FPS Drop Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

alutsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba. Aşağıda gördüğünüz benim bilgisayarımın özellikleri. Sorum şu; gta 5 yüklediğimde ani fps dalgalanmasından dolayı fps'yi kısıtlamak için nvidia inspector indirip kullanmaya başladım fakat bu sefer oyun aniden donuyor ve oyundan atıyor. sıcaklıkta 60-65 derecelerde gezerken böyle oluyor. bunun çözümü var mı? (not1: ets2'de de aynı sorunu yaşıyorum) (not2: bilgisayarım hp yetkili servisinde tamir oldu ve geldi ancak bu sefer gta 5 de fareyi kıpırdattığında oyun garip bir hal alıyor açıklayamadım ama anlayuan varsa bunun çözümü nedir?) buraya kadar okuduysan teşekkürler.
Ekran Görüntüsü (1).png

Son düzenleyen moderatör:

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam FPS'i ek uygulama yerine NVidia Control Panel'den kısıtlarsanız sorun olmayacaktır. Eğer nasıl yapıldığını bilmiyorsanız anlatabilirim.

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Neden Nvidia Control Panel'den denemediniz. O paneli kullanmanız lazım normalde.

alutsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Hocam sağ altta bulunan yukarı ok tuşuna basın ve orada bulunan NVidia logosuna çift tıklayın. Sonrasında açılan pencerede 3D ayarlarını yönet başlığına girin ve oradan program ayarları sekmesini seçin. Oradan ilgili uygulamayı seçip "Max Frame Rate" seçeneği altından istediğiniz sınırı seçin. Türkçe ne yazar bilemedim.

alutsa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hocam sağ altta bulunan yukarı ok tuşuna basın ve orada bulunan NVidia logosuna çift tıklayın. Sonrasında açılan pencerede 3D ayarlarını yönet başlığına girin ve oradan program ayarları sekmesini seçin. Oradan ilgili uygulamayı seçip "Max Frame Rate" seçeneği altından istediğiniz sınırı seçin. Türkçe ne yazar bilemedim.
teşekkürler