Forum Yetkililerinden ŞEFFAFLIK ve Tarafsızlık Bekliyorum...

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Forumda Yöneticiler Moderatörler hakkında bazı şikayetlerim biraz sitemim olacak.

Forumda son zamanlarda dikkat ediyorum özellikle Türkiye / Gündem veya Siyaset bölümü içinde benim yazdığım bazı mesajlar moderatör tarafından değiştirililiyor düzenleniyor. Bu aşağıda yazdığım mesaj içinde çok önemli 3-5 satır mesej benden habersiz silinmiş. Silindiğinde bana bildirim gelmiyor. Veya bu mesajda sağ altta son düzenleme Moderatör diyor ama hangi moderatör ? Böyle kafasına göre özellikle benim SİYASET bölümünde yazdığım cevaplar silinebilir veya içeriği değiştirilebilir mi ? Bu nasıl özgürlük veya eşitlik anlayışı. Mesaj içerisinde uygunsuz bir kelime ve Forum kurallarına aykırı sözcüler varsa verirsinin 1 gün mü 3 gün mü 5 gün mü cezamı o bölüme yazamam ama anlamsız mesaj silmek nedir. ( Veya beni bilgilendirmemek orada forum kuralına haykırı bir hareketim varsa bende göreyim mesela. )

Özellikle Üst düzey yöneticilere sesleniyorum lütfen buna bir çözüm bulalım. ( Mesaj içeriğim değiştiriliyorsa bana uyarı mesajı gelsin mesela. Veya orada Açık saçık değiştiren moderatörün ADI YAZSIN ben kiminle muhattap olacam bileyim. Belki kasıtlı olarak benim mesajları mı siliyor sorusu geliyor insanın aklına ben geriye dönük onu mu takip edecem ? Veya bir Moderatör orada benim bir cümlemi değiştirip beni söylemek istemediğim bir cümleyi söylemiş gibi gösterirse ne olacak ? )

1594234255877.png

2. Şikayetim bir Rapor veya şikayette bulunduğumda bazı Moderatörler cevap yazarken ADINI özellikle belirtirken bu çok güzel bir uygulama ama bazısı belirtmiyor. Hepsinin belirtmesini rica ediyorum Şeffaflık ve tarafsızlık ilkesi gereği. 1-2 oldu yüzde yüz ceza alınacak hakaret içeren kelime olan mesaj ya kaldırıldı ya düzenlendi bana hangi moderatörden belli olanyan bir mesaj ile kural dışı birşey yok deyip geçiştirildi.

3. Şikayetim Mesela dün gece bana bir bildirim gelmedi veya Siyaset bölümü TIP üyeler kısmında adım yazmadı bir özel mesajda gelmedi SİYASET BÖLÜMÜM kısıtlandı. ( Hangi içerikten hangi mesajtan kaç günlük hiç bir şey belli değil ) Sabah kalktım kısıtlama flan yok. Moderatörler kafasına göre Kısıtlama verip kaldırabilir mi ? Daha şeffaf ve bilgi vererek olsa şu cezalar ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Böyle kafasına göre özellikle benim SİYASET bölümünde yazdığım cevaplar silinebilir veya içeriği değiştirilebilir mi ?
Kimse kafasına göre sizin mesajlarınızı silmeyecektir. Rapor gelmiştir ve mesajınız ona göre düzenlemiştir. Kasti bir şey aklınıza bile gelmesin.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Sizinle bazı konularda aynı görüşlerde olmasak ta burada belki haklılık payınız olabilir. Fakat herkese yapılıyor böyle şeyler hocam :) Bana da. Fakat sizin silinmemesi gereken görüşlerinizin silinmesi büyük sıkıntıdır, haklısınız.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Kimse kafasına göre sizin mesajlarınızı silmeyecektir. Rapor gelmiştir ve mesajınız ona göre düzenlemiştir. Kasti bir şey aklınıza bile gelmesin.

İşte benim rahatsız olduğum oradan bir yazım siliniyorsa bana bildirim gelmesi gerekir.
Veya silen moderatörün ADI YAZMASI gerekir.
Silme gerekçesi belirtmesi gerekir.

Benim 3 ay önce yazdığım bir konuda moderatör kafasına göre bir yazımı silip benim söylemek istediğim anlamı değirtirmiş veya ağırlığını hafifletmiş ise ben onu görüp terar cevap yazmak isterim...

Ayrıca madem yanlış ve uygunsuz bir şey bana bilgi gelmeden ben onun yanlış olduğunu nerden bilecem sürekli yaparım o zaman...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sayın @OzkanK. 'nin istedikleri gayet mantıklı ve gerekli şeyler. Ben şahsen yapılmasını destekliyorum. Umarım bu önerge meclisinizde kabul edilir. :)

Sorsak herkes İfade özgürlüğünü savunur. Eşitlik Hak hukuk der Sosyal medya ve Türevleri kısıtlanmasın der Seçilmişler halkı ezemez der :D Veya Hükümetin gizli kapaklı işler yapmasına karşıdır. Herşey şeffaf olsun ister biz daha forum içinde bunları sağlayamıyoz :p Günlük hayatta nasıl olacak...

Herkes kendi kapısının önünü ( Forumunu ) süpürse yetecek.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Hocam eski lakin yeni bir üye olarak kısa sürede hakkınızda ki izlenimim şu şekilde : Formun büyük çoğunluğu tarafından (kullanıcı - yönetici) fikir farklılığı - karşıtlığı - yaşamaktasınız. Eğer bu sadece karşılıklı düşüncede kalıyor ise ne ala. Fakat toplumumuzun en kıcal damarına kadar işlemiş olan benim fikrimde değilsen dalga geçme ve laf sokma hakkını maalesef burada da çok görüyorum. Bahsettiğiniz hareketler bir hata vs nedeni ile değilse gerçekten art niyetli davranılmıştır izlenimi uyandırıyor. Umarım gerekli açıklamayı yapacaklardır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Diktatör SDN Forum yönetiminin stajyerleri (moderatörler) onun bunun yorumunu düzenleyeceğine siyaset dışı bölümde milleti millete kırdıran torpilli prenseslere el atsın önce.

@OzkanK. Bana beddua okur ben ona küfrederim bu mesele değil mesele bunu nerede yaptığımız.

Gündemde siyaset konusu görmek demek kurallar uygulanmıyor demektir. Kurallar herkes için vardır. Herkes için.

Bir konuda bariz siyasi tartışma çıkacağı belliyse herkesin kendini oto kontrol etmesi etmiyorsa diktatör stajyerlerinin müdahale etmesi gerekiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üslupdan alınmayın. Söylediklerimi /10 olarak alın. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sadece ben ve didem stajyeriz ve üyelerin mesajlarını silme veya düzenleme gibi bir yetkimiz yok. Gündemde olan konuyu açtıktan sonra cevaplarla konu siyasete dönüşüyorsa moderatörler tarafından siyaset kategorisine taşınıyor zaten. Keşke bilgi sahibi olmadığınız konu hakkında insanlara diktatör yakıştırması yapmadan önce sorma zahmetinde bulunsaydınız.
Diktatör mevzusu
Ben stajyer derken sizi kast etmiyorum yalnız. Parantez içinde moderatörler demesem yine hata bende diyeceğim.

Bu forumda ciddi bir okuduğunu anlama problemi yaşanıyor. Bugün 5. Kez birisi benim yazdıklarımı düzgün okuyup anlamayıp bana laf söylüyor.

Gündem meselesi

Siyaset çünkü yasaya dokunacak mutlaka dokunacak çünkü bundan önceki olaylar hep böyle oldu

Siyaset. Bariz belli. Çünkü yasaklar tartışılacak

Siyaset
Çünkü bu haberi bir akpli açmaz. Bir muhalif açar. Çünkü bu hesap sorulmama olayı bağlantıları yüzünden oluyor. Devamını getirmeye gerek yok.

Sosyal medya yasağını siyasiler ortaya attı. Ülkedeki bütün yasakların tartışması siyasettir. Bunun o tarafa çekilmemesinin mümkünatı yok.

Erdoğan ve yasaklar Twitter bölümünün konusu değil

Devamını getirmeye lüzüm yok.

SDN forum içinde sorumluluk alanlar benim bu dikkat ettiklerime dikkat edecek.

Ben alalade üyeyim asarım keserim banımı yer otururum bu kadar basit. Bu forumda kurallar uygulanmıyor.

Açık konuşmak gerekirse hala niye buradayım bilmiyorum. Öylesine duruyorum bir kaç kişi ile tartışmak zevkli herhalde.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Misal bazı bölümlere yazma engeli geliyor. Kaç gün geldiği ne zaman başlayıp ne zaman biteceği hiç belli değil. Durum tespiti yapıyorsun ceza alıyorsun öteki tarafta bir başkası cumhurbaşkanına üstü kapalı isim vermeden bopcu, hırsız vs diyor aynı bölüme o yazabiliyor, ben ya da benzer durumdaki bir başkası yazamıyor. Durum tespiti hakaret oluyorsa işimiz var ohoo. Açıkçası içerik ekibi ve modların bir kısmının özellikle siyaset konusunda yanlı olduğunu düşünüyorum. Hepsi demeyelim haksızlık olmasın. Bu arada adam haklı beyler. Adamın yorumunu ne diye kafanıza göre değiştiriyorsunuz? Adamın belki tepesi attı, gömecek karşısındakini. Gömecek derken Cem Yılmaz'ın "hadi cevap ver hadi, bana bakma hadii" varı bir şeyi var ya onun gibi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Misal bazı bölümlere yazma engeli geliyor. Kaç gün geldiği ne zaman başlayıp ne zaman biteceği hiç belli değil. Durum tespiti yapıyorsun ceza alıyorsun öteki tarafta bir başkası cumhurbaşkanına üstü kapalı isim vermeden bopcu, hırsız vs diyor aynı bölüme o yazabiliyor, ben ya da benzer durumdaki bir başkası yazamıyor. Durum tespiti hakaret oluyorsa işimiz var ohoo. Açıkçası içerik ekibi ve modların bir kısmının özellikle siyaset konusunda yanlı olduğunu düşünüyorum. Hepsi demeyelim haksızlık olmasın. Bu arada adam haklı beyler. Adamın yorumunu ne diye kafanıza göre değiştiriyorsunuz? Adamın belki tepesi attı, gömecek karşısındakini. Gömecek derken Cem Yılmaz'ın "hadi cevap ver hadi, bana bakma hadii" varı bir şeyi var ya onun gibi.
Sayın Cumhurbaşkanına kim bopcu diyor?

Buna katılmazsınız eleştirirsiniz en doğal hakkınız ama torpilli prensesler diye kendinizce laf ediyorsunuz, burada da siz bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara katılıyorsunuz. Ayrıca inanır mısınız hiç torpil olmadan başvurup mülakattan geçerek SDN'de staja başladık...
Ben kimse işini torpilli girdi demiyorum ki kimsenin işinde de gözüm yok. Ben kurallardan torpil diyorum siz iş karıştırıyorsunuz

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
" bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara katılıyorsunuz"
Bu cümleniz de yaralayıcı yani biz size sesimizi çıkaramıyoruz ban yeriz diye ama "torpilli prensesler" ifadesi daha çok benim adamım-senin adamın gibisinden kendi çalışanını haksızken dahi korumaktır, diye ben anladım... Belki doğru anlamamış olabilirim..?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Zenginin parası fakirin çenesini yorar derler

Perti davalarıda bizi yoruyor şu forumda 1 günümüz de şikayetsiz geçsin kıskananlar karıştırıyor
O torpilli bu mod olmuş onun şunu var bunun adı böyle

Boşverin artık burası kafe değil bilgilendirme amaçlı site
Ama mahalle dedikoducusu teyzeleri geçtik

Beğenmeyen veya haksızlık olduğnu düşünen girmesin 2018 den beri forumdayım benden yana şikayeti olan var mı?

Salın kendinizi
Düzenleme : Creative

Son düzenleyen moderatör:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Sadece ben ve didem stajyeriz ve üyelerin mesajlarını silme veya düzenleme gibi bir yetkimiz yok. Gündemde olan konuyu açtıktan sonra cevaplarla konu siyasete dönüşüyorsa moderatörler tarafından siyaset kategorisine taşınıyor zaten. Keşke bilgi sahibi olmadığınız konu hakkında insanlara diktatör yakıştırması yapmadan önce sorma zahmetinde bulunsaydınız.
Yetkilerimizin neredeyse tamamını kullanabilmemiz
için adminlik rütbesine ulaşmamız gerekli, biz de sadece yetkili olduğumuz bölümlerde, örnek veriyorum Gündem/Türkiye ya da Akıllı Telefonlar, gibi. Bu bölümlerde bir takım yetkilerimizi kullanabiliyoruz. Bildiğim kadarıyla editörler ve içerik ekibinde de mesaj düzenleme yetkisi var, aslında sizler de denetçisiniz.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Perti davalarıda bizi yoruyor şu forumda 1 günümüz de şikayetsiz geçsin ya trıller yada kıskananlar karıştırıyor

Forumda daha ilk defa konu açtım bu şekilde :D Ne her gün şikayeti.

Ayrıca benim derdim şikayetten çok DÜZENLEME istiyorum... Her şey doğru ve düzgün olsun kimsenin kafasında soru işareti kalmasın.

Adam istediğin gibi yalan yanlış yanlı ALGI'lı veya İftira konu açabiliyor paylaşım yapabiliyor ben cevap verince mesajlarım siliniyor bu mu adalet ? Siliniyorsada gerekçesini soruyorum. Forum Kurallarına haykırı yazdı isem ceza neden yok.
Bu bir hak arayışı sadece. Ya herkese tarafsız ve eşit olunsun yada Siyaset ve Türkiye/ Gündem kaldırılsın bu kadar basit işler.

M

Murat Burç

SDN Okuru

Ayrıca benim derdim şikayetten çok DÜZENLEME istiyorum... Her şey doğru ve düzgün olsun kimsenin kafasında soru işareti kalmasın.

Adam istediğin gibi yalan yanlış yanlı ALGI'lı veya İftira hyapabiliyor ben cevap verince mesajlarım siliniyor bu mu adalet ? Bu bir hak arayışı sadece. Ya herkese tarafsız ve eşit olunsun yada Siyaset ve Türkiye/ Gündem kaldırılsın bu kadar basit işler.
Katılıyorum. Forumda hükümet yanlısı kardeşlerimize karşı uygulanan pozitif ayrımcılık yeterli değil.

Neyse bu kadar yeter. Asıl konuya geçersek kimsenin yorumunun kesilip biçilmesini ben şahsen onaylamıyorum. Biri birşey yazdıysa o özgünlükte kalmalı.

@Dilara Kaya 'ya da teşekkür ediyorum birine bu kadar ağır yorum yazsam söylemediği laf kalmazdı sakin karşıladı kusuruma bakmasın. :D

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Zenginin parası fakirin çenesini yorar derler

Perti davalarıda bizi yoruyor şu forumda 1 günümüz de şikayetsiz geçsin ya trıller yada kıskananlar karıştırıyor
O torpilli bu mod olmuş onun şunu var bunun adı böyle

Boşverin artık burası kafe değil bilgilendirme amaçlı site
Ama mahalle dedikoducusu teyzeleri geçtik

Beğenmeyen veya haksızlık olduğnu düşünen girmesin 2018 den beri forumdayım benden yana şikayeti olan var mı?

Salın kendinizi
Nasıl bir uslup, nasıl bir kin, nasıl bir terbiyesizlik resmen... :( Kimmiş trıll, kimmiş kıskanan..!!! Yazık gerçekten yazık... Bir de çok bilmiş gibi, haddiymiş gibi akıl veriyorsun, git başka foruma diye...

Ne günlere kaldık, forumun sahibi oldum zannediyor herhalde.:mad:

Sinirden Türkçem bile katloldu

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144

Adam istediğin gibi yalan yanlış yanlı ALGI'lı veya İftira konu açabiliyor paylaşım yapabiliyor ben cevap verince mesajlarım siliniyor bu mu adalet ? Siliniyorsada gerekçesini soruyorum. Forum Kurallarına haykırı yazdı isem ceza neden yok.
Bu bir hak arayışı sadece. Ya herkese tarafsız ve eşit olunsun yada Siyaset ve Türkiye/ Gündem kaldırılsın bu kadar basit işler.
Dediğim anlaşılmamış forumda işsiz çok tek işleri ortalık karıştırmak onlar yüzünde haklı haksız kişiler yanıyor
Modlara suç bulaman hangi birine baksın

Mesela didem ergin bigi içerik üreticisi editörlere torpilli diyolar modları kıskanan var kardeşim o insanlara o görev verilmiş
Belki hakkı alkan diyo siz sürekli haber paylaşın diye veya sevdikleri için yapıyorlar bilemeyiz ki torpilli deyince elimize ne geçiyo mod u kıskanıpta arkasından sallayanda var (bi ara bende mod dum kimseye zararım yoktu ama bana saran manyaklarda vardı)

Başka üyelerin mesajlarını düzenlemiyoruz şu ana kadar hiç düzenlemedik veya silmedik
Yetkilerimizin en üstü adminlik rütbesi, biz de sadece yetkili olduğumuz bölümlerde, örnek veriyorum Gündem/Türkiye ya da Akıllı Telefonlar, gibi. Bu bölümlerde bir takım yetkilerimizi kullanabiliyoruz. Bir nevi biz de super moderatör ya da adminliğin stajını yapıyoruz. Bildiğim kadarıyla editörler ve içerik ekibinde de mesaj düzenleme yetkisi var, aslında sizler de denetçisiniz.
Sonic düzenleme adminde süper mod ve modlarda başka kimse değiştiremez

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
İçerik ekibi sadece konu giriyor. Moderasyonla bir bağı yok. Rapor gelir, mesaja bakılır, forum kurallarına göre işlem yapılır. Mesajı kim yazmış bakılmaz. ;)

İyi forumlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Nasıl bir uslup, nasıl bir kin, nasıl bir terbiyesizlik resmen... :( Kimmiş trıll, kimmiş kıskanan..!!! Yazık gerçekten yazık... Bir de çok bilmiş gibi, haddiymiş gibi akıl veriyorsun, git başka foruma diye...

Ne günlere kaldık, forumun sahibi oldum zannediyor herhalde.:mad:

Sinirden Türkçem bile katloldu
Üstüne alınmana gerek yok yapmadıysan
Anlattığım konuda bu suçu olmayan bile hemen karşılık veriyor olaya dahil oluyor
Özel mesajdan neler yazıyorlardı ben modken

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
" işsiz çok tek işleri ortalık karıştırmak onlar yüzünde haklı haksız kişiler yanıyor "

Açıklama yapmalısın, bu ve önceki hakaret ve aşağılamaların için, kimmiş onlar, zan altında bırakma kimseyi..! Açık konuş, korkma. @DKN NZY

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
" işsiz çok tek işleri ortalık karıştırmak onlar yüzünde haklı haksız kişiler yanıyor "

Açıklama yapmalısın, bu ve önceki hakaret ve aşağılamaların için, kimmiş onlar, zan altında bırakma kimseyi..! Açık konuş, korkma. @DKN NZY
Hangi birini yaxayım hemde durduk yere atışma çıkar herkes bilir saten kimler olduğunu

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Mesela didem ergin bigi içerik üreticisi editörlere torpilli diyolar modları kıskanan var kardeşim o insanlara o görev verilmiş
Belki hakkı alkan diyo siz sürekli haber paylaşın diye veya sevdikleri için yapıyorlar bilemeyiz ki torpilli deyince elimize ne geçiyo mod u kıskanıpta arkasından sallayanda var (bi ara bende mod dum kimseye zararım yoktu ama bana saran manyaklarda vardı)

Al işte konu çarpıldı çarpıtıldı gene :D

Benim mesajımın içinde İÇERİK EKİBİ hakkında bir sorun veya şikayet yok. Onlara da bir şey demiyorum ben artık. Tek taraflı konu açmalarından şikayetçiydim. Onların TARAFSIZ OLMAK gibi şartları veya dertleri yokmuş Tek taraflı konu açabilme yetkileri istedikleri mesajı yazma özgürlükleri varmış. O konu orada kapandı...

Benim Şikayetim bakşa lütfen konu dahilinde tartışalım.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Al işte konu çarpıldı çarpıtıldı gene :D

Benim mesajımın içinde İÇERİK EKİBİ hakkında bir sorun veya şikayet yok. Onlara da bir şey demiyorum ben artık. Tek taraflı konu açmalarından şikayetçiydim. Onların TARAFSIZ OLMAK gibi şartları veya dertleri yokmuş Tek taraflı konu açabilme yetkileri istedikleri mesajı yazma özgürlükleri varmış. O konu orada kapandı...

Benim Şikayetim bakşa lütfen konu dahilinde tartışalım.
Her konu böyle hep birilwri karıştırıyor sonra haklı kahsız banlanıyor bura tartışma yeri değil bilgi paylaşımı için
Sen bildiklerin paylaş yararlanan olsun bilmediğini öğren
Yukarıda yazmışlar onlar torpilli diye o yüzden dedim

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Konu nasıl içerik ekibine geliyor çarptırmayı ne çok seviyorsunuz. Adam açık açık bir değişiklik yapılacaksa bana söylesin hatam varsa öğrenmek istiyorum demiş evet haklı şahsen bana da olsa bende aynısını söylerim. Torpil muhabbeti yapan arkadaşlar sözlerine dikkat etsinler kimsenin böyle konuşmaya hakkı yok içip içip mi yazıyorsunuz anlamıyorum ki?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sen bildiklerin paylaş yararlanan olsun bilmediğini öğren

Burası SDN'e ÖNERİLER bölümü ve bende bir Öneride bulunuyorum :D 2-3 üye saçma yerlere çekiyor muhabbeti. Ben Kimseye Diktatör veya Torpilli FETO'cusun Teroristsin Vatan hainisin flan demem. ( Saygı çerçevesinde dememek gerekir zaten kesin bilgi belge delil yok iken. )
1594243096436.png