Forum Yetkililerinden ŞEFFAFLIK ve Tarafsızlık Bekliyorum...

Bu konuyu okuyanlar

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Sana
Burası SDN'e ÖNERİLER bölümü ve bende bir Öneride bulunuyorum :D 2-3 üye saçma yerlere çekiyor muhabbeti. Ben Kimseye Diktatör veya Torpilli FETO'cusun Teroristsin Vatan hainisin flan demem. ( Saygı çerçevesinde dememek gerekir zaten kesin bilgi belge delil yok iken. )
Ekli dosyayı görüntüle 107799
Sana sözüm ok reis senin konun yapılan işlemlrden haberdar lmak istiyorsun

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İçerik ekibi sadece konu giriyor. Moderasyonla bir bağı yok. Rapor gelir, mesaja bakılır, forum kurallarına göre işlem yapılır. Mesajı kim yazmış bakılmaz. ;)

Tamda mesele bu işte TARAFSIZ BAKILDIĞI kanıtlansın şeffaf olsun diyorum bende. Teknoloji sitesi için çok zor işler mi bunlar ? Mesajım değiştirilince bildirim gelmesi gerekçe bildirilmesi ?

Veya yazımı düzelten moderatörün ADININ sağ altta görülmesi imkansız bir şey mi ?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Konuyu yeni gördüm. Bahsi geçen mesajı ben düzenledim. Normalde bildirim gitmesi için haber verme butonu var, basmayı unutmuşum. Af diliyorum.
Bahsi geçen rapor:
1594244721405.png

1594244736503.png

İçeriği tam anlayamadım açık konuşayım. Tehlikeli olabilir düşüncesi ile düzenledim. Bazı ithamlar ağır olabiliyor. Durdurmam ne kadar doğru idi bilmiyorum açıkçası.

Yanlışım oldu ise tekrar affola.

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ayrıca söylemem gerekirse, aykırı gördüğünüz her şeyi rapor edin arkadaşlar. Tüm konulardaki mesajları takip edemeyiz. Sonra o mesajlara işlem yapılmayınca yönetim adaletsiz, diktatör oluyor. Cidden bize de yazık.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Konuyu yeni gördüm. Bahsi geçen mesajı ben düzenledim. Normalde bildirim gitmesi için haber verme butonu var, basmayı unutmuşum. Af diliyorum.
Bahsi geçen rapor:
Ekli dosyayı görüntüle 107801

Ekli dosyayı görüntüle 107802

İçeriği tam anlayamadım açık konuşayım. Tehlikeli olabilir düşüncesi ile düzenledim. Bazı ithamlar ağır olabiliyor. Durdurmam ne kadar doğru idi bilmiyorum açıkçası.

Yanlışım oldu ise tekrar affola.

Bu resimde ki 2-3 kişi benim her yazdığım mesaja kızgın surat atıp okumadan düşünmeden sorgulamadan karşı çıkan insanlar. Burada her rapor ettiklerinde benim mesajım mı silinecek ? Mesajı yazma saati 15:53 ise anlaşmış gibi 15:54 te arka arkaya RAPOR düşmüş :)

Üstüne bana uyarı gelmemiş. Mesajı sizin okuyup kurallara aykırı bir söylem olmadığını anlamanız lazım. EN can alıcı örnekleri siliyorsunuz mesajda ki.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bu resimde ki 2-3 kişi benim her yazdığım mesaja kızgın surat atıp okumadan düşünmeden sorgulamadan karşı çıkan insanlar. Burada her rapor ettiklerinde benim mesajım mı silinecek ? Mesajı yazma saati 15:53 ise anlaşmış gibi 15:54 te arka arkaya RAPOR düşmüş :)

Üstüne bana uyarı gelmemiş. Mesajı sizin okuyup kurallara aykırı bir söylem olmadığını anlamanız lazım. EN can alıcı örnekleri siliyorsunuz mesajda ki.
Yani söylenen ithamlar çok doğru değil, sırf 2 kişi rapor ettiği için değil mesajı düzenlemem. Kime neye göre bunlar? Böyle ithamlar çok tehlikeli inanın bana. Siyaset bölümüne mesaj yazarken çok çok dikkatli olmak gerekiyor. O yazılan 1 kere yazılır kalır orada hocam. Sizi de düşündüğüm için inanın bana.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çok abartmaya gerek yok. Moderatör arkadaşlar gönüllü yapıyor bu işi, bir kazançları yok. Ayrıca ''torpilli prensesler'' derken bence de kimin kastedildiği çok açık. Sonradan r yapmak pek yakışmıyor açıkçası.
Bu arkadaşlar emeğiyle bir yere gelmiştir. Kariyerleri için çalışıyorlar, haksızlık etmeyelim. Açtığı konular hoşunuza gitmese bile böyle kelimeler kullanılmamalı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok abartmaya gerek yok. Moderatör arkadaşlar gönüllü yapıyor bu işi, bir kazançları yok. Ayrıca ''torpilli prensesler'' derken bence de kimin kastedildiği çok açık. Sonradan r yapmak pek yakışmıyor açıkçası.
Bu arkadaşlar emeğiyle bir yere gelmiştir. Kariyerleri için çalışıyorlar, haksızlık etmeyelim. Açtığı konular hoşunuza gitmese bile böyle kelimeler kullanılmamalı.
Hayatımda r yapmadım. 20000 mesajda hiç r yapmadım.

Ben kural torpili diyorum bunda da r yapmadım yapmayacağım. Kimse işine torpilli girdi falan demedim.

Ben inatla kural diyorum inatla bir yerlere çekilmeye çalışılıyor banane milletin işinden.

Ayrıca çok çok çok istisna şeyler ( başımı fena belaya sokacak şeyler) dışında asla üstü kapalı konuşmam konuşursam çok büyük ihtimalle ne dediğim kime dediğim bu çok çok istisna şeyler dışında bellidir.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Bu işi gönüllü olarak yapmaları neyi değiştiriyor? Kardeşim her fırsatta şu gönüllülüğü kazançsızlığı araya karıştırarak neyi ima etmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yani söylenen ithamlar çok doğru değil, sırf 2 kişi rapor ettiği için değil mesajı düzenlemem. Kime neye göre bunlar? Böyle ithamlar çok tehlikeli inanın bana. Siyaset bölümüne mesaj yazarken çok çok dikkatli olmak gerekiyor. O yazılan 1 kere yazılır kalır orada hocam. Sizi de düşündüğüm için inanın bana.

Hepsini kanıtlarımda o mesaj içeriğinde ki aman neyse boşver birşey değişmeyecek anladım.

( Bu hassasiyet varsa siyaset bölümünde her mesajda olacak o zaman. Cumhurbaşkanına her istedikleri yazılıp benim yazdığım en ufak bir muhalif şey sansürleniyorsa gene burada TARAFLILIK oluyor. )

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Hepsini kanıtlarımda o mesaj içeriğinde ki aman neyse boşver birşey değişmeyecek anladım.

( Bu hassasiyet varsa siyaset bölümünde her mesajda olacak o zaman. Cumhurbaşkanına her istedikleri yazılıp benim yazdığım en ufak bir muhalif şey sansürleniyorsa gene burada TARAFLILIK oluyor. )
Ya işte bak taraflı olan biz oluyoruz sonra.

Ayrıca söylemem gerekirse, aykırı gördüğünüz her şeyi rapor edin arkadaşlar. Tüm konulardaki mesajları takip edemeyiz. Sonra o mesajlara işlem yapılmayınca yönetim adaletsiz, diktatör oluyor. Cidden bize de yazık.

Görmediğimiz mesaja nasıl işlem yapabiliriz hocam? Biz herkese, görüşü ne olursa olsun aynı muameleyi göstermiyor muyuz? Gerektiği yerde ceza almayan bir kişi söyleyin bana. Ama raporlanmış olacak o mesaj...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
NOT: Konu başlıuğında yazdığım bütün söylemlerden ve iddalardan vaz geçtim gerek yok. Aynı tas aynı hamam devam edelim.

Cevap veren moderatör görünmesin sağ altta yazmasın hatta mesajımda düzenleme yapıldığı bile görünmesin gerek yok... Nede olsa Moderatörün insiyatifine kalmışık bizim yazdığımızın doğru olup olmaması...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
NOT: Konu başlıuğında yazdığım bütün söylemlerden ve iddalardan vaz geçtim gerek yok. Aynı tas aynı hamam devam edelim.

Cevap veren moderatör görünmesin sağ altta yazmasın hatta mesajımda düzenleme yapıldığı bile görünmesin gerek yok... Nede olsa Moderatörün insiyatifine kalmışık bizim yazdığımızın doğru olup olmaması...
İşte siz böyle yapınca biz %100 haksız duruma düşmüş gibi oluyoruz. Susturulduğunuzda veya ceza aldığınızda kaç kere cevapsız kaldınız?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İşte siz böyle yapınca biz %100 haksız duruma düşmüş gibi oluyoruz. Susturulduğunuzda veya ceza aldığınızda kaç kere cevapsız kaldınız?

Yüzde yüzz haksızsın zaten. Düşürmesi flan mı var açık açık susturmuşun beni göz göre göre söylemlerimi siliyon. Şu forumda Cumhurbaknanına hakaretvari sözler yazsam hırsız arsız çaldılar yediler desem damat şunu şunu yaptı desem konular açsam adım gibi biliyorum noktası silinmez.

Şimdi benim yazdığım ve Silinen konuşmam bu. Tek tek kanıtlarıyla açıklayayım. ( Çoğuna Muhalif medyada kaynak gösterecem. )

Ona bakarsan YPG-PYD terör örgütü değildir diyenler Libya'ya gitmeyelim diye mecliste el kaldıranlar görevden alınan PKK'lı çıktığı kesinleşen HDP'li vekiller. Devlet Sırlarını ifşa ettiği kesinleşen CHP'li vekil için devlet malına zarar verenler 2-3 sene sonra nasıl emekli olacak oda öyle olacak parasını alacak. ( Bende Üstte saydığım gibi devlet zararına çalışan Terör örgütlereine alenen destek çıkanların parasona üzülüyorum sen genç kıza mı taktın ? Bu mu dert oldu içine.

Savaş olsa suriyeyi tutarım diyen. Savaş olsa İran'ın yanında dururum diyen. PKK cenazesine gidenler devletin parasını alıyor gıgık çıkmaz burada eleştirdiğin konuya gel.
Silinen konuşmam bu benim

1. YPG- PYD Terör örgütü değildir diyenler.

2- Libyaya gitmeyelim diye El kaldıranlar demişim.
Mecliste CHP ve HDP tam kadro hayır verdi bu teskereye.

3-PKK'lı olduğu mahkeme kararı ile kesinleşen 2 HDP'li vekil ve Devlet sırlarını İfşa etmekten ceza alan CHP'li vekil

4- Devlet malına zarar veren Vekiller.
Görevden alınan 3 vekil sonrası devlet malını şu videodaki gibi vuran HDP'li ve CHP'li vekiller.

5- Savaş olsa Suriyeyi tutarım İran'ı desteklerim diyen vekilleri.

Şuan aktif CHP milletvekilinin attığı Tweet.
1594249927922.png

Başka bir CHP'li vekil.
1594249968354.png

6 Terorist Cenazesine giden İsimler.
1594250078706.png

NOT:
Tabi bu söylemler öyle damdan düşer gibi olmuyor. JACK reis AKP'li bir kadın vekil hakkında konu açmıştı Bu kadın Netflix'in mecliste yasaklanmasına iyi oldu mu ne demiş. JACK reiste bu kadın şimdi bizim vergilerimizle mi maaş olacak emekli olacak gibisinden laf edince devamında gelen söylemler. Bu üstte yazdıklarım. Bu vekiller alıyor o gencecik kız neden alamasın anlamında söylenmiş laflardı. ( TABİ SİLİNMESEYDİ ÖYLEDİ. )

Son düzenleme:

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Yüzde yüzz haksızsınız zaten. Düşürmesi flan mı var açık açık susturmuşun beni göz göre göre söylemlerimi siliyon. Şu forumda Cumhurbaknanına hakaretvari sözler yazsam hırsız arsız çaldılar yediler desem damat şunu şunu yaptı desem konular açsam adım gibi biliyorum noktası silinmez.

Şimdi benim yazdığım ve Silinen konuşmam bu. Tek tek kanıtlarıyla açıklayayım. ( Çoğuna Muhalif medyada kaynak gösterecem. )

Ona bakarsan YPG-PYD terör örgütü değildir diyenler Libya'ya gitmeyelim diye mecliste el kaldıranlar görevden alınan PKK'lı çıktığı kesinleşen HDP'li vekiller. Devlet Sırlarını ifşa ettiği kesinleşen CHP'li vekil için devlet malına zarar verenler 2-3 sene sonra nasıl emekli olacak oda öyle olacak parasını alacak. ( Bende Üstte saydığım gibi devlet zararına çalışan Terör örgütlereine alenen destek çıkanların parasona üzülüyorum sen genç kıza mı taktın ? Bu mu dert oldu içine.

Savaş olsa suriyeyi tutarım diyen. Savaş olsa İran'ın yanında dururum diyen. PKK cenazesine gidenler devletin parasını alıyor gıgık çıkmaz burada eleştirdiğin konuya gel.

3-PKK'lı olduğu mahkeme kararı ile kesinleşen 2 HDP'li vekil ve Devlet sırlarını İfşa etmekten ceza alan CHP'li vekil

Görevden alınan 3 vekil sonrası devlet malını şu videodaki gibi vuran HDP'li ve CHP'li vekiller.

Ekli dosyayı görüntüle 107809
Başka bir CHP'li vekil.
Ekli dosyayı görüntüle 107810

Ekli dosyayı görüntüle 107811
Hocam bunlar sadece görmek istemeyen kişilerin görmeyeceği şeyler, kime neyi anlatıyorsunuz ki bırakın.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Adam burda da siyaset yapıyor nasıl karıştırmış ortalığı yine anlamsız şekilde , yine ismimi kullanmış :tearsofjoy: siyasette bunlar sadece sana yapılmıyor ,netflix haberin de benim de mesajım silinmiş haberim bile olmadı.. ama ben sesimi bile çıkarmadım böyle konu da açmadım senin gibi , moderatorler görevini yapıyor , geçmişte de onlarca mesajım silindi düzeltildi arada bildirim geliyor arada gelmiyor , bak bende bugün 3 gün yedim siyaset bölümünden sesimi bile çıkarmadım , kimse burada taraflı değil .

Ya orası siyaset bölümü bırakta bunlar olsun , her konuda her zaman tartışma-kavga içerisindeyiz zaten haksız gibi bir de yetkililere mi kızacağız ? Birde hala bura da bile CHP'ye ona buna gönderme şeklinde resimler atıyorsun , ayıp yani birşeyin de sonu var artık .

Yetkililer senin - benim mesajlarımı silmese / düzeltmese emin ol ki tartışmalar çok farklı yerlere gider .

Burada onu bunu şikayet edeceğine , teşekkür konusu açmalıydın , bence artık uzatma .

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Yüzde yüzz haksızsın zaten. Düşürmesi flan mı var açık açık susturmuşun beni göz göre göre söylemlerimi siliyon. Şu forumda Cumhurbaknanına hakaretvari sözler yazsam hırsız arsız çaldılar yediler desem damat şunu şunu yaptı desem konular açsam adım gibi biliyorum noktası silinmez.

Silinen konuşmam bu benim

Ekli dosyayı görüntüle 107809
Başka bir CHP'li vekil.
Ekli dosyayı görüntüle 107810

Ekli dosyayı görüntüle 107811
Dediğim gibi ben zaten hatam varsa affola dedim. Ortada bir yanlışlık varsa düzelir. Kanıt gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Bundan sonra söyleyebileceğim bir söz yok bu konuda. Hata yapmışım, herkes hata yapabilir.

Cumhurbaşkanı konusuna gelecek olursak, raporlanmış ve ceza yememiş 1 adet mesaj istiyorum sadece. O anda görevimi bırakacağıma yemin ediyorum. Ben kimseye taraflı yaklaşmadım bu bölümde. Gerektiğinde herkese gereken cezayı verdim. Kendimden %100 eminim.

Siyaset bölümü kurallarının hepsini ben bizzat kendim yazdım. O maddelerin hepsi bana ait. Uygulamayacak olsam özellikle 10. Ve 2. Maddleri neden bizzat kendim ekleyeyim?
Konu bu değil ama ben muhalefeti destekleyen birisi değilim. Parti tutmam. Kişi tutarım. Muhalefete karşı yazılanlara kendim şahsen gücenmem. Aksine defalarca muhalefeti eleştirmişliğim vardır.

Rica ediyorum artık.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Adam burda da siyaset yapıyor nasıl karıştırmış ortalığı yine anlamsız şekilde , yine ismimi kullanmış :tearsofjoy: siyasette bunlar sadece sana yapılmıyor ,netflix haberin de benim de mesajım silinmiş haberim bile olmadı.. ama ben sesimi bile çıkarmadım böyle konu da açmadım senin gibi , moderatorler görevini yapıyor , geçmişte de onlarca mesajım silindi düzeltildi arada bildirim geliyor arada gelmiyor , bak bende bugün 3 gün yedim siyaset bölümünden sesimi bile çıkarmadım , kimse burada taraflı değil .

Ya orası siyaset bölümü bırakta bunlar olsun , her konuda her zaman tartışma-kavga içerisindeyiz zaten haksız gibi bir de yetkililere mi kızacağız ? Birde hala bura da bile CHP'ye ona buna gönderme şeklinde resimler atıyorsun , ayıp yani birşeyin de sonu var artık .

Yetkililer senin - benim mesajlarımı silmese / düzeltmese emin ol ki tartışmalar çok farklı yerlere gider .

Burada onu bunu şikayet edeceğine , teşekkür konusu açmalıydın , bence artık uzatma .

Her taşın alntınsan sen çıkıyorsun zaten şurada rahat bırak bali.
Bugün senin 3 gün ban alacağını sağır sultan biliyordu o yazdığın mesajlardan. Hepsinin silineceğide aşıkardı. 5 yaşında çocuk anlar onların silineceğini hakaret vardı içinde.

Benim kızdığım ve canımı sıkan Yazdıklarım yalan ve yanlışmış damgası yemesi. Yoksa hakaret vardi bir söz olsa içinde ve silinse gıkım çıkmaz 3-5 gün cezayıda yerim. ( 1 hafta yemişliğimde var kaç kere. )

Ama işi dalga dümen olan 2 hesabın raporlaması sonucu süsgeçten geçirmeden hemen mesaj silmek haksızlık oluyor. ( Hele ki Siyaset bölümü altında. )

Konu bu değil ama ben muhalefeti destekleyen birisi değilim.

Buna gerçekten inanmak isterim ama Sİyasi tartışmalarda sürekli taraf oluyorsunuz o nasıl olacak.

Aksine defalarca muhalefeti eleştirmişliğim vardır.

Hafızam kısmen kuvvetlidir. Az düşünüyorum geriye doğru tarıyorum ve benim hiç aklıma gelmedi Muhalefeti eleştirdiğiniz mesela.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ama işi dalga dümen olan 2 hesabın raporlaması sonucu süsgeçten geçirmeden hemen mesaj silmek haksızlık oluyor.
Bu konuda sizden çok özür dilediğimi belirtmek istiyorum. Vallahi art niyetle yapmadım bunu. O an nasıl anladım inanın bilmiyorum. Zaten içeriği silip raporu kapatmadım, özellikle bir başkasına atadım ki o da baksın. Kararım doğru mu diye şüphe ettim yalan yok.

Buna gerçekten inanmak isterim ama Sİyasi tartışmalarda sürekli taraf oluyorsunuz o nasıl olacak.

Hafızam kısmen kuvvetlidir. Az düşünüyorum geriye doğru tarıyorum ve benim hiç aklıma gelmedi Muhalefeti eleştirdiğiniz mesela.

Ben de bu konuda kanıt sunacağım size. Hatta ilkini vereyim.
Daha önce sizinle bizzat HDP-CHP ittifak yapar ise CHP adayı kim olursa olsun oy vermem dediğimi hatırlıyorum. Hatırlatacağımı da söylemiştim.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Her taşın alntınsan sen çıkıyorsun zaten şurada rahat bırak bali.
Bugün senin 3 gün ban alacağını sağır sultan biliyordu o yazdığın mesajlardan. Hepsinin silineceğide aşıkardı. 5 yaşında çocuk anlar onların silineceğini hakaret vardı içinde.

Benim kızdığım ve canımı sıkan Yazdıklarım yalan ve yanlışmış damgası yemesi. Yoksa hakaret vardi bir söz olsa içinde ve silinse gıkım çıkmaz 3-5 gün cezayıda yerim. ( 1 hafta yemişliğimde var kaç kere. )

Ama işi dalga dümen olan 2 hesabın raporlaması sonucu süsgeçten geçirmeden hemen mesaj silmek haksızlık oluyor. ( Hele ki Siyaset bölümü altında. )

Siyasi tartışmalar da tarafını belli edemiyor mu yetkili biri ? Emin ol kızdığın moderatör tarafından ben hep uyarı-ceza falan aldım.

Aynı taraflarda olmamız , görevini yapmıyor anlamına gelmiyor..

26¥¥26

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,554
Hem SDN nin forumundasın hemde SDN yi gömmeye çalışıyorsun.Ya ne istiyorsunuz şu ekipten.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Selamlar arkadaşlar;

Sevgili @OzkanK. söz konusu mesaj düzenleme konusunda ekibim ile bunu en yakın zamanda gerçekleşecek toplantımızda dile getireceğim. Gerekli düzenlemeler hakkında bir bilgi vereceğim. Aslında her zaman yapılan bir durum olması gerekiyor, daha önceden de söylediğimiz gibi burada şeffaf davranmaya çalışıyoruz.

Diğer konuyu saptıran arkadaşlar ekibime ve SDN bünyesinde emek veren insanlara yakışıksız söylemler söyleyen arkadaşlara sadece tek cevabım; "Merak etmeyin, bu platform üzerinde kimseye ayrımcılık yapmıyoruz. Gerektiği durumlarda kendilerine gereken uyarı yapılıyor."

Saygılarımla.

Düzenleme;

Örnek olarak aşağıda bulunan görsel gibi olacak, bilgilerinize.

chrome_xTknQJvJxc.png

Son düzenleme: