ekran kartı sürücülerinin eski versiyonlarını yüklemeyi dene.
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 10 otomatik güncellemenin malesef böyle bir dezavantajı da var çünkü sürücüleri de böyle sana sormadan güncelliyor ve bazen bu bir sonraki güncellemeye kadar driver sorununun devam edeceği anlamına geliyor. Yada sen kendin eski çalışan sürücüyü geri yükleyeceksin.

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartı sürücülerinin eski versiyonlarını yüklemeyi dene.
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 10 otomatik güncellemenin malesef böyle bir dezavantajı da var çünkü sürücüleri de böyle sana sormadan güncelliyor ve bazen bu bir sonraki güncellemeye kadar driver sorununun devam edeceği anlamına geliyor. Yada sen kendin eski çalışan sürücüyü geri yükleyeceksin.
fps dusuklugu ilk yasandikdan sonra ekran karti surucusunu guncelledim, ayarlardan falan her seyi performansa ayarladim falan , ama yinede cozum bulamadim

Dentist23

Doçent
Reaksiyon puanı
165
fps dusuklugu ilk yasandikdan sonra ekran karti surucusunu guncelledim, ayarlardan falan her seyi performansa ayarladim falan , ama yinede cozum bulamadim
Büyük ihtimal şuanda dahili ekran kartınla giriyorsun oyuna. Harici ekran kartında bir sorun var ve çalışmıyor olabilir yada bir şekilde devredışı bırakmış olabilirsin. Diğer oyunlarda bir düşüş var mı?

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Büyük ihtimal şuanda dahili ekran kartınla giriyorsun oyuna. Harici ekran kartında bir sorun var ve çalışmıyor olabilir yada bir şekilde devredışı bırakmış olabilirsin. Diğer oyunlarda bir düşüş var mı?
aynen var,peki onu nasil duzelte bilirim?

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
su anda bakdim oyuna girerken gtx 950m kullaniyor pc

claus05

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Isı değerleri nasıl ?

claus05

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Fanları temizletip, macunları yeniletin.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Selamlar benzer bir sorun yasadim.
Windows 10 Yeni Güncelleme Rezaleti Ve Sorunlar! (24 Ocak 2017)
Burada arkadasin verdiği cevaptan xbox taki özelliği kapattim ayrica geforce experience da da kayıt altina alma özelliğini kapattim. Simdi 120 fps alıyorum
  1. GAME DVR gibi sorunlu bir sistem neden default olarak açık ?
  2. Bu kadar zamandır neden Microsoft bunu düzeltmek için bir şey yapmadı ?
  3. Bunu kapatmak neden bu kadar karmaşık, internetten araştırma gerekiyor ve bilgisayardan biraz anlamayan birinin kolay yapabileceği işlemler değil ?
  4. Bunu kapatmanın kolay yolu yada fix'i yayınlanmadıysa neden hala işletim sistemi ile entegre ? Terkedilmiş bir sistem ve sorunlu madem niye hala kaldırılmadı ?
  5. Bu sistemin başta işletim sistemine entegre edilmesini geçtim, yapılmasındaki amaç neydi ? Bize bir faydası var mı ? Bize mi, yoksa Microsoft'a mı faydası var ? Microsoft'un tekelleşme çalışmaları dışında bizim yararımıza olan tarafı neydi ? Tekelleşme için müşteri memnuniyetini sallayan salak ve kapitalist bir şirkettir Microsoft malesef.
  6. Microsoft, ne halt ediyorsunuz siz orada ?!

ProRokie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Termal macununu degisdirtdim, isinma problemi yok simdi ama fps ayni, genellile cok dusuk bazen 30 fps etradi oluyor, 1-2 sn lik sonra yine dusuyor.

claus05

Asistan
Reaksiyon puanı
28
GPU sürücünü güncelle. BIOS güncellemesi yap. Oyunu nvidia kart ile açtığına emin ol
Sorun yaşadığın oyunların hepsini belirt.