Forumu bırakıyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
@Rizelimapper53, profil mesajlarının görünmemesi üzerine benden yazdıklarını buraya iletmemi rica etti, burada yazanlar benim şahsi düşüncelerim değil konu sahibinin kendi düşünceleridir.

"Forumda en son yaptığım moderatör başvurumun reddedilmesi sadece 3 saat aldı. Hızlı reddedilenler az mesajlı ve yeni üyeler olacaktı. 4500 az mesajdı herhalde. 800 mesajlı üyeler alınıyor ama (onlara diyeceğim tek birşey yok modlarınız helal olsun)
Çok fazla iyisiyle kötüsüyle olay yaşadım. Ama forum doğru bilgi verme yeridir. 10400F'in 3600'dan iyi olduğunu savunduğumda bir mod reddetti ve saçma kaynaklar ile haklı olmuş oldu (!) Ve bütün modlar destekledi. Katılıyorum vs. tarzında.

Ama forum doğru bilgi verme yeridir, mod yalama yeri değildir. Şahsı geçen moderatör özelden bana hakaret edip bilgisizliğim ile yüzüme vurdu. Olaydan maks 1 hafta geçti. Ancak raporlamadım. Banlanmayacağını biliyordum çünkü. Tabi ayrıldı şahıs.
Ban yediğim konu birde. Arkadaşa M.2 SSD yerine 2. el daha kaliteli bir ekran kartı almasının daha doğru olacağını söyledim. İlk başta hakaret etti. Konuda cevap verince de özelden şahsıma ve aileme küfretti. Toleranslı davrandım. Ama bu mesajları konuyu taşıyınca sinirlendim.

Normalde sınırsız ban yemeliydi. Ama toleransım yüzünden banı 3 gün oldu. O konuda ikimizde ban yedik. Ama üzücü olan aileme küfretmesine rağmen 3 gün ban yemesiydi. Şimdi o karta nasıl o.c. yaparım diye araştırıyor...
kafa yokki.

Herkese doğru bilgiyi yaymaya çalıştım. Bilgisize (önemli olan bilmemek değil öğrenmemektir) ve fanboylara bilgi yaymaya çalıştım. Genelde küfür ile cevap aldım, ama hiç bir zaman raporla tuşunu kullanmadım.

Yine de devam ettiler. 3 sayfayı geçti böyle. Genelde sistem toplama konularında ezmeye çalışanın sistemini alırlar. Hakaret eden, dalga geçenin. Topladığım 1500 sistemden maksimum 100'ü alınmıştır. Onları da bütün forum bilir nasıl sistemler olduğunu.
Ama son kere hakaret geldikten sonra sinirlendim. Raporladım. Ama bak şu allahın işine. Raporunuz reddedilmiştir, raporlama sistemini kullandığınız için teşekkür ederiz...

O andan sonra bu fikir doğdu. Daha da dönermiyim, bilmiyorum. Ayrıca ayrılıyorum konumu görmeniz 15'dkyi geçmeyecektir. Hakkınızı helal edin."

Konu sahibinin neden bu forumu bıraktığını ve neleri eksik bulduğunu bu metinde anlatıldı. Bunlar benim düşüncelerim değildir, iyi günler dilerim.

Son düzenleme:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Ama buna benzer olayları başka yerlerde de görebilir. Sonuçta internetteyiz. Yani her klavyeyi eline alan, istediğini yazıyor. Bir karşımdayken deseler, onlar için kötü olurdu.
Gayet iyi ve yardım eden birisiydi. Bilgisayar konularında gayet iyiydi.
Kabul etmeliyim ki, benden daha iyi. Zaten ben kendime asla bilgisayar profesörüyüm demiyorum.
Keşke gitmeseydi... ? Ama yapacak bir şey yok. Kendi fikri saygı duyarım.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
@Rizelimapper53, profil mesajlarının görünmemesi üzerine benden yazdıklarını buraya iletmemi rica etti, burada yazanlar benim şahsi düşüncelerim değil konu sahibinin kendi düşünceleridir.

Konu sahibinin neden bu forumu bıraktığını ve neleri eksik bulduğunu bu metinde anlatıldı. Bunlar benim düşüncelerim değildir, iyi günler dilerim.
Şimdi gelelim benim bu konu hakkında düşündüklerime, ilk defa böyle bir şey yapıyorum ve biraz garipsesem de yapacağım.
"Forumda en son yaptığım moderatör başvurumun reddedilmesi sadece 3 saat aldı. Hızlı reddedilenler az mesajlı ve yeni üyeler olacaktı. 4500 az mesajdı herhalde. 800 mesajlı üyeler alınıyor ama (onlara diyeceğim tek birşey yok modlarınız helal olsun)
Moderetör alımlarında mesaj sayılarına göre bir değerlendirme yapılmadığnı düşündüğüm için böyle bir durumun normal olabileceğini söyleyebilirim sanırım.
Çok fazla iyisiyle kötüsüyle olay yaşadım. Ama forum doğru bilgi verme yeridir. 10400F'in 3600'dan iyi olduğunu savunduğumda bir mod reddetti ve saçma kaynaklar ile haklı olmuş oldu (!) Ve bütün modlar destekledi. Katılıyorum vs. tarzında. Ama forum doğru bilgi verme yeridir, mod yalama yeri değildir. Şahsı geçen moderatör özelden bana hakaret edip bilgisizliğim ile yüzüme vurdu. Olaydan maks 1 hafta geçti. Ancak raporlamadım. Banlanmayacağını biliyordum çünkü. Tabi ayrıldı şahıs
Açıkçası donanımdan çok yazılım ile haşır neşirim bu yüzden bu konu hakkında derinlemesine bir yorum yapamam, bu tarz konular hakkında normal bir fikir alışverişinin olduğu saygılı bir tartışma ortamının olmasının en sağlıklısı olacağını düşünürüm ama bu olay hakaret etme kısımına girerse iş ciddileşir ve bu konuda karşı taraf suçlu olmuş olur.
Ama forum doğru bilgi verme yeridir, mod yalama yeri değildir. Şahsı geçen moderatör özelden bana hakaret edip bilgisizliğim ile yüzüme vurdu. Olaydan maks 1 hafta geçti. Ancak raporlamadım. Banlanmayacağını biliyordum çünkü. Tabi ayrıldı şahıs.
Ban yediğim konu birde. Arkadaşa M.2 SSD yerine 2. el daha kaliteli bir ekran kartı almasının daha doğru olacağını söyledim. İlk başta hakaret etti. Konuda cevap verince de özelden şahsıma ve aileme küfretti. Toleranslı davrandım. Ama bu mesajları konuyu taşıyınca sinirlendim.

Normalde sınırsız ban yemeliydi. Ama toleransım yüzünden banı 3 gün oldu. O konuda ikimizde ban yedik. Ama üzücü olan aileme küfretmesine rağmen 3 gün ban yemesiydi. Şimdi o karta nasıl o.c. yaparım diye araştırıyor...
kafa yokki.
Yine de devam ettiler. 3 sayfayı geçti böyle. Genelde sistem toplama konularında ezmeye çalışanın sistemini alırlar. Hakaret eden, dalga geçenin. Topladığım 1500 sistemden maksimum 100'ü alınmıştır. Onları da bütün forum bilir nasıl sistemler olduğunu.
Ama son kere hakaret geldikten sonra sinirlendim. Raporladım. Ama bak şu allahın işine. Raporunuz reddedilmiştir, raporlama sistemini kullandığınız için teşekkür ederiz...
Ceza aldığınız konuyu gördüm ve sizin adınıza üzüldüm diyebilirim. Gereksiz yere tartışma çıkartan ve insanlara saygısı olmayıp saçma sapan bir şekilde milleti yermeye çalışan kişilere tolerans gösterilmesini hoş karşılamam, karşılamayacağım da. O kişinin size dedikleri şeyler benim yorumuma göre "onur kırıcı" olarak nitelendirebilirim. Bu konuda size hak veriyorum ama raporlama sistemini nasıl kullandığınızı ve oraya neler yazdığınızı bilmediğimden ötürü diğer konu hakkında bir yorum yapmamın olanağının olduğunu sanmıyorum, durumu tarafsızca değerlendirmek en sağlıklısıdır.
O andan sonra bu fikir doğdu. Daha da dönermiyim, bilmiyorum. Ayrıca ayrılıyorum konumu görmeniz 15'dkyi geçmeyecektir. Hakkınızı helal edin."
Forumdaki katkılarınız için teşekkür eder iyi günler dileriz.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Mesajları göremiyoruz merak ettim hmm :/

Buraya bakabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...