Forumda sadece 5-10 kişiyiz gibi hissediyorum

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Belli başlı arkadaşlar konu açıyor konuya yazıyor, 5-10 kişilik grup konu açmasa konulara yazmasa forum boş gibi, yemin ederim sürekli konu açıyormuş gibi hissediyorum ama hani forum canlı dursun istiyorum.

Sizce forum boş değil mi baya

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
e öyle zaten. mesela ben zamanında epey sıkı takip ediyordum. ama saçma sapan tartışmalar, bazı üyelerin insanın sinirlerini bozan saygısızlıkları, ilginç ban politikası vb sebeplerle uzaklaştım, şimdi arada bir ya giriyorum ya girmiyorum.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
İnsanlar forum sayfalarında harcadıkları zamanı tiktok vs. uygulamalara kaydırdı, karşılığında paracıklar geldiği için. Forum da para kazanma sistemi uygulasın, 10 yılda 1000 mesaj yazmadım, 1 yılda 10000 mesaj yazarım.. Tabi spam olmayan, içi dolu, faydalı mesaj.

1234456

Asistan
Reaksiyon puanı
62
evet insanlar artık fazla girmiyorlar bir konu açıyorsun 2,3 mesaj benim forumdan beklentim yüzlercce insanla mesajlaşmak ve zaman geçirmek

nagaracuga

Doçent
Reaksiyon puanı
494
Forumlar artık demode. Yukarıda bahsedildiği gibi insanlar başka mecralara kaymış durumda. Bunun sebebinin sadece para olduğunu sanmıyorum. Sosyal medyada egosundan dolayı insanların ilgisini çekmeye çalışan yahut kadın-kız peşinde koşan tipler de var. Bundan dolayı hareketlilik fazla. Forumda PC donanımları ve yazılımları, cep telefonları vs. gibi spesifik konularda soru sormak için geçmişteki kadar başlık açılmıyor olabilir. Çünkü sorulacak soruların birçoğunun zaten videolu anlatım olarak bile cevabı bulunabiliyor.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bir kaç zamandır böyle forum. Artık genellikle aynı kişiler konu açıp cevap yazıyor. Öncekisi gibi pek güzel gelmiyor forum.
Bazı konularda ya da kategorilerde moderatör olmayınca bazı üyeleri profilden raporlamak zorunda kalıyorum. Forumla ilgilenen yok. Çok üye aktif olmayınca onlardan da çok kişi aktif değil. Böyle olunca aşağıdaki gibi sorunlar çıkabiliyor.
Ekran Alıntısı.JPG
Bir de şu siyaset konularında da aynı kişiler cevap verip duruyor. Kendileri üstün, kendileri bilgili ve başkaları hiç bir şey bilmeyen çocuklar onlara göre. Bazıları resmen insanı sinirlendirmek için duruyor forumda. O işte çok başarılılar. Böyle devam ederse sadece kendi kendilerine yazarlar. Zaten yok say yaptım.
Artık bende soğudum bunlar yüzünden. Eskisi gibi de pek girmek istemiyorum.

Son düzenleme:

mustafabvb

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
ayn
Mesaj otomatik birleştirildi:

s

d