Forumda Siyaset Bence Yasaklanmalı.

Sizce Siyaset Yasaklanmalı mı?

• Evet

Kullanılan: 14 48.3%
  • Hayır

Kullanılan: 12 41.4%
  • Gereksiz Konu

Kullanılan: 3 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    29

Bu konuyu okuyanlar

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Forumda siyaset bence yasaklanmalı siz ne düşünüyorsunuz?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Eğlenceli olabilir ama bazı kişiler çok ciddiye alıyor gibime geliyor.

Valla doğru diyorsunuz. Ciddiye alıyor olabilirler. Ben eğleniyorum. Çünkü partizan gözlüklü muazzam kişiler turnusol kağıdı gibi çıkıyorlar ortaya. Onlar farklı bir yörüngede dolanıyorlar. Gerçekleri konuşuyoruz. Efendice. Genelde bana hakaret ediyorlar. Ben sadece gülüyorum. :)

Hayal dünyalarını sarmalayan perdeden ışık sokuyorum içeriye. Rahatsızlıkları bundan :)

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Eleştirmek Fikirlerinizi iyi veya Kötü Dogru veya Yanliş Belırtmek Kendiniz adına Kırmadan Yerinde yapıldıkca Sorun Olmaz ama Bazı Kişiler Burasi TBMM Gibi Eline Ordan burdan Yalan Yanlıs Haberler gecip KONU Acan Bir Cok Kişi Görüyorum,Aslı Astari Olmayan Haberleri Bile Yayınlamak Aslında Siyaset adına Bişey Bılınmedıgınınde Bir Gerceği, Sadece Burdamı Hayır, Her yerde Bu Tarz Seyler var, Konu Acarken Gercekci, ve Dogru Olmasına Dıkkat edılırse Hıc Bir mahsuru yok,Elestırın, Yanlıslarınızı veya Dogrularınızı Sunun kı Hep beraber bazı seylerı görelım En azından Sızınde Gördugunuz Bızım Görmedıgınızı..

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930

Kesinlikle katılıyorum bilgi toplumu çağında yaşıyoruz her türlü bilgiye erişebiliyoruz. Bu kadar olanağa rağmen insan bir yoldan gidiyorsa buradan açılan başlıklarla takkesini eline alıp düşünmeyecek dimi boşuna sinir stres :)

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Katılıyorum, böyle güzel bir teknoloji forumunda açılan siyaset konuları buraya hiç uygun değil. Açılan konular da ya ciddi tartışmalara dönüyor ya da bilgi paylaşılan konulara boş cevaplar yazılıyor.

Şahsen siyaset bölümü açıldıktan sonra foruma giresim azaldı:(

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Forum ak partili dolu ondan sarduakar'ı kimse sevmiyor :D
Evet, bazı kimseler AKP'li. :D Ben AKP'li olabilirim, bazı CHP'liler de var.

Evet, bence de yasaklanmalı siyaset. Çünkü burada herkesin görüşü farklı. Bazı kimseler alakasız bir şekilde siyaset için tartışıp atışabiliyorlar. @astegon seni çok iyi anlıyorum :D Ben ise sakinliği seviyorum ve fazla eleştiriye açık birisi değilim. Ha bu arada, eleştiriye fazla açık olmayan ve Vektör gibi kimseler karşınıza çıktı ise vay halinize, kötü ve banlı son olabiliyor. Ayrıca SDN'e güven azalıyor ve olumsuz, eleştirisel yorumlar artıyor.

Son düzenleme:

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bu konu bölüm açılmadan önce de tartışılmıştı ki benim oyum olmaması yönündeydi.
Sonuç olarak konu açıldı rahatsız mıyım değilim, her ne kadar siyasetten bi haber kişiler, yalan yanlış haberler-iftiralar şeklinde konular açılıp yorum kısmında tartışılsa da dönüp bakmadığım için sorun etmiyorum :)

Zaten o bölümde yazan kişilerde aşağı yukarı aynı :)

SearcherHunter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben gereksiz bir konu diye oyladım. Keşke insanlarımız buradan ya da başka bir yerden siyaset konuşmanın ülkenin sorunlarını düzeltmeyeceğini fark edebilse... Gerçekten ülkesine yardım etmek isteyen kendisine bir amaç belirler ve en azından sorunlardan birini çözer. Bu sorun ekonomik, politik, ticari sorun ve eğitim, ulaşım sorunu vs. olabilir. Aksi takdirde çoban gütmeye, koyun da güdülmeye devam eder ve sadece "meler" dururuz.

"Bir ülkede edebiyat ve sanattan çok siyaset konuşuluyorsa o ülke üçüncü sınıf bir ülkedir." Nietzsche

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Siyaset başlığı açılmadan önce bunu oylamaya sunmuştuk. Çünkü bu yönde çok fazla istek geliyordu. Oylama sonucu açılsın seçeneği üstün çıktı. Ben bile açılmasın yönünde oy kullanmıştım ama genel memnuniyet için açma kararı aldık. Kısa süre içerisinde bu bölümün kaldırılması zor. Aradan süre geçtikten sonra tekrar bir oylama yapıp çıkan sonuca göre karar verebiliriz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bence de yasaklanmalı.
Zaten konu açan tek bir kişi var siyset bölümüde. Ayda 1-2 defada Ülke genelini ilgilendiren 1-2 konu açılırsa açılıyor işte.
Amaçsızca kopyala yapıştır yalan yanlış dayanağı olmayan haberler görünce cevap veresim geliyor anlamsız oluyor forum için siyaset. Haber yalan kaynağı yalan ortaya çıkınca hemen bir kıvırma 10 sene önce şöyle olmuştu 15 sene önce şunu demişler diye dönüyor. Konu başlığı ile içeriği sapıyor.
Bir konu açılırken konun anlamı olur bir sorusu olur ben anlayamadım burda ne demek istemişler yada bu konu hakkında görüşüm şudur şöyle yapılsa sizcede iyi olmaz mı flan gibi konu başlıkları olur.
Sözde ben tarafsısız deyip aşırı muhalif ve terör örgütü yandaşı ne kadar yayın varsa ordan haberleri hiç tehit etmeden araştırmadan Google amcaya bile sormadan direk kopyala yapıştır yapılıyor. Ve konunun bir sorusu ana fikri yok havada birşey. Ben yalan yanlış sallayımda 3-5 kişi inansa yeter havasında.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Vay ve.

Okurken ben utandım

Şoplu montajlı resimler paylaşan üyeler gelmiş asılsız haber paylaştığımı söylüyorlar

Güler misin ağlar mısın

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Arkadaşlar olayı lütfen kişiselliğe taşımayalım. :)

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Siyaset olmalı, ama trolcülere izin verilmemeli.

Bazen gerçekten önemli bir konu konuşuluyor, ama bir sürü gereksiz konu arasında kaybolup gidiyor.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612

Bazen gerçekten önemli bir konu konuşuluyor, ama bir sürü gereksiz konu arasında kaybolup gidiyor.
kesinlikle katılıyorum, bazı önemli konuları edebiyle tartışırız ama gereksiz çok konu var. neyse ki gitti :D

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kişisel bahane bulup hakaret edenlere gerekeni yapmıyorsunuz ama
Şu platform üzerinde her zaman adil olmaya çalışıyoruz, eğer bir sorununuz varsa lütfen özel mesaj yolu ile bölüm moderatörlerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz. Eğer bölüm moderatöründen bir yanıt alamıyorsanız lütfen bizlerle iletişime geçiniz.

Beraber her türlü çözümü bulabiliriz.

Saygılarımla.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Forumumuzda SDN Siyaset bölümü açılalı hemen hemen üç ay oluyor. SDN Forum'da neden siyaset olmalı veya SDN forum'da neden siyaset olmamalı düşüncelerinden birinin forum geneline henüz yansıdığını düşünmüyorum ki bunu da konudaki anket oylamasından görüyoruz. Başka bir ifade ile (oylar bu şekilde seyrettiği takdirde) siyaset bölümü kapatılır ve yasaklanırsa, emin olun çok geçmeden siyaset geri gelsin konuları forumda açılacaktır. :rolleyes: ;)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744

Bazı troller işte aynı bununki gibi :D

Ekran Görüntüsü (98).png

Şaka bir yana trollcüler demeyelim de ahlaksız Vektör gibi insanlar burada olabilir dediğin gibi, onlar için belki de kötü son olabilir. Eğer sinirine hakimsen dilersen SDN Siyaset, dilersen de vektöre gel Allah'ın izni ile zaten ban yemezsin ama sinirine hakim değilsen ve ya konuyu kavga boyutuna taşırsan ya da kural çiğnersen vay haline. Bugün @Sardaukar ve @kmurat bugün SDN Siyaset'te tarihi bir kavga oldu (işte bu bir örnek).

MoMentS

Asistan
Reaksiyon puanı
127
İşte böyle birbirimize düşürüp batırır siyaset. Herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil.