Forumun eski teması hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Söyle rahatla konusunda çok mesaj yazıldı ama ciddiye alınmadı yada görülmedi sanırım.

Eski tema neden kaldırıldı?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Söyle rahatla konusundaki mesajların ciddiye alınmaması kadar doğal bir şey yok. Ben dahil hepimiz o kadar alakasız ve saçma şeyler yazıyoruz ki.... Adı üstünde Söyle, Rahatla...

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Vardır bir bildikleri. [MENTION=25391]keyloger[/MENTION] amaçsız iş yapmaz. Yakında detaylı bir açıklama gelir. İşin teknik kısmıyla ilgili olabilir. Rahat bir ortam için bazı şeylerden feragat edilmiş olabilir.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
şu çakır mavisi ve üst menüdeki siyah rengi değiştirirlerse hiç fena olmaz psikolojimi bozuyor gerisi güzel

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Arkadaşlar, eski tema eskidiği için yeni temalara geçildi. O temada güncellememe sorunları vardı artık. Bu sebeple sırtımızdaki yükü attık.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
mümkünse eski temanın eklenmesi tafararıyım. yeni temaya hala alışamadım. renkler fazla kontrast, çok göz yoruyor.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar, eski tema eskidiği için yeni temalara geçildi. O temada güncellememe sorunları vardı artık. Bu sebeple sırtımızdaki yükü attık.
En azından yükünden memnun olanlar için forum genelinde anket düzenlenilebilrdi bence..

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
maalesef, onda da aynı sorun var. fazla kontrast...

Siyah beyazdaki renk farklılıkları hele de eski temayla kıyaslandığında çok çok az. Beyaz renk bir tek mesaj kısmında var onun haricinde zaten tema siyah ve gri ağırlıklı tonda.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Siyah beyazdaki renk farklılıkları hele de eski temayla kıyaslandığında çok çok az. Beyaz renk bir tek mesaj kısmında var onun haricinde zaten tema siyah ve gri ağırlıklı tonda.
siyah ve beyaz yan yana olduğu zaman kontrast hissi yaşatıyor. tonları ne olursa olsun...

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Aynı beyaz renk eski temada da aynı yerlerde vardı; bu eski temayı istemek için bence bir neden olamaz o yüzden söylemiştim :) Neyse keyloger'ın da dediği gibi zaten sorunlu bir temaydı, bu temaya üyelerin çoğu alıştı ve beğendi; geri kalan arkadaşlar da zamanla alışır.

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Aynı beyaz renk eski temada da aynı yerlerde vardı; bu eski temayı istemek için bence bir neden olamaz o yüzden söylemiştim :) Neyse keyloger'ın da dediği gibi zaten sorunlu bir temaydı, bu temaya üyelerin çoğu alıştı ve beğendi; geri kalan arkadaşlar da zamanla alışır.
İster alışın ister alışmayın kullanmak zorundasınız diyorsunuz yani he mi?

aglayan-bebek-fotograflari-3.jpg

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Ya nelerle uğraşıyorsunuz.Eski tema eski tema.Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı.Biraz yenilikçi olun.:yes:

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Yeni tema çok iyi bir tema değil.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Mavi temadaki konu başındaki yeşil ikonlar bir gözden geçirilse. Ne bileyim cevap yazdığım konular önceki temada daha açık seçilirdi.

Sanki her konuya cevap yazmışım hissine kapılıyorum. :)

rashoaga

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Mavi temaya alışamadım diyenler temalarını, sayfanın en alt sol bölümünde bulunan kutucuktan resimdeki şekilde değiştirebilirler. Şahsen bende "SDN - Siyah Beyaz Akışkan" temasını kullanıyorum. Cıvıl cıvıl olmayabilir ama en azından gözü yormuyor...

l2d6y.png

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16

Yeni temaların sorunları daha büyük, yarısı türkçe yarısı ingilizce, mobil browserlarda(dolphin) sürekli hata veriyor, çalışmıyor, çöküyor. Whats New(neler yeni) sekmesine tıklayınca, eskiden alt menüde yeni mesajlar listelenirdi, şimdi activity stream geliyor default olarak ve sonra 2.bir link daha tıklamak durumunda kalıyoruz yeni mesajları görmek için.

Mobil uygulamasını indirdim SDN'nin, gelen bildirimleri listeliyor fakat üzerine tıkladığımızda bizi o bildirime götürmüyor, ki kullanmama sebebim budur, diğer bir eksiği ise uygulamadan çıkmak için "geri" tuşuna bastığımızda önce logout oluyor ve her seferinde yeniden giriş yapmak durumunda kalıyoruz, bunları hatırlasa, her seferinde girmek durumunda kalmasak güzel olur. Sitenin mobil teması ise yeni bildirimleri göstermediğinden kullanışsız.

:) Yani eskik çok dostum, eskisi en azından stabil bir şekilde çalışıyordu.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Yeni temaların sorunları daha büyük, yarısı türkçe yarısı ingilizce, mobil browserlarda(dolphin) sürekli hata veriyor, çalışmıyor, çöküyor. Whats New(neler yeni) sekmesine tıklayınca, eskiden alt menüde yeni mesajlar listelenirdi, şimdi activity stream geliyor default olarak ve sonra 2.bir link daha tıklamak durumunda kalıyoruz yeni mesajları görmek için.

Mobil uygulamasını indirdim SDN'nin, gelen bildirimleri listeliyor fakat üzerine tıkladığımızda bizi o bildirime götürmüyor, ki kullanmama sebebim budur, diğer bir eksiği ise uygulamadan çıkmak için "geri" tuşuna bastığımızda önce logout oluyor ve her seferinde yeniden giriş yapmak durumunda kalıyoruz, bunları hatırlasa, her seferinde girmek durumunda kalmasak güzel olur. Sitenin mobil teması ise yeni bildirimleri göstermediğinden kullanışsız.

:) Yani eskik çok dostum, eskisi en azından stabil bir şekilde çalışıyordu.

Dostum öncelikle vBulletin de tema dili diye birşey zaten yok. Kullandığın dil paketini Turkçe v2 paketimiz olarak güncelledim, senin ayarlarından. Şu an What's new diye bir buton görmüyor olmalısın. Neler yeni? butonunun hemen sol alt köşesine bakarsan ek tıklamayla erişeibleceğin yeni mesajlar linkini de görebilirsin. Yani tema ile ilgili bir sıkıntı yok gibi?

Mobil uygulama konusunda sıkıntılar olduğunu biliyorum ama vBulletin kaynak kodlarını vermediği gibi kendisi de uzun süredir geliştirmiyor. O konuda elimiz kolumuz bağlı malesef.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Dostum öncelikle vBulletin de tema dili diye birşey zaten yok. Kullandığın dil paketini Turkçe v2 paketimiz olarak güncelledim, senin ayarlarından. Şu an What's new diye bir buton görmüyor olmalısın. Neler yeni? butonunun hemen sol alt köşesine bakarsan ek tıklamayla erişeibleceğin yeni mesajlar linkini de görebilirsin. Yani tema ile ilgili bir sıkıntı yok gibi?

Mobil uygulama konusunda sıkıntılar olduğunu biliyorum ama vBulletin kaynak kodlarını vermediği gibi kendisi de uzun süredir geliştirmiyor. O konuda elimiz kolumuz bağlı malesef.

"Neler yeni" buttonuna tıkladığımızda, "faaliye akışı" yerine, "yeni mesajlar" ekrana gelse süper olur :) Eski temada böyleydi ve çok pratikti. Alt sekmede olduğunu biliyorum ama forumdaki günlük tıklama sayım sırf bu nedenden 2ye katlanıyor.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Arkadaşa katılıyorum, yeni mesajlar o buttona bağlansa sıkıntı kalmaz.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
Bir kere türkçe olarak neler yeni ve yeni mesajlar arasındaki farkı anlamak lazım. Neler yeni geneli kapsarken yeni mesajlar kısıtlı alanı kapsıyor.

Kişisel tercih meselsi ama neler yeniye basınca forumun hangi kösesinde ne oluyor görebiliyorsun ama yeni mesajlar sadece yeni mesajları gösteriyor. Bu hali ile çok daha kullanışlı ve pratik olduğunu düşünüyorum.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Bir kere türkçe olarak neler yeni ve yeni mesajlar arasındaki farkı anlamak lazım. Neler yeni geneli kapsarken yeni mesajlar kısıtlı alanı kapsıyor.

Kişisel tercih meselsi ama neler yeniye basınca forumun hangi kösesinde ne oluyor görebiliyorsun ama yeni mesajlar sadece yeni mesajları gösteriyor. Bu hali ile çok daha kullanışlı ve pratik olduğunu düşünüyorum.

Anket yapalım derim :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Eski temaya geçtiğimizde bir önceki tema hakkındaki muhabbetler aklıma geldi :)
Alışırsınız arkadaşlar merak etmeyin.

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
keyloger eski temanın güncellenme problemi olduğunu söylemiş. Bu demektir ki, foruma yeni özellikler geldikçe eski tema hata vermeye başlayacak. O zaman da bu problemlerden yakınacaksınız. Herkesin zevkine göre ayrı ayrı tema geliştirmek mümkün değil takdir edersiniz. Zorlansanız da alışırsınız. Fazla problem yapıp büyütmeyin bence. Muzu buldunuz, soyulmuşunu aramayın :p

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Aynı tartışma gri tema kaldırıldığındada vardı belli bi zaman sonra geçiyo.

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
İstediğimiz ufak bir değişiklik :) Neler yeni sekmesinin, yeni mesajlara yönlendirme yapması sıkıntımızın büyük kısmını çözecektir. Yada ekstra bir sekme eklenebilir, çok zor olduğunu sanmıyorum.

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
İstediğimiz ufak bir değişiklik :) Neler yeni sekmesinin, yeni mesajlara yönlendirme yapması sıkıntımızın büyük kısmını çözecektir. Yada ekstra bir sekme eklenebilir, çok zor olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşım üst menüyü iyi incele. Tek tıklamayla erişilebilen bir Yeni Mesajlar linki var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar