Forumun Tadı Kalmadı !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
mesaj tarihi: Bugün 14:26 (09/08/2011)

Forum Artık Eskisi Gibi Değil Ya Konu Falan Açıyorsun Kimse Takmıyor...Ancak 1-2 Cevap Yazacak Sonra Herkes Yorum Atacak...Kimse Zaten Konulara da Bakmıyor

mesaj tarihi : 29-07-2011 12:24

Tüm SDN Üyelerine ...

Tüm SDN Çalışanlarına ..

Emeği Geçen Herkese Teşekkürler...

İyi Ki Varsınız :) :clover:

2 mesaj arasında 11 gün var :confused1:

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
11 günde çok bozulmuşuz ya :D. Ramazandandır canım, forum aç. Gelemiyo kendine, yazık üstelemeyin :D

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
sdn çok bozdu, bayagı bozdu yani öyle böyle değil. inanılmaz bozdu. cok fazla bozdu yani. öyle b.. o kadar bozdu, önünü alamadık öyle kötü bozdu yani. bozdu, bozdu, bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu. artık bozmasın dedik, iyice bozdu. artık inanamadık, bozdu, bozdu gitti yani. sdn'yi bıraktım ben de bu sdn'yi. "daha nasıl bozulur ya?" dedim, bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben. ben bi yerde duracak bunun bozulması diye bekledim ama gene bozdu...
Feyyaz Yiğit :D :lol:

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Bu forumun şöyle bir sorunu var bir editör ve çalışan olarak söylemem gerekirse..

Forumu ve siteyi 2007-2008 senesinden beri takip ederim.

Şöyle bir durum var o zamanlarda [MENTION=23364]online destek[/MENTION] 'in dediği gibi üyeler arası kardeşlik vardı. Çok sıcak ortamları vardı. Konular gerek eğlenceli olsun gerekse Sdn haberi olsun eğlenceli bir şekilde gidiyordu.

Fakat üye sınıfı değişiyor günden güne. Herkesde bir düşmalık var. Böyle olmamalı. Herkes birbirini tanıyordu eskiden, dolayısıyla forumda sıcak bir ortam vardı. Şimdi kimsenin kimseye saygısı kalmamış gibi görünüyor herkes binlerce mesaj atmış ama birbirlerini tanımıyor.

Durum üzücü fakat benim gözlemlediğim budur; ayrıca biraz da düşmanlıklar spor bölümü yüzünden kaynaklanıyor. Şu an Fenerbahçe - Diğer takımlar savaşı var ve bir sürü üye üyeliklerini sildirme ya da uzaklaşma istediler. Burada yapılan kavgalar diğer bölümlerde de gizliden gizliye devam ediyor

Bence biraz daha hoşgörülü olalım, herkes birbirini tanımaya arkadaş olmaya vs çalışsın. O zaman konulara da forumlara da renk gelir.

Konulara cevap gelmemesi ise arz-talep meselesi birazda... İnsanların konuşmak isteyeceği şeyleri seçmek gerekir zira dünyanın en büyük sitelerinde bile cevaplanmamış başlıklar, yorumsuz videolar falan olabiliyor. Açtığınız konulara yorum yapılmasını istemeniz doğal ama herşey konunuza yorum yapılması değildir. Daha yaratıcı ve ilgi çekici fikirler bulmalısınız yada ilgi ve alaka alanlarınızın toplandığı platformlarda takılmalısınız. Sizin iyiliğiniz için.

BEFEGA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Konuyu okudum baştan sona :D Aklımda yazacak bir şey vardı ama arkadaş sağolsun :) Birşey koymadı :D

sdn çok bozdu, bayagı bozdu yani öyle böyle değil. inanılmaz bozdu. cok fazla bozdu yani. öyle b.. o kadar bozdu, önünü alamadık öyle kötü bozdu yani. bozdu, bozdu, bozdu, bir yerden sonra bozmaz diye bekledik, daha da bozdu. artık bozmasın dedik, iyice bozdu. artık inanamadık, bozdu, bozdu gitti yani. sdn'yi bıraktım ben de bu sdn'yi. "daha nasıl bozulur ya?" dedim, bu kadar daha fazla bozulmaz herhalde dedim ben. ben bi yerde duracak bunun bozulması diye bekledim ama gene bozdu...

Eğer gelirse aklıma yazacağım emin olun ! :p :) :D

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Zaten bu forum olayı inişli çıkışlıdır her zaman aynı kaliteyi beklemek doğru değil... Bi bozukluk varsa zamanla düzelir...

ozkan003

Asistan
Reaksiyon puanı
2
birde yaz aylarında herkesin işi yoğun veya tatilde, o yüzdendir bence

---------- Post added at 09:52 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

bende bu siteyi teknoloji açısından uzunca bir zaman takip ettim, foruma daha yeni kayıt oldum. ama tr deki en iyi teknoloji sitesi tabi bence.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Güzel güzel forumumuz,kıskananlar çatlasın.
Ha daha iyi olabilir mi?.
Neden olmasın.
Çalışınca oluyor.(Bir belediyemizden çalıntıdır bu laf:mrgreen:)
Biraz daha Anlayış,Saygı ve Hoşgörü.:yes:

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
sorunu buldum: hayatın tadı kalmamış sdn'nin değil.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Ya da Lunaparka gitsin,Adneralin diye bi alet var ona binsin :p

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
images
images
images

TADI GELDİ Mİ?? FORUMUN...

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
ben gondol a bile binemiyorum yav. hemen bağırıyorum durdurun şunu diye :D
Ben de inince niye bu kadar kısa sürdü diye soruyorum adama :D Adneraline kesin binmelisin :D Bi ara banci cambik (Yazımını bilmiyorum ya :D ) atlamaya gitmiştim 100 tl istediler yoksa atlardım :D severim aksiyonu :D

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ben o alete binersem atlarken bayılırım, ipin gerilme anında da ölürüm :D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
Aşağıdan izlemeye başladım biraz..biri çıktı tepeye vinçle...yemedi geri indi :D 100 200 mt arası yükseklik vardı ama.Ucuza bulursam denk gelirsem kesin tadacam :D

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
SDN'e yeni üye oldum sayılır ama uzun yıllardır takip etmekteyim açıkça söylemek gerekirse forumun gitgide bozulduğunu ve teknoloji sitesi çizgisinden saptığını, sapmayı da geçip şaranpole yuvarlandığını düşünüyorum. Kendi adıma pişmanlık duyuyorum; bu pişmanlık foruma üye olmaktan değil geç üye olmaktan çünkü öyle hissediyorum ki 2-3-4 sene önce üye olsaydım daha doyurucu bir forum, bir tartışma ortamıyla karşılaşacaktım; çünkü o zaman ''üye olmayan isimsiz ziyaretçi'' sıfatıyla gezdiğim konular daha doyurucuydu, okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamazdım, şimdi bakıyorum forumda tartışma(anlaşma,konuşma,hareket,bereket,hit vs) olan konular spor,siyaset,gündem birazda din konuları. Yanlış anlamayın Elhamdülillah Müslümanım ve olmayana da sonsuz saygılıyım, tabiki gündem olsun sporda olsun ama gerçekten önemli olan konular olsun diğer konuları zaten başka forumlarda platformlarda konuşuyorum buraya da teknoloji konuşmaya,öğrenmeye,öğretmeye geliyorum.

Forumda açılan konulara bakıyorum ateist hoca din hocası olurmu, evlilik dışı çocuk sahibi olunurmu, murat karayılan yakalandımı vs vs bu nedir arkadaşlar bunları zaten habertürk yada birbirinin aynısı ama isimleri farklı forumlarda, sitelerde görüp yorumumu yapıyorum burda bari bunlardan uzak kalsak, hem bu konuların alt yorumlarına bakıyorum olay kavgadan başka yere gitmemiş gidemezde zaten, sizin gibi kendimi de bu tartışmaların içinde buluyorum ister istemez. Tabiki ramazan ayındayız ramazanla ilgili bir iki konu olur, şike olayları malum gündemde bir şike konusu olması gerekiyorsa olur ama fazlası teknoloji forumuna ve ortamına zarardır arkadaşlar, o tarz işlerin forumları zaten mevcuttur ordaki kitle o konularda daha donanımlıdır ve tartışmalar daha iyi yerlere gider...

Eskilerden bakıyorum bir alengirli bir berkin bozdoğan vs gibi okurken keyif aldığım isimler uzaklaşmış rise,blackout vs gibi yararlı olmak bir yana onlar olmasa hayatım boyunca duyamayacağım programlar öneren arkadaşlar kopmuş yada kaybolmuş... bence forum yöneticilerinin takkeyi önlerine koyup kendilerine ne oluyoruz diye sorma zamanı gelmişte geçiyor, site sahipleri troy vs bu durumdan pek memnun olmasalarda, ne pahasına olursa olsun üye sayısı arttırmak ve tamamen maddi sebeplerden pek ses etmezler doğal olarak ama site yönetiminden ayrı olarak forum yönetiminin artık bir girişimde bulunması lazım tabi forum çizgisi, içeriği, ortamı benim kadar umurlarındaysa yada forumun çizgisi neyse onu söylesinler bizde bilelim boşuna buralarda teknoloji vs aramayalım başka arayışlara girelim.....şimdi beğenmiyorsan git hemşerim forum gayet iyi bence diyenler olacaktır, onlara da kızmıyorum çünkü onlar forumun eski halinden habersiz forumu hep böyle seviyesi ''bakkal'' içeriği ''piyasa forum'' sanan arkadaşlar...

Çok uzun oldu farkındayım özür dilerim, sonuna kadar okuma sabrını gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

...Saygılar...

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Forumun içeriğini üyeler belirler. Kalite için biz bir sınır koyamayız. Zira ne kadar yasak olursa o kadar karşıt kişi çıkıyor daha da karışıyor her şey.

Forum nedir ilk önce bunu bilmek lazım. Uygarlığa ilk geçen, devletlerin halkın sorunlarını dinlemek, sorunları paylaşmak, felsefi tartışma yapmak ve gündelik olaylar hakkında yorum almak için oluşturduğu toplantı mekanlarıdır.

Halk gelir burada tartışır, sorunlar çözülür, yeni fikirler ortaya çıkar aklına gelebileceğiniz her şey olur. Ege'de özellikle sadece forumla yönetilen devletler de vardı.

Şimdi buradaki üyeler, zaten belirli konuları okumazlarsa insanlar bu konuları açmaz. Yani bu konuları açanları mı silelim? Yasak mı getirelim?

SDN üyeleri nedense çok pesimistler, iki senedir burada çalışıyorum ve iki senedir hiç bir zaman SDN forum süper ya da çok iyi diyen görmedim. Genelde, site çöktü, çökecek çok kötüsünüz deniliyor. İnsanlar gidip geliyor yine değişmiyor.

Müthiş teknoloji makeleleri yazılıyor, gazeteler bile bazen bunları sayfalarına paylaşıyor ama bakıyoruz bizim üyemiz yine bu yazılara laf etmiş o da yazı mı diye?

Berkin ya da Alangirli forumdan kopmadılar onlar SDN görevlerini bıraktı bu da profesyonel bir tercihtir. Ya onlar bile forumu bıraktı demek anlamsız.

Özetle her şey sizin elinizde, şimdi Atalay Keleştemur adlı editörümüz hergün bir çok farklı program tanıtıyor. Yani her zaman için aslında isimler değişiyor temel işlevler devam ediyor.

Biraz daha dolu tarafından baksanız olaya, algıda seçiciliğiniz değişecek ya site de hiç bir şey değişmeyecek diyeceksiniz. Ben ilk yazmaya başladığımda istinasız her konuda dini yorumlar vardı.

Robot haberi yapıyorum, en gerçekçi kadın robotlar diye playboy mu burası diyor birileri. Robottan mı tahrik oluyorsun arkadaş demek yakışmıyor tabi editöre.

Bugün artık konularda normal tartışma da var dinine bağlı insanlar yine kendi fikirlerini paylaşıyor ama eskisi gibi her konu bir şekilde dine çekilmiyor.

Bunlar güzel şeyler bir de böyle bakın olaya.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aslında ''bana'' kalsa önünü almak için belli çizgi dışındaki konular silinmeli çünkü üye profili garip yere kaymışsa konularda o yöne kayar doğal olarak ama tabiki konu silinmesi söz konusu olamaz bunun yerine nasıl siyaset yasaklanıyorsa ya da kısıtlanıyorsa spor gizli gündem vs olumsuz anlamdaki tatışmadan başka yere gitmesi mümkün olmayan konular süzgeçlenmeli. Site ismi vermeyim sdn'nin kulvarındaki diğer forumlarda burdaki konuların hiçbiri yok. Giden üyeler profesyonellik gereği gitmiştir ama bu sadece editör tarafı foruma editörden çok yön veren üyelerde gidiyor saymaya başlarsak sonu gelmez. Nys sanırım ben değişimi yakalayamadım yada üye olmakta geç kaldım. Forum kabuk değiştiriyorsa bunu da üyeler belirliyorsa demek ki gitmesi gereken benim.:)

Vaktinizi aldım iyi forumlar saygılar...

canfb1907

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Evet eski hali yok atık önceden girerdim tek tek forumu incelerdim şimdi yeni birşey olmadığı hissine kapılıp bakmıyorum...

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bende farklı bi konudan şikayetciyim eskiden bilgisayarında sorun yaşayan sayısı daha fazlaydı bi Yeni Mesajlar a basardım hemen yardım isteyen birileri olurdu artık herkez dahamı az sorun yaşıyor yoksa herkez bilgisayar kurdumu oldu anlamıyorum ben birçok şeyi birilerine yardım ederek öğrendim nerde şöyle eski virüsler nerde eski sorunlar özledim valla iyice teknolojiden geri kalmaya başladım

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Farklı konu değil aynı konu aslında, eskiden sorun yaşayan da sorunu çözen de fazlaydı şimdi sorunları olanlar konu açsa da büyük ihtimal cevap sayısı yeteri kadar olmuyor ve sorun çözülmüyor çünkü o pc uzmanı kitle forumdan gitti yerine spor,sex,magazin uzmanı kitle geldi. E böyle olunca sorunu olanda başka forumalarda çözüm arıyor artık.

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Girmiyorum ama günlük takip ediyorum.

Bir yıl kadar önce formda herkesin yaşı gözüksün diye bir konu açmıştım fakat kimse oralı olmadı. Ben 48 yaşıda ve teknoloji için üye oldum. Bir çok konulara baktığımda veya cevap yazdığımda karşımdakinin daha hayat tecrubesi olmayan cıcuğum yaşındaki biri olduğundan o kişi ile kendi dengim gibi tartışmak istemiyorum.
Eğer üyelerin yaşı belli olsaydı kendi dengimiz olan üyelerle hergün güzel sohbet ve tartışma imkanımız olur küçüklerimizede onların anlayabileceği şekilde yazılar yazabilirdik.

Bu yüzden giriş yapmıyor konu cevaplamıyorum. Sadece bilgisayar konusunda takılanlar olursa bildiğim birşey varsa o zaman cevap veriyorum.
Günde 5-6 kez siteye girip takip ediyorum.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Girmiyorum ama günlük takip ediyorum.

Bir yıl kadar önce formda herkesin yaşı gözüksün diye bir konu açmıştım fakat kimse oralı olmadı. Ben 48 yaşıda ve teknoloji için üye oldum. Bir çok konulara baktığımda veya cevap yazdığımda karşımdakinin daha hayat tecrubesi olmayan cıcuğum yaşındaki biri olduğundan o kişi ile kendi dengim gibi tartışmak istemiyorum.
Eğer üyelerin yaşı belli olsaydı kendi dengimiz olan üyelerle hergün güzel sohbet ve tartışma imkanımız olur küçüklerimizede onların anlayabileceği şekilde yazılar yazabilirdik.

Bu yüzden giriş yapmıyor konu cevaplamıyorum. Sadece bilgisayar konusunda takılanlar olursa bildiğim birşey varsa o zaman cevap veriyorum.
Günde 5-6 kez siteye girip takip ediyorum.

eskiden yaş yazıyordu yorumlarda ona göre şekil alıyordu katılıyorum bencede yaş ve meslek yazmalı

kömür

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla ben foruma yeni üye oldum.. eski halini bilmediğim için bişey söyleyemem ..Ama şu an için konuşacak olursam üyelerin çok fazla tartışma potansiyeli içinde olduğunu söyleyebilirim..sizin de belirttiğiniz gibi üyelerin yaşı gözükse yorumlar da ona göre şekil alır.. şöyle ki kırıcı, saygı sınırı aşan yorumlar yapılabiliyo bazen..yaş gözükse belki de sadece karşıdakinin yaşına hürmeten daha dikkatli olunacak kelime seçimi konusunda..bunun dışında ben bu foruma bilgisayar, internet vb. konularda bikaç bişey öğrenirim diye üye oldum.. Ama yeni konular arasında bunlardan çok magazin, komik yazılar videolar vb. var.. Açıkçası bu konuda ne yapılabilir bi fikrim de yok.. Umarım sdn forum kardeşliği konusu biraz olsun etkili olur da forum da daha güzel bi ortama kavuşur..

Plaka1907

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet forumun tadı tuzu kalmadı çünkü forum görevlileri görevini iyi yapmıyor, ben bu konu açtım o konuyu katlettiler, forumun huzurunu bozacak, hakaret edecek olaylara müdahale etmezseniz huzur kaçar. ALİA vardı nerde kardeşimiz, bir ara nuri alço vardı forumun neşe kaynağıydı, atmaca53 vardı sürekli forumda emek vermiş paylaşımlarda bulunurlardı, bu özel adamları kaçırdınız, neden kaçırdınız huzur yok, tad yok eskisi gibi. Site yöneticileri açılan konularda ağır laflar kullanan üyelere gerekli yaptırım uygulanmaz ise bir çok arkadaşı kaybedersiniz, görevinizi en iyi şekilde yaparsanız ve tarafsız olursanız bu forumun kalitesini artırır, tarafsız değilsen böyle tadı tuzu kaçar.

saygılar...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
AliA gitti forumun tadı kalmadı bana göre
Tekrar görevinin başına dönmeyeceğini kim söyledi ;)

Bu konu 1.000.254 kere gündeme geldi konuşuldu tartışıldı.Uzun uzun yazmayacağım çünkü pek kimse okumaz biliyorum:)
Yok şöyle oldu yok böyle oldu efendim diye veryansın etmeyin, bu forumu şekillendiren siz üyelersiniz, sizler buranın bir parçasısınız.
Ayrıca yaş konusuna takılmayın, bu konu ile ilgili onlarca atasözü var bildiğiniz üzere , önce yazılana bakın ve daha önce yazdıklarına, belirli bir süre sonra
kafanızda kişiler hakkında gerekli tanımları biriktirebiliyorsunuz.
Bak gene uzattım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...